Protext ČTKSpolečnost Amazon získala certifikát "Top Employer 2023"

Společnost Amazon získala certifikát "Top Employer 2023"

Praha 28. února 2023 (PROTEXT) – Společnost Amazon byla v České republice oceněna jako špičkový zaměstnavatel. Certifikát prezentuje odhodlání společnosti zlepšovat pracovní prostředí díky kvalitním HR principům a metodice. Certifikaci Amazon v Česku získal v rámci aktivit distribučního centra v Dobrovízi u Prahy. To je v provozu od roku 2015 a zaměstnává na 3 000 stálých zaměstnanců.

Získání certifikátu Top Employer dokazuje, že daná organizace usiluje o lepší pracovní prostředí, což dokládá vynikající metodikou v oblasti lidských zdrojů. „Jen v České republice zaměstnáváme více než 3 tisíce pracovníků, kteří jsou specialisté v nejrůznějších oborech, mají různé profesní ambice a rozmanité dovednosti. Jsem velmi potěšen, že naše úsilí o skvělé pracovní prostředí bylo oceněno prestižním certifikátem Institutu Top Employers. Jeho získání je pro nás závazkem i nadále pokračovat v hledání inovativních způsobů, jak zlepšovat podmínky pro naše zaměstnanci,“ říká Michal Šmíd, generální manažer společnosti Amazon.

Program Top Employers organizace certifikuje na základě výsledků průzkumu kvality metod v oblasti HR. Tento průzkum zahrnuje šest oblastí, které se skládají z dvaceti témat zahrnujících například HR strategii, pracovní prostředí, získávání talentů, vzdělávání, diverzitu, rovnost příležitostí a inkluzi, wellbeing a další.

„Mimořádná doba ukazuje to, co je v lidech a organizacích nejlepší. A toho jsme byli svědky i v našem letošním certifikačním programu Top Employers 2023. Všichni ocenění zaměstnavatelé prokázali, že jim záleží na rozvoji a blahu svých lidí. Tím společně obohacují pracovní svět. Jsme hrdí na to, že můžeme slavnostně oznámit letošní seznam špičkových zaměstnavatelů orientovaných na lidi, kteří se pyšní certifikátem Top Employers 2023,“ uvádí David Plink, generální ředitel Top Employers Institute.

Zaměstnanci oceňují flexibilitu i čtyřdenní pracovní týden

Zaměstnankyně Anna pracuje na oddělení balení zásilek již šest let. Jako instruktorka se podílí také na zaučování nově přijatých zaměstnanců. Před nástupem do Amazonu pracovala jako speciální pedagožka, ale podle svých slov v životě potřebovala radikální změnu: „Jsem nadšená z toho, že chodím domů s čistou hlavou. Polepšila jsem si také finančně a mám dostatek času na to, abych se věnovala svému hospodářství a svým koníčkům,“ říká.

Tři roky v Amazonu pracuje také Kristýna, která se stará o finální kontrolu objednávek mířících z distribučního centra k zákazníkům. Původně je však vyučená cukrářka a živila se výrobou zákusků v cukrárně. „Když se na počátku pandemie začaly podniky zavírat, našla jsem alternativu v Amazonu. Cukrařině se však stále věnuji ve volném čase a často své výtvory nosím kolegům. Nejvíce mi vyhovuje různorodost práce, a také možnost flexibilně si přehodit směny podle svých potřeb,“ uvedla.

Prokop pracuje na oddělení kvality. Původně je však vyučený kuchař a v různých restauracích pracoval 11 let. Od této práce ho však odradilo množství času, které jí musel věnovat. „Chtěl jsem práci, kde bych měl jasně danou pracovní dobu a dostatek volna. Na práci v Amazonu nejvíce oceňuji čtyřdenní pracovní týden a tři dny volna, které můžu trávit se svými dětmi,“ doplňuje.

O společnosti Amazon:

Amazon se řídí čtyřmi hlavními principy: zaměřuje se více na zákazníka než na konkurenci, touží po neustálém zlepšování, zabývá se inovací provozu a přemýšlí v dlouhodobém horizontu. Amazon usiluje o to být nejvíce prozákaznickou společností, nejlepším zaměstnavatelem a nejbezpečnějším pracovištěm na světě. Amazon je průkopníkem v projektech a službách, jako jsou hodnocení zákazníků, nákup na jedno kliknutí, osobní doporučení, Prime účet, Fulfillment by Amazon, Amazon Web Services, Kindle Direct Publishing, elektronické čtečky Kindle, vzdělávací program Career Choice, tablety Fire tablets, Fire TV, Amazon Echo, Alexa, technologie Just Walk Out, Amazon Studios nebo The Climate Pledge. Zájemci o místo v Amazonu se mohou hlásit přímo na webových stránkách.

Novinky ze světa Amazonu najdete na press portálu a nezapomeňte nás sledovat také na Twitteru a YouTube.

O Institutu Top Employers:

Top Employers Institut je celosvětovou autoritou v oblasti posuzování kvality v oblasti práce s lidmi, kterou pomáhá akcelerovat. Prostřednictvím certifikačního programu Top Employers Institutu mohou zúčastněné společnosti získat certifikát a uznání coby nejlepšího zaměstnavatele. Top Employers Institut, který byl založen před více než 30 lety, již certifikoval 2053 organizací ve 121 zemích a regionech. Takto certifikované společnosti pozitivně ovlivňují životy více než 9,5 milionu zaměstnanců na celém světě.

Doporučujeme

Raúl Castro se objevil na veřejnosti. Poprvé od chvíle, kdy ho Trumpova administrativa obvinila z vraždy

Bývalý kubánský vůdce Raúl Castro se poprvé od americké obžaloby ukázal na veřejnosti. Ve věku 95 let dorazil na slavnost ministerstva vnitra v Havaně. Washington ho viní z podílu na sestřelení dvou civilních letadel v roce 1996.

Izraelský úder v jižním Libanonu zabil tři příslušníky libanonské armády

Při izraelském úderu na vojenské vozidlo na jihu Libanonu zahynuli tři příslušníci libanonského vojska, včetně dvou důstojníků, uvedla dnes podle agentury Reuters libanonská armáda. Izraelská armáda to později potvrdila s tím, že incident vyšetřuje.

Papež Lev XIV. zahajuje návštěvu Španělska, svou nejdelší cestu po Evropě

Papež Lev XIV. dnes dopoledne zahájí sedmidenní návštěvu Španělska, svou zatím nejdelší cestu v Evropě. Během ní promluví k věřícím, migrantům, dobrovolníkům a politikům. Papež vystoupí ve španělském parlamentu a požehná nové nejvyšší věži chrámu svaté Rodiny (Sagrada Familia) v Barceloně. Cestu zakončí na Kanárských ostrovech, kam každoročně připlouvají tisíce migrantů z Afriky. Hlavním tématy cesty budou mír, migrace či nové technologie. Papež se také setká s oběťmi sexuálního násilí v církevním prostředí.

Populace vzácných ptáků na britských plážích díky ochráncům přírody prudce vzrostla

Lidská přítomnost na pobřeží, rostoucí počet aut a volně pobíhající psi představují pro hnízdící ptáky obrovské riziko. Na plážích národní přírodní rezervace Lindisfarne v severovýchodní Anglii však ochránci přírody našli způsob, jak zranitelné živočichy před náporem turistů ochránit. Pomocí elektrických ohradníků a sezonních ochránců přírody dokázali zajistit klid pro hnízdění kriticky ohrožených druhů a jejich populace začaly po letech úpadku opět prudce růst.

Rusko v noci útočilo 272 drony, Ukrajina zasáhla několik míst včetně Kronštadtu

Ruská armáda dnes v noci zaútočila na Ukrajinu 272 bezpilotními letouny, z nichž 249 protivzdušná obrana zničila nebo vyřadila. S odkazem na ukrajinské vzdušné síly to napsal web Ukrainska pravda. V Záporoží byla podle úřadů zraněna jedna žena. Ukrajinské drony naopak podle informací zveřejněných ukrajinským webem zasáhly několik ruských regionů a Kronštadt nedaleko Petrohradu. Ukrajina se brání ruské vojenské agresi od února 2022.

Rusko chce napřesrok spustit obdobu Muskova satelitního systému Starlink

Rusko plánuje v příštím roce spustit menší obdobu satelitního internetového systému Starlink, který provozuje společnost SpaceX amerického podnikatele Elona Muska. Podle agentury Reuters to uvedl Alexej Šelobkov, šéf společnosti Iks Holding, která nový systém vyvíjí.

Armáda USA sestřelila íránské drony, zaútočila na íránská radarová stanoviště

Americká armáda sestřelila čtyři íránské drony vyslané směrem k Hormuzskému průlivu a zachytila několik íránských balistických střel namířených na Kuvajt a Bahrajn. Zaútočila rovněž na íránská radarová stanoviště. Oznámilo to v noci na dnešek velitelství amerických sil na Blízkém východě (CENTCOM).

USA uvalily sankce na největší íránskou kryptoburzu

Spojené státy uvalily sankce na největší íránskou kryptoměnovou burzu Nobitex. Viní ji z toho, že pomáhala íránské vládě a státním institucím na sankčních seznamech obcházet západní omezení. Případ ukazuje, jak důležitou roli mohou kryptoměny hrát v zemích odříznutých od části světového finančního systému.

Írán podmiňuje dohodu s USA uvolněním zmrazených aktiv za 24 miliard dolarů

Případná mírová dohoda mezi Spojenými státy a Íránem závisí na tom, zda bude administrativa prezidenta Donalda Trumpa ochotna uvolnit zmrazená íránská aktiva v hodnotě 24 miliard dolarů (504 miliard Kč). V dnes zveřejněném rozhovoru s televizní stanicí CNN to řekl Mohsen Rezáí, vojenský poradce nejvyššího íránského duchovního vůdce Modžtaby Chameneího. Pokud by USA po nynějším příměří obnovily boje, "vstoupily by do temné uličky" a Teherán by rozšířil válku až do Středozemního moře, varoval.

Putin řekl, že zatím nevidí smysl ve schůzce se Zelenským

Ruský prezident Vladimir Putin dnes prohlásil, že zatím nevidí smysl ve schůzce se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským. Vyjádřil se tak během Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra v reakci na otevřený dopis ukrajinské hlavy státu. Zelenskyj o den dříve otevřeným listem vyzval Putina, aby se sešli a dohodli se na ukončení války, kterou rozpoutala Moskva před více než čtyřmi roky.

Řecko chystá daň ze zisků z kryptoměn

Řecko připravuje zákon, který má poprvé jasněji zdanit výnosy z kryptoměn. Kapitálové zisky z obchodování by podle návrhu měly podléhat patnáctiprocentní dani. Vláda tím chce dostat kryptoměny přímo do daňového řádu.

Menšík v semifinále Roland Garros nestačil na Zvereva

Jakub Menšík si finále Roland Garros nezahraje. Český tenista v semifinále nestačil na Alexandera Zvereva, kterému podlehl 5:7, 2:6, 6:3 a 3:6. Nadějné momenty v zápase měl, jenže často je sám utnul chybami v nejhorší chvíli.

NASA ukončila bezpečnostní opatření na ISS

Posádka Mezinárodní vesmírné stanice se po krátkém preventivním přesunu do kosmické lodi Crew Dragon vrátila k plánovaným činnostem. NASA bezpečnostní opatření zrušila poté, co Roskosmos pozastavil rozsáhlejší opravy v ruské části stanice a začal vyhodnocovat nová měření. Evakuace se nakonec nekonala.

Rusko a Ukrajina si vyměnily po 185 válečných zajatcích, oznámila Moskva

Rusko a Ukrajina si vyměnily po 185 válečných zajatcích, oznámilo dnes podle agentury RIA Novosti ruské ministerstvo obrany. Výměnu potvrdil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Čínský prezident Si navštíví Severní Koreu s cílem prohloubit vzájemné vztahy

Čínský prezident Si Ťin-pching příští týden navštíví Severní Koreu. Do Pchjongjangu přijede poprvé od roku 2019. Cesta přichází v době, kdy se Kim Čong-un stále více sbližuje s Ruskem a současně znovu zdůrazňuje ambice svého jaderného programu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama