ITBoxSamsung plánuje pro rok 2022 televize s podporou GeForce Now

Samsung plánuje pro rok 2022 televize s podporou GeForce Now

Nebyl by to veletrh CES bez nové řady televizí Samsung. Pro rok 2022 slíbila společnost zvýšení kvality po jak softwarové, tak i hardwarové stránce.

Mezi hlavní televize Neo QLED nyní patří i modely s rozlišením 4K a 8K se 144 Hz namísto obvyklých 120 Hz. Televize slibují zlepšení kvality obrazu bez ohledu na zdroj. Všechny 8K a 4K Neo QLED televize přešly z 12bitového podsvícení na 14bitové, což zajišťuje přesnější jas.

Nové modely se mohou pochlubit funkcí Shape Adaptive Light Control, která teoreticky zlepšuje kvalitu mini-LED setů. Nová je i funkce Object Depth Enhancer řízená umělou inteligencí, která pomůže odlišit hlavní objekt obrazu od jeho pozadí.

Televize Samsung 2022 budou i nadále používat operační systém Tizen, ale nyní budou vybaveny zcela přepracovanou domovskou obrazovkou. Tu popsala společnost jako „důkaz naší vize budoucnosti televizí“.

První částí nového uživatelského prostředí je to, čemu Samsung říká mediální obrazovka. Ta umístí veškerý obsah vašich streamovacích služeb, jako je Netflix, HBO nebo Hulu, na jedno přehledné místo.

Televize vám umožní i hraní nejnovějších her

Některé modely budou také jako první od Samsungu podporovat hraní her z Cloudu. Televize budou nabízet přístup k GeForce Now od Nvidie, Google Stadia a ke cloudové herní službě Utomik. Všechny tyto služby najdete v rámci nového uživatelského rozhraní „Samsung Gaming Hub“.

Uživatelé budou moci s televizí spárovat ovladače třetích stran a okamžitě hrát, aniž by potřebovali konzoli nebo jiný hardware. Samsung Gaming Hub také umožní přístup k službě YouTube Gaming ke sledování streamerů.

Zatím ale není jasné, zda televizory Samsung nabídnou nejlepší kvalitu obrazu a zvuku pro cloudové hraní, protože společnost nebyla schopna říci, zda GeForce Now nebo Google Stadia nabídnou streamování ve 4K.

MicroLED televize přijdou ve více velikostech, pořád budou ale hrozně drahé

Společnost Samsung vyrábí pro rok 2022 nové modely svých MicroLED televizí, které před několika lety debutovaly pod názvem The Wall. Televize MicroLED budou nyní kompletně bez rámečků.

Modulární technologie panelů umožňuje zákazníkům nakonfigurovat si libovolnou velikost obrazovky, která jim nejlépe vyhovuje – maximální velikost je obrovských 178 palců. Jedna věc se ale nemění, a to je jejich neuvěřitelná cena, která může dosahovat i 800 tisíc korun.

Doporučujeme

Trump se pravděpodobně zúčastní summitu zemí G7 ve Francii

Americký prezident Donald Trump se pravděpodobně zúčastní summitu zemí G7 ve Francii v polovině června. Řekl to dnes novinářům, informuje agentura Reuters. Trumpova účast byla dosud nejistá.

Trump zvýší cla na evropská auta na 25 procent

Donald Trump znovu vyostřuje obchodní spor s Evropskou unií. Americký prezident oznámil, že od příštího týdne zvýší cla na osobní a nákladní auta z EU na 25 procent. Tvrdí, že Brusel nedodržuje dříve dohodnutou obchodní úmluvu se Spojenými státy.

Muž v Jeruzalémě zaútočil na jeptišku

Izraelská policie zadržela šestatřicetiletého muže kvůli útoku na francouzskou katolickou jeptišku ve východním Jeruzalémě. Incident zachytila bezpečnostní kamera a video vyvolalo silné odsouzení ze strany izraelských úřadů i francouzských představitelů.

Turecká policie použila plyn proti prvomájové demonstraci, zadržela stovky lidí

Turecká policie dnes použila slzný plyn proti prvomájovým shromážděním v Istanbulu. Současně zadržela několik stovek lidí, píší turecká média a agentura AFP. Úřady již dříve zakázaly demonstrace na prvního máje na náměstí Taksim, kde se často shromáždění odborářů a levicových stran konají.

Írán zaslal USA další návrh na jednání, uvádí média

Írán zaslal Spojeným státům prostřednictvím Pákistánu další návrh na jednání o ukončení války, píší podle agentur AFP a Reuters íránská státní média. Podle nich se tak stalo ve čtvrtek. Ačkoliv mezi Spojenými státy, Izraelem a Íránem aktuálně panuje příměří, rozhovory o ukončení války, která začala 28. února, byly zatím neúspěšné.

Hrozí bitcoinu výrazný propad? Dubnový růst nemá pevné základy, varují analytici

Dubnový růst bitcoinu, během kterého se největší kryptoměna světa dostala z ceny 66 000 dolarů až na 79 000 dolarů, může podle analytiků stát na velmi křehkých základech. Data naznačují, že příznivý vývoj nebyl podpořen reálnou poptávkou investorů, ale především spekulativním obchodováním na futures trzích, přičemž makroekonomické podmínky se spíše zhoršují.

Na Krétě jsou desítky účastníků flotily, které dříve zadržel Izrael

Na Krétě se vylodily desítky propalestinských aktivistů, které Izrael ve čtvrtek zadržel při zásahu proti flotile směřující do Pásma Gazy. Napsala to dnes agentura AFP s odkazem na svého zpravodaje na místě. Při čtvrtečním zásahu Izrael zadržel nejméně 175 účastníků flotily a tvrdil, že je předá Řecku, jehož ministerstvo zahraničí potvrdilo ochotu přijmout je na svém území.

Rusko znovu zaútočilo na Oděskou oblast, Ukrajina na ruský přístav Tuapse

Rusko v noci na dnešek zaútočilo na jihoukrajinskou Oděskou oblast, která cílem dronových náletů byla i během předchozích nocí. Podle záchranářů pět lidí v Oděse utrpělo zranění. Naopak ukrajinské drony počtvrté během dvou týdnů zaútočily na přístav Tuapse v jihoruském Krasnodarském kraji.

Bývalá vůdkyně Myanmaru Su Ťij se podle armády vrací do domácího vězení

Bývalou vůdkyni Myanmaru Aun Schan Su Ťij přesunula armáda z vězení do domácího vězení. Tento krok přichází po letech izolace, bez přímého kontaktu s rodinou. Není ale jasné, zda jde o skutečné uvolnění, nebo jen symbolické gesto.

Útočník na Židy v Londýně byl evidován v protiteroristickém programu, potvrdila policie

Muž podezřelý z antisemitského teroristického útoku v severním Londýně byl již dříve evidován v britském protiteroristickém programu Prevent. Potvrdila to britská policie.

Letadlová loď USS Gerald R. Ford opustí Blízký východ, vydá se zpět do USA

Americká letadlová loď USS Gerald R. Ford v příštích dnech vypluje z Blízkého východu a vydá se zpět do Spojených států. Sníží se tím vojenská přítomnost Američanů v regionu v době války s Íránem. S odvoláním na americké představitele to napsal deník The Washington Post (WP). Návrat je očekávanou úlevou pro zhruba 4500 námořníků, kteří na lodi strávili deset měsíců. Plavidlo se na moři potýkalo s řadou problémů a nutně potřebuje opravit.

Ukrajina požádá USA o podrobnosti ohledně ruského návrhu příměří

Ukrajina požádá tým amerického prezidenta Donalda Trumpa o vyjasnění podrobností ohledně ruského návrhu krátkodobého příměří. V příspěvku na síti X to dnes napsal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Po telefonátech mezi americkým a ruským prezidentem zůstává mnoho otázek nezodpovězených, řekla dnes podle agentury Reuters šéfka diplomacie EU Kaja Kallas.

USA zvažují snížení počtu vojáků v Německu, uvedl Trump

Spojené státy zvažují možnost omezit počet amerických jednotek působících v Německu. Uvedl to ve středu americký prezident Donald Trump, podle něhož rozhodnutí padne ve velmi krátké době. Trump v úterý kritizoval německého kancléře Friedricha Merze za údajnou německou neochotu podpořit USA ve válce proti Íránu.

Fed nechal sazby beze změny. Je nejrozpolcenější od roku 1992

Americký Federální rezervní systém (Fed) je nejrozpolcenější od roku 1992. Rada guvernérů většinově hlasovala pro ponechání sazeb beze změny, čtyři její členové ale z různých důvodů hlasovali proti. Zatímco trh práce zůstává stabilní, obavy vzbuzuje rostoucí inflace kvůli válce v Íránu.

Svoboda médií ve světě je nejnižší za 25 let, uvedli Reportéři bez hranic

Svoboda médií ve světě je nejnižší za posledních 25 let, uvedla dnes v pravidelné zprávě mezinárodní nevládní organizace Reportéři bez hranic (RSF). Ve více než polovině ze 180 sledovaných zemí je podle ní situace médií obtížná nebo velmi vážná, zejména vlivem rozšiřování restriktivních zákonů. Česko si v žebříčku proti loňsku o jedno místo pohoršilo na 11. příčku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama