1.6 C
Czech
Pondělí 15. prosince 2025
Protext ČTKSkupina R.Power Group vybrala společnost Huawei jako dodavatele inteligentních strunových střídačů pro...

Skupina R.Power Group vybrala společnost Huawei jako dodavatele inteligentních strunových střídačů pro své portfolio solárních projektů v Polsku s celkovým nominálním výkonem 390 MWp

Varšava 20. února 2022 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost Huawei byla nedávno vybrána skupinou R.Power Group, jednou z největších společností na polském trhu s fotovoltaikou, aby dodala své špičkové inteligentní strunové střídače pro celou řadu solárních projektů v Polsku s celkovým nominálním výkonem 390 MWp.

Podle uzavřené dohody budou k maximalizaci účinnosti portfolia solárních projektů o výkonu 390 MW použity celkem tři typy fotovoltaických střídačů Huawei – SUN2000 215KTL-H0, SUN2000 185KTL-H1 a SUN2000 105KTL-H1. Řešení Huawei Smart PV nabízejí oproti jiným standardním řešením výhody v podobě praxí prověřených vlastností, například zásluhou jejich vysoké účinnosti, nízké poruchovosti a vysokého energetického výstupu.

Skupina R.Power získala zakázku na prodej elektřiny vyrobené prostřednictvím portfolia projektů o celkovém výkonu 390 MWp v aukci obnovitelných zdrojů energie (RES), která proběhla v posledních přibližně 12 měsících.

„Je nám velkou ctí stát se jedním z klíčových aktérů na rychle rostoucím trhu s průmyslovou fotovoltaikou v Polsku. Za úspěch vděčíme především nejvyšší kvalitě vybavení a poskytovaných služeb. Při realizaci našich projektů obvykle spolupracujeme se špičkami v oboru – jak zahraničními, jako je společnost Huawei, která nám dodá střídače, tak polskými, jako například Nomad Electric, společností, která bude zodpovědná za výstavbu, provoz a údržbu samotných elektráren,“ prohlásil Przemek Pieta, předseda představenstva R.Power Group.

„Se společností R.Power spolupracujeme na realizaci solárních projektů na náročném polském trhu již řadu let. Tyto solární farmy, postavené společností R.Power, budou ročně dodávat stovky gigawatthodin elektřiny a urychlí tak přechod Polska na nízkouhlíkové hospodářství. Společnost Huawei je známá svými nejmodernějšími řešeními Smart PV a jsme rádi, že jejich výhody oceňuje stále více zákazníků v Polsku i po celém světě,“ uvedl Maciej Bąkała, manažer pro rozvoj podnikání ve společnosti Huawei Digital Power.

Společnost Huawei vyvíjí solární střídače řady SUN2000 od roku 2013 a neustále je zdokonaluje. Jako první na světě poskytla podporu pro bifaciální moduly a sledovací solární systémy a využila algoritmů strojového učení a umělé inteligence (AI) pro zajištění vzdálené diagnostiky a snížení rizika požáru. V současné době dosahuje společnost Huawei špičkových výsledků v oblasti implementace technologií umělé inteligence do systémů fotovoltaiky, včetně AFCI a inteligentní diagnostiky I-V křivky, což pomáhá zákazníkům dosahovat dlouhodobějších výhod. Řešení společnosti Huawei navíc umožňují inteligentní správu fotovoltaické elektrárny prostřednictvím přesného sběru a analýzy dat.

KONTAKT: Connie Wangová, wangjing402@huawei.com

Reklama

Doporučujeme

Žena z Belgie před dvěma lety zmizela beze stopy v Tasmánii. Nyní se našel její telefon

Policie v australské Tasmánii v neděli oznámila, že nalezla mobilní telefon Belgičanky Celine Cremer, která zmizela před více než dvěma lety v odlehlé divočině na jihu ostrova. Policisté se tak připojí k soukromému pátrání po zmizelé. Telefon se našel v oblasti, která už byla v minulosti opakovaně prohledávána.

Hamás potvrdil, že Izrael zabil klíčového velitele hnutí Ráida Saada

Vysoký představitel teroristického hnutí Hamás a jeho hlavní vyjednavač Chalíl Hajja dnes potvrdil, že při sobotním izraelském útoku zahynul vojenský velitel ozbrojeného křídla hnutí Ráid Saad. Podle Hajji se jedná o porušení příměří ze strany Izraele a incident ohrožuje životaschopnost celé dohody o příměří, píše agentura Reuters. Saad je podle agentury nejvýše postaveným představitelem Hamásu, kterého Izrael od počátku příměří 10. října zabil.

Zelenskyj přistál v Berlíně, čeká ho jednání s Witkoffem a Kushnerem

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přistál v Berlíně, informovala podle agentury Reuters jeho kancelář. Ukrajinskou hlavu státu dnes čeká jednání se zmocněncem amerického prezidenta Donalda Trumpa Stevem Witkoffem a Trumpovým zetěm Jaredem Kushnerem. Diskutovat podle agentur zřejmě budou o americkém návrhu na ukončení války na Ukrajině, k jehož původní podobě měl Kyjev a jeho evropští spojenci výhrady. Na programu má Zelenskyj podle svých slov také setkání s německým kancléřem Friedrichem Merzem a evropskými partnery.

Let United Airlines se po ztrátě výkonu motoru vrátil na letiště u Washingtonu

Let United Airlines mířící do Tokia se krátce po startu otočil a vrátil se na letiště Dulles u Washingtonu. Posádka řešila ztrátu výkonu motoru a letadlo bezpečně přistálo. Na palubě bylo 275 cestujících a 15 členů posádky, nikdo nebyl zraněn.

Střelba na pláži v Sydney má podle policie nejméně devět obětí, zemřel i útočník

Při dnešní střelbě na pláži Bondi Beach v Sydney zahynulo devět lidí a policisté zastřelili jednoho ze dvou útočníků, uvedla policie podle stanice ABC. Druhý z útočníků je podle policie zraněn a v kritickém stavu.

Německá policie zadržela pět mužů podezřelých z plánování útoku na vánoční trhy

Německé bezpečnostní složky zadržely pět mužů, kteří podle vyšetřovatelů plánovali útok na vánoční trh v Bavorsku. Německo před svátky dbá zvýšené ostražitosti, neboť podobná místa jsou nejen symbolem adventu, ale i citlivým bezpečnostním cílem.

Venezuelský režim zadržel šéfa nezávislého zpravodajského webu

Venezuelské úřady v sobotu zadržely šéfa nezávislého zpravodajského webu Punto de Corte, politologa Nicmera Evanse. Informovaly o tom jeho blízcí a venezuelské nevládní organizace. Podle údaje organizace Foro Penal režim autoritářského prezidenta Nicoláse Madura v současnosti zadržuje nejméně 889 politických vězňů, napsala dnes agentura AFP.

Bledá se po dvou letech vrátila do UFC. Prohrála po 125 sekundách

Tereza Bledá se po více než dvou letech vrátila do klece UFC, jenže comeback skončil rychle. V Las Vegas prohrála s Kanaďankou Jamey Lyn Horth v prvním kole a rozhodčí zápas ukončil po 125 sekundách.

Nejméně dva mrtví po střelbě na americké univerzitě, střelec je stále na útěku

Nejméně dva studenti zemřeli po sobotní střelbě na Brownově univerzitě ve státě Rhode Island na severovýchodě Spojených států. Dalších devět lidí utrpělo zranění, většina je ve stabilizovaném stavu, informovaly pode médií úřady. Po střelci, který je stále na útěku, pátrají na čtyři stovky policistů. Zároveň policie zveřejnila video, na němž podle ní podezřelý odchází z místa činu, a požádala veřejnost o pomoc s jeho identifikací. Policisté doplnili, že střelec mohl být podle svědků maskovaný. Někteří studenti médiím popsali, jak se v budově školy skrývali i několik hodin.

Čína si připomněla masakr v Nankingu

V sobotu si Čína připomněla výročí masakru v Nankingu z roku 1937. Prezident Si Ťin-pching se pamětní ceremonie nezúčastnil, a to i přesto, že vztahy s Japonskem jsou opět napjaté kvůli sporu o Tchaj-wan.

Strategy zůstává v Nasdaq 100 i přes otázky kolem bitcoinového modelu

Společnost Strategy, dříve známá jako MicroStrategy, zůstává i po letošní revizi v indexu Nasdaq 100. Na trhu to znovu otevírá debatu, jestli její podnikání ještě připomíná klasickou firmu, nebo spíš investiční fond postavený na bitcoinu.

FDA zvažuje umístit na covidové vakcíny varování, že po očkování můžete zemřít

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) podle dvou zdrojů zvažuje, že na vakcíny proti covivu umístí „černý rámeček“ – nejzávažnější typ varování, který se běžně používá u léčiv s rizikem smrti či vážných reakcí.

Medvěd v Japonsku zabil turistu, GPS hodinky zachytily poslední pohyb

GPS hodinky turisty, který zemřel po útoku hnědého medvěda v Japonsku, zachytily jeho poslední pohyb. Záznam ukazuje, že prudce odbočil ze stezky a skončil v hustém porostu. Data naznačují i to, že se zvíře k tělu vrátilo další den.

Německo si předvolalo ruského velvyslance, důvodem jsou ruské hybridní útoky

Německo zaznamenalo prudký nárůst počtu ruských hybridních útoků, které se snaží destabilizovat zemi. Dnes to podle agentury Reuters oznámil mluvčí německé diplomacie Martin Giese a dodal, že Berlín si kvůli tomu předvolal ruského velvyslance Sergeje Nečajeva. Mluvčí poznamenal, že ruské aktivity zahrnují dezinformace, špionáž, kybernetické útoky i pokusy o sabotáže. Ruské velvyslanectví v Berlíně dnes podle agentury AFP německá obvinění označilo za nepodložená a absurdní.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama