Protext ČTKSezonu ČEZ Skitour na Horních Mísečkách zahájilo 475 lyžařů. Pro double si...

Sezonu ČEZ Skitour na Horních Mísečkách zahájilo 475 lyžařů. Pro double si dojel Knop

Praha 15. ledna 2024 (PROTEXT) – Sezona ČEZ SkiTour 2024 odstartovala svůj 17. ročník na Horních Mísečkách v Krkonoších. Sobota patřila dětským závodům Mini SkiTour a VW 20 km volně. Neděle pak byla ve znamení závodů klasickou technikou. Počasí na Mísečkách bylo během závodního víkendu opravdu zimní a všechny závody probíhaly za sněžení. Pro vítězství dvacítky volně i třicítky klasicky si dojel Petr Knop z eD system Silvini Team. U zahájení sezony nechybělo ani několik známých olympioniků.

Díky příznivým podmínkám byli organizátoři schopni kvalitně připravit závodní „sedmičku“ na místních závodních tratích. Závodníci poté pokračovali ještě po svážnici směrem ke sjezdovkám na Medvědín. První startovní výstřel zazněl v sobotu v 9:30, kdy se na svou 350 metrů dlouhou trať vydaly nejmladší běžkaři do pěti let. Mini SkiTour pokračovala závody na distancích 700 metrů a 1, 2 a 3 kilometry podle věku. Celkem si pro cílovou medaili dojelo přes 150 dětí. „Moc se mi tady závod líbil a těším se na další,“ pochlubila se po průjezdu cílovou bránou jedna z malých účastnic.

Přesně ve 13 hodin se na trať vydali závodníci na Volkswagen 20 km volnou technikou. Závod odstartoval ředitel skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš, za kterým stojí perfektní příprava závodních tratí. Pro vítězství si dojeli Petr Knop, který tak obhájil loňské vítězství v tomto závodě a Martina Satková, česká vodní slalomářka. „Trať byla hodně náročná, protože je velmi kopcovitá. Celkově si myslím, že závod byl moc fajn, a že se tam hodně pozná síla rukou. Já trochu ztrácím na technice, ale dohnala jsem to právě silou. Věděla jsem, do čeho jdu a také to, že Mísečky nejsou rozhodně závod zadarmo,“ popsala Martina. V první desítce skončil i stříbrný olympionik Lukáš Rohan. „Jsem rád, že už to mám za sebou, bylo to fakt náročné, hodně to bolelo, ale stálo to za to,” radoval se Lukáš v cíli.

Neděle přinesla do srdce Krkonoš další várku čerstvého sněhu. Přes 200 závodníků se postupně vydalo hned na tři různé distance klasickou technikou, a to vstříc závodu 10 km s Českou televizí, 17,5 km a na královskou třicítku. Pro výhru na nejdelší trati si s časem 1:34:53 opět dojel Petr Knop a uhájil tak nejen své sobotní vítězství v závodu VW 20 km volně, ale obhájil i double z loňského ročníku. „I když to dneska bylo opravdu těžké, trať byla na aktuální sněhové podmínky připravena perfektně a užil jsem si to na maximum,“ poreferoval celkový vítěz ČEZ SkiTour z minulého ročníku po příjezdu do cíle. V ženách zvítězila Vendula Křoustková, která projela cílovou páskou s časem 2:11:25.

Za hustého sněžení na 17,5 km trase dorazil do cíle jako první polský závodník Marcin Węgrzyn. Druhou pozici obsadil Šimon Maidl z eD system Silvini teamu, který v cíli popisoval náročné podmínky. „Na čerstvě napadaném sněhu to byl záhul, ale jinak se jelo docela dobře. Je známé, že Mísečky nejsou žádným jednoduchým závodem. Mám letos ambici objet celý seriál ČEZ SkiTour,” doplnil Maidl. Poslední startovní výstřel zazněl v 11:30, kdy se do stopy vydali závodníci ČT rodinné desítky.

Po slavnostním vyhlášení vítězů proběhlo premiérově losování tomboly, do kterého byli zařazeni všichni účastníci nedělních závodů. Pět šťastných si odneslo stylové ceny od partnerů závodu. Během závodního víkendu bylo pro závodníky i diváky připraveno komfortní zázemí na vysoké úrovni. Velký vyhřívaný stan od Skupiny ČEZ a T-Mobile nabídl příjemné prostředí pro sledování výsledků, relaxaci i zábavné vyžití v ČEZ Energy zóně. O doprovodný program se postarala také ORLEN zóna se sportovními aktivitami.

„Úvodního víkendu se účastnilo celkem 475 lyžařů napříč generacemi a těšíme se, až se potkáme se závodníky na dalších zastávkách 17. sezony ČEZ SkiTour – příští víkend pokračujeme na Krušnohorské 30 a o týden později se přemístíme do Jizerských hor na oblíbený Bedřichovský Night Light Marathon.“ shrnuje za organizátory Richard Valoušek z pořádající agentury RAUL.

TERMÍNY ČEZ SKITOUR 2024  
Horní Mísečky, Krkonoše 13. – 14. 1. 2024
Krušnohorská 30, Cínovec 20. – 21. 1. 2024
Bedřichovský Night Light Marathon, Jizerské hory 26. – 27. 1. 2024
Orlický maraton, Deštné v Orl. horách 3. – 4. 2. 2024
ČEZ Jizerská 50 8. – 11. 2. 2024
JeLyMan, Jeseníky 24. – 25. 2. 2024
Bieg Piastów, Jakuszyce 1. – 3. 3. 2024
Harrachov, Krkonoše 8. – 9. 3. 2024

 

Kompletní výsledky: Výsledky | SkiTourČEZ SkiTour – největší seriál zimních běhů na lyžích (ski-tour.cz) 

Fotogalerie: Fotky ze závodů (ski-tour.cz)

Video: https://youtu.be/xSK5DQb0cHc

Kontakt:

Jan Vonášek

Junior PR Manager

Raul s.r.o.

E-mail: jan.vonasek@raul.cz

www.raul.cz

 

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Doporučujeme

Fanoušci Harryho Pottera dosáhli přesunu podmořského kabelu kvůli hrobu skřítka

Fanoušci Harryho Pottera dosáhli přemístění podmořského kabelu mezi Británií a Irskem, který stál 430 milionů liber (12,2 miliardy Kč) a měl procházet v místě fiktivního hrobu skřítka Dobbyho, postavy z filmu o mladém čaroději podle předlohy spisovatelky J. K. Rowlingové. Kabel nyní místo toho vede v blízkosti lidských ostatků z doby bronzové, píše deník The Guardian.

Na dronu s výbušninou z letiště u Lipska našli policisté stopy DNA

Německá policie našla na dronu z východoněmeckého letiště Lipsko/Halle, který nesl výbušninu, stopy DNA. S odvoláním na své zdroje to dnes uvedla některá německá média včetně listů Die Zeit, Die Welt nebo bulvárních novin Bild. Podle listu Die Zeit se genetická informace shoduje s DNA registrovanou v Litvě v souvislosti s dřívějším žhářským útokem na logistické centrum v Lipsku. Konkrétní osobě ale úřady zatím DNA nepřipsaly.

Západ Kolumbie postihlo zemětřesení o síle 7,4 stupně, jsou zprávy o zraněných

Západ Kolumbie dnes postihlo zemětřesení o síle 7,4 stupně, které bylo cítit i v Ekvádoru a v Panamě, informovala agentura AFP s odvoláním na kolumbijskou geologickou službu. Zemětřesení mělo epicentrum v departementu Chocó, jehož guvernérka na sociálních sítích píše o zraněných a vážných škodách. Počty zraněných zatím nejsou známy. Podle agentury Reuters nebylo vydáno varování před cunami.

Thajsko: Bývalý poslanec zastřelil úředníka, pak se přiznal v živém vysílání

Bývalý thajský poslanec Chalong Reawraeng údajně zastřelil místního úředníka a krátce nato zavolal politické komentátorce Anchalee Paireerak, která v tu chvíli vysílala živě na YouTube. V telefonátu jí podle záznamu oznámil, co právě udělal.

CLARITY Act se zadrhl. Americký Senát odložil hlasování na září

Americký Senát před srpnovou přestávkou nestihl hlasovat o návrhu zákona CLARITY Act, který má zavést jednotnější pravidla pro kryptoměnový trh. Projednávání se přesouvá na září, návrh však nadále rozděluje demokratické i republikánské senátory.

V Číně udeřila silná bouře. Evakuován byl více než milion lidí

Východní pobřeží Číny zasáhl tajfun Dolphin, který si vynutil evakuaci více než milionu obyvatel a ochromil dopravu včetně finanční metropole Šanghaje. Bouře přinesla prudký déšť, záplavy a vítr o rychlosti až 150 kilometrů za hodinu. Úřady varují, že nebezpečí ještě nepominulo.

V USA ubylo 23 tisíc pracovních míst. Akcie vystoupaly na rekord

Americký trh práce v červenci překvapivě ztratil 23 tisíc pracovních míst. Slabá čísla ale burzy nezastavila. Investoři očekávají, že horší vývoj zaměstnanosti přiměje centrální banku k opatrnějšímu rozhodování o úrokových sazbách.

Motýli po celém světě mění svá území kvůli oteplování

Motýli po celém světě stále častěji mění oblasti, ve kterých žijí. Některé druhy se šíří do nových míst, jiné ze svých původních stanovišť mizí nebo se stěhují do vyšších nadmořských výšek. Rozsáhlý výzkum ukazuje, že hlavním důvodem jsou rostoucí teploty a častější výkyvy počasí. Změny zároveň naznačují, že se proměňují celé ekosystémy.

Tchaj-wan při vojenském cvičení zpomalil internet

Tchaj-wan během rozsáhlého vojenského cvičení poprvé cíleně zpomalil mobilní internet. Úřady tím simulovaly omezení komunikace, které by mohlo nastat při přírodní katastrofě nebo případném útoku.

KOMENTÁŘ: Nečekaná zpráva pro investory. Na akciích se děje něco, co se nestalo čtyři roky

Boom umělé inteligence způsobil, že americký akciový trh přestává být elitním klubem pro pár vybraných společností. Místo několika tahounů investoři dávají šanci pestřejší paletě titulů. Rovnoměrně vážený index S&P 500 proto po dlouhých měsících poráží ten klasický.

Trump jmenoval Willa Scharfa novým hlavním právním poradcem Bílého domu

Novým hlavním právním poradcem Bílého domu a asistentem prezidenta se od 1. září stane Will Scharf, který dosud působil jako tajemník personálu Bílého domu a zajišťoval administrativu spojenou s prezidentovou agendou. Oznámil to americký prezident Donald Trump v příspěvku na své sociální síti Truth Social.

Ukrajinský útok v Nižněkamsku zabil podle úřadů 12 lidí, mířil asi na rafinérii

Dvanáct lidí zemřelo a dalších 39 utrpělo zranění při rozsáhlém náletu ukrajinských dronů na Nižněkamsk v Tatarstánu, uvedla podle agentury TASS tisková služba vedení této republiky ve středním Rusku. Cílem útoku byl zřejmě rafinérský komplex v Nižněkamsku.

U Sochy svobody v New Yorku se převrátila loď, zahynula žena a dítě

Žena a malé dítě přišly o život v newyorském přístavu, kde se poblíž Sochy svobody převrátila loď. Záchranářům se podařilo vytáhnout z vody 12 lidí, ale pro sedmadvacetiletou ženu a holčičku ve věku pěti měsíců přišla veškerá pomoc příliš pozdě. Úřady zadržely provozovatele plavidla. Informují o tom dnes místní média.

Izrael odmítá Trumpův mírový plán pro Gazu, oznámil premiér Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmítl patnáctibodový plán amerického prezidenta Donalda Trumpa pro poválečné uspořádání Pásma Gazy. Prohlásil, že Izrael nestáhne své vojáky, dokud nebude palestinské hnutí Hamás skutečně odzbrojeno.

Vyčerpané české turisty v Rakousku zachraňovaly policejní vrtulníky

O dvou víkendových případech letecké záchrany vyčerpaných českých turistů v rakouských Alpách dnes informují rakouská média. Skupina čtyř českých turistů se ocitla v nouzi a na konci byla zcela vyčerpaná na túře pod rakouskou horou Traunstein. Češi přecenili své síly a slepě se spoléhali na aplikaci, píše dnes o sobotní události server Kronen Zeitung. Ve druhém případě policejní vrtulník v sobotu zachraňoval českou rodinu s vyčerpanou desetiletou dívkou na hoře Grosser Donnerkogel. Píše o tom server MeinBezirk.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama