ITBoxSlužba Google Workplace dostane nové nástroje umělé inteligence

Služba Google Workplace dostane nové nástroje umělé inteligence

Společnost Google oznámila, že připravuje sadu funkcí generativní umělé inteligence pro své Workspace aplikace, včetně Dokumentů Google, Gmailu, Tabulek a Prezentací. Informoval o tom server The Verge a Ars Technica.

Google se stále více zaměřuje na generativní umělou inteligenci. Společnost plánuje, že jednoho dne vydá textového bota, který bude vše psát za vás. Bude moct odpovídat na e-maily a vytvářet prezentace pouhým zadáním textu. Nic však zatím není připraveno k vydání pro veřejnost. Společnost na svém blogu uvádí, že zatím pouze „sdílí naši širší vizi“.

Jak uvedl server Ars Technica, společnost do služby Workspace zabudovává „AI partnera pro spolupráci“. Mezi nově představené funkce patří způsoby generování, shrnování a brainstormingu textu pomocí AI v Dokumentech Google, možnost generovat celé e-maily v Gmailu na základě stručných bodů a možnost vytvářet obrázky, zvuky a videa s AI pro ilustraci v Prezentacích.

Google s novými AI funkcemi příliš spěchá

Od loňského příchodu ChatGPT a od letošního února, kdy Microsoft spustil svůj Bing Chat, se vyhledávací gigant snaží spustit podobné funkce s umělou inteligencí. Společnost údajně v prosinci vyhlásila „červený kód“ a její vedení nařídilo zaměstnancům, aby během několika měsíců přidali nástroje umělé inteligence do všech svých uživatelských produktů, které používají miliardy lidí.

Ačkoli společnost oznámila řadu nových funkcí, teprve první z nich (nástroje pro psaní s umělou inteligencí v Dokumentech a Gmailu) bude tento měsíc zpřístupněna skupině „důvěryhodných testerů“ z USA. Takto Google oznámil i dostupnost svého chatbota Bard, který má konkurovat ChatGPT. Google tvrdí, že tyto a další funkce pak budou zpřístupněny veřejnosti později v průběhu roku, ale neupřesnil, kdy.

S takto převratnými funkcemi, což generativní AI určitě je, by měl Google spíše zpomalit. Hlavní důraz by měl být kladen na kvalitu a užitečnost, ale vypadá to, že Google chce co nejdříve představit co nejvíce AI funkcí.

Úplný seznam funkcí využívajících umělou inteligenci, které podle společnosti Google v budoucnu přibudou do aplikací Workspace:

  • Návrh, odpověď, shrnutí a stanovení priorit v Gmailu
  • Brainstorming, korektury, psaní a přepisování v aplikaci Dokumenty
  • Oživení kreativní vize pomocí automaticky generovaných obrázků, zvuků a videí v aplikaci Prezentace
  • Přechod od surových dat k přehledům a analýzám pomocí automatického doplňování, generování vzorců a kontextové kategorizace v Tabulkách
  • Generování nových pozadí a zaznamenání poznámek v aplikaci Meet

Doporučujeme

Při nočním ruském útoku v okolí ukrajinské Buči zahynulo 27 lidí

Při nočním ruském útoku na oblast kolem ukrajinského města Buča poblíž Kyjeva zahynulo nejméně 27 lidí. Dalších 42 lidí bylo zraněno. Z oblasti zasažené útokem se evakuuje více než 380 osob. Podle agentury Reuters to dnes uvedl šéf správy Kyjevské oblasti Tymur Tkačenko.

Írán se bude bránit novým americkým sankcím, uvedla vláda

Íránská vláda dnes podle agentury Tasním uvedla, že bude pevně čelit americkým sankcím a "americko-izraelskému spiknutí". Zopakovala, že diplomacie a obrana jsou pro Teherán dva neoddělitelné nástroje k ochraně národních zájmů a bezpečnosti. Vláda mimo jiné slíbila, že se zaměří na zlepšení životních podmínek Íránců. Chce omezit inflaci, vytvořit více pracovních míst, podpořit domácí výrobu a postupně snižovat závislost země na americkém dolaru.

Rostoucí teploty zesilují účinky El Niña, ukazuje nová studie

Klimatický jev El Niño, který pravidelně ovlivňuje počasí po celém světě, je podle nové studie stále intenzivnější. Vědci dospěli k závěru, že jej zesiluje globální oteplování způsobené spalováním fosilních paliv. Aktuálně se přitom v Tichém oceánu formuje mimořádně silná epizoda.

Matka obžalovaná ze smrti tří dětí čeká na verdikt poroty

Porota v Massachusetts zatím nedospěla k verdiktu v procesu s Lindsay Clancy, která čelí obžalobě v souvislosti se smrtí svých tří dětí. Klíčovou otázkou není samotný čin, ale to, zda byla v jeho okamžiku trestně odpovědná.

Plzeň otočila duel s Crvenou zvezdou a postoupila do Evropské ligy

Viktoria Plzeň předvedla mimořádný obrat a zajistila si místo v ligové fázi Evropské ligy. Proti Crvené zvezdě smazala tříbrankovou ztrátu z prvního utkání, doma zvítězila 5:1 po prodloužení a dvojzápas ovládla celkově 5:4. Rozhodující trefu zaznamenal střídající obránce Dávid Krčík.

USA chtějí odstřihnout egyptskou banku od dolarů kvůli vazbám na Írán

Spojené státy navrhly omezit přístup poboček egyptské banky Banque Misr ve Spojených arabských emirátech k americkému finančnímu systému. Washington je podezírá, že zprostředkovaly miliardové platby pro firmy napojené na íránské finanční sítě.

Trump: USA uzavřely ropnou dohodu s Venezuelou, zajistily si část jejích zásob

Spojené státy uzavřely ropnou dohodu s Venezuelou. Zajistily si tak většinovou kontrolu nad více než 65 miliardami barelů z prokázaných venezuelských zásob ropy. To odpovídá zhruba pětině celkových prokázaných ropných rezerv této latinskoamerické země. Oznámil to dnes americký prezident Donald Trump na své sociální síti Truth Social. Uvedl rovněž, že jde o největší ropnou dohodu ve světové historii. Prozatímní venezuelská prezidentka Delcy Rodríguezová dosažení dohody potvrdila. Dodala, že dohoda umožní výrazné zvýšení těžby ropy a přinese Venezuele rozsáhlé investice a daňové příjmy.

Zemřel ugandský král Oyo, nejmladší vládnoucí monarcha světa

Tradiční ugandský panovník Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV., který se ve světě proslavil jako nejmladší vládnoucí monarcha, zemřel ve věku 34 let. O jeho úmrtí informoval předseda vlády království Tooro v západní Ugandě.

Trump místo vojenských operací sází na sankce. Írán to podle expertů zlomit nemusí

Šest měsíců po zahájení americko-izraelských úderů proti Íránu je rychlé ukončení konfliktu v nedohlednu. Americký prezident Donald Trump omezil přímé vojenské eskalace a vsadil na sankce, blokádu a tlak na obchodní partnery Teheránu. Analytici však pochybují, že ekonomická válka Írán přiměje ke kapitulaci.

USA omezí odběr vody z vysychající řeky Colorado

Kalifornie, Nevada a Arizona budou muset v příštích dvou letech výrazně omezit odběr vody z řeky Colorado. Zásoby klíčové vodní tepny amerického západu dál klesají kvůli dlouhodobému suchu, rostoucím teplotám a nadměrné spotřebě.

Trump odmítá návrat k dohodě s Íránem. Sází na sankce a tlak na Teherán

Americký prezident Donald Trump podle zdrojů obeznámených se situací ztratil zájem obnovit červnovou prozatímní dohodu s Íránem. Washington chce místo toho dál utahovat ekonomické šrouby a přimět Teherán k ústupkům v otázce jaderného programu i znovuotevření Hormuzského průlivu.

Zemřel norský král Harald V., bylo mu 89 let

Po vleklých zdravotních problémech zemřel nejstarší evropský panovník, norský král Harald V., který byl od minulého pondělí v nemocnici v Oslu. Bylo mu 89 let. Oznámil to dnes podle agentur královský palác. Po jeho smrti se jeho syn Haakon VIII. stává novým norským králem.

Ukrajina a Rusko informují o mrtvých a raněných po nočních útocích

Noční ruské útoky zabily nejméně dva lidi v Dněpropetrovské oblasti na jihovýchodě Ukrajiny, uvedl šéf oblastní správy Oleksandr Hanža. V Chersonu ruský dron zabil 61letého muže, oznámil náčelník městské správy Jaroslav Šaňko. Ve městě Sumy ruské letecké bomby zabily stejně starého muže a zranily sedm lidí, uvedl náčelník regionální správy Oleh Hryhorov. Ruský dron ve městě Zmijiv u Charkova zabil ženu a zranil její dceru a další ženu, informovala prokuratura. Ruskem dosazená správa zase hlásí čtyři zraněné po dronovém útoku na obytný dům v Sevastopolu na okupovaném Krymu.

Katastrofa v Nepálu a Číně má už 472 obětí. Hrozí další ničivá povodeň

Jezero, které se vytvořilo po středečním sesuvu části ledovce na hranici mezi Čínou a Nepálem, dnes začalo přetékat. Hrozí další povodeň, která může zasáhnout oblasti, jež už před dvěma dny poničil příval vody, varovala čínská stanice CCTV. Čínské úřady přerušily záchranné práce v postižené oblasti. Stoupající hladiny řek už potvrdily také nepálské úřady, které rovněž přerušily záchranné práce, napsala agentura Reuters.

Trump nařídil přejmenovat Ontarijské jezero na Americké jezero

Americký prezident Donald Trump podepsal výnos nařizující přejmenování Ontarijského jezera na Americké jezero, informují agentury AP a Reuters. Se změnou názvu jezera na hranici s Kanadou přišel v době vyhrocující se obchodní války se sousední zemí. Nový název bude závazný pro americké úřady, nikoli pro Kanadu, uvedla AP.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama