Více
  11.3 C
  Czech
  Pátek, 30 září, 2022

  Společnost Apple ukončuje 20leté působení ikonické značky iPod

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Apple oznámil, že oficiálně přestává prodávat iPod touch, poslední verzi přenosného hudebního přehrávače, který ještě nabízí. Společnost uvádí, že zařízení bude k dispozici pouze do vyčerpání zásob.

  Tímto oznámením končí éra digitální hudby, kterou Apple odstartoval v roce 2001, kdy poprvé představil iPod. Společnost se chlubila jeho schopností pojmout „až 1 000 skladeb v CD kvalitě v ultrapřenosném provedení o hmotnosti 6,5 unce, které se vejde do kapsy“.

  První verze iPodu touch, která se více podobá iPhonu, byla představena v roce 2007 a okamžitě se stala hitem. Zákazníky lákala na podobu iPhonu bez mobilních funkcí. Přístroj byl po několik let pravidelně aktualizován, ale jak se iPhone rozšířil, Apple se začal zaměřovat na jiné oblasti.

  Současná sedmá generace iPodu touch byla představena v roce 2019. Ten je poháněn čipem A10 Fusion, který se poprvé objevil v iPhonu 7. Je vybaven 4palcovým displejem a je k dispozici v celé řadě barev. iPod touch umí kromě přehrávání hudby posílat iMessages a uskutečňovat hovory přes FaceTime, ale neumí telefonovat.

  iPod je již prostě zastaralý

  iPhone samozřejmě pomohl nastartovat pád iPodu. Mnoho lidí chtělo v kapse pouze jedno zařízení, chytrý telefon, a celkové prodeje iPodu byly počátkem roku 2010 špatné. Přesto zůstává odkaz iPodu nedotčen. Je to zařízení, které položilo základy moderní éry, v níž jsou digitální mediální zařízení prakticky všudypřítomná.

  Společnost Apple to oznámila v tiskové zprávě se zajímavým názvem „Hudba žije dál“. V tiskové zprávě se vysvětluje, že uživatelé Apple si nyní hudbu užívají prostřednictvím produktů, jako je iPhone, Apple Watch, Apple TV a HomePod mini:

  „Hudba byla v Applu vždy součástí našeho jádra a její zpřístupnění stovkám milionů uživatelů způsobem, jakým to dokázal iPod, ovlivnilo nejen hudební průmysl, ale také nově definovalo způsob, jakým se hudba objevuje, poslouchá a sdílí. Duch iPodu dnes žije dál. Integrovali jsme neuvěřitelný hudební zážitek do všech našich produktů, od iPhonu přes Apple Watch až po HomePod mini, a do Macu, iPadu i Apple TV. A Apple Music přináší špičkovou kvalitu zvuku s podporou prostorového zvuku – neexistuje lepší způsob, jak si hudbu užívat, objevovat a prožívat.“

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS