Více
  19.9 C
  Czech
  Sobota, 21 května, 2022

  Slavností róby nebo pyžama na Zoomu? Jak bude vypadat „osekaný“ červený koberec na Oscarech

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Bude letošní udílení Oscarů bez červeného koberce? V uplynulém roce pandemie covidu-19 zamezila konání slavnostních hromadných akcí, které nahradila online setkání na Zoomu, kde se známé osobnosti objevovaly i v pyžamech a teplákových soupravách. Fanoušci se nyní těší, až budou v neděli moci obdivovat hvězdy v dechberoucích šatech na největší noci filmového průmyslu.

  „Červené koberce jsou velkou součástí předávání cen,“ řekla Zoe Ruderman, vedoucí digitálního oddělení magazínu People. „Viděli jsme spoustu legín, spoustu mikin a byla to zábava. Ze Zoomu jsem ale už unavená, jsem připravená sledovat to živě na obrazovce na červeném koberci se skutečnými kalhotami a skutečnými vysokými podpatky,“ popsala své pocity.

  Organizátoři se snažili zmírnit přehnaná očekávání typu červeného koberce dlouhého 270 metrů přeplněného asi stovkou fotografů, televizními štáby a ječícími fanoušky. Obrázek, který obvykle předchází slavnostnímu udílení Oscarů.

  „Není to tradiční červený koberec,“ prohlásila minulý týden Stacey Sher, jedna z producentek show. „Je to takový malinký červený koberec.“

  Přinejmenším to nebude událost na Zoomu s módou takzvaně „od pasu výš“. Namísto toho se nominovaní a moderátoři sejdou před slavnostním ceremoniálem na železniční stanici Union Station v centru Los Angeles poté, co budou otestování na covid-19. Zároveň se spojí online s řadou míst po celém světě.

  Není to jen móda, díky níž jsou červené koberce tak postrádanou součástí udílení cen. Divákům také poskytují pocit spontánnosti, kterého mají během pandemie nedostatek. Divácký zájem o udílení cen se letos propadl až o 60 procent, červený koberec by tak fanoušky mohl opět přilákat.

  „Všem nám chybí energie a únik, který vytváří,“ uvedla stylistka celebrit Chloe Hartstein, která bude na nedělním ceremoniálu spolupracovat s kandidátkou na nejlepší herečku ve vedlejší roli Glenn Close.

  „Myslím, že publikum bude nadšené, až uvidí krásnou módu a designové kousky na míru. Už proto, že nám to bylo na tak dlouho znemožněno. A myslím, že zvláště v této době potřebujeme trochu krásy a umění,“ konstatovala Hartstein.

  Červený koberec mnohdy nabízí nová odhalení

  Navzdory hodinám stráveným snahou o dokonalý vzhled červené koberce často přinášejí překvapení.

  „Je to místo, kde celebrity odhalují těhotenské bříško nebo nový zásnubní prsten,“ uvedla Ruderman. „Takže nabízí tyto opravdu neplánované, vzrušující momenty a někdy je to ještě více vzrušující než samotná show,“ uzavřela.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS