-2.7 C
Czech
Středa 24. prosince 2025
MagazínRapper Lil Wayne nedorazí na festival v Británii. Úřady mu zamítly vstup...

Rapper Lil Wayne nedorazí na festival v Británii. Úřady mu zamítly vstup do země

Lil Wayne měl během nadcházejícího víkendu vystoupit na britském hudebním festivalu. Organizátoři však tento týden oznámili, že se americký rapper na pódiu neobjeví, neboť mu byl odepřen vstup do Spojeného království. Ve čtvrtek o tom informovaly agentura Reuters a magazín Rolling Stone.

Pětinásobný držitel ceny Grammy, který byl v roce 2010 odsouzen k jednomu roku vězení v souvislosti s nelegálním držením zbraně, měl v sobotu vystoupit v rámci festivalu Strawberries & Creem. Nakonec jej nicméně nahradí americký rapper Ludacris.

„Vzhledem k extrémním okolnostem, které nemůžeme kontrolovat ani ovlivnit, vám s lítostí oznamujeme, že Lil Wayne na festivalu v sobotu 18. června nebude moci vystoupit,“ uvedli dle Reuters organizátoři akce ve středečním prohlášení.

„Rapperovi byl zamítnut vstup do Spojeného království přímo ministerstvem vnitra rozhodnutím na poslední chvíli. Tímto náhlým a negativním rozhodnutím jsme hluboce zklamáni. Obdrželi jsme opravdu minimální upozornění a načasování rozhodnutí je samozřejmě znepokojivé pro všechny zúčastněné,“ dodali pořadatelé.

Podle festivalu by vystoupení Lil Wayna bylo jeho prvním ve Spojeném království po 14 letech.

„Každé osobě, která byla odsouzena k trestu odnětí svobody v délce 12 měsíců nebo více, musí být žádost zamítnuta,“ upozornil mluvčí ministerstva vnitra.

„Kvůli okolnostem, které nemůže ovlivnit, nebude Lil Wayne moci letos vystoupit na festivalu Strawberries & Creem,“ řekl rapperův zástupce pro magazín Rolling Stone. „Wayne je velmi zklamaný, protože uplynulo více než deset let od posledního vystoupení ve Spojeném království a byl nadšený, že se znovu spojí se svými britskými fanoušky. Těší se na vystoupení v Británii někdy v budoucnu,“ doplnil.

Lil Wayne měl problémy se zákonem opakovaně

V roce 2010 si rapper odpykal osm měsíců z ročního trestu v newyorské věznici Rikers Island za obvinění z nelegálního držení zbraně v roce 2007.

Minulý rok jej poslední den v úřadu omilostnil tehdejší americký prezident Donald Trump. Lil Wayne čelil obvinění z nedovoleného ozbrojování poté, co v prosinci 2019 policie v jeho zavazadlech našla nabitou pozlacenou pistoli. Rapperovi úřady zakázaly držení zbraní kvůli záznamům v trestním rejstříku. Umělec se k porušení zákona přiznal a hrozilo mu až deset let vězení.

Reklama

Doporučujeme

Záporoží hlásí zraněné po zásahu třemi leteckými bombami

Nejméně dva zraněné si vyžádal ruský útok na Záporoží, oznámil dnes v noci náčelník Záporožské oblasti Ivan Fedorov. Zveřejnil také snímky se škodami, způsobenými třemi leteckými bombami. Moskevský starosta Sergej Sobjanin mezitím informoval o sestřelení tří dronů letících napadnout ruskou metropoli.

Trpišovský prodloužil ve Slavii smlouvu do léta 2029

Slavia na Štědrý den potvrdila pokračování trenéra Jindřicha Trpišovského i jeho nejbližších spolupracovníků. Nový kontrakt platí do léta 2029 a obsahuje i opci na další tři roky. Klub tím dává jasně najevo, že úspěšná éra realizačního týmu má pokračovat.

Dva policisté zemřeli při výbuchu v Moskvě na ulici, kde byl zabit ruský generál

Dva dopravní policisté a další osoba zahynuli v noci na dnešek při explozi v Moskvě na ulici poblíž místa, kde před dvěma dny po výbuchu nálože nastražené v autě zemřel ruský generál. Dnešní výbuch se odehrál v okamžiku, kdy se policisté chystali zadržet člověka, který se choval podezřele. Informoval o tom ruský Vyšetřovací výbor. Z pondělního atentátu Moskva podezírá ukrajinské zpravodajské služby.

Norský biatlonista Sivert Guttorm Bakken zemřel ve 27 letech

Ještě o víkendu závodil ve Světovém poháru a nic nenasvědčovalo tomu, že půjde o jeho poslední start. Norský biatlonista Sivert Guttorm Bakken byl o dva dny později nalezen mrtvý v hotelovém pokoji v Itálii. Příčina úmrtí zatím zůstává nejasná.

Brit čelí obvinění, že 13 let omamoval a znásilňoval bývalou manželku

V Anglii obvinili muže, který měl podle vyšetřování roky omamovat a znásilňovat ženu, s níž byl dříve ženatý. Případ se táhne přes více než dekádu a kromě něj čelí obvinění i další muži. Žena se rozhodla vystoupit pod svým jménem.

Enrique Iglesias a Anna Kournikova přivítali na světě čtvrté dítě

Zpěvák Enrique Iglesias a bývalá tenistka Anna Kournikova mají velký důvod k oslavě. Do jejich už tak početné domácnosti přibylo čtvrté dítě, které se narodilo 17. prosince. Do světa zprávu oznámili o pár dní později.

Gretu Thunberg zadrželi na propalestinské demonstraci v Londýně

Švédská aktivistka Greta Thunberg byla zatčena během demonstrace v centru Londýna, která měla vyjádřit podporu členům skupiny Palestine Action držícím ve vězení hladovku. O události informovala protestní iniciativa Prisoners for Palestine, která akci organizovala.

Zlato je na historickém maximu, stříbro poprvé překročilo 70 dolarů

Zlato v úterý znovu posunulo historické maximum a přiblížilo se hranici 4500 dolarů za unci. Stříbro se přidalo k růstu a poprvé v historii překročilo 70 dolarů. Investoři sázejí na drahé kovy kvůli slabšímu dolaru a napjaté geopolitické situaci.

Húsíjové a jemenská vláda se dohodli na výměně 3000 válečných zajatců

Íránem podporovaní Húsíjové a mezinárodně uznávaná jemenská vláda se dnes dohodly na výměně téměř 3000 válečných zajatců. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na představitele obou stran.

Izraelský prezident Herzog navštíví Austrálii po útoku v Sydney

Izraelský prezident Jicchak Herzog dnes přijal pozvání australského premiéra Anthonyho Albanese a Sionistické australské federace (ZFA) k návštěvě této oceánské země poté, co se na pláži v Sydney odehrál smrtelný útok cílící na židovskou komunitu. Informaci zveřejnil izraelský list Haarec s odvoláním na prezidentovu kancelář, datum návštěvy zatím není známé.

Při bombovém útoku na severozápadě Pákistánu zahynulo pět policistů

Při bombovém útoku na severozápadě Pákistánu zahynulo pět policistů, útočníci zasáhli jejich vozidlo. Incident se odehrál v okrese Karak v provincii Chajbar Pachtunchvá. Neznámí ozbrojenci z místa uprchli, píše agentura Reuters. Děje se tak v době, kdy násilí v pohraničním regionu sílí.

Rusko podle Kyjeva udeřilo na energetiku, vyslalo desítky raket a přes 600 dronů

Rusko v noci na dnešek podniklo rozsáhlý útok proti ukrajinské energetické infrastruktuře, vyslalo desítky raket a přes 600 dronů. Na síti Telegram to napsala ukrajinská premiérka Julija Svyrydenková. Agentura Reuters uvedla, že největší škody na energetice jsou hlášeny ze západních částí Ukrajiny. Noční údery si podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, který už dříve varoval před možným zesílením ruských útoků v době nadcházejících vánočních svátků, vyžádaly nejméně tři mrtvé včetně čtyřletého dítěte.

Zaměstnanec francouzského prezidentského paláce kradl nádobí. Prodával ho na Vinted

Francouzská justice se bude zabývat případem, který otřásl Elysejským palácem. Vysoce postavený zaměstnanec prezidentské rezidence čelí obvinění z krádeží cenného nádobí. Podle vyšetřovatelů měl postupně odnášet předměty patřící k národnímu dědictví a prodávat je online.

V Texasu se zřítil letoun mexického námořnictva, nejméně pět lidí zemřelo

Malé letadlo mexického námořnictva, které přepravovalo jednoročního pacienta spolu se sedmi dalšími lidmi, se v pondělí zřítilo v americkém státě Texas. Nejméně pět lidí zahynulo, informovala dnes agentura AP s odvoláním na činitele.

USA nabízejí migrantům vánoční bonus za dobrovolný odjezd ze země

Americká vláda nabízí migrantům bez platného povolení k pobytu vánoční bonus za dobrovolný odjezd ze země. Kdo se do 31. prosince přihlásí k takzvané sebevyhošťovací proceduře, obdrží kromě bezplatné letenky také prémii ve výši 3000 dolarů (62.000 korun), informovala dnes agentura DPA s odvoláním na americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama