Reklama
-0.3 C
Czech
Čtvrtek 9. dubna 2026
MagazínSouboj pod italským nebem: Musk a Zuckerberg vytvářejí základy pro největší zápas...

Souboj pod italským nebem: Musk a Zuckerberg vytvářejí základy pro největší zápas všech dob

Elon Musk aktivně vyjednává se zástupci italské vlády ohledně svého plánovaného zápasu v kleci s Markem Zuckerbergem. Toto vzrušující utkání má být uspořádáno na historicky významném kulturním místě v zemi. Řím byl však jako místo konání vyloučen, informuje server BBC a deník The Guardian.

Elon Musk, majitel X Corp, a Mark Zuckerberg, šéf Meta, představili myšlenku vzájemného střetu v sérii červnových příspěvků na sociálních sítích. Tato výzva přišla v době, kdy se Zuckerberg chystal uvést Threads, mikroblogovací platformu, která má soupeřit s nedávno zrevidovanou Muskovou verzí Twitteru.

Starověký Řím nepřipadá v úvahu

Italský ministr kultury Gennaro Sangiuliano vysvětlil, že plánovaný zápas má být uskutečněn „s naprostým ohledem na místo, kde by měl probíhat“. Zároveň zdůraznil, že se nebude konat v Římě.

„Měl jsem dlouhý a přátelský telefonát s Elonem Muskem,“ uvedl podle BBC ministr. „Bavili jsme se o naší společné vášni pro historii starověkého Říma a diskutovali jsme o možnosti uspořádat velkou charitativní a historickou událost, která by evokovala minulost. A to samozřejmě s maximálním ohledem na kulturní památky. Rád bych však zdůraznil, že akce se nebude konat v Římě.“

Zuckerberg reagoval na síti Threads: „Miluji tento sport a jsem připraven bojovat od chvíle, kdy mě Elon vyzval. Pokud se někdy dohodneme na skutečném termínu, uslyšíte to ode mě. Do té doby prosím předpokládejte, že cokoli, co řekne, nebylo ještě dohodnuto.“

Musk přispěl ke spekulacím v pátek, když na Twitteru, nyní přejmenovaném na X, napsal: „Zápas bude přenášen na sociálních sítích. Všechno v záběru kamery bude starověký Řím, takže vůbec nic moderního.“

Sangiuliano poté vydal prohlášení, ve kterém Řím vyloučil. V Itálii se však nachází stovky starověkých římských a řeckých památek. Mezi nimi například amfiteátr v Capui, katastrofou postižené Pompeje nedaleko Neapole, řecké chrámy v Agrigentu na Sicílii nebo aréna ve Veroně z roku 30 n. l., stále využívaná pro operní představení a další akce.

Výtěžek má jít na dobročinné účely

Musk zveřejnil na síti X, že zápas bude financován z jeho a Zuckerbergových charitativních příspěvků, nikoli z UFC. Výtěžek pak poputuje organizacím vojenských veteránů. Sangiuliano zdůraznil, že dohoda o místě konání bude zahrnovat velkorysý dar v hodnotě „mnoha milionů eur“ pro dvě italské dětské nemocnice.

Jde jen o zviditelnění?

Musk však naznačil, že žádný souboj momentálně neplánuje. Již dříve na X informoval o problémech s ramenem, kvůli kterým bude muset podstoupit menší operaci. Rekonvalescence má trvat „několik měsíců“.

Zuckerberg předložil návrh uspořádat zápas 26. srpna. Vzhledem k Muskově operaci se to však zdá nepravděpodobné, podotýká deník The Guardian.

Šéfka X Corp, Linda Yaccarino, také vyjádřila pochybnosti ohledně vážnosti plánů obou podnikatelů. Tento týden konstatovala, že mluvení o zápase „může být jen vtipným škádlením mezi Zuckem a Muskem“. O tomto souboji dokonce prohlásila, že by byl „vynikající příležitostí pro sponzorování značky“.

Reklama

Doporučujeme

George Clooney ostře kritizuje Donalda Trumpa kvůli Íránu

Hollywoodská hvězda znovu vstupuje do politiky. George Clooney se pustil do ostré kritiky Donalda Trumpa a jeho výroků o Íránu. Tentokrát ale nejde jen o osobní spor.

Král Karel a Cartier dávají šanci nové generaci hodinářů

Luxusní značka šperků a hodinek a královská nadace spojují síly. Vzniká program, který otevírá dveře do světa precizního řemesla a dává šanci těm, kteří chtějí tvořit skutečné hodinářské umění.

Medveděv se v Monte Carlu zhroutil a utrpěl nejhorší porážku kariéry

Daniil Medveděv zažil v Monte Carlu jeden z nejhorších dnů své kariéry. V utkání proti Matteo Berrettini naprosto odešel. Prohrál 0:6, 0:6 a poprvé v životě inkasoval takzvaný double bagel.

Migrující sladkovodní ryby mizí rekordním tempem

Populace migrujících sladkovodních ryb po celém světě se od roku 1970 propadly zhruba o 81 procent. Jde o jeden z nejprudších poklesů mezi obratlovci. Ryby, které jsou závislé na dlouhých a propojených říčních systémech, narážejí na stále větší množství překážek a jejich přirozené tahy se rychle rozpadají.

Řecko už příští rok zakáže sociální sítě dětem pod patnáct let

Řecko hodlá už příští rok zakázat přístup k sociálním sítím dětem mladším 15 let. Zařadilo se tak mezi rostoucí počet evropských zemí, které se snaží omezit vliv online platforem na mladistvé.

Příměří mezi USA a Íránem uvítali šéf OSN či Německo, vyzvali k trvalému míru

Generální tajemník OSN António Guterres uvítal dvoutýdenní příměří mezi USA a Íránem, uvedl podle agentury AFP jeho mluvčí. Šéf OSN zároveň vyzval všechny strany konfliktu, aby pracovaly na dosažení trvalého míru na Blízkém východě. Příměří vítá také německý kancléř Friedrich Merz, podle něhož je nyní nutné vyjednat trvalý mír.

KLDR odpálila několik balistických střel, uvedl Soul

Severní Korea dnes a v úterý odpálila několik blíže nespecifikovaných balistických střel směrem k Japonskému moři, uvedla jihokorejská armáda. O jaký typ střel šlo, nyní analyzují jihokorejské a americké zpravodajské služby. Informovaly o tom světové agentury.

Ceny ropy klesají. Ale na jak dlouho?

Cenové šoky na trhu s ropou v posledních dnech ve středu vystřídala úleva. Ceny ropy Brent i WTI klesly pod 100 dolarů za barel poté, co americký prezident Donald Trump souhlasil s dvoutýdenním příměřím.

Americká novinářka unesená v Iráku byla propuštěna

Americká novinářka Shelly Kittleson, kterou unesli v Bagdádu členové proíránské milice Katáib Hizballáh, byla propuštěna, uvedl ministr zahraničí Marco Rubio.

Ropná skvrna z íránské lodi ohrožuje chráněné mangrovy

Ropná skvrna z poškozené íránské lodi se šíří směrem k jedné z nejcennějších mokřadních oblastí na Blízkém východě. Únik paliva míří k mangrovovým porostům Hara, které jsou klíčovým útočištěm pro tažné ptáky, mořské želvy i řadu dalších druhů.

Netanjahu podle médií podpořil příměří USA s Íránem, na Libanon se nevztahuje

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes uvedl, že podporuje dvoutýdenní příměří mezi USA a Íránem. Zdůraznil však, že se tato dohoda nevztahuje na Libanon, kde se již více než měsíc odehrávají boje mezi izraelskou armádou a proíránským hnutím Hizballáh, uvedla izraelská média. Prostředník mezi Washingtonem a Teheránem, pákistánský premiér Šahbáz Šaríf, v dřívějším vyjádření uvedl, že příměří bude platit v celém regionu Blízkého východu, včetně Libanonu.

Morgan Stanley může spustit svůj bitcoinový ETF už ve středu

Morgan Stanley může už ve středu rozjet vlastní spotový bitcoinový ETF. Pro trh by to byl důležitý moment, protože jde o první takový fond od velké americké banky. Investorům nabídne jednodušší cestu k bitcoinu bez toho, aby ho museli sami nakupovat a bezpečně uchovávat.

Výhružky Íránu jako poslední kapka. Od Trumpa se odvrací už i jeho spojenci

Americký prezident Donald Trump dál ztrácí podporu v americké společnosti. Po vulgárních výhružkách směrem k Íránu dokonce čelil výzvám k odvolání. Toho by bylo možné dosáhnout pomocí 25. dodatku ústavy. Znovu se také objevily spekulace o Trumpově zdravotním stavu.

Ceny ropy WTI klesly pod 95 dolarů po oznámení příměří mezi USA a Íránem

Ceny americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) klesly pod 95 dolarů za barel necelou hodinu poté, co Spojené státy a Írán oznámily dvoutýdenní příměří. Pokles činil více než 15 procent, informovala americká stanice CNN. V úterý se cena ropy WTI pohybovala okolo 117 dolarů za barel.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama