EkonomikaSamsung pracuje na kryptoměnové burze

Samsung pracuje na kryptoměnové burze

Společnost Samsung Securities a další tradiční burzovní společnosti plánují v příštím roce spustit kryptoměnovou burzu. Informoval o tom server CryptoBriefing.

Podle zprávy serveru CryptoBriefing plánuje sedm jihokorejských společností obchodujících s cennými papíry v rámci Korejské finanční investiční asociace založit společnost obchodující s virtuálními aktivy.

Tyto společnosti začaly získávat licence od finančních úřadů v druhé polovině roku 2022 a v první polovině příštího roku plánují založit společnost obchodující s virtuálními měnami.

Na vytvoření burzy se prostřednictvím společnosti Samsung Securities podílí jihokorejský nadnárodní gigant Samsung. Na tomto úsilí se podílí také společnost Mirae Asset Securities, největší jihokorejská investiční bankovní a burzovní makléřská společnost.

Zdá se, že tyto společnosti pracují i na svých vlastních individuálních cílech v oblasti kryptoměn. Burza vedená skupinou „hledá nejen obchodní modely, ale také nezávislé podniky pro každou společnost obchodující s cennými papíry“, uvádí NewsPim.

Společnost Samsung Securities údajně provádí studii, která jí má pomoci rozhodnout, jak vstoupit do blockchainového byznysu prostřednictvím tokenů cenných papírů. Samsung se v loňském roce pokusila najmout zaměstnance pro vývoj a provoz platformy pro tokeny cenných papírů, ale neuspěla.

Společnost Mirae Asset Securities mezitím plánuje nakládat s různými digitálními aktivy, včetně Bitcoinu, Etherea a non-fungible tokenů (NFT). Hodlá začít podnikat na úrovni skupiny, založit dceřinou společnost v rámci Mirae Asset Consulting a vytvořit pracovní skupinu prostřednictvím Mirae Asset Group.

Ve zprávě NewsPim nejsou uvedeni žádní další účastníci skupinového burzovního úsilí. Korejská asociace pro finanční investice má 59 členů, kteří jsou považováni za společnosti obchodující s cennými papíry, z nichž by se pravděpodobně mohl zapojit kterýkoli.

Úsilí přichází po zmírnění krypto regulací v Jižní Koreji

NewsPim poznamenává, že tyto společnosti mohly být motivovány zmírněním regulace kryptoměn za vlády Yun Seok-yeola, které začalo v květnu. Jihokorejská komise pro finanční služby plánuje prosadit rámcový zákon o digitálních aktivech, který by mohl vytvořit otevřenější odvětví.

Navzdory tomuto zjevnému uvolnění omezení se jihokorejské úřady zaměřily na několik kryptoburz kvůli protiprávnímu jednání. Minulý týden země podnikla kroky proti 16 neregistrovaným burzám působícím v zemi.

V posledních měsících úřady také stíhaly jihokorejskou společnost Terraform Labs, která stojí za zkrachovalým stablecoinem Terra.

Doporučujeme

Kolumbii čeká napjaté finále prezidentských voleb

Kolumbijské prezidentské volby míří do druhého kola. V něm se 21. června utkají pravicový populista Abelardo de la Espriella a levicový senátor Iván Cepeda. První kolo ukázalo hluboce rozdělenou zemi, kde voliči dali jasně přednost výrazným politickým pólům před tradičním středem.

CSG získala zakázku od americké armády

Česká zbrojařská skupina CSG posiluje svou pozici na americkém obranném trhu. Její dceřiná společnost Federal Ammunition uzavřela dohodu s americkou armádou, která se týká patentované technologie nábojnic Peak Alloy. Smlouva otevírá cestu k dodávkám až 40 milionů kusů.

Írán zastavuje dialog a výměnu zpráv s USA

Íránský vyjednávací tým zastavuje dialog a předávání zpráv se Spojenými státy pomocí prostředníků, důvodem je izraelské porušování příměří v Libanonu, uvedla dnes agentura Tasním. Zdroj této informace ale nesdělila. Teherán podle agentury hodlá zcela zablokovat Hormuzský průliv, který je významnou dopravní tepnou pro vývoz ropy a plynu z Perského zálivu, a s pomocí spojenců otevřít novou frontu v průlivu Báb al-Mandab, který je klíčovým uzlem pro obchodní plavbu spojující Rudé moře s Adenským zálivem.

KOMENTÁŘ: Už žádná Toyota. Japonský akciový trh korunoval po 22 letech nového vládce

Od roku 2003 platilo, že automobilka Toyota je nejsilnější japonskou společností. Status quo teď ale po dvou dekádách narušil tokijský holding SoftBank. Titul vyrostl díky investicím do AI společností a během půl roku doručil investorům nadstandardní výnos. V čem tkví úspěch SoftBank?

Írán odmítl zprávy o údajně chystané rezignaci prezidenta Pezeškjána

Íránští představitelé označili zprávy o tom, že se íránský prezident Masúd Pezeškján chystá rezignovat, za vymyšlené a za protiíránskou propagandu, jejímž cílem je podkopávat jednotu íránského národa. S odkazem na své zdroje o tom dnes napsala íránská agentura Tasním.

Vláda podnikne kroky k odvolání prezidenta, oznámil Magyar

Maďarský premiér Péter Magyar po dnešním setkání s prezidentem Tamásem Sulyokem prohlásil, že vláda okamžitě zahájí právní kroky nezbytné k výměně prezidenta. Vládní strana Tisza disponuje v parlamentu ústavní většinou. Magyar označuje Sulyoka, který je ve funkci od roku 2024, za loutku předchozího premiéra Viktora Orbána.

Po ruských útocích informují ukrajinské úřady o desítkách raněných

Nejméně osm lidí, včetně tří dětí, utrpělo zranění při útocích ruských dronů v Černihivské oblasti, informovali ukrajinští záchranáři. Dalších šest zraněných si podle záchranářů vyžádal nálet ruských dronů na Oděsu. Devět lidí bylo zraněno při ruských útocích na Charkov a okolí, oznámil šéf správy Charkovské oblasti Oleh Syněhubov. Moskva naopak bez podrobností informovala o likvidaci útočících ukrajinských dronů.

Ropa zdražuje. Trhy znervóznil izraelský postup v Libanonu

Ceny ropy v pondělí 1. června vzrostly o více než dvě procenta. Důvodem je průnik izraelské armády hlouběji do libanonského území. Tento krok, odsouzený mezinárodním společenstvím, vyvolává obavy o pokračující rozhovory mezi USA a Íránem.

Rubio jednal se zástupci Libanonu a Izraele o návrhu plánu na uklidnění situace

Americký ministr zahraničí Marco Rubio hovořil s libanonským prezidentem Josephem Aúnem i izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem o diplomatických jednáních mezi Izraelem a Libanonem a navrhl plán, který by umožnil postupné uklidnění situace. S odvoláním na amerického úředníka to dnes napsala agentura Reuters. Izrael okupuje část Libanonu a ostřeluje mimo jiné pozice libanonské militantní skupiny Hizballáh.

Trump mluví o dohodě. Útoky mezi USA a Íránem ale pokračují

Spojené státy bombardovaly cíle spojené s Íránem v Kuvajtu poté, co islámská republika sestřelila americký dron. Kuvajt informoval, že jeho protivzdušná obrana zachytila několik dronů a raket. I přes vzájemné útoky křehké příměří trvá a jednání o konci války pokračují.

Macron: Francie zadržela tanker plující z Ruska, na který byly uvaleny sankce

Francouzské námořnictvo v Atlantiku zadrželo tanker plující z Ruska, na který byly uvaleny mezinárodní sankce, uvedl na síti X francouzský prezident Emmanuel Macron. Námořnictvo obsadilo plavidlo nazvané Tagor v mezinárodních vodách v neděli při společné operaci s podporou několika partnerů včetně Británie. Podle agentury AFP je to čtvrtý tanker, který Francie takto zastavila.

Výbuch skladu výbušnin v Myanmaru zabil desítky lidí

Silná exploze v severovýchodním Myanmaru připravila o život desítky lidí a další desítky zranila. Neštěstí zasáhlo obec Kaung Tat ve státě Šan poblíž čínských hranic, kterou kontrolují povstalci z Ta'ang National Liberation Army.

Lidstvo už dávno žije na ekologický dluh

Lidstvo žije na obrovský ekologický dluh a současná globální populace už dávno překročila hranici, kterou dokáže Země dlouhodobě unést. Bez drastických změn ve spotřebě zdrojů a přístupu k přírodě hrozí zhroucení ekosystémů, kritický nedostatek potravin i vody a nezvratné zhoršení klimatické krize. Pohodlný život miliard lidí je v současnosti možný jen díky drancování neobnovitelných zásob planety.

Lékaři bez hranic varují: šíření eboly v Kongu je alarmující

Rychlé šíření eboly v Konžské demokratické republice vyvolává vážné obavy zdravotnických organizací. Lékaři bez hranic (MSF) upozorňují, že rozsah epidemie krátce po jejím vyhlášení nemá v historii obdobu.

Volby na Maltě vyhrála vládnoucí Labouristická strana, počtvrté v řadě

Maltský premiér Robert Abela dnes oznámil vítězství své Labouristické strany v předčasných parlamentních volbách, které se konaly v sobotu. Generální tajemník opoziční Nacionalistické strany Charles Bonello v prohlášení pro veřejnoprávní stanici TVM porážku uznal.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama