5.4 C
Czech
Sobota 28. února 2026
Protext ČTKSkupina Bonett dokončila novou firemní identitu

Skupina Bonett dokončila novou firemní identitu

Praha 21. srpna 2024 (PROTEXT) – Skupina Bonett představuje novou korporátní identitu. Spolu se zjednodušením a osvěžením vizuálů chce skupina reflektovat také rozšíření své působnosti. Kromě alternativních paliv a technologií pro alternativní paliva vstoupil Bonett nedávno do obchodu s energiemi, konkrétně zemním plynem a elektřinou. Nové logo, klíčový prvek identity značky, se skládá ze dvou prvků – slova a grafického symbolu. Tím je zelená tečka, která nahrazuje dříve používaný zelený lístek.

„Tento krok je součástí širší strategie pro osvěžení a zjednodušení korporátní identity tak, aby zůstala snadno rozpoznatelná pro zákazníky a současně si zachovala charakteristické prvky Bonett. Tečka symbolizuje zákazníka, který je pro nás vždy na prvním místě. Snažíme se o osobitý přístup a flexibilitu, kterou velké korporáty nedokážou nabídnout,“ říká Blanka Kuličová, provozní ředitelka skupiny Bonett. „Ani ekologii jsme neopomněli, naopak. Stále patří ke klíčovým hodnotám naší společnosti, proto jsme tečku zachovali v zelené barvě,“ dodává Blanka Kuličová.

Změna vizuální identity bude patrná na všech dokumentech, v tištěné a především v elektronické podobě. Firma nechala nově obrandovat také servisní auta, a to na všech trzích, kde aktivně působí – tedy v České republice, v Polsku a na Slovensku. Nová identita bude zřejmá i na nově vydávaných bioCNG kartách skupiny Bonett. Letos také plánuje otevření nových plnících CNG stanic v tomto designu a novým logem se bude pyšnit rovněž oblečení zaměstnanců Bonett.

Stávající plničky zatím firma z ekologických důvodů rebrandovat nebude. Tam bude změna probíhat postupně přirozenou cestou až v okamžiku, kdy to bude potřebné z provozních či jiných důvodů.

„Logo jsme chtěli moderní, čisté a současně minimalistické, aby bylo dobře zapamatovatelné a zároveň navazovalo na naše staré logo. Potřebovali jsme také vizuální zkratku, což se nám u nového loga podařilo,“ říká Martina Netuhová, marketingová manažerka skupiny Bonett. Firma změnila také barvu z antracitové na kontrastnější černou, která spolu s bílou a svěže zelenou barvou vytváří přirozeně výraznou kombinaci.

„Nové logo jsme hledali dlouho, viděli jsme desítky návrhů od různých grafických a kreativních studií, a nakonec vyhrál tento návrh kvůli své jednoduchosti a čistotě. Velmi jsme ocenili vizuální zkratku, kterou používáme napříč marketingovými materiály i na firemním oblečení a reklamních předmětech,“ odhaluje pozadí tvorby nové identity Netuhová.

Změna firemní identity úzce souvisí s rozšířením portfolia poskytovaných služeb. Skupina je uznávaným expertem na dodávky technologií pro alternativní paliva, jako jsou CNG, LNG, LPG a vodík, a také největším českým dodavatelem obnovitelného paliva budoucnosti – bioCNG. Nově vstoupila i do obchodu s energiemi – zemním plynem a elektřinou. Zákazníkům dokáže plyn pro dopravu, výrobu a vytápění nabídnout i v ekologické verzi – biometanu, včetně potřebných certifikátů pro účely snižování emisí CO2.

„Abychom klientům odběr služeb co nejvíce zpříjemnili a zjednodušili, připravujeme také nové webové stránky. Chceme, aby byly pro zákazníky přehledné a intuitivní a korespondovaly s novou korporátní identitou. Novinkou bude zákaznický portál, kde klienti vyřeší vše z pohodlí kanceláře nebo domova. Zatím máme velmi pozitivní odezvu na nový branding servisních vozidel, která jsou již na dálku snadno rozpoznatelná. Věříme, že stejné spokojenosti dosáhneme i v on-line prostředí,“ uzavírá Martina Netuhová.

 

 

O skupině Bonett

Bonett je silný a zkušený partner, který se v oblasti prodeje, investic a generálních dodávek technologií pro alternativní paliva pohybuje více než 25 let. Nabízí komplexní dodávky energií, profesionální péči, servis a tu nejvyšší kvalitu v celém portfoliu produktů od energií pro vytápění po technologie pro alternativní paliva H2, bioCNG, LNG, biometan a LPG. Tržby skupiny Bonett jsou na úrovni 2 miliard korun. Skupina působí v České republice, Polsku a na Slovensku. Má licence pro obchod s plynem a elektřinou, ISCC certifikaci, a je certifikována pro obchod s plynem na německé i české burze plynu. Bonett provozuje největší 100% českou síť s více než 50 bioCNG plnícími stanicemi v investiční hodnotě 500 milionů korun a vydává vlastní bioCNG karty, které garantují zákazníkům cenové zvýhodnění a přináší další benefity. Při všech svých aktivitách dbá na ochranu životního prostředí a snižování emisí, a proto svým klientům dodává výhradně bioCNG z obnovitelných zdrojů, které v rámci ESG významně snižuje emise z dopravy. Více informací naleznete na www.bonett.cz.

 

 

Reklama

Doporučujeme

NASA změnil plán návratu astronautů na Měsíc, před přistáním přidal novou misi

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) změnil plán programu Artemis, jehož cílem je návrat astronautů na Měsíc. Přistání na Měsíci, které je nyní plánované na rok 2028, se uskuteční až v misi Artemis IV. Dosud se přitom počítalo, že to bude již v rámci mise Artemis III, oznámil dnes NASA podle agentury Reuters. Třetí mise programu Artemis tak bude zcela novým zkušebním letem. Změna přichází poté, co se připravovaná mise Artemis II potýká s technickými problémy, což vedlo k opakovaným odkladům startu.

Epstein se den před zatčením chystal koupit palác v Maroku za miliony dolarů

Den před svým zatčením v červenci 2019 se americký finančník Jeffrey Epstein pokusil převést téměř 15 milionů dolarů na koupi luxusního paláce v Maroku. Vyplývá to z dokumentů, které minulý měsíc zveřejnilo americké ministerstvo spravedlnosti.

Ministerstvo financí odvolalo šéfa MERO Jaroslava Pantůčka

Ministerstvo financí odvolalo předsedu představenstva a generálního ředitele státního provozovatele ropovodů MERO Jaroslava Pantůčka. Odvolání je účinné ke konci února a ministerstvo mu důvody nesdělilo.

Prezident Zelenskyj pozval slovenského premiéra Fica na návštěvu Ukrajiny

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pozval slovenského premiéra Roberta Fica na Ukrajinu k projednání všech existujících otázek mezi oběma zeměmi. Oznámila to ukrajinská prezidentská kancelář po dnešním telefonátu mezi oběma představiteli.

USA se musí vyvarovat nadměrným požadavkům pro úspěch jednání, tvrdí Arakčí

Spojené státy se musí vyvarovat nadměrným požadavkům, aby byla diplomatická jednání s Íránem úspěšná. Podle agentur to dnes uvedl íránský ministr zahraničí Abbás Arakčí. Írán a Spojené státy jednaly ve čtvrtek v Ženevě, další rozhovory se mají konat příští týden.

Polská vláda chystá zákon, kterým by sociální sítě zakázala dětem do 15 let

Polská vláda chystá zákon, kterým by zakázala používat sociální sítě dětem mladším 15 let. Jejich provozovatelé by byly odpovědní za ověřování věku uživatelů. V rozhovoru s agenturou Bloomberg to řekla polská ministryně školství Barbara Nowacká.

Netflix odstoupil od koupě Warner Bros. Zvítězil Paramout

Měsíc trvající bitva o Warner Bros. je u konce a vítězně z ní odchází společnost Paramount Skydance. Učinila lepší nabídku na odkoupení celé společnosti i s jejími ikonickými studii a katalogem filmů a televizních sérií. Streamovací Netflix svou nabídku zvýšit odmítl, protože by pro něj akvizice už nebyla atraktivní.

Doplňovací volby v Británii vyhráli Zelení, labouristé skončili třetí

Doplňovací parlamentní volby v obvodu Gorton a Denton v jihovýchodním Manchesteru vyhrála kandidátka Zelených Hannah Spencerová. Na druhém místě skončila protiimigrační Reform UK, vládní labouristi obsadili třetí místo. Podle agentury Reuters porážka ještě zvyšuje tlak na britského premiéra Keira Starmera, který čelí nepopularitě ve volebních průzkumech a kauzám spojeným s vazbami zástupců jeho strany na amerického sexuálního predátora Jeffreyho Epsteina.

Rusko zasáhlo přístavní infrastrukturu v Oděské oblasti i hotel v Sumách

Ruská armáda v noci na dnešek zasáhla přístavní infrastrukturu v Oděské oblasti na jihu Ukrajiny, oznámil ukrajinský vicepremiér Oleksij Kuleba. V centru Sum na severu země Rusko podniklo dva údery na hotel, podle úřadů se nikomu nic nestalo. Čtyři lidé jsou zranění po ruském dronovém útoku na město Vilňansk severovýchodně od Záporoží.

Jsme v otevřené válce. Pákistán zaútočil na Afghánistán

Začalo to bombardováním cílů v Afghánistánu pákistánským letectvem a přeshraničním útokem armády Tálibánu, který má nad zemí kontrolu. Islámábádu došla trpělivost, vyhlásil Kábulu „otevřenou válku“ a provedl letecké údery na několik míst v Afghánistánu. Írán, Rusko i další aktéři apelují na ukončení bojů.

Jednání USA a Íránu přinesla podle Ománu pokrok a budou brzy pokračovat

Dnešní nepřímá jednání Íránu a Spojených států o jaderném programu Teheránu v Ženevě přinesla pokrok a po domácích konzultacích budou brzy pokračovat. Oznámilo to podle agentury Reuters ománské ministerstvo zahraničí, které schůzku zprostředkovalo. To rovněž podle agentury AFP sdělilo, že se v příštím týdnu uskuteční ve Vídni technické diskuze mezi USA a Íránem.

Zemřel spolutvůrce seriálu Červený trpaslík Rob Grant

Fanoušci sci-fi komedie po celém světě přišli o výraznou tvůrčí osobnost. Rob Grant, spolutvůrce kultovního seriálu Červený trpaslík, zemřel ve věku 70 let. Za sebou zanechal silnou stopu v televizní i literární tvorbě.

Hillary Clinton před komisí: O Epsteinových zločinech jsem neměla tušení

Hillary Clinton vypovídala za zavřenými dveřmi před výborem Sněmovny reprezentantů, který prověřuje případ Jeffreyho Epsteina. Dle svého vyjádření si na něj nevzpomíná a s jeho aktivitami nemá nic společného. Zároveň obvinila republikány, že odvádějí pozornost od vazeb Donalda Trumpa.

Sopečný popel z Etny pomáhá polím místo skládek

Popel z aktivní sopky roky dusil sicilská města. Ucpával ulice, ničil zahrady a plnil skládky. Teď se karta obrací. Vědci i farmáři ukazují, že to, co padá z nebe, může půdu vyživit a ušetřit miliony.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama