menu

24.7 C
Czech
Neděle 14. července 2024

Írán nepodlehne tlaku USA, ale chce vést dialog s Evropou, uvedl nový prezident

Spojené státy by si měly uvědomit, že Írán se nepodvolí tlaku, uvedl dnes nově zvolený íránský prezident Masúd Pezeškján v prohlášení pro íránský tisk, o němž informovala agentura Reuters. Současně vyzdvihl přátelství své země s Ruskem a Čínou a dodal, že Írán bude rozšiřovat vztahy se svými sousedy a povede konstruktivní dialog s Evropou. Zopakoval také, že Írán neusiluje o vývoj jaderných zbraní.

Sekundární inovace 5G: Nový směr pro obchodní úspěch

Sledujte nás na sítích

Šanghaj 29. června 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Na veletrhu MWC Shanghai 2024 vystoupil s hlavním projevem prezident divize pro spolupráci s operátory (Carrier Business) ve společnosti Huawei Chen Hao. Ve své řeči uvedl, že zatímco primární inovace přinášejí technologické dividendy, sekundární inovace urychlují obchodní úspěch, a poukázal na to, že sekundární inovací v současné době prochází také sítě 5G.

Reklama

V Číně, která vybudovala největší a nejpokročilejší sítě 5G na světě, přesáhl počet uživatelů k letošnímu květnu 890 milionů, což představuje více než 52 % globálních uživatelů 5G. Díky tomuto mimořádnému pokroku se informační a komunikační technologie, jako je 5G, rychle rozvíjejí a stávají se nedílnou součástí všech odvětví a oblastí v Číně.

Chen ve své přednášce s názvem „Sekundární inovace 5G: Nový směr pro obchodní úspěch“ dále poznamenal: „Úspěch Číny v oblasti 5G je výsledkem neustálého zkoumání, efektivních postupů a nekonečných inovací. Stejně jako vylepšení parního stroje Jamesem Wattem spustilo průmyslovou revoluci, tak od sekundární inovace 5G očekáváme nastartování monetizace ve třech oblastech – uživatelských scénářích, synergii sítě, cloudu a inteligence a spolupráci ekosystémů – pro novou etapu obchodního úspěchu.“

Inovace scénářů: Znovuobjevení hodnoty skupin uživatelů a scénářů pro urychlení multimetrické monetizace sítí

K dnešnímu dni je v Číně registrováno 150 milionů uživatelů živého vysílání. Požadavky těchto uživatelů na videa s vyšším rozlišením a nulovým zasekáváním mohou operátoři v zemi uspokojit právě díky vysokým rychlostem uplinku 5G a přístupu k síti na základě priority. Více než 15 provinčních operátorů v Číně navíc připravilo balíčky pro živé vysílání s garantovanou rychlostí uplinku.

Reklama

Schopnost sítí podporovat nové funkce – jako je akcelerace pro konkrétní uživatele a služby, deterministická uživatelská zkušenost a vizualizované vnímání uživatelů – stále roste, přičemž tento vývoj přinese rozšíření živého vysílání do dalších scénářů, skupin uživatelů a aplikací. Dochází tak ke znovuobjevení hodnoty skupin uživatelů a scénářů, což urychlí zpeněžení sítě prostřednictvím různých metrik.

Integrované inovace: Nová brána k průmyslovým službám internetu věcí (IoT) díky synergii sítě, cloudu a inteligence

Technologie New Calling a cloudové telefonní služby poslouží jako brána k individuálnějším digitálním službám, zatímco služby internetu vozidel (Internet of Vehicles, IoV) a internetu videozařízení (Internet of Video Things, IoVT) vytvoří nové příležitosti pro propojení průmyslu. Hnacím motorem těchto služeb budou inovace, které integrují 5G, cloud a umělou inteligenci.

Obsah vytvářený umělou inteligencí (AI-generated content, AIGC) je pouze výchozím bodem pro bezkonkurenční uživatelský zážitek, který přinese služba New Calling. Vývoj dalších aplikačních scénářů s vysokou hodnotou zaměřených na spotřebitele a podniky, jako je nahrazení tradičních podnikových horkých linek asistenty s umělou inteligencí, pak přinese New Calling ještě poutavější, pohodlnější a hodnotnější.

Cloudové telefony dokážou již nyní poskytovat zážitky, které se téměř vyrovnají zážitkům z fyzických telefonů. S rozlišením 2K a latencí pouhých 100 ms jsou cloudové telefony na dobré cestě k tomu, aby nabízely zobrazení s vyšším rozlišením a plynulejší interakci srovnatelnou s fyzickým telefonem.

Co se týče IoV a IoVT, technologie RedCap zde dokáže podpořit služby připojení s optimálním výkonem a za optimální cenu. Ekosystém RedCap pro čipy, moduly a zařízení již dosáhl zralosti, což znamená, že umožňuje operátorům rychle stanovit oborové referenční hodnoty. Souvislé síťové pokrytí v kombinaci s novými funkcemi, jako je slicing a edge cloud computing, umožní vývoj nových vysoce hodnotných aplikací, které budou podporovat nové služby IoT pro průmyslová odvětví, jako je inteligentní výroba a průmyslová automatizace.

Inovace založené na spolupráci: Spolupráce E2E v průmyslu posiluje provoz videoslužeb

Stávající videoslužby, ať už se jedná o krátká či dlouhá videa nebo videohovory, obvykle poskytují rozlišení 540p nebo 720p, což znamená, že uživatelský zážitek je zde možné ještě podstatně zlepšit. Společnost Huawei v rámci svého úsilí o zlepšení uživatelského zážitku a maximalizaci špičkových síťových možností Číny prosazovala na nedávné konferenci „Čína v HD: Fórum pro vysoce kvalitní rozvoj mobilního videa v éře AI“ (HD China: Forum on High-Quality Development of Mobile Video in the AI Era) přechod do „plně HD éry“. Společnost rovněž vyzvala aktéry z celého odvětví ke spolupráci na průlomových objevech v oblasti 3D obsahu, technologií a zážitků bez brýlí, které přinesou prospěch všem.

Co se týče obchodního úspěchu 5G, monetizace bude do značné míry záviset na transformaci hodnoty skupin uživatelů a scénářů; strategie služeb přitom budou vyžadovat součinnost sítě, cloudu a inteligence a spolupráce na nových typech video služeb se stane klíčem ke zvýšení síťového provozu. Svůj projev Chen uzavřel ujištěním, že společnost Huawei operátory maximálně podpoří v zavádění sekundárních inovací 5G i využití komerčních technologií 5.5G s cílem posunout obchodní úspěch 5G na další úroveň.

Veletrh MWC Shanghai 2024 probíhá od 26. do 28. června v čínské Šanghaji. Společnost Huawei na veletrhu představí své nejnovější produkty a řešení na stáncích E10 a E50 v hale N1 Nového mezinárodního výstaviště v Šanghaji (Shanghai New International Expo Centre, SNIEC).

Rok 2024 je prvním rokem komerčního provozu sítí 5.5G, přičemž zavádění gigabitových optických sítí F5.5G již probíhá. Synergie mezi sítěmi, cloudem a inteligencí slibují přinést všudypřítomné inteligentní aplikace a stále diferencovanější uživatelské zkušenosti. Společně s globálními operátory, odborníky z odvětví a významnými osobnostmi se Huawei na letošním MWC v Šanghaji zaměří na zajímavá témata, jako například podpora úspěchu 5G v éře 5.5G a aktivace potenciálu růstu příjmů operátorů pro ještě rychlejší přechod do inteligentního světa. Další informace najdete na adrese https://carrier.huawei.com/en/events/mwcs2024.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2449994/Chen_Hao_delivering_a_keynote.jpg 

 

KONTAKT: Tao Ling, 020-18520121896, [email protected]

 

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Čeští horolezci zdolali Muču Kiš, nejvyšší nezdolaný vrchol světa

Radoslav Groh, Zdeněk Hák a Jaroslav Bánský se zapsali do historie horolezectví tím, že jako první vystoupili na vrchol Muču Kiš v pohoří Karákóram v Pákistánu. Tato hora, dosahující výšky 7453 metrů, byla dosud nejvyšším nezdolaným vrcholem na světě. Výstup dokončili 5. července.

Hamás zastavil jednání o příměří; Díf je naživu, uvedli představitelé hnutí

Palestinské teroristické hnutí Hamás se rozhodlo zastavit vyjednávání o propuštění rukojmích a příměří v Pásmu Gazy s odkazem na údajně neseriózní přístup izraelské strany a na masakr palestinských civilistů. Agentuře AFP to řekl nejmenovaný vysoce postavený představitel Hamásu. Jiný zástupce Hamásu AFP sdělil, že šéf vojenského křídla hnutí Muhammad Díf je naživu a stále dohlíží na vojenské operace.

Kreml: Útok na Trumpa odráží atmosféru, kterou vytvořila Bidenova administrativa

Útok na bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa odráží atmosféru, kterou vytvořila administrativa nynějšího prezidenta Joea Bidena. Kreml tak dnes reagoval na sobotní incident na předvolebním shromáždění v Pensylvánii, kde Trump unikl atentátu jen se zraněním ucha. Moskva uvedla, že násilí v politickém boji ostře odsuzuje, informovala agentura RIA Novosti.

Na Trumpa zaútočil Thomas Matthew Crooks, byl voličem republikánů

Střelce, který v sobotu zaútočil na bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, úřady identifikovaly jako dvacetiletého Thomase Matthewa Crookse z Pensylvánie. Uvedl to Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Útočník byl v Pensylvánii registrován jako volič republikánů, informují americká média s odvoláním na evidenci voličů.
Reklama

DOPORUČUJEME

 Frumzi casino: Stálice v online zábavě?

Online kasina se stala fenoménem moderní doby, přinášejícím skvělou zábavu a vzrušení přímo do pohodlí domova každého hráče. Tento trend se stal obzvláště populárním...

Kyberzločinci spojují útok na jednotlivce s masovými kampaněmi

Praha 12. července 2024 (PROTEXT) - Experti společnosti Kaspersky identifikovali nový trend phishingových útoků, během kterých jsou prvky cíleného phishingu používány v hromadných kampaních....
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Čeští horolezci zdolali Muču Kiš, nejvyšší nezdolaný vrchol světa

Radoslav Groh, Zdeněk Hák a Jaroslav Bánský se zapsali do historie horolezectví tím, že jako první vystoupili na vrchol Muču Kiš v pohoří Karákóram v Pákistánu. Tato hora, dosahující výšky 7453 metrů, byla dosud nejvyšším nezdolaným vrcholem na světě. Výstup dokončili 5. července.

Hamás zastavil jednání o příměří; Díf je naživu, uvedli představitelé hnutí

Palestinské teroristické hnutí Hamás se rozhodlo zastavit vyjednávání o propuštění rukojmích a příměří v Pásmu Gazy s odkazem na údajně neseriózní přístup izraelské strany a na masakr palestinských civilistů. Agentuře AFP to řekl nejmenovaný vysoce postavený představitel Hamásu. Jiný zástupce Hamásu AFP sdělil, že šéf vojenského křídla hnutí Muhammad Díf je naživu a stále dohlíží na vojenské operace.

Kreml: Útok na Trumpa odráží atmosféru, kterou vytvořila Bidenova administrativa

Útok na bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa odráží atmosféru, kterou vytvořila administrativa nynějšího prezidenta Joea Bidena. Kreml tak dnes reagoval na sobotní incident na předvolebním shromáždění v Pensylvánii, kde Trump unikl atentátu jen se zraněním ucha. Moskva uvedla, že násilí v politickém boji ostře odsuzuje, informovala agentura RIA Novosti.

Na Trumpa zaútočil Thomas Matthew Crooks, byl voličem republikánů

Střelce, který v sobotu zaútočil na bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, úřady identifikovaly jako dvacetiletého Thomase Matthewa Crookse z Pensylvánie. Uvedl to Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Útočník byl v Pensylvánii registrován jako volič republikánů, informují americká média s odvoláním na evidenci voličů.

Biden po útoku na Trumpa zkrátil víkendový program a vrátil se do Bílého domu

Americký prezident Joe Biden po útoku na svého předchůdce v úřadu Donalda Trumpa zkrátil svůj víkendový pobyt v Delawaru a vrátil se do Washingtonu, informuje agentura AP. Bidena nyní čeká jednání s představiteli ministerstva pro vnitřní bezpečnost a dalšími bezpečnostními činiteli. Briefingu se zúčastní také viceprezidentka Kamala Harris.

Trump přežil pokus o atentát. Střelec ho trefil do ucha

Bývalý americký prezident Donald Trump byl během sobotního předvolebního mítinku v Pensylvánii postřelen do ucha. Současný republikánský kandidát na prezidenta měl tvář potřísněnou krví, když se kolem něj objevila ochranka. Těsně před odchodem ještě stihl zatnout pěst a zvolat: „Bojujte! Bojujte! Bojujte!“

Izraelský úder v Pásmu Gazy si podle médií vyžádal na stovku mrtvých a zraněných

Nejméně 20 lidí zemřelo a přes 90 bylo zraněno masivním izraelském úderu v Pásmu Gazy v oblasti Mavásí, kterou Izrael dříve označil za bezpečnou humanitární zónu, uvedlo palestinské ministerstvo zdravotnictví v Gaze ovládané teroristickým hnutím Hamás. Informace o rozsahu útoku jsou nepřehledné - televizní stanice Al-Džazíra s odkazem na zdravotníky informovala o více než 50 mrtvých a desítkách zraněných.
Reklama
Reklama