ZprávyRakouskou občanku v Hurghadě zabil žralok. Před zraky turistů jí ukousl ruku...

Rakouskou občanku v Hurghadě zabil žralok. Před zraky turistů jí ukousl ruku a nohu

Žena původem z Rakouska (68) se stala obětí útoku žraloka v Hurghadě, oblíbeném turistickém místu. Predátor jí při koupání ukousl ruku a nohu, na následky zranění zemřela. Informuje o tom Mirror, The Sun a další média.

Rakušanka zemřela poté, co přišla o ruku a nohu při děsivém útoku žraloka v Rudém moři u oblíbeného egyptského letoviska. Stačila ještě doplavat na břeh, poté ale zemřela zřejmě na následky šoku z vážných zranění. Tragédii sledovaly desítky zahraničních turistů.

Na mrazivých videozáznamech je vidět, jak zoufale plave zpět ke břehu poté, co na ni obří tvor zaútočil. Videa natočili přihlížející ruští turisté, kteří si posteskli nad nedostatkem plavčíků nebo záchranářů. Na záznamech je jasně vidět krev ženy, která má na sobě potápěčské ploutve a zoufale se snaží dostat zpátky k molu.

Drama sledoval velký dav lidí, ale nikdo nevstoupil do vody, aby ženě pomohl, píše Mirror. Podle jiných zpráv se turisté v okamžiku útoku na ženu vyřítili z vody a snažili se „odlákat žraloka od oběti“.

K incidentu došlo v Sahl Hasheesh, oblíbené zátoce na pobřeží Rudého moře v Egyptě, nedaleko Hurghady.

Oběť byla zřejmě provdaná za Egypťana a žila s ním v zemi.

Ruští svědci viděli, že přišla o ruku, ale o useknuté noze se nezmínili. Jeden z nich řekl: „Lidé se hrnou z moře. Není tu žádná sanitka, nikdo jí nepomáhá. Nemá ruku – až po loket. Žralok ji popadl a začal s ní točit.“

https://www.youtube.com/watch?v=UIo2FyGPfTk

Na jednom z videí je slyšet, jak sledující Rusové zoufale volají: „Kde jsou záchranáři? Do pr***e, je celá od krve. Žralok jí ukousl ruku. Kde je záchranný tým? Kde je ten žralok? Záchranáři? Kde jsou záchranáři? Ona k***a umře!

Ruku žralok odhodil na korály

Natáčel jsem chobotnici a lidé začali křičet. Ani jsem tomu nevěnoval pozornost, pak jsem uslyšel strašný řev,“ cituje The Sun jiného očitéhi svědka.

Přestal jsem natáčet chobotnici, otočil jsem se a najednou jsem viděl obří tlamu, která se zakousla do té ženy. Žena se nejdřív ještě bránila rukama, ale žralok jí zřejmě ukousl nejdřív nohu s ploutví a pak ruku, kterou odhodil na korály,“ řekl.

Dodal: „Byla v šoku. Ani nekřičela, neplakala, nic. Lidé jen křičeli. Záchranáři běželi, nebyly tam žádné záchranné bóje, nic. Nebylo nic, co by se dalo hodit na záchranu té ženy.“

Žena se dostala na břeh, ale zemřela zřejmě na extrémní šok způsobený bolestí ze zákeřného útoku.

Po cestě lékaři prováděli resuscitační opatření, ale její srdce se nepodařilo znovu nastartovat. Žena zemřela v sanitce na následky bolestivého šoku. Lékaři dlouho bojovali o její život, poskytovali jí kardiopulmonální resuscitaci, ale nepodařilo se ji zachránit,“ uvedla další zpráva.

V důsledku pátečního útoku bylo podle místních zpráv na tři dny zakázáno plavání, potápění, šnorchlování a rybolov od oblasti Sahl Hasheesh až po zátoku Makadi.

Pouhý den předtím napadl žralok studentku na Floridě a způsobil jí vážné zranění. Dívka ale začala duchapřítomně bít žraloka do očí a to jí nejspíš zachránilo život.

Doporučujeme

Po sobotním zemětřesení je v Indonésii 68 mrtvých, v oblasti platí nouzový stav

Tisíce lidí na indonéském ostrově Flores stále čekají na pomoc, a to dva dny poté, co oblast zasáhlo zemětřesení, které zabilo nejméně 68 lidí, zranilo více než 200 dalších a poškodilo i stovky domů a dalších budov. V zasažené oblasti také platí stav nouze, napsala dnes agentura AP.

Izrael chce dál útočit v Gaze, Kushnerova jednání průlom nepřinesla

Dnešní schůzka mezi izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem a vyjednavačem a zetěm amerického prezidenta Donalda Trumpa Jaredem Kushnerem skončila dohodou, která prozatím umožní Izraeli pokračovat v cílených úderech v Pásmu Gazy. Izraelskému deníku Haarec to řekl informovaný zdroj. Podle zdroje agentury AFP Netanjahu požádal USA, aby na odzbrojení teroristického hnutí Hamás v Pásmu Gazy dohlédl americký generál. Podle agentury Reuters tak Kushnerova dvoudenní jednání se zástupci Izraele a představiteli Hamásu patrně nepřinesla průlom v patové situaci.

Střelba ve Španělsku si vyžádala tři životy včetně těhotné ženy. Policie mluví o vendetě mezi rodinnými gangy

Při střelbě v Isla Cristině v jihošpanělské provincii Huelva zemřeli tři lidé a další člověk byl vážně zraněn. Policie případ vyšetřuje jako možný útok v rámci vyřizování účtů mezi dvěma rodinami, které mají být zapojené do obchodu s drogami.

Slavia poprvé v sezoně ztratila body

Fotbalisté Slavie remizovali ve čtvrtém kole Chance Ligy na hřišti Slovanu Liberec 1:1. Pražany poslal do vedení kapitán Tomáš Holeš, po změně stran odpověděl střídající Vénuste Baboula. Úřadující mistr tak po třech výhrách poprvé v novém ročníku zaváhal.

KOMENTÁŘ: Řeší svoje akcie, ne ceny potravin. Demokraté chtějí poslat sondu do Trumpova portfolia

Šéf Bílého domu Donald Trump loni na burze uskutečnil 21 000 obchodů. A přišel si na dvě miliardy dolarů. Štěstí? Možná. Anebo se Trump dopustil nezákonného insider tradingu, tedy obchodování na základě neveřejné informace. K zodpovědnosti nyní Trumpa žene Demokratická strana.

BP získala ve Venezuele licenci na rozsáhlé ložisko plynu

Britská energetická společnost BP se zapojí do rozvoje venezuelského naleziště Loran. Projekt s odhadovanými zásobami čtyř bilionů kubických stop plynu bude firma řídit společně s partnery ze Spojených arabských emirátů a Kataru.

Burnham rozhodne o těžbě v Severním moři i slabších cílech pro elektromobily

Britský premiér Andy Burnham čelí zásadní zkoušce své klimatické politiky. Jeho vláda brzy rozhodne o těžbě ropy a plynu v lokalitách Rosebank a Jackdaw. Současně zvažuje výrazné zmírnění prodejních cílů pro elektromobily.

Čínská ekonomika v červenci pokračovala v ochlazování

Čínská ekonomika vstoupila do druhé poloviny roku se zataženou ruční brzdou. Červencová data ukázala slabší spotřebu, hlubší propad investic i rostoucí nezaměstnanost. Druhá největší ekonomika světa tak ztrácí dynamiku a sílí tlak na Peking, aby přispěchal s další podporou.

Vingegaard po pádu na Tour ukončil sezonu

Jonas Vingegaard už v roce 2026 závodit nebude. Devětadvacetiletý Dán stále pociťuje následky zlomeniny klíční kosti, kterou utrpěl při červencovém pádu na Tour de France. Vynechá proto také zářijové mistrovství světa v Montrealu a soustředí se na přípravu pro další sezonu.

Jižní Korea bude dále koordinovat společnou obrannou strategii s USA, uvedl Soul

Jižní Korea se zabývá aktuálními výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa, bude nicméně se Spojenými státy i nadále koordinovat společnou obrannou strategii, včetně společných cvičení a výcviku. Uvedl to dnes podle tiskových agentur úřad jihokorejského prezidenta v reakci na Trumpovo rozhodnutí omezit účast armády USA na společných cvičeních s Jižní Koreou. Každoroční vojenské cvičení obou zemí začalo pod názvem Ulchi Freedom Shield právě dnes a podle plánu, potvrdil agentuře Reuters jihokorejský generální štáb, trvat má do 27. srpna.

Zemřela herečka Hayden Panettiere ze seriálu Heroes. Bylo jí 36 let

Americká herečka Hayden Panettiere zemřela ve věku 36 let. Proslavila se především jako Claire Bennet v seriálu Heroes a Juliette Barnes v Nashville. Její rodina i kolegové po zveřejnění zprávy připomínají mimořádný talent, dlouhou kariéru od dětských rolí i složité období, o kterém herečka v posledních letech otevřeně mluvila.

Letiště v sicilské Katánii opět více omezilo provoz kvůli erupci sopky Etna

Letiště v sicilské Katánii dnes opět omezilo provoz kvůli popelu z nedaleké sopky Etna, jejíž erupce narušuje dopravu na tomto mezinárodním letišti už více než týden. Dnes provozovatel letiště oznámil, že do 14:00 je v Katánii povoleno přistávat pouze pěti letadlům za hodinu. Odlety omezeny nejsou, informují místní média.

Šest lidí zahynulo při ukrajinském útoku v ruské Belgorodské oblasti

Šest lidí v noci na dnešek zahynulo při ukrajinském raketovém útoku v Belgorodské oblasti, oznámily úřady ruského regionu u hranic s Ukrajinou podle ruskojazyčné služby BBC. Další čtyři lidé utrpěli zranění.

Slabší inflace bitcoinu nepomohla. Kurz zůstal pod 64 tisíci dolarů

Bitcoin nedokázal využít příznivější údaje o americké inflaci a v pátek se obchodoval pod hranicí 64 tisíc dolarů. Výraznější růst brzdily nízké objemy obchodů, odliv peněz z burzovně obchodovaných fondů i opatrnost investorů.

Námořníci skákající přes palubu. Média píší o krizi duševního zdraví na lodi USS Abraham Lincoln

Velitel amerického Ústředního velení (CENTCOM) bagatelizoval zprávy o krizi duševního zdraví na letadlové lodi USS Abraham Lincoln. Uvedl, že tato loď si v oblasti duševního zdraví vede ze všech aktivních letadlových lodí nejlépe. Podle médií je však situace na palubě špatná.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama