Protext ČTKSazka slaví 10 let Eurojackpotu: Více než 400 milionářů a rekordních 2,466...

Sazka slaví 10 let Eurojackpotu: Více než 400 milionářů a rekordních 2,466 miliardy korun pro výherce z Česka

Praha 16. října 2024 (PROTEXT) – Společnost Sazka slaví významné výročí – deset let od prvního slosování populární evropské loterie Eurojackpot. Od jejího uvedení na český trh v říjnu 2014 se z mnoha sázejících stali výherci, kteří si domů odnesli miliony korun, a někteří dokonce miliardy. Nyní Sazka rozdává jubilejní prémie v podobě 10 zlatých cihel v celkové hodnotě 20 milionů korun.

Během poslední dekády se Sazka může pochlubit 358 milionáři, kteří v letech 2014 až 2023 vzešli ze slosování Eurojackpotu. V roce 2024 zatím přibylo dalších 44 šťastných milionových výherců. Největší výhrou v prvním pořadí v české historii evropské loterie bylo neuvěřitelných 2,466 miliardy korun, které získal sázející z Pardubického kraje 15. května 2015 při vsazení v trafice. Evropský rekord padl letos, kdy byl 22. dubna 2024 vyplacen jackpot v rekordní výši 3,032 miliardy korun, což představuje dosud nejvyšší výhru v historii Eurojackpotu.

Kromě tradičních peněžitých výher nabízí Sazka svým sázejícím i bohatý výběr prémií. Při 154 losování prémií bylo rozdáno 723 výher v hodnotě přesahující 1 miliardu korun. Mezi cenami byly zahraniční apartmány, luxusní byty, automobily, motocykly, a dokonce i cesty kolem světa.

Při příležitosti oslav tohoto významného výročí je připravena speciální prémie, o kterou mají sázející Eurojackpotu možnost hrát během října. Nad rámec peněžité výhry Sazka nabídne 10 zlatých cihel v celkově hodnotě 20 milionů korun.10 šťastlivců si tak domů odnese zlato v hodnotě 2 milionů korun.

„Deset let Eurojackpotu v Česku je pro nás významným milníkem,“ říká Martin Eliáš, brand manažer loterií společnosti Sazka, a dodává: „Tato evropská loterie si u nás získala obrovskou popularitu, což dokládá i skutečnost, že jsme za tuto dobu vytvořili více než 400 milionářů. Miliardové výhry, které lze vyhrát, a exkluzivní prémie činí Eurojackpot jednou z nejatraktivnějších loterií na trhu.“

Eurojackpot zůstává jednou z nejpopulárnějších loterií nejen v Česku, ale i v celé Evropě. Letošní výročí je důkazem, že za deset let své existence přineslo radost a splnění snů do života stovek Čechů, kteří měli štěstí na výherní kombinace. Celkově Sazka ze všech číselných loterií vygenerovala za poslední dekádu více než 2 500 milionářů a rozdala výhry v hodnotě přes 18 miliard korun.

Tváří Eurojackpotu je miliardář Henri. Věděli jste, že:

  • Henri není skutečným miliardářem. Hraje ho jihoafrický herec Johan van Vuuren, který žije s manželkou a 2 dětmi v Londýně.
  • Henri na své charisma (a miliardářskou auru) lákal mnoho žen, které po odvysílání reklam posílaly do redakcí svá telefonní čísla nebo e-maily. Jedna žena se dokonce domnívala, že je to opravdu její známý a žádala o předání kontaktu.

O společnosti Sazka

Sazka a.s. je největší a nejstarší loterní společnost v České republice, která skrze neustálé inovace a odpovědným způsobem poskytuje zákazníkům nejširší portfolio her a každodenní zábavy. Nejznámější hrou je Sportka, populární hra s historií delší 65 let. Společnost je od roku 2014 provozovatelem loterie Eurojackpot, jedné z největších evropských her. Součástí zábavní rodiny jsou i stírací losy, sportovní kurzové sázky a rychloobrátkové hry. Své produkty poskytuje Sazka na online herním portálu www.sazka.cz a prostřednictvím unikátní prodejní sítě s více než 7 500 prodejními místy po celé České republice. Na terminálech Sazky lze vyřídit i řadu běžných transakcí od platby složenek přes dobití kreditu až po vyzvednutí balíku.

Sazka je lídrem v oblasti zodpovědného hraní. Vedle mezinárodních auditovaných certifikací European Lotteries a World Lottery Association rozvíjí vlastní projekt Hraj s rozumem a preventivní programy ve spolupráci s neziskovými organizacemi.

Mateřskou společností Sazky je skupina Allwyn, která provozuje loterie také v Rakousku, Řecku, na Kypru a v Itálii a od února 2024 se stala na dalších deset let provozovatelem také britské Národní loterie. Skupina Allwyn je aktivní také na americkém kontinentu. Po akvizici a rebrandingu firmy Camelot Illinois provozuje pod názvem Allwyn North America loterii v americkém státě Illinois. SAZKA a.s. je členem nadnárodní investiční skupiny KKCG, působící v 38 zemích.

Více na www.sazka.cz a www.allwynentertainment.com.

 

Zdroj: Sazka

 

 

 

 

Doporučujeme

Nigel Farage obhájil mandát. Jeho hlavním rivalem byla popelnice

Lídr britské strany Reform UK Nigel Farage vyhrál doplňovací volby v jihoanglickém přímořském letovisku Clacton, a vrátí se tak do britského parlamentu, informuje BBC. Politik v červenci po skandálu s nepřiznanými dary v hodnotě milionů liber oznámil, že se vzdává svého poslaneckého mandátu a bude se o něj znovu ucházet.

V Austrálii prudce ubývají obří sépie

V horní části Spencerova zálivu v Jižní Austrálii letos potápěči napočítali jen 44 obřích australských sépií. Ještě loni jich tam bylo více než 63 000 a v některých letech se jejich počet vyšplhal až ke stovkám tisíc. Za mimořádným propadem může stát rozsáhlý toxický vodní květ, který zasáhl tamní mořské prostředí.

Před požárem u chorvatského letoviska Omiš v noci uteklo 1000 lidí

Chorvatští hasiči od dnešní noci zasahují proti rozsáhlému požáru, který ohrožuje známé přímořské letovisko Omiš nedaleko Splitu. Před ohněm muselo utéct nejméně 1000 lidí, píší místní média. České ministerstvo zahraničí uvedlo, že evakuováno bylo 300 českých turistů. Hasiči proti požáru stále zasahují, situace se ve srovnání s nocí zlepšila, uvedl šéf hasičů Slavko Tucaković. Podle médií se několik desítek lidí zranilo, oběti na životech hlášené nejsou. Velký požár je hlášen i jižněji, na poloostrově Pelješac.

Německo kvůli požáru evakuovalo obec u hranic s Belgií, v Berlíně hořel výškový obytný dům

Němečtí záchranáři dnes kvůli lesnímu požáru evakuovali asi 2000 obyvatel obce Gey u hranice s Belgií, informuje server Západoněmeckého rozhlasu (WDR). Podle agentury DPA hasiči zasahují také u požáru obytného výškového domu nedaleko východoberlínského vlakového nádraží. Zranění utrpělo asi pět lidí.

Polsko překazilo plán na vraždu Američana, podle Tuska ho řídilo Rusko

Polské bezpečnostní složky zadržely ruského občana podezřelého z přípravy vraždy Američana ukrajinského původu. Premiér Donald Tusk tvrdí, že muže najaly ruské tajné služby. Zamýšlený útok se podařilo překazit krátce před jeho provedením.

Těžař bitcoinu Riot získal kontrakt za 9,1 miliardy dolarů

Společnost Riot Platforms uzavřela dvacetiletou smlouvu na poskytování výpočetní kapacity jedné z předních firem zabývajících se umělou inteligencí. Provozovatel bitcoinových dolů tak pokračuje v rozšiřování svého podnikání mimo těžbu kryptoměn.

Stíhačky NATO sestřelily dron nad Lotyšskem

Lotyšská armáda dnes nad ránem oznámila, že stíhačky NATO sestřelily dron ve vzdušném prostoru země. Finsko v podobnou dobu omezilo letecký a lodní provoz na východě Finského zálivu. Do vzdušného prostoru zemí sousedících s Ruskem či Ukrajinou letos opakovaně pronikly bezpilotní letouny zapojené do Ruskem vyvolané války na Ukrajině.

Britská ekonomika ve druhém čtvrtletí zpomalila na 0,4 procenta

Britská ekonomika pokračovala ve druhém čtvrtletí v růstu, její tempo však zpomalilo. Hrubý domácí produkt se od dubna do června zvýšil o 0,4 procenta po růstu o 0,6 procenta v prvních třech měsících roku. Výsledek odpovídal očekávání ekonomů.

Fulham odešel ze hřiště, Málaga kopla penaltu do prázdné branky

Přípravný zápas Fulhamu s Málagou skončil nevídaným zmatkem. Po remíze 2:2 zamířili hosté do šaten, zatímco domácí poslali penaltu do prázdné branky a začali slavit zisk trofeje Costa del Sol.

Maersk hlásí silný zisk, zároveň varuje: Světové dopravě dochází kapacita!

Geopolitické otřesy zatím globální lodní dopravu nezasáhly, omezené kapacity přístavů a kamionové dopravy by ale mohly vést ke zpoždění dodávek a k růstu sazeb za přepravu. V televizi CNBC to dnes řekli šéfové dvou velkých světových kontejnerových přepravců – dánské firmy Maersk a německé Hapag-Lloyd. Obě firmy také zveřejnily výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí, podle kterých se Maersku dařilo výrazně lépe.

V letadle, které Trump při odletu ze summitu NATO opustil, zůstali dva ministři

Dva členové kabinetu amerického prezidenta Donalda Trumpa zůstali při odletu ze summitu NATO v Turecku v letounu, který prezident z bezpečnostních důvodů opustil, informoval zpravodajský server CBS News.

Miliardový jackpot v loterii Powerball padl. Zatím neznámý šťastlivec vsadil v Illinois

Americká loterie Powerball má nového miliardáře. Výherní tiket se ziskem jackpotu ve výši 1,04 miliardy dolarů (zhruba 23 miliard korun) byl prodán ve státě Illinois. Jde o nejvyšší hlavní výhru v loterii od loňského roku.

Zemětřesení v Kolumbii má dosud 265 obětí, 496 lidí se pohřešuje

Pondělní zemětřesení v Kolumbii, nejsilnější za téměř padesát let, si dosud vyžádalo nejméně 265 obětí na životech, dalších 496 lidí se pohřešuje. Zranění utrpělo téměř 3500 lidí. Novinářům to ve středu večer tamního času (v noci na dnešek SELČ) podle agentur řekl kolumbijský prezident Abelardo de la Espriella. Současně oznámil záměr vyhlásit v zemi stav ekonomické nouze.

Rusko zaútočilo na přístav Izmajil, úřady hlásí dva mrtvé v Oděské oblasti

Strojvedoucí a jeho pomocník zahynuli při útoku ruského dronu na osobní vlak v Oděské oblasti na jihu Ukrajiny, 340 cestujících se podařilo evakuovat do bezpečí, oznámily dnes ukrajinské železnice. Rusko v noci na dnešek zaútočilo na ukrajinský říční přístav Izmajil v Oděské oblasti na hranicích s Rumunskem, kde vypukl požár a vznikly škody, uvedl krizový štáb okresní státní správy. Zranění utrpěla 18letá dívka, informoval náčelník oblastní správy Oleh Kiper. Ukrajinská obrana zneškodnila 111 ze 133 ruských dronů, tvrdí ukrajinské letectvo.

V Texasu havaroval útočný vrtulník americké armády, zahynuli dva vojáci

V Texasu ve středu havaroval vrtulník typu Apache americké armády, zahynuli oba vojáci na palubě. Při pádu stroje do pole vypukl rozsáhlý požár vegetace, kvůli němuž muselo být evakuováno několik obydlí. Informovaly o tom v noci na dnešek SELČ tiskové agentury s odvoláním na místní představitele.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama