ZajímavostiRybář v Rusku ulovil bizarní rybu s „lidskými zuby“

Rybář v Rusku ulovil bizarní rybu s „lidskými zuby“

Ruský rybář ulovil rybu s bestiálními zuby. Podle některých uživatelů na Instagramu vypadá její chrup jako lidský. Jeden z nich popsal rybu jako „zmutovaného tuleně“. Hlubiny jsou plné nejrůznějších bizarních tvorů. Před dvěma lety ulovil rybu s „lidskými zuby“ rybář v Americe. Informují o tom Daily Star a 9News.

Roman Fedortsov je rybář žijící ve městě Murmansk na severozápadě Ruska. Svůj čas tráví hledáním a lovem těch nejbizarnějších mořských tvorů, které následně umisťuje na Instagram, kde ho sleduje 650 tisíc účtů.

Jeho posledním úlovkem byla obrovská, tmavě šedá bestie s řadou masivních zubů, napsal deník Daily Star. Některé zuby dokonce připomínají lidské stoličky. Video s úlovkem zaznamenalo na Instagramu rybáře více než 200 tisíc shlédnutí.

Jeden z uživatelů přirovnal tohle stvoření ke zmutovanému tuleni. Podle jiného účtu některé jeho zuby vypadají jako psí. „Tato ryba chutná velmi dobře, i když vypadá jako monstrum,“ napsal další účet na Instagramu.

Jedná se o paprskovitou rybu zvanou vlčí úhoř. Tito obyvatelé severního Pacifiku dorůstající 2,4 metru žijí až dvě stovky metrů pod hladinou a skutečně příliš krásy nepobrali. Podle jednoho komentáře na Instagramu sice působí nebezpečně, ale nejsou.

Bizarní úlovek z Ameriky

Je ale třeba s nimi manipulovat opatrně. V případě ohrožení totiž mohou kousat. Mladší vlčí úhoři mají oranžové zbarvení s velkými tmavými skvrnami. Jakmile zestárnou, tak zešediví jako ten na Fedortsově videu.

Tyto ryby mají v přední části tlamy špičáky a v zadní stoličky. Jedná se o tvory monogamní. Celý život zůstávají s jediným partnerem a do konce svého života zůstávají v jedné jediné podmořské jeskyni.

Moře jsou plná těch nejbizarnějších tvorů. Média po celém světě psala před dvěma lety o úlovku rybáře Nathana Martina v Severní Karolíně. V oblíbené rybářské destinaci Jeanette’s Pier totiž chytil podle 9News legračního tvora s „lidskými zuby“.  

Nebyla to však žádná příšera, ale ryba zvaná mořan pruhovaný, která se hojně vyskytuje ve vodách Atlantského oceánu, u pobřeží Severní Ameriky a v Mexickém zálivu. Známá je pro svůj chrup. Její přední zuby totiž skutečně vypadají jako lidské.

Doporučujeme

Trajekt u Kypru se zcela potopil, vedle sedmi obětí se 23 lidí pohřešuje

Trajekt s 267 lidmi na palubě, který se dnes převrhl u pobřeží Severního Kypru, se již zcela potopil. Nehoda si vyžádala nejméně sedm obětí, přičemž 23 lidí je nadále pohřešováno. Podle agentury AFP to uvedly tamní úřady.

Čeští rychlostní kanoisté získali na mistrovství světa čtyři bronzy

Čeští reprezentanti zakončili mistrovství světa v Poznani mimořádně úspěšnou nedělí. Jakub Špicar a Daniel Havel vybojovali bronz na deblkajaku. Na pětikilometrové trati uspěli také Kateřina Mílová a Robin Hirsch. Nemocný Josef Dostál skončil těsně pod stupni vítězů.

Vedra ničí evropskou úrodu a farmáři žádají změnu pravidel

Extrémní vedra a dlouhé sucho letos zasáhly zemědělce napříč Evropou. Úroda zeleniny, obilí i krmiva výrazně klesá, část plodin navíc nesplňuje vzhledové požadavky obchodů. Farmáři proto žádají rychlou pomoc i změnu pravidel, která podle nich zbytečně posílají jedlé potraviny do odpadu.

Pogačar po těžkém pádu odstoupil z Vuelty

Tadej Pogačar na letošní Vueltě suverénně mířil za dalším velkým triumfem. V osmé etapě však tvrdě spadl, utrpěl několik vážných zranění a ze závodu odstoupil. Čeká ho operace klíční kosti a velmi pravděpodobně přijde také o mistrovství světa.

Rusko chystá masivní údery na ukrajinskou energetiku, Kyjev útočil u Petrohradu

Ruské ozbrojené síly zahájily přípravy na masivní údery proti ukrajinským energetickým zařízením v reakci na útoky na ruskou civilní infrastrukturu a energetický sektor, uvedlo dnes podle agentury Reuters ruské ministerstvo obrany. Ukrajinský útok na důl v části Luhanské oblasti zabil jednoho člověka, uvedl dnes šéf správy Ruskem okupovaného ukrajinského regionu Leonid Pasečnik.

Po střelbě na hudební párty na severu Švýcarska je jeden mrtvý a pět zraněných

Po noční střelbě ve švýcarském Aarau zůstal na místě jeden mrtvý a pět zraněných, několik z nich vážně. Po pachateli nebo pachatelích útoku místní policie stále pátrá, informují tiskové agentury.

Island v referendu odmítl obnovit rozhovory o přístupu do Evropské unie

Islandští voliči v referendu odmítli obnovit jednání o vstupu do Evropské unie. Proti bylo 52,8 procenta, pro 47,2 procenta hlasujících. Podle agentur to vyplývá z konečného výsledku sčítání. Proti obnově jednání, která byla přerušena před 13 lety, tak hlasovalo přibližně o 12.000 lidí více než kolik bylo pro, uvedla agentura DPA.

Škoda Octavia slaví 30 let. Za tři dekády vzniklo téměř osm milionů vozů

Od zahájení výroby první novodobé Octavie uplynou v září tři desetiletí. Model, který pomohl proměnit Škodu Auto po vstupu do koncernu Volkswagen, se za tu dobu vyrobil v téměř 7,9 milionu kusech.

Po povodních v Nepálu se pohřešují už tři tisícovky lidí. 17 tisíc dětí potřebuje pomoc, hlásí UNICEF

Počet lidí pohřešovaných po ničivých povodních a sesuvech v Nepálu a sousední Číně vzrostl téměř na 3 000. Záchranáři zatím nalezli a vyprostili 633 těl. Pátrání po dalších přeživších v oblastech, které před několika dny zasáhl mohutný příval vody, ledu a trosek, pokračuje.

Při nočním ruském útoku v okolí ukrajinské Buči zahynulo 27 lidí

Při nočním ruském útoku na oblast kolem ukrajinského města Buča poblíž Kyjeva zahynulo nejméně 27 lidí. Dalších 42 lidí bylo zraněno. Z oblasti zasažené útokem se evakuuje více než 380 osob. Podle agentury Reuters to dnes uvedl šéf správy Kyjevské oblasti Tymur Tkačenko.

Írán se bude bránit novým americkým sankcím, uvedla vláda

Íránská vláda dnes podle agentury Tasním uvedla, že bude pevně čelit americkým sankcím a "americko-izraelskému spiknutí". Zopakovala, že diplomacie a obrana jsou pro Teherán dva neoddělitelné nástroje k ochraně národních zájmů a bezpečnosti. Vláda mimo jiné slíbila, že se zaměří na zlepšení životních podmínek Íránců. Chce omezit inflaci, vytvořit více pracovních míst, podpořit domácí výrobu a postupně snižovat závislost země na americkém dolaru.

Rostoucí teploty zesilují účinky El Niña, ukazuje nová studie

Klimatický jev El Niño, který pravidelně ovlivňuje počasí po celém světě, je podle nové studie stále intenzivnější. Vědci dospěli k závěru, že jej zesiluje globální oteplování způsobené spalováním fosilních paliv. Aktuálně se přitom v Tichém oceánu formuje mimořádně silná epizoda.

Matka obžalovaná ze smrti tří dětí čeká na verdikt poroty

Porota v Massachusetts zatím nedospěla k verdiktu v procesu s Lindsay Clancy, která čelí obžalobě v souvislosti se smrtí svých tří dětí. Klíčovou otázkou není samotný čin, ale to, zda byla v jeho okamžiku trestně odpovědná.

Plzeň otočila duel s Crvenou zvezdou a postoupila do Evropské ligy

Viktoria Plzeň předvedla mimořádný obrat a zajistila si místo v ligové fázi Evropské ligy. Proti Crvené zvezdě smazala tříbrankovou ztrátu z prvního utkání, doma zvítězila 5:1 po prodloužení a dvojzápas ovládla celkově 5:4. Rozhodující trefu zaznamenal střídající obránce Dávid Krčík.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama