Indická policie se snaží poskládat dohromady příběh ženy z Ruska, která několik let žila se svými dcerami v divočině. Strážníci je našli při rutinní prohlídce ve státě Karnátaka v pobřežním městě Gókarna poté, co si všimli pestrobarevného oblečení pověšeného před odlehlou jeskyní. Úřady nyní usilují o navrácení cizinek do vlasti. Informují o tom stanice BBC a CNN.
V oblasti, v níž se jeskyně nachází, hlídkuje policie od loňského roku. Je totiž oblíbená u turistů, ale zároveň riziková kvůli výskytu nebezpečných zvířat, jako jsou hadi, a častým sesuvům půdy. O to více byli strážníci překvapeni, když vešli do jeskyně, a tam spatřili ženu jménem Nina Kutina (40 let) s jejími dvěma dcerami ve věku čtyř a šesti let.
Indian police find Russian mom and her two kids living and ‘worshiping God’ in remote cave https://t.co/QZOI6LKcFq pic.twitter.com/cCxNCirX91
— New York Post (@nypost) July 16, 2025
Není přesně jasné, jak dlouho tam cizinka s dcerami žila, podle policie však několik let. A ta si láme hlavu nad tím, jak něco takového dokázala. V jeskyni totiž strážníci našli jen plastové podložky, oblečení, balení instantních nudlí a pár dalších potravin. Nudle a nějakou zeleninu žena podle svých slov koupila v místním obchodě.
Podle úřadů jde o občany Ruské federace. Kutina přiznala, že se v Rusku narodila, nežije tam ale už 15 let. Podle svých slov procestovala mnoho zemí: Kostariku, Malajsii, Bali, Thajsko, Nepál i Ukrajinu. Přiznala, že měla celkem čtyři děti. Její nejstarší syn (20 let) zemřel při autonehodě ve státě Góa a druhý syn (11 let) žije v Rusku.
Úřadům se podařilo vypátrat manžela ženy, izraelského podnikatele Drora Goldsteina. Podle dostupných informací se nachází v Indii. Úředníci se ho snažili přesvědčit, aby zaplatil za repatriaci své manželky i dcer do vlasti.
Chtěla uctívat bohy
Goldstein uvedl, že jeho manželka opustila stát Góa bez upozornění. U místní policie podal oznámení o pohřešované osobě. Také řekl, že bude usilovat o společné pojištění svých dcer a udělá vše, co bude v jeho silách, aby je úřady neposlaly do Ruska.
Kutina svůj životní styl obhajovala. Tvrdila, že v Góa pracovala jako lektorka ruštiny. Hledala však „duchovní samotu“ a chtěla uctívat bohy. Proto se zabydlela v jeskyni, kde trávila čas meditací při svíčkách, malováním hinduistických božstev na stěny, zpíváním, čtením knih nebo hrnčířstvím.
„Máme velké zkušenosti s pobytem v přírodě, v džungli. Neumíraly jsme. Nevzala jsem sem své dcery proto, aby umřely v džungli. Necítily se špatně, byly velmi šťastné,“ tvrdila žena. To potvrdil i jeden z policistů na místě. Uvedl, že obě dívky vypadaly velice šťastně.
Ženu museli k odchodu z jeskyně přemlouvat s tím, že jim hrozí nebezpečí, protože jsou tam hadi a divoká zvířata. Ona však tvrdila, že hadi a divoká zvířata jsou jejími přáteli, zatímco lidé jsou nebezpeční.
Kutina s dcerami skončila v detenčním centru. Platnost víza ji vypršela před osmi lety, čehož si byla během zadržení dobře vědoma.