Reklama
9 C
Czech
Sobota 14. března 2026
Auto-MotoSeat Tarraco FR 2,0 TSI nastavuje svými vlastnostmi zrcadlo všem SUV

Seat Tarraco FR 2,0 TSI nastavuje svými vlastnostmi zrcadlo všem SUV

Po bližším zkoumání tohohle auta zjistíme, že je jen málo věcí, které nejsou dotažené. Se svou cenou a hlavně jízdními vlastnostmi a výkonem dokáže Seat Tarraco směle konkurovat autům, jako jsou například Škoda Kodiaq a další podobné vozy. Dostal do vínku slušný výkon, krásný design a odvážnou povahu. Hlavně na nezpevněných vozovkách nám ukáže, že se jen tak neztratí.

Na co se to vlastně koukáme? Seat chtěl světu věnovat SUV, velký rodinný koráb, který bude zároveň sportovně vynikat nad ostatními. Přestože je dravost u FR patrná, stále je to rodinné auto a tak bychom k němu také měli přistupovat. Dokáže nám dopřát hodně zábavy hlavně ve sportovním módu, ale jeho nádherný výkon je tu hlavně pro bezpečné předjíždění, kdy je odezva po sešlápnutí plynu opravdu blesková. Pokud bychom ovšem chtěli malinko zazlobit, bude se nám zdát spojka malinko línější.

Design je na správném místě

Velké, nepřehlédnutelné. Tarraco je skutečně velikán a pocítíme to hlavně v kabině. Zvenku působí slušně, uhlazeně a sebevědomě. Předek s pořádně vytvarovanou kapotou nám i přes svou velikost nijak nebrání v rozhledu z místa řidiče. Krásná a hlavně jednoduchá maska chladiče nese hrdě velký znak Seatu.

Z boku nás uhranou na první pohled dvacetipalcová kola s nádhernou texturou. Zadní část má jednu velikou chybu. Chromované koncovky výfuků jsou slepé. Na tohle jsme přesně zvyklí hlavně od koncernu a nijak to na prestiži vozu nepřidává. Jinak se zadní část auta povedla a působí opravdu majestátně.

Interiér je jednoduchý, ale zároveň velmi sportovní a jen tak nás nepřestane bavit. Skořepinová sedadla, která nás podpoří v každé zatáčce. Volant s nemalým znakem Seat, dostatečně velká dotyková obrazovka.

Ovládání klimatizace a teploty najdeme na odděleném, dotykovém displeji, což napomáhá tomu, že hlavní infotainment není zpomalený, protože se právě klimatizací nemusí zabývat. Zavazadlový prostor nám uveze až 760 l nákladu, takže pro rodinu ideální. Pokud by nám nestačilo 5 míst, můžeme si, samozřejmě za příplatek, vybrat verzi se sedmi místy.

Výkon nepřehlédneme

Pod kapotu se nám vešel dvoulitrový motor TSI se čtyřmi válci. Kompresní poměr 9,6:1. Garantovaná spotřeba 8,5l na 100 km, ale radši počítejme s vyšším číslem, protože tohle auto budeme chtít otestovat. Výkon neuvěřitelných 245 koní udělá své a krouticí moment 370 Nm se také dokáže ozvat. Maximální rychlost se tu vyšplhala na krásných 228 km/h a z 0 na 100 se Tarraco podívá za 6,2s. Moc krásná čísla.

Tarraco vyniká hlavně svým chováním. Na silnicích to nepoznáme, ale zajeďme si mimo asfalt a tohle auto nás opravdu odmění. Hladce si pluje, nehoupe se a je naprosto vyvážené. Nádherná práce.

Cena startuje na 975 000 Kč. To není málo, ale za tolik muziky, které se nám dostane, je to částka opravdu férová.

Reklama

Doporučujeme

Manželka Bruce Willise zakládá fond na výzkum demence a podporu pečujících

Emma Heming Willis proměňuje osobní zkušenost v konkrétní pomoc. Manželka Bruce Willis oznámila vznik nového fondu, který se zaměří na výzkum frontotemporální demence i podporu lidí, kteří o nemocné každý den pečují. Z intimního rodinného boje tak vzniká veřejná iniciativa, která má pomoct i dalším rodinám.

Trumpova administrativa zvažuje oslabení ochrany kriticky ohrožené velryby

Americká vláda zvažuje změnu pravidla, které nutí lodě zpomalit v oblastech výskytu severoatlantské pravé velryby. Ochranáři varují, že by to mohlo ohrozit jeden z posledních zbytků tohoto druhu.

Při pádu tankovacího letounu v Iráku zahynuli čtyři američtí vojáci, další dva se pohřešují

Čtyři ze šesti členů posádky amerického tankovacího letounu KC-135 zahynuli při čtvrteční havárii stroje na západě Iráku. Pátrání po zbývajících dvou pokračuje, přičemž okolnosti incidentu vyšetřuje americká armáda. Letadlo bylo nasazeno v operacích Spojených států proti Íránu, které začaly 28. února.

Íránské revoluční gardy hrozí, že tvrdě zakročí proti případným demonstrantům

Íránské revoluční gardy dnes varovaly, že reakce na případné protivládní protesty bude tvrdší než v lednu, kdy byly zabity tisíce lidí, píše agentura AFP. Prohlášení přichází v době pokračujících americko-izraelských úderů na Írán, na které Teherán reaguje útoky na Izrael a na americké základny na Blízkém východě. Podle organizace NetBlocks, která monitoruje kybernetickou bezpečnost a přístup k internetu, je v Íránu internet zablokovaný už 14 dní.

Teroristický režim v Íránu naprosto ničíme, napsal na síti Trump

Spojené státy naprosto ničí teroristický režim v Íránu - vojensky, ekonomicky i jinak. Na své síti Truth Social tak zrekapituloval dosavadní vývoj americko-izraelské války proti islámské republice americký prezident Donald Trump. Ve svém příspěvku v noci na dnešek uvedl, že je mu "ctí zabíjet vyšinuté šmejdy", tedy vysoké představitele íránského teokratického režimu, a postěžoval si přitom na obraz války v části amerických médií.

Bessent: Dočasně rušíme sankce na ruskou ropu

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa ve čtvrtek dočasně zrušila sankce uvalené na ruskou ropu naloženou na tankerech na moři ve snaze stabilizovat světové trhy s energií, uvedl americký ministr financí Scott Bessent. Rusko z toho podle něj finančně těžit nebude. Ceny ropy mírně klesly.

Ruský dron zasáhl budovu knihovny v Černihivské oblasti

Rusko v noci na dnešek zaútočilo na centrum města Novhorod-Siverskyj v ukrajinské Černihivské oblasti a zasáhlo budovu knihovny. S odvoláním na místní vojenskou správu to napsal server Ukrajinska pravda. Cílem ruského útoku se znovu stala přístavní infrastruktura na jihu Ukrajiny. Ukrajinské drony útočily ve městě Něvinnomyssk ve Stavropolském kraji na jihu Ruska, vyplývá z hlášení úřadů.

Kuba nečekaně oznámila propuštění 51 vězňů

Kubánská vláda ve čtvrtek oznámila propuštění 51 vězňů. Jde o nečekaný krok, který přišel v době, kdy na latinskoamerickou zemi vyvíjí tlak americký prezident Donald Trump. Začátkem roku tam zakázal vyvážet ropu pod hrozbou sankcí.

Chilský architekt Smiljan Radić získal Pritzkerovu cenu za architekturu

Jedno z nejprestižnějších ocenění ve světě architektury letos putuje do Chile. Pritzkerovu cenu získal architekt Smiljan Radić, jehož práce spojuje experiment, cit pro krajinu i neobvyklé materiály. Jeho stavby často působí křehce, ale zároveň vytvářejí silné a nezapomenutelné prostory.

Synagogu v Michiganu napadl střelec, média informovala o jeho smrti

Muž vyzbrojený puškou dnes ve West Bloomfieldu v americkém státě Michigan najel vozem do budovy synagogy, příslušníci bezpečnostních sborů ho následně zastřelili. Napsala to agentura AP. Ta předtím informovala o přestřelce s policií a o tom, že žádné oběti nejsou hlášeny.

Saudi Aramco jedná o nákupu ukrajinských dronů

Saúdský ropný gigant Saudi Aramco jedná nejméně se dvěma ukrajinskými firmami o nákupu záchytných dronů, které by mohly chránit jeho ropná pole před íránskými útoky. Firma se snaží tyto systémy zajistit co nejrychleji.

Schillerová odmítá snížení daní na paliva

Růst cen pohonných hmot po útoku Spojených států a Izraele na Írán znovu otevřel debatu o tom, jestli má stát zasáhnout přes daně. Zatímco v roce 2022 hnutí ANO tlačilo na jejich snížení, teď jeho ministři podobný krok odmítají.

Izrael silně bombarduje centrum Bejrútu, zabil podle agentur ředitele fakulty

Izraelská armáda intenzivně bombarduje centrum Bejrútu, píše agentura Reuters. Dva údery zasáhly budovu v hustě obydlené čtvrti Bášúra, která leží nedaleko od populárních čtvrtí Ašrafíja a Hamra. Izraelský úder na libanonskou veřejnou univerzitu zabil ředitele přírodovědecké fakulty v Bejrútu Husejna Bazího a jeho asistenta, píše libanonský deník Naharnet. Izraelská armáda dnes podle libanonského deníku L'Orient-Le Jour (OLJ) varovala, že provede rozsáhlé údery proti militantnímu hnutí Hizballáh po celém Bejrútu.

Barbra Streisand získá v Cannes Zlatou palmu za celoživotní přínos kinematografii

Barbra Streisand patří mezi nejvýraznější osobnosti světové kultury posledních desetiletí. Legendární zpěvačka, herečka a režisérka nyní získá další významné ocenění. Festival v Cannes jí letos udělí čestnou Zlatou palmu za celoživotní přínos filmu a umění.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama