Protext ČTKRekordní rok 2021 společnosti Moto-Profil

Rekordní rok 2021 společnosti Moto-Profil

Praha 31. ledna 2022 (PROTEXT) – Posledních 12 měsíců bylo pro společnost Moto-Profil, pod kterou spadá síť servisů ProfiAuto, jedinečných nejenom z hlediska růstu tržeb, ale i organizačních změn. Členové představenstva shrnují poslední čtyři kvartály a dělí se o prognózy na rok 2022 pro celé odvětví aftermarketu a pro společnost samotnou.

„Vlastní obchodní aktivity jsme v roce 2020 poměrně rychle přizpůsobili podmínkám panujícím během pandemie. Díky tomu jsme v následujícím roce mohli pokračovat v rámci Moto-Profil i sítě ProfiAuto v zavádění rozvojových projektů. Postupně ve zvyšující se míře investujeme do nových technologií, jako je třeba ProfiAuto Virtual Workshop. Zároveň profesionalizujeme síť autoservisů, podporujeme ji formou školení, marketingu a pomocí stále rozsáhlejšího katalogu dílů, který je z hlediska dodavatelů rozmanitější. V současné době již obsahuje více než 350 000 referencí. Tato diverzifikace a rozsah našeho podnikání se prokázaly jako klíčové za situace, kdy měl celý svět kvůli koronaviru problémy s výrobou a dodávkou komponentů. Tyto vlastnosti zůstávají zásadní pro každou prodejnu, velkoobchod nebo autodílnu i v blízké budoucnosti,“ předjímá Michał Tochowicz, který v listopadu 2021 převzal funkci předsedy představenstva společnosti Moto-Profil.

Síť ProfiAuto se neustále rozrůstá

Zástupci společnosti Moto-Profil naznačují, že situace na trhu v posledních dvou letech přeje nezávislým distributorům automobilových dílů, což potvrzuje – a tím pádem i sílu značky ProfiAuto – nárůst počtu nových partnerů a připojení se dalších automobilových maloobchodních či velkoobchodních prodejců. Celkem pod řetězec ve všech zemích spadá již 260 prodejen a velkoobchodů a více než 2200 dílen.

Moto-Profil také neúnavně rozvíjí spolupráci se svými evropskými partnery. V současné době pocházejí zejména z Polska, České republiky a Slovenska, ale jejich počet stoupá i v Německu, Itálii a pobaltských zemích. Tyto výsledky se promítly do 20 % růstu tržeb společnosti Moto-Profil ve srovnání s rokem 2020.

„Již několik let zvyšujeme efektivitu podnikání zaváděním procesního přístupu a vhodných digitálních nástrojů. Díky tomu je Moto-Profil silným, stabilním organismem, který postupně navyšuje zisk. Zaměřujeme se na moderní IT řešení, která urychlují informační reporting a účetnictví, a zároveň umožňují vysokou efektivitu při dynamicky rostoucím počtu transakcí. Je to přínosem i pro zákazníky, protože účinnost našich finančních postupů má přímý dopad na výsledky jejich podnikání,“ říká Adam Pawlak, finanční ředitel a člen představenstva společnosti Moto-Profil.

Moderní technologie pro aftermarket a řidiče

Rok 2021 byl pro společnost a odvětví distributorů dílů dalším krokem ve vývoji průkopnických řešení. Je dobré zmínit ProfiAuto Virtual Workshop – aplikaci vycházející z virtuální reality. ProfiAuto se výrazně podílí na tradičním a distančním vzdělávání mladých mechaniků a povzbuzuje jejich starší kolegy, aby i nadále rozvíjeli své dovednosti, např. formou soutěží v oblasti odborných znalostí.

„I když se pokaždé orientujeme na aktuální potřeby trhu a svých partnerů, myslíme dopředu, jak se v jedenadvacátém století sluší a patří. Pozorně sledujeme nejenom měnící se místní a evropské předpisy, ale i nové generace zákazníků a mechaniků. Všimli jsme si, že postupná digitalizace služeb a elektrifikace automobilového průmyslu s sebou přinášejí potřebu zavádět řešení, která se za pár či několik let stanou normou. Jako moderní společnost, která si je vědoma své pozice, chceme být lídrem v čele těchto změn a poskytovat zákazníkům nástroje, díky kterým budou čelit konkurenci a nebudou za ní v budoucnu v těsném závěsu,“ říká Adam Kapek, viceprezident společnosti Moto-Profil odpovědný mj. za obchodní a IT oddělení.

„Vývoj moderních IT systémů v dnešním aftermarketu není podle našeho názoru ani tak přidanou hodnotou, spíše nutností, pokud majitelům firem záleží na budování podnikání v dlouhodobém měřítku. S elektrifikací automobilů se digitalizuje i automobilový průmysl a v Moto-Profilu jsme si toho velmi dobře vědomi. Proto našim partnerům dodáváme profesionální IT systémy, které jsou na jedné straně reakcí na dnešní potřeby a na výzvy budoucnosti na straně druhé,“ dodává Adam Kapek.

Nové marketingové projekty a rozvoj značky ProfiPower

V roce 2021 pokračovala značka ProfiAuto v rozsáhlé propagační činnosti ohledně samotné sítě, ale i vlastní značky automobilových dílů a příslušenství – ProfiPower, která byla představena v roce 2020. Vzhledem k její popularitě se Moto-Profil rozhodl za posledních 12 měsíců rozšířit nabídku ProfiPower o nový sortiment. Kromě autobaterií, filtrů a komponentů brzdového systému, které byly uvedeny před dvěma lety, nabízí nyní také i například autokosmetiku a prvky odpružení.

Vzhledem k celospolečenské situaci ohledně covid-19, ale také v souladu s duchem doby, ProfiAuto posílilo reklamní aktivity na internetu i v televizi. Společnost se také stala v minulé sezóně hlavním sponzorem polského Mistrovství v automobilovém rallye („ProfiAuto RSMP“). To silně zdůraznilo sportovní zaměření značky. Je třeba zdůraznit, že série RSMP má věrné fanoušky jak v Polsku, tak v České republice a na Slovensku.

„Naše marketingové strategie proto vycházejí z aktuálních trendů i podmínek, za jakých dnešní svět funguje. Je pro nás důležité, abychom fungovali efektivně bez ohledu na okolnosti a současně i nadále vytyčovali nové propagační normy v oboru,“ říká Łukasz Kopiec, člen představenstva, zodpovědný za marketingové a PR oddělení společnosti Moto-Profil.

Nevyhnutelná elektrifikace a příprava na změny v nadcházejících letech

Jak zdůrazňují zástupci Moto-Profil, společnost velmi pečlivě sleduje směřování elektromobility a čile se připravuje na změny v této oblasti avizované Evropskou unií. Spadají sem i otázky kybernetické bezpečnosti a přístupu k datům, které mohou mít klíčový dopad nejen na vývoj, ale také na udržení dobré kondice nezávislého automobilového trhu. To všechno usnadňuje například členství představitelů společnosti v dozorčí radě TEMOT International, tedy mezinárodní asociaci distributorů dílů, která spolupracuje s organizacemi lobbujícími ve prospěch odvětví aftermarketu, jako je FIGIEFA. Výsledkem v rámci aktuálního fungování Moto-Profil je třeba skutečnost, že v roce 2021 zintenzivnilo pořádání školení v oblasti oprav hybridních automobilů nebo těch vybavených asistenčními systémy pro řidiče – ADAS.

„Letos i v nadcházejících letech bude v oboru aftermarketu klíčovým slovem flexibilita. V souvislosti s pandemií, legislativními změnami nebo logistickými výzvami musí distributoři dílů přizpůsobovat své postupy, systémy a obchodní procesy rychlým změnám na trhu. A přesně to v Moto-Profilu děláme. Vyžaduje to samozřejmě dobře sehraný tým, dlouhodobou perspektivu a kvalitní spolupráci s obchodními partnery. Základem a charakteristickým rysem naší činnosti od počátků byly – a vždy budou – otevřené a transparentní vztahy se zákazníky. Kombinace takového přístupu společně s prozíravým pohledem a využitím moderních technologií je podle našeho názoru receptem na úspěch v roce 2022 i v delším horizontu,“ dodává Michał Tochowicz.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Doporučujeme

Maersk hlásí silný zisk, zároveň varuje: Světové dopravě dochází kapacita!

Geopolitické otřesy zatím globální lodní dopravu nezasáhly, omezené kapacity přístavů a kamionové dopravy by ale mohly vést ke zpoždění dodávek a k růstu sazeb za přepravu. V televizi CNBC to dnes řekli šéfové dvou velkých světových kontejnerových přepravců – dánské firmy Maersk a německé Hapag-Lloyd. Obě firmy také zveřejnily výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí, podle kterých se Maersku dařilo výrazně lépe.

V letadle, které Trump při odletu ze summitu NATO opustil, zůstali dva ministři

Dva členové kabinetu amerického prezidenta Donalda Trumpa zůstali při odletu ze summitu NATO v Turecku v letounu, který prezident z bezpečnostních důvodů opustil, informoval zpravodajský server CBS News.

Miliardový jackpot v loterii Powerball padl. Zatím neznámý šťastlivec vsadil v Illinois

Americká loterie Powerball má nového miliardáře. Výherní tiket se ziskem jackpotu ve výši 1,04 miliardy dolarů (zhruba 23 miliard korun) byl prodán ve státě Illinois. Jde o nejvyšší hlavní výhru v loterii od loňského roku.

Zemětřesení v Kolumbii má dosud 265 obětí, 496 lidí se pohřešuje

Pondělní zemětřesení v Kolumbii, nejsilnější za téměř padesát let, si dosud vyžádalo nejméně 265 obětí na životech, dalších 496 lidí se pohřešuje. Zranění utrpělo téměř 3500 lidí. Novinářům to ve středu večer tamního času (v noci na dnešek SELČ) podle agentur řekl kolumbijský prezident Abelardo de la Espriella. Současně oznámil záměr vyhlásit v zemi stav ekonomické nouze.

Rusko zaútočilo na přístav Izmajil, úřady hlásí dva mrtvé v Oděské oblasti

Strojvedoucí a jeho pomocník zahynuli při útoku ruského dronu na osobní vlak v Oděské oblasti na jihu Ukrajiny, 340 cestujících se podařilo evakuovat do bezpečí, oznámily dnes ukrajinské železnice. Rusko v noci na dnešek zaútočilo na ukrajinský říční přístav Izmajil v Oděské oblasti na hranicích s Rumunskem, kde vypukl požár a vznikly škody, uvedl krizový štáb okresní státní správy. Zranění utrpěla 18letá dívka, informoval náčelník oblastní správy Oleh Kiper. Ukrajinská obrana zneškodnila 111 ze 133 ruských dronů, tvrdí ukrajinské letectvo.

V Texasu havaroval útočný vrtulník americké armády, zahynuli dva vojáci

V Texasu ve středu havaroval vrtulník typu Apache americké armády, zahynuli oba vojáci na palubě. Při pádu stroje do pole vypukl rozsáhlý požár vegetace, kvůli němuž muselo být evakuováno několik obydlí. Informovaly o tom v noci na dnešek SELČ tiskové agentury s odvoláním na místní představitele.

Strnadova CSG získala v Polsku další miliardový kontrakt

Czechoslovak Group dál posiluje své postavení v Polsku. Skupina miliardáře Michala Strnada dodá tamní zbrojovce Huta Stalowa Wola stovky podvozků Tatra za více než 150 milionů eur, tedy téměř 3,7 miliardy korun. Polská armáda je využije pro taktická vozidla Waran 4x4 a Heron 6x6. Pro CSG jde během jediného týdne už o druhý významný obchod s polským obranným průmyslem.

Ruské úřady hlásí požár v Baškirsku a ukrajinské útoky na Orenburskou oblast

Dronový útok způsobil požár v průmyslové zóně ve městě Salavat, kde se nachází velká ropná rafinérie a petrochemický komplex. Dnes to na síti Telegram uvedl gubernátor Baškirska Radij Chabirov. Ruské úřady hovoří také o útoku na Orenburskou oblast.

V Rumunsku odstavují jadernou elektrárnu kvůli nízké hladině vody v Dunaji

V Rumunsku dnes ráno začali odstavovat i druhý reaktor jaderné elektrárny Cernavoda, oznámil podle agentury AFP její provozovatel státní společnost Nuclearelectrica. Důvodem je nízká hladina vody v Dunaji kvůli dlouhodobému suchu. První ze dvou funkčních reaktorů této elektrárny, která dodává asi pětinu místní spotřeby elektřiny, byl odstaven už 28. července.

Karoline Leavitt skončí v pozici mluvčí Bílého domu, oznámil Trump

Mluvčí Bílého domu Karoline Leavittová na konci měsíce opustí svou funkci. Oznámil to dnes večer americký prezident Donald Trump na své sociální síti Truth Social.

Aktuální epidemie eboly může být nejvražednější v historii, varuje šéf WHO

Současná epidemie eboly v Demokratické republice Kongo může při současném tempu šíření překonat dosud nejsmrtelnější epidemii této nemoci v historii. Uvedl to generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Putin poprvé navštívil sporné Kurilské ostrovy, Japonsko protestuje

Ruský prezident Vladimir Putin dnes navštívil Iturup, největší z jižních Kurilských ostrovů, na něž si dlouhodobě kladou územní nárok Rusko i Japonsko. Informovala o tom ruská státní agentura TASS, která zdůraznila, že jde o první Putinovu osobní návštěvu tohoto souostroví. Šéf Kremlu tak učinil den po rozsáhlém cvičení ruské Tichomořské flotily a poté, co KLDR odpálila další balistickou střelu do Japonského moře, připomněla agentura Reuters. Tokio Putinův krok důrazně odsoudilo.

Útoky na lodě zvyšují napětí, jednání o konci války s Íránem váznou

Poslední útoky na lodní dopravu v Rudém moři a Ománském zálivu znovu zvýšily napětí kolem války s Íránem, zatímco jednání o jejím ukončení se znovu dostávají do slepé uličky. Teherán trvá na tom, že Hormuzský průliv zůstane uzavřen, dokud Spojené státy nepřijmou jeho podmínky, Washington mezitím zasáhl loď, která měla porušovat blokádu íránských přístavů.

V jackpotu americké loterie Powerball je miliarda dolarů

Jackpot americké loterie Powerball vzrostl na odhadovanou jednu miliardu dolarů, tedy necelých 21 miliard korun. Hlavní výhru se nepodařilo získat ani při pondělním slosování, a středeční tah tak nabídne teprve druhý miliardový jackpot v historii hry za poslední rok. Naposledy se o podobně vysokou částku hrálo loni na Štědrý den, kdy si hráč z Arkansasu odnesl 1,8 miliardy dolarů (téměř 38 miliard korun).

Pákistánský ministr v Íránu jednal o bezpečnosti, setkal se s prezidentem

Pákistánský ministr vnitra Muhsín Nakví navštívil Írán, aby tam projednal bezpečnostní situaci v regionu a spolupráci, uvedlo dnes podle agentury AFP pákistánské ministerstvo zahraničí. Mimo jiné se ministr setkal s íránským prezidentem Masúdem Pezeškjánem. Podle íránského zdroje agentury Reuters však Írán nyní nejedná o prodloužení příměří s USA. Právě Pákistán zprostředkovával minulá jednání o ukončení konfliktu mezi USA a Íránem, jenž začal koncem února americko-izraelskými údery na Írán.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama