Více
  19.2 C
  Czech
  Neděle 28. května 2023

  Američanka váží 408 kilo. Živí se jako modelka přejídající se před kamerou

  Samantha z Colorada udělala ze své tělesné anomálie atrakci. Živí se tím, že se cpe dorty a vším, co jí chutná, a natáčí se při tom. Svou váhu dotáhla až na 408 kilogramů. Videa sledují lidé za peníze online. Lékaři se snaží ženu marně přesvědčit, aby s tím přestala.

  První ročník Prague Bike Fest proběhl v sobotu na Výstavišti s velkým úspěchem. Na akci zavítalo přes tři tisíce návštěvníků a pořadatelé již ohlásili další termín i rozšíření festivalu na dva dny

  Praha 24. dubna 2023 (PROTEXT) – Prague Bike Fest, nový koncept zážitkové cyklo akce pro širokou veřejnost proběhl v sobotu 22.4. na Výstavišti Praha s velkým úspěchem. Za slunného počasí si návštěvníci užili velkou dávku adrenalinu, desítky workshopů, seznámili se s novinkami na trhu kol, elektrokol, poslechli si řadu zajímavých přednášek nebo si otestovali kola na MTB okruhu. Biketrial show, Prague Bike polo, Big Air show, Flatland show, autogramiády, skills centrum od Ski a Bike Centrum Radotín, BMX pumptrack zóna hlavního partnera festivalu společnosti Sazka, rozhovory se špičkami cyklistiky Leo Königem nebo Ivetou Miculyčovou, to je jen krátký výčet toho, co mohli všichni, kdo zavítali v sobotu do open-air části Výstaviště na bruselskou cestu a přilehlé cyklo stezky, zažít. Nejen díky úspěchu celé akce a hojné návštěvnosti se pořadatelé rozhodli již nyní v příštím roce pro rozšíření festivalu na dva dny, a to od 27. do 28. 4. 2024.

  Adrenalin i zábava pro všechny generace v hlavní roli

  Prague Bike Fest v sobotu přilákal přes tři tisíce návštěvníků a originálnímu cyklo svátku přálo i počasí. Bavit se zde mohl skutečně každý, a to od nejmenších cyklistů, kteří řádili v dětském skills centru od Ski a Bike Centra Radotín nebo na pumptruck zóně společnosti Sazka, přes milovníky adrenalinu, pro které byla připravena show na Big Air osmimetrové rozjezdové rampě se silnou sestavou špiček české bike scény, nebo milovníky kol jako nezbytné součásti životního stylu, až po ty, kdo si přišli bez kola užít relax v prosluněném festivalovém dni, kde samozřejmě nechybělo dobré jídlo i pití.

  „Já bych předně moc rád poděkoval nejen celému realizačnímu týmu Prague Bike Fest, ale také všem partnerům a vystavovatelům, bez kterých by akce nevznikla. Na počátku všeho stála myšlenka, pozvat všechny cyklo nadšence na jedno místo a nabídnout festival, který v ČR dosud chyběl – festival, kde se bude bavit skutečně každý. Dnes mohu s radostí říct, že se vše povedlo na jedničku. V sobotu jsme zažili úžasný den plný adrenalinu, skvělé nálady, pohledu na zaplněné Výstaviště bavících se návštěvníků a já se upřímně už nyní těším na další ročník. Pro ten jsme již stanovili termín a díky velkému úspěchu letošního pilotního ročníku byl festival dokonce rozšířen na dva dny,“ komentuje sobotní akci Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha, a.s.

  „Na Prague Bike Fest bylo, myslím, jedinečné propojení vnitřních a rozsáhlých venkovních prostor Výstaviště. Díky tomu si návštěvníci mohli na téměř kilometr dlouhém silničním okruhu a terénní dráze vyzkoušet jízdní kola a elektrokola všech kategorií, která jsme na akci dovezli a vedle několika dalších vystavovatelů nabídli k otestování. O velkém zájmu si kola vyzkoušet svědčí, že ve špičce se čekalo na některé z desítek testovacích kol až půlhodinu,“ říká Karel Studnička ze Ski a Bike Centra Radotín.

  SAZKA pumptrack zóna pro celou rodinu i rozhovory se špičkovými jezdci

  Prague Bike Fest by nebyl tak úspěšnou akcí bez společnosti Sazka, která jako generální partner podpořila celý festival finančně i vlastním programem. Právě díky společnosti Sazka zde vznikla celá zóna s modulárním pumptrackem a bezplatnou půjčovnou sportovního vybavení, kde probíhala po celý den komentovaná show, soutěže a setkání s českými BMX reprezentanty. Návštěvníci festivalu si pak mohli na hlavním pódiu poslechnout například rozhovor s Leo Königem, bývalým vynikajícím silničním cyklistou, který je současně ředitelem silničního závodu Czech Tour, nebo královnou české cyklistiky pro rok 2022 a mistryní Evropy ve freestyle BMX Ivetou Miculyčovou. Sazka rozdala dětem do dětských domovů už více než 300 kol a poslední čtyři si právě na Prague Bike Fest převzaly děti z Dětského domova v Kralupech nad Vltavou.

  „Cyklistika je stále na vzestupu a Prague Bike Fest potvrdil, jak moc Čechy baví. Jsme moc rádi, že se nám společně podařilo vytvořit takhle unikátní akci, která propojila svět profesionálních jezdců s amatérskými milovníky kol, a přilákala je svým zážitkovým charakterem. Sazka je dlouhodobým podporovatelem sportu, stále více se věnujeme právě cyklistice a letos jsme vstoupili i do prostředí freestyle BMX. Naši pumptrack zónu v sobotu navštívily stovky lidí, kteří si přišli vyzkoušet jízdu na BMX kolech a podívat se na komentované show profi jezdců. Pro tuto atraktivní disciplínu tak chceme v Česku nadchnout co nejvíce lidí,“ uvedl Petr Jonák, ředitel vnějších vztahů a udržitelnosti společnosti Sazka.

  Cyklo akce roku v kostce:

  – Přes 40 vystavovatelů a jejich venkovních exhibic či instalací uvnitř Bike pavilonu (Křižíkův pavilon B), jejichž exhibice nabízely k prohlédnutí, koupi a zejména k praktickému vyzkoušení a testování přímo v areálu PBF kola a cyklistické doplňky všech kategorií i velikostí.

  – V rámci testování kol byly návštěvníkům k dispozici všechny typy terénů – od překážek přes terénní okruh pro horská kola přes překážky trialu či BMX až po téměř kilometrový silniční okruh.

  – Více než 10 předních českých jezdců v exhibicích, závodech i turnajích.

  – Biketrial show Vaška Koláře.

  – Big Air show s jezdci Teodorem Kováčem, Danem Milerem, Tomášem Zejdou, Jakubem Venclem, Ondrou Šlézem, Jakubem Hejlem a Michaelou Hájkovou.

  – Flatland show Martina Dražila.

  – Workshop Vaška Koláře a Honzy Sladkého.

  – BMX – Free style.

  – Prague Bike polo exhibice i turnaj.

  – Prague Bike Fest Night race.

  – Všechny exhibiční a závodní disciplíny si mohli návštěvníci sami vyzkoušet, a to bezpečně pod odborným dohledem v rámci mnoha workshopů, které se konaly po celý den.

  – Výstavy, filmy, přednášky a workshopy, autogramiády a rozhovory proběhly v hojném počtu v Křižíkově pavilonu B.

  – Panelová diskuse na téma: Bezpečnost cyklistů v silničním provozu – cyklisté a motoristé, která proběhla na hlavní stage za účasti Petra Vakoče a Alexandra Klimenta z organizace Dám respekt. Diskuse se zúčastnil i ministr dopravy Martin Kupka. Bezpečnost cyklistů byla na festivalu přítomna i v zastoupení prezentace Besip.

  – Beseda s cyklistou a extrémním sportovec Danem Polmanem.

  – Přednáška o legendárním Cape Epic s Michalem Červeným & Kristiánem Hynkem.

  – Příští ročník proběhne ve dnech 27. – 28. 4. a bude rozšířen na dva dny.

  Jak si Prague Bike Fest užili jezdci?

  „Big Air show se z mého pohledu podařily úplně skvěle. Přišlo velké množství diváků, kteří vytvořili výbornou atmosféru a zároveň si jezdci velice pochvalovali skok, který se podařilo na PBF dostat. Celkově bylo ježdění na hodně vysoké úrovni, což potvrzuje například i série pěti double-backflipů za sebou, které se v rámci vystoupení podařilo synchronizovat,“ komentuje Teodor Kováč, Mistr ČR MTB Dirtjump z roku 2016 a jeden z nejlepších jezdců v ČR i ve světě.

  „Byla to výzva, oslovil mě Teo Kováč a přišlo mi to jako zajímavá myšlenka. Aktuálně studuji na FTVS UK a ráda bych zájmu o cyklistiku pomohla. Na první ročník super,“ říká Michaela Hájková, mistryně světa ve fourcrossu.

  Celá akce mohla vzniknout díky podpoře mnoha partnerů, kterým patří velké poděkování. Hlavním partnerem Prague Bike Fest byla společnost Sazka, partnery pak zejména Ski a Bike Centrum Radotín, MTBS, PRE, Pražská Plynárenská, Alza, Oakley, Specialized a další.

  „Oceňuji především otevřený a živý prostor, který se na Prague Bike Fest podařilo vytvořit. Prostor pro setkávání, pro to hovořit o důležitých tématech soužití cyklistů a řidičů i vzájemného respektu, vyzkoušet si cyklo novinky, něco se naučit nebo se dozvědět třeba o zásadách bezpečné jízdy. Toho všeho bylo na Výstavišti dost a dost. Díky za to,“ doplňuje Ministr dopravy ČR Martin Kupka.

  Záštitu nad festivalem převzali:

  – Mgr. Martin Kupka, ministr dopravy ČR

  – Mgr. et Mgr. Antonín Klecanda, MBA, radní hlavního města Prahy pro oblast školství a sportu

  – Mgr. Jan Chabr, předseda Výboru pro energetiku ZHMP

  – Velvyslanectví USA v Praze

  www.navystavisti.cz

  www.mvp.cz

  www.kola-radotin.cz

  www.sazka.cz

  Foto ve vysokém rozlišení:


  https://drive.google.com/drive/folders/1eG2jw2c2TFF4vt-G46lObpw2YHMlqRpU?usp=sharing

  ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

  Sledujte nás na sítích

  Rusko v noci zaútočilo na Kyjev desítkami dronů, jeden člověk zahynul

  Při rozsáhlém nočním útoku na Kyjev zahynul nejméně jeden člověk a další tři lidé utrpěli zranění. Informovala o tom dnes agentura Ukrinform s odvoláním na vojenskou správu města, podle níž šlo o nejrozsáhlejší útok drony na Kyjev od začátku ruské invaze loni v únoru. Ukrajinská armáda sestřelila v noci 52 z Ruska vyslaných dronů, uvedla agentura Reuters, podle níž není jasné, zda všechny mířily na Kyjev. Jeho vojenská správa už dříve hovořila o nejméně 40 dronech útočících na metropoli. Letecký poplach platil v noci i v dalších regionech Ukrajiny.

  Demokrat Biden a republikán McCarthy se dohodli na zvýšení dluhového stropu USA

  Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Po sobotním telefonickém jednání to oba potvrdili v noci na dnešek. Pokud by demokraté a republikáni nenalezli shodu, hrozila by USA platební neschopnost už 5. června, což by mělo vážné dopady na celosvětové hospodářství.

  Bitcoin by kvůli ceně zlata mohl dosáhnout 45 tisíc dolarů, tvrdí JPMorgan

  Současná cena zlata ve výši téměř 2 000 dolarů za unci by podle analytiků JPMorgan mohla znamenat cenu bitcoinu ve výši 45 000 dolarů. Obě aktiva totiž mají tendenci pohybovat se v tandemu a investoři je považují za alternativy.

  Srbský prezident Vučić odstoupil z čela vládní strany, hlavou státu zůstává

  Srbský prezident Aleksandar Vučić na dnešním sjezdu odstoupil z čela vládnoucí Srbské pokrokové strany (SNS), hlavou státu ale zůstává, uvedly tiskové agentury. Vučić k rezignaci na stranickou funkci uvedl, že semknutí země vyžaduje nový přístup. Prezidentův krok následoval den poté, co desetitisíce lidí z celého Srbska a ze sousedního Kosova, Černé Hory a Bosny v centru Bělehradu demonstrovaly na Vučičovu podporu po velkých protivládních protestech v souvislosti s dvěma hromadnými střelbami s 18 mrtvými, které na začátku května otřásly Srbskem.

  DALŠÍ ČLÁNKY

  Pohostinství je zásadně nepochopený nebo úmyslně stíhaný obor

  Praha 28. května 2023 (PROTEXT) - Asociace restauratérů Apron striktně odmítá zařazení oboru do zvýšené sazby DPH pro nealkoholické nápoje. - Nejsme prodavači, kteří mají...

  Živě: Vědecká diskuze k tématu genetiky

  Jaké jsou základy genetiky? Připomeneme si základy významu a historie genetiky. Vzpomeneme příběh a souvislosti ze života Gregora Johanna Mendela, který působil v Augustiniánském...

  Živé vysílání z Augustiniánského opatství: Vědecká diskuze k tématu genetiky

  Jaké jsou základy genetiky? Připomeneme si základy významu a historie genetiky. Vzpomeneme příběh a souvislosti ze života Gregora Johanna Mendela, který působil v Augustiniánském...

  NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

  Rusko v noci zaútočilo na Kyjev desítkami dronů, jeden člověk zahynul

  Při rozsáhlém nočním útoku na Kyjev zahynul nejméně jeden člověk a další tři lidé utrpěli zranění. Informovala o tom dnes agentura Ukrinform s odvoláním na vojenskou správu města, podle níž šlo o nejrozsáhlejší útok drony na Kyjev od začátku ruské invaze loni v únoru. Ukrajinská armáda sestřelila v noci 52 z Ruska vyslaných dronů, uvedla agentura Reuters, podle níž není jasné, zda všechny mířily na Kyjev. Jeho vojenská správa už dříve hovořila o nejméně 40 dronech útočících na metropoli. Letecký poplach platil v noci i v dalších regionech Ukrajiny.

  Demokrat Biden a republikán McCarthy se dohodli na zvýšení dluhového stropu USA

  Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Po sobotním telefonickém jednání to oba potvrdili v noci na dnešek. Pokud by demokraté a republikáni nenalezli shodu, hrozila by USA platební neschopnost už 5. června, což by mělo vážné dopady na celosvětové hospodářství.

  Bitcoin by kvůli ceně zlata mohl dosáhnout 45 tisíc dolarů, tvrdí JPMorgan

  Současná cena zlata ve výši téměř 2 000 dolarů za unci by podle analytiků JPMorgan mohla znamenat cenu bitcoinu ve výši 45 000 dolarů. Obě aktiva totiž mají tendenci pohybovat se v tandemu a investoři je považují za alternativy.

  Srbský prezident Vučić odstoupil z čela vládní strany, hlavou státu zůstává

  Srbský prezident Aleksandar Vučić na dnešním sjezdu odstoupil z čela vládnoucí Srbské pokrokové strany (SNS), hlavou státu ale zůstává, uvedly tiskové agentury. Vučić k rezignaci na stranickou funkci uvedl, že semknutí země vyžaduje nový přístup. Prezidentův krok následoval den poté, co desetitisíce lidí z celého Srbska a ze sousedního Kosova, Černé Hory a Bosny v centru Bělehradu demonstrovaly na Vučičovu podporu po velkých protivládních protestech v souvislosti s dvěma hromadnými střelbami s 18 mrtvými, které na začátku května otřásly Srbskem.

  Ukrajinské děti přicházejí ve válce o rodiče, domovy a nevinnost

  Obě děti ve věku devíti a deseti let se snažily vidět skrz hustý kouř poté, co jejich domkem v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny otřásl ohlušující výbuch, a volaly svého otce. Odpovědělo jim jen děsivé ticho. Pak Olha Hinkinová a její bratr Andrij spěchali do protileteckého krytu, jak je učili. Když výbuchy ustaly a kouř se rozplynul, našli svého otce na verandě - nehybného a zakrváceného po zásahu ruským projektilem. "Otce zabili v sedm ráno," řekl agentuře AP Andrij, který nyní žije v bezpečnějším Lvově na západě Ukrajiny, nedaleko hranic s Polskem.

  Waters tvrdí, že jeho černý kostým z koncertů je ve skutečnosti antifašistický

  Spoluzakladatel rockové kapely Pink Floyd Roger Waters tvrdí, že jeho kontroverzní kostým, kvůli němuž ho v Německu vyšetřují, je ve skutečnosti antifašistický. V dnešním prohlášení 79letý hudebník uvedl, že na koncertě v Berlíně minulý týden černým kabátem s červenou páskou na paži vyjadřoval své odmítání fašismu a předsudečnost. Německá policie ale Waterse vyšetřuje kvůli podezření z šíření nenávisti proti určité náboženské, národnostní nebo etnické skupině, protože kostým připomínal uniformu, jakou nosili důstojníci nacistické organizace SS.

  Binance získala povolení k provozování burzy v Thajsku

  Společnost Binance získala licenci na obchodování s digitálními aktivy v jihovýchodní Asii poté, co navázala spolupráci s místním podnikem v Thajsku a založila tam burzu.

  Na posunutí dluhového stropu mají američtí zákonodárci více času. Vyjednávat mohou do 5. června

  Americké ministerstvo financí v pátek oznámilo, že nebude schopné platit účty od 5. června. Původně přitom finální datum stanovilo na 1. června. Zákonodárci tak mají více času na vyjednání nového dluhového stropu. V opačném případě by Spojené státy americké selhaly ve splácení svých závazků. Takový neúspěch by přitom mohl mít globální dopady.