2.3 C
Czech
Středa 11. února 2026
Protext ČTKŘízení obchodních aktivit ve firmě – opravdu máte dostatečné nástroje?

Řízení obchodních aktivit ve firmě – opravdu máte dostatečné nástroje?

Praha 13. prosince 2022 (PROTEXT) – Nečekané výsledky průzkumu v oblasti řízení obchodních aktivit: naprostá většina respondentů z řad obchodních manažerů je sice spokojena s řešením, které aktuálně používají pro sales management, nicméně pouze u 30 % společností jsou obchodní procesy podpořeny nějakým automatickým workflow.

Pojďme se podívat na výsledky průzkumu podrobněji!

Nemohli by mít obchodníci a jejich manažeři přeci jen lepší nástroje? Jak by jejich práce mohla být jednodušší a automatizovanější?

V dnešní dynamické době je čím dál tím více potřeba digitalizovat firemní procesy a mít vždy při ruce ty správné informace v reálném čase. Způsob, jak organizace spravuje svá informační aktiva a řídí své procesy, se stává důležitým faktorem konkurenceschopnosti.

Z průzkumu vyplívá, že 93 % respondentů se cítí být spokojeno s řešením, které ve firmě používají pro řízení obchodních aktivit. Příkladem může být správa příležitostí, tvorba nabídek nebo evidence komunikace se zákazníky.

Zároveň dobrou zprávou je, že v polovině společností mají obchodní manažeři k dispozici nástroje, které jim umožní mít vždy přehled o dění v rámci týmu v reálném čase.

Jsou ale tyto nástroje dostatečné? Opravdu mají přehled o všem, co se v obchodním oddělení děje, a jistotu, že obchodníci nezapomenou na nějaký z důležitých úkolů?

70 % pracovníků nepomáhají žádná automatická workflow. Přitom jsou to právě workflow, která zajišťují, že všechny obchodní procesy jdou hladce a termíny jsou plněny. Automatizované procesy mohou být obohaceny o e-mailové notifikace, které zajišťují, že nedojde k opomenutí úkolů a že budou všechny termíny dodrženy. Ředitelé a manažeři pak mohou dostávat informace v reálném čase, a mít tak dokonalý přehled o obchodních aktivitách napříč celou společností.

Intuo pro obchod umožnuje zefektivnit Vaše procesy ve firmě, lépe spravovat a sdílet klíčové informace. Přináší jednotné prostředí pro řízení jakýchkoliv obchodních aktivit, jako jsou nabídky, příležitosti, schůzky, emaily apod. Tyto informace mohou jednotlivé týmy/uživatelé mezi sebou sdílet, a zajistit tak vzájemnou zastupitelnost. Manažeři mají k dispozici kompletní informace a získávají přehled o dění ve firmě. Řešení Intuo pro obchod získalo ocenění Pozoruhodný produkt 2022 – více se dozvíte ZDE.

Intuo pro obchod Vaší firmě přinese:

– kompletní evidenci obchodních aktivit (příležitost, nabídka, objednávka, telefonát, schůzka, email, služba…),

– centralizované informace v tzv. 360 stupňovém pohledu,

– dynamické pohledy na aktivity jednotlivců, oddělení i celé společnosti,

– komplexní přehled o dění v reálném čase,

– automatizaci obchodních a dalších procesů ve firmě,

– snadný monitoring a reporting činnosti obchodního oddělení,

– možnosti napojení na další podnikové systémy (např. ERP, DMS).


Stáhněte si zdarma naši infografiku: Jak lépe řídit obchodní aktivity ve firmě?

Stručně o Digital Resources

Digital Resources a.s. je dodavatelem podnikových informačních systémů a IT služeb. Aktuálně patří mezi nejúspěšnější Premier partnery DMS M-Files v České republice a na Slovensku s působností v 19 zemích Evropy. Ve svém portfoliu má vlastní CRM systém Intuo – Company Intelligence, pomáhá zefektivnit jakékoliv procesy ve firmě. V rámci dceřiné společnosti poskytuje také podporu a implementaci ERP systému HELIOS iNuvio.

Mezi zákazníky Digital Resources patří například Americká obchodní komora, Bayer, Britská obchodní komora, Compas Automatizace, ČEZ ESCO, Deloitte Central Europe Limited, Glatzová & Co., KKCG, Medesa, Medicton Group, PHOENIX lékárenský velkoobchod, PKS Stavby, PRK Partners, Řanda Havel Legal, a další.

Více o Digital Resources na www.digres.cz.

Kontakt:

Kristýna Jandová

Marketing Manager

Digital Resources a.s.

Poděbradská 520/24

190 00 Praha 9

kristyna.jandova@digres.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Reklama

Doporučujeme

KOMENTÁŘ: Jaký je váš investiční horizont? Google vydává kontroverzní dluhopisy na sto let

Americká společnost Google, která spadá pod mateřskou loď Alphabet, se odhodlala k husarskému kousku – emitovala nové dluhopisy se splatností 100 let. Firmy, které v minulosti zkoušely něco podobného, skončily v propadlišti dějin. Dopadne to s Googlem stejně?

Při úderu ruského dronu na dům v Charkovské oblasti zahynuli muž a tři batolata

Úder ruského dronu na rodinný dům ve východoukrajinské Charkovské oblasti si v noci na dnešek vyžádal životy jednoho muže a tří batolat. Uvedl to šéf oblastní vojenské správy Oleh Syněhubov, který už předtím informoval o požáru soukromého domu po dronovém útoku. Naopak ukrajinské bezpilotní stroje zasáhly podle médií rafinerii ve Volgogradu.

Muskova xAI přišla během dvou dnů o dva spoluzakladatele

Společnost Elona Muska xAI opustil během dvou dnů druhý spoluzakladatel, výzkumník Jimmy Ba. Celkem v poslední době opustilo firmu několik spoluzakladatelů, a to před jejím vstupem na burzu a během vyšetřování v Evropě a Asii.

Buddhističtí mniši pochodovali za mír 3700 kilometrů

Skupina buddhistických mnichů v úterý po zhruba 3700 kilometrové cestě nazvané Pochod za mír dorazila pěšky do Washingtonu. Pouť, jež upoutala pozornost tisíců lidí napříč vyznáními a politickými ideologiemi, trvala patnáct týdnů. Samotné mnichy zájem překvapil.

Policie zadržela muže kvůli zmizení Nancy Guthrie

Policie v Arizoně zadržela muže k výslechu v souvislosti se zmizením Nancy Guthrie, matky moderátorky pořadu Today Savannah Guthrie. Muže zastavili při silniční kontrole jižně od Tucsonu, úřady zatím nezveřejnily, kdo je a jakou roli mohl v případu hrát.

Ruský úřad omezí komunikační aplikaci Telegram, porušuje podle něj zákony

Ruský úřad pro kontrolu médií a internetu Roskomnadzor omezí internetovou aplikaci Telegram. Podle něj tato komunikační platforma porušuje ruské zákony, informují média. Pavel Durov, v Rusku narozený zakladatel Telegramu, uvedl, že aplikace bude bez ohledu na nátlak ctít svobodu projevu a ochranu soukromí uživatelů.

Po masové střelbě v Kanadě je deset mrtvých včetně útočnice

V kanadském Tumbler Ridge v Britské Kolumbii zemřelo při hromadné střelbě deset lidí včetně podezřelé. Policie zasahovala u místní střední školy a také v jednom domě, část obětí našla uvnitř školy.

Král Karel je připraven spolupracovat s policií kvůli obviněním kolem Andrewa

Britská monarchie znovu čelí nepříjemným otázkám. Nová vlna dokumentů spojených s Jeffrey Epsteinem vrací do centra pozornosti Andrewa Mountbatten-Windsor. Poprvé se k situaci přímo vyjádřil i král Karel. Naznačil, že palác nebude stát stranou, pokud se policie rozhodne jednat.

Budíček pro Evropu. Musí se stát mocností, vyzývá Macron

Francouzský prezident Emmanuel Macron vyzval Evropu, aby se důrazněji prosadila na globální scéně a začala jednat jako skutečná velmoc. Kontinent podle něj čeká budíček v důsledku rostoucích hrozeb ze strany Číny, Ruska a nově i Spojených států.

Europoslanci schválili snížení emisí o 90 procent do roku 2040 oproti roku 1990

Europoslanci dnes schválili klimatický cíl snížit do roku 2040 emise o 90 procent oproti roku 1990. Až pět procentních bodů čistých emisí může pocházet z vysoce kvalitních mezinárodních uhlíkových kreditů od partnerských zemí. Součástí dohody je i odložení zavedení emisních povolenek ETS2 o jeden rok, tedy na rok 2028.

Evropa zažila nejchladnější leden za posledních 16 let

Leden letošního roku byl v Evropě překvapivě studený. Podle služby Copernicus šlo o nejchladnější leden za posledních šestnáct let, průměrná teplota totiž klesla na minus 2,34 stupně Celsia. Na konci měsíce se nad severní polokoulí zvlnil polární jet stream a poslal mrazivý vzduch hluboko nad Evropu i Severní Ameriku. Některé regiony tak zažily zimní dny, jakých se v posledních letech objevuje čím dál méně.

Trump pohrozil Kanadě, že nepovolí otevřít nový most mezi oběma státy

Prezident Spojených států Donald Trump pohrozil, že nepovolí otevření dokončovaného mostu mezi americkým Detroitem a městem Windsor v Kanadě. Jako důvody na své sociální síti Truth Social zmínil kanadské vlastnictví mostu, odmítání prodeje amerického alkoholu v kanadské provincii Ontario, kanadská cla na americké mléčné produkty a kanadská obchodní jednání s Čínou.

Bangladéš těsně před volbami uzavřel obchodní dohodu s USA

Bangladéš dosáhl obchodní dohody s USA. Jihoasijská země se otevře širší škále amerického zboží. Na oplátku zajistí Bílý dům celní výjimky pro některé její oděvy a tarif na veškerý dovoz sníží z 20 na 19 procent. Bangladéš je hned po Číně druhým největším vývozcem oblečení.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama