Více
  8.6 C
  Czech
  Pátek 31. března 2023

  Princ Harry se dnes dostavil k soudu v Londýně, žaluje vydavatele Daily Mail

  Britský princ Harry se dnes nečekaně dostavil k londýnskému vrchnímu soudu, informovala agentura Reuters. Ten se začal zabývat žalobou, kterou na vydavatele bulvárního listu Daily Mail společně s ním podali i zpěvák Elton John a další celebrity kvůli narušování soukromí a údajným odposlechům. Vydavatelství Associated Newspapers obvinění odmítá.

  Rus, jehož dcera nakreslila protiválečný obrázek, byl odsouzen ke dvěma rokům vězení. Vypadá to ale, že uprchl

  Ruský svobodný otec, jehož dcera byla nahlášena školou za to, že nakreslila protiválečný obrázek, dostal dva roky vězení za diskreditaci armády. K soudu se nedostavil, nejspíše uprchl z domácího vězení. Dívka skončila v dětském domově.

  Den D se blíží. Za pár dní poznáme elektrizující sílu nového modelu od Lamborghini 

  Výrobci a designéři toho zatím do éteru nevypustili mnoho. Celý svět se ale těší na 29. březen, kdy italská značka odhalí tvrdou novinku. Projekt dostal název LB744 a jedná se o zcela ojedinělou záležitost. Firma Lamborghini svým vozem dává najevo, že nastal čas na změnu. Teprve středa ukáže, jestli se společnost vypadala tím správným směrem. Máme se na co těšit. 

  Samsung představuje novou řadu Galaxy S23. Nabízí vyspělý fotografický systém i špičkový výkon

  Praha 1. února 2023 (PROTEXT) – Společnost Samsung představila modely Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ a Galaxy S23, a zahájila tak novou éru v historii chytrých telefonů Samsung Galaxy. Zájemci se můžou těšit na jedinečné kreativní zážitky se špičkovou fotografickou technikou a také bezkonkurenční výkon, o který se stará zbrusu nová technologie Snapdragon® 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy. Modelu Ultra samozřejmě nechybí elektronické pero S Pen, které výrazně rozšiřuje možnosti pro práci i zábavu. To vše k dispozici v atraktivním, a přitom ekologicky šetrném provedení.

  Fotoaparát s vyšším rozlišením a spoustou kreativních možností do denního i nočního prostředí

  S Galaxy S23 Ultra se může každý těšit na fenomenální fotografie i videa. Do výbavy patří nejvyspělejší fotografický systém, jaký telefon Galaxy kdy měl, vhodný prakticky do jakýchkoli světelných podmínek, s neuvěřitelně kvalitní kresbou detailů. Díky vynikajícím funkcím nočního fotografování a natáčení jsou výsledky skvělé v jakékoli době a prostředí. Chcete si natočit koncert oblíbené hudební hvězdy, udělat si selfie v mořském akváriu nebo si prostě pořídit památku na příjemnou večeři s přáteli? V každém případě se můžete těšit na ostřejší fotografie i videa. O šum, který tak často fotografiím ve slabém světle škodí, se spolehlivě postarají algoritmy digitálního zpracování obrazu s umělou inteligencí – jejich specialitou je zachování detailů a barevných odstínů.

  Vůbec poprvé v řadě Samsung Galaxy tak model Galaxy S23 Ultra nabízí snímač s technologií Adaptive Pixel s výsledným rozlišením 200 megapixelů, který dokáže zaznamenat jakýkoli okamžik s ohromující přesností. K souběžnému zpracování obrazu ve vysokém rozlišení v několika úrovních používá technologii zvanou pixel binning.

  Celá řada Galaxy S23 myslí také na selfie fotografie a videa, proto přední fotoaparáty disponují technologií Super HDR a vyšší záznamovou frekvenci, která narostla ze 30 na 60 obr/s. Kreativní jedince jistě potěší možnost využití aplikace Expert RAW, která umožňuje ukládat snímky souběžně ve formátech RAW i JPG, a experimentovat tak s vícenásobnou expozicí. V režimu Astrofotografie se zákazníci zase můžou těšit na skvělé záběry Mléčné dráhy či jiných objektů na noční obloze.

  Špičkový výkon znamená budoucnost mobilního hraní

  Herní vývojáři i samotní hráči touží neustále naplňovat i ty nejodvážnější představy, což si žádá technologii, která překoná veškerá očekávání. Proto firmy Samsung a Qualcomm vylepšily modely Samsung Galaxy pomocí zbrusu nové platformy Snapdragon® 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy, což je nejvýkonnější platforma v historii řady Galaxy. Baterie modelu Galaxy S23 Ultra s kapacitou 5000 mAh dokáže pohánět výkonnější fotoaparát, aniž by se zvětšily rozměry samotného telefonu. Také grafika modelu Galaxy S23 Ultra zrychlila o víc než 40 % a stejně se zvýšil i výkon umělé inteligence. Znamená to optimalizovaný provoz při fotografování, natáčení, hraní s krátkou odezvou apod. Galaxy S23 Ultra dále přichází s podporou technologie sledování světelných paprsků v reálném čase (real-time ray tracing), jejíž výsledkem je věrnější zobrazení pohybových scén. Zvětšila se i chladicí komora, kterou nyní najdeme na všech telefonech řady Galaxy S23, a to znamená lepší a stabilnější výkon při dlouhém a náročném hraní.

  S důrazem na blaho planety

  Řada Galaxy S23 přináší nejen skvělé technologie, ale také ekologicky šetrné provedení. V porovnání s řadou Galaxy S22 se zvýšil podíl recyklovaných materiálů ze šesti interních komponentů u Galaxy S22 Ultra na 12 interních a externích komponentů u Galaxy S23 Ultra. Řada Galaxy S23 také využívá širší spektrum recyklovaných materiálů než jakékoli jiné smartphony Galaxy, například recyklovaný hliník a sklo, recyklované plasty z vyřazených rybářských sítí, barelů na vodu a PET lahví.

  Nová řada S23 také jako první představuje ochranné krycí sklo Corning® Gorilla® Glass Victus® 2 s vylepšenou dlouhodobou trvanlivostí. I při jeho výrobě byl použit recyklovaný obsah, v průměru z 22 procent. Všechny telefony Galaxy S23 se budou prodávat v papírových krabičkách kompletně vyrobených z recyklovaného papíru. S novou řadou Galaxy S23 zkrátka Samsung hodlá minimalizovat svůj dopad na životní prostředí a zároveň si udržet vysokou úroveň, co se kvality i estetiky týče. O zmenšené ekologické stopě svědčí také certifikát UL ECOLOGO®, který nová řada obdržela.

  Dostupnost modelů a předobjednávky

  Mobilní telefony Galaxy S23, S23+ a S23 Ultra se základní pamětí se začnou v České republice prodávat u vybraných prodejců nebo na e-shopu samsung.cz od 17. února 2023, vyšší paměťové varianty už 6. února 2023. Dostupné budou v černé, krémové, zelené a fialové. Velikosti úložiště se pohybují od 8/128 GB až do 12 GB/1 TB, přičemž doporučené maloobchodní ceny začínají na 23.499 Kč pro model Galaxy S23, 29 999 Kč pro Galaxy S23+ a 34 999 Kč pro Galaxy S23 Ultra.

  Zákazníci, kteří si v období od 1. 2. do 16. 2. 2023 (včetně) nebo do vyprodání zásob koupí mobilní telefon Galaxy S23, S23+ nebo S23 Ultra získají model s dvojnásobně vyšší kapacitou paměti za cenu modelu s kapacitou nižší. Při nákupu stačí zadat slevový kód, v případě nákupu v prodejně slevu uplatní prodejce. Zároveň můžou zájemci po registraci na stránkách www.novysamsung.cz odprodat své staré zařízení a k výkupní ceně navíc získat výkupní bonus ve výši 3000 Kč. Celkově tak lze v rámci zahajovací nabídky získat bonusy v hodnotě až 8500 Kč.

  ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

  Sledujte nás na sítích

  Trump odmítl obvinění jako pronásledování a vměšování do voleb

  Bývalý americký prezident Donald Trump označil obvinění, pro jehož vznesení hlasovala v noci na dnešek velká porota newyorského soudu, za "politické pronásledování" a "vměšování do voleb". "Jsem zcela nevinen," ujistil Trump v prohlášení, ze kterého citovaly tiskové agentury. Bývalý šéf státu chce v roce 2024 usilovat o návrat do Bílého domu.

  Šéf MAAE je znepokojen vojenskými aktivitami v okolí záporožské jaderné elektrárny

  Vedoucí jaderného dozoru OSN a generální ředitel Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Rafael Grossi podruhé navštívil jadernou elektrárnu v Záporoží. Znepokojují ho boje, které se odehrávají v jejím blízkém okolí.

  Republikáni za přibývajících masových útoků v USA usnadňují držení zbraní

  Pondělní útok střelnou zbraní ve škole v Nashvillu vyvolal ve Spojených státech novou vlnu výzev k regulaci držení zbraní, vývoj v mnoha amerických státech je však v posledních letech opačný, upozorňují americká i zahraniční média. Státy, kde jsou u moci zákonodárci z Republikánské strany, přijímají zákony, které přístup ke zbraním usnadňují. Ve většině amerických států by mohlo být brzy povoleno nosit na veřejnosti pistole bez speciálního průkazu.

  USA a Jižní Korea usilují o vydání Do Kwona, spoluzakladatele Terra

  USA i Jižní Korea požádaly o vydání spoluzakladatele kryptoměnového ekosystému Terra Do Kwona, který byl minulý týden zatčen. Potvrdily to dnes černohorské úřady na tiskové konferenci.

  V Kentucky se během nočního cvičení srazily dva vojenské vrtulníky

  V americkém státě Kentucky se v noci během cvičení srazily dva vojenské vrtulníky Black Hawk. Obyvatelé v okolí slyšeli praskání a rány půl míle daleko od havárie. Stav posádek helikoptér není znám, očekávají se však ztráty na životech. Zemřít mohlo až devět lidí. Incident aktuálně podléhá vyšetřování.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Trump odmítl obvinění jako pronásledování a vměšování do voleb

  Bývalý americký prezident Donald Trump označil obvinění, pro jehož vznesení hlasovala v noci na dnešek velká porota newyorského soudu, za "politické pronásledování" a "vměšování do voleb". "Jsem zcela nevinen," ujistil Trump v prohlášení, ze kterého citovaly tiskové agentury. Bývalý šéf státu chce v roce 2024 usilovat o návrat do Bílého domu.

  Šéf MAAE je znepokojen vojenskými aktivitami v okolí záporožské jaderné elektrárny

  Vedoucí jaderného dozoru OSN a generální ředitel Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Rafael Grossi podruhé navštívil jadernou elektrárnu v Záporoží. Znepokojují ho boje, které se odehrávají v jejím blízkém okolí.

  Republikáni za přibývajících masových útoků v USA usnadňují držení zbraní

  Pondělní útok střelnou zbraní ve škole v Nashvillu vyvolal ve Spojených státech novou vlnu výzev k regulaci držení zbraní, vývoj v mnoha amerických státech je však v posledních letech opačný, upozorňují americká i zahraniční média. Státy, kde jsou u moci zákonodárci z Republikánské strany, přijímají zákony, které přístup ke zbraním usnadňují. Ve většině amerických států by mohlo být brzy povoleno nosit na veřejnosti pistole bez speciálního průkazu.

  USA a Jižní Korea usilují o vydání Do Kwona, spoluzakladatele Terra

  USA i Jižní Korea požádaly o vydání spoluzakladatele kryptoměnového ekosystému Terra Do Kwona, který byl minulý týden zatčen. Potvrdily to dnes černohorské úřady na tiskové konferenci.

  V Kentucky se během nočního cvičení srazily dva vojenské vrtulníky

  V americkém státě Kentucky se v noci během cvičení srazily dva vojenské vrtulníky Black Hawk. Obyvatelé v okolí slyšeli praskání a rány půl míle daleko od havárie. Stav posádek helikoptér není znám, očekávají se však ztráty na životech. Zemřít mohlo až devět lidí. Incident aktuálně podléhá vyšetřování.