Více
  19.2 C
  Czech
  Neděle 28. května 2023

  Čínští hackeři podporovaní státem pronikli do amerických sítí

  Čínští hackeři podporovaní vládou napadli klíčové americké sítě, uvedli Spojené státy, americká společnost Microsoft a západní spojenci. Jednalo se o dlouhodobou špionáž, kterou ovšem Čína popírá.

  Ruský raketový útok na ukrajinskou kliniku si vyžádal dva mrtvé a 23 raněných, hlásí Kyjev

  Kliniku ve městě Dnipro na východě Ukrajiny v pátek zasáhla ruská raketa. Při útoku, který ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil za zločin proti lidskosti, zahynuli nejméně dva lidé a 23 dalších utrpělo zranění.

  Rostlinná strava prospívá srdci, vyplývá z dat nasbíraných během 40 let

  Rostlinná strava je prospěšná pro srdeční zdraví, vyplynulo z přehledu dat nasbíraných za 40 let. Vegetariánské a veganské pokrmy snižují v krvi hladinu cholesterolu i tuku, které zvyšují riziko infarktů, napsal zpravodajský server BBC News s odkazem na dánskou studii.

  První B2B konference v ČR věnovaná marketingu a obchodu

  Praha 2. listopad 2022 (PROTEXT) – Pokud spolu marketing a obchod nespolupracují, škodí to byznysu. Důležitost součinnosti mezi oběma odděleními je hlavním tématem první marketingové B2B konference v ČR, která se odehraje 22. listopadu v Praze na Smíchově. K tématu bude hovořit řada expertů a zajímavých osobností z B2B sféry včetně hlavního řečníka Richarda Parsonse z londýnské B2B agentury True.

  „V ČR žalostně chybějí konference, prezentace či studie, které se věnují výhradně B2B marketingu. Zajímavé příklady a řečníci se týkají B2C trhu, to expertovi z B2B inspiraci nepřinese. Proto jsem už dlouho přemýšlela o konferenci spojené výhradně s B2B,“ říká organizátorka Lucie Zaki. „V minulosti jsme pořádali menší setkání pro marketingové pracovníky z řad dodavatelů do průmyslu. Ukázalo se, že samotná možnost setkání v úzce profilových tématech B2B marketingu a obchodu je pro často osamocené specialisty vítanou vzpruhou do další práce. Společně s prémiovou porcí inspirace bychom toto rádi předali všem, kteří chtějí být v oboru úspěšní,“ dodává další z organizátorů Lukáš Smelík.

  Marketing a obchod patří k sobě

  Celodenní konference je určená především pro marketéry a obchoďáky, kteří působí na B2B trhu. U řečnického pultíku se vystřídá více než deset řečníků, mezi nimiž budou i organizátoři B2B konference – expertka na B2B marketing a zakladatelka platformy #vsichnizB2B Lucie Zaki a Lukáš Smelík z projektu vseoprumyslu.cz. Oba se svými projekty snaží edukovat lidi v oboru na trhu B2B, ale také je posouvat k lepším výsledkům. Třeba tím, že ukazují nutnost propojení marketingových a obchodních týmů ve společné práci.

  „V B2B firmách se často setkávám s nedostatečnou nebo nulovou spoluprací marketingu a obchodu, což škodí celé firmě, jejím byznysovým výsledkům. Téma konference bylo dané, chceme ukázat, jak to vypadá, když spolu týmy spolupracují,“ zakončuje Zaki.

  Co účastníky čeká

  Hlavním řečníkem a zahraničním hostem bude Richard Parsons, který začal svou kariéru v Anderson & Lembke, v té době největší B2B agentuře na světě, a stal se průkopníkem digitálního marketingu v Londýně. V roce 2012 založil kreativní a mediální B2B agenturu True, která dodnes sbírá ocenění na B2B marketingových soutěžích. Richard strávil více než 30 let tvorbou strategií napříč mnoha B2B sektory a jeho prezentace bude plná příkladů z praxe.

  Mezi českými B2B experty a řečníky konference najdete například Jana Řezáče (CEO House of Řezáč), Jana Laibla (Každý prodává), Hanu Křenkovou (Adison, COO), Tomáše Fridricha (Adison, managing partner), Martina Bednáře (trenér prodeje SalesKick.cz) nebo Miroslava Böhma (marketingový manažer ze skupiny K2). Program se stále doplňuje o zajímavé přednášky.

  Case study neboli příklad z praxe o spolupráci marketingu a obchodu ve firmě SiteOne přinese Jan Bezdek (CEO) spolu s Petrou Páleníkovou (manažerka marketingu), o generování leadů B2B značky bude mluvit Tomáš Bursík (marketingový manažer Business Lease ČR) spolu s Pavlem Markem (ředitel agentury Marco BBN). Agentura Marco BBN je i hlavním partnerem B2B konference.

  Velice zajímavá bude panelová diskuse zaměřená na síť LinkedIn, kterou využívá jak obchod, tak marketing. Hovořit budou experti na LinkedIn Lucie Zitterbartová (Lucky Citron), Sergej Pavljuk (StoryMatters.online), Jan Kyselý (Future Sales), Jana Bartíková (LinkedIn Akademie), Martin Hošek (mhosek.cz) a Adam Zbiejczuk (Influencer.cz).

  Součástí konference bude také odpolední networking a večerní neformální akce #B2B_PIVO.

  První B2B konference v ČR se bude konat 22. 11. 2022 v Paspově sále pivovaru Staropramen. Konference bude hybridní, proto se ti, kteří se nemohou zúčastnit přímo akce, mohou připojit online. A protože pořadatelé chtějí, aby spolu zástupci marketingu a obchodu vycházeli a spolupracovali, nabízejí zvýhodněné společné vstupy pro jednoho člena obchodu a jednoho člena marketingu do 22. 10. 2022. Akreditace běží na webu b2bkonference.cz.

  Organizátoři B2B konference

  Lucie Zaki

  Lucie Zaki konzultuje marketing B2B firem a mentoruje marketingové specialisty. Působila jako marketingová manažerka a ředitelka ve firmách z oblasti ICT, developmentu či strojírenství. Lucie je propagátorem strategického B2B marketingu, a proto v roce 2018 založila platformu #vsichnizB2B s cílem budovat komunitu profesionálů i nadšenců pro B2B marketing, obchod a business. Skupina má nyní přes 1700 členů a pravidelně pořádá setkání či konference.

  Lukáš Smelík

  Lukáš Smelík ve své profesní dráze kličkuje mezi často nesourodými tématy průmyslu a marketingu. Z pozice vedoucího odborného vydavatelství Trade Media International začal budovat odbornou síť #vseoprumyslu, která kromě průmyslových témat popularizuje i formy jejich propagace. Současně provozuje portál vseoprumyslu.cz a vydává stejnojmenný podcast, kde se znovu mísí technologické novinky s doporučeními pro jejich ideální distribuční cesty.

  Sledujte nás na sítích

  Rusko v noci zaútočilo na Kyjev desítkami dronů, jeden člověk zahynul

  Při rozsáhlém nočním útoku na Kyjev zahynul nejméně jeden člověk a další tři lidé utrpěli zranění. Informovala o tom dnes agentura Ukrinform s odvoláním na vojenskou správu města, podle níž šlo o nejrozsáhlejší útok drony na Kyjev od začátku ruské invaze loni v únoru. Ukrajinská armáda sestřelila v noci 52 z Ruska vyslaných dronů, uvedla agentura Reuters, podle níž není jasné, zda všechny mířily na Kyjev. Jeho vojenská správa už dříve hovořila o nejméně 40 dronech útočících na metropoli. Letecký poplach platil v noci i v dalších regionech Ukrajiny.

  Demokrat Biden a republikán McCarthy se dohodli na zvýšení dluhového stropu USA

  Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Po sobotním telefonickém jednání to oba potvrdili v noci na dnešek. Pokud by demokraté a republikáni nenalezli shodu, hrozila by USA platební neschopnost už 5. června, což by mělo vážné dopady na celosvětové hospodářství.

  Bitcoin by kvůli ceně zlata mohl dosáhnout 45 tisíc dolarů, tvrdí JPMorgan

  Současná cena zlata ve výši téměř 2 000 dolarů za unci by podle analytiků JPMorgan mohla znamenat cenu bitcoinu ve výši 45 000 dolarů. Obě aktiva totiž mají tendenci pohybovat se v tandemu a investoři je považují za alternativy.

  Srbský prezident Vučić odstoupil z čela vládní strany, hlavou státu zůstává

  Srbský prezident Aleksandar Vučić na dnešním sjezdu odstoupil z čela vládnoucí Srbské pokrokové strany (SNS), hlavou státu ale zůstává, uvedly tiskové agentury. Vučić k rezignaci na stranickou funkci uvedl, že semknutí země vyžaduje nový přístup. Prezidentův krok následoval den poté, co desetitisíce lidí z celého Srbska a ze sousedního Kosova, Černé Hory a Bosny v centru Bělehradu demonstrovaly na Vučičovu podporu po velkých protivládních protestech v souvislosti s dvěma hromadnými střelbami s 18 mrtvými, které na začátku května otřásly Srbskem.

  DALŠÍ ČLÁNKY

  Pohostinství je zásadně nepochopený nebo úmyslně stíhaný obor

  Praha 28. května 2023 (PROTEXT) - Asociace restauratérů Apron striktně odmítá zařazení oboru do zvýšené sazby DPH pro nealkoholické nápoje. - Nejsme prodavači, kteří mají...

  Živě: Vědecká diskuze k tématu genetiky

  Jaké jsou základy genetiky? Připomeneme si základy významu a historie genetiky. Vzpomeneme příběh a souvislosti ze života Gregora Johanna Mendela, který působil v Augustiniánském...

  Živé vysílání z Augustiniánského opatství: Vědecká diskuze k tématu genetiky

  Jaké jsou základy genetiky? Připomeneme si základy významu a historie genetiky. Vzpomeneme příběh a souvislosti ze života Gregora Johanna Mendela, který působil v Augustiniánském...

  NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

  Rusko v noci zaútočilo na Kyjev desítkami dronů, jeden člověk zahynul

  Při rozsáhlém nočním útoku na Kyjev zahynul nejméně jeden člověk a další tři lidé utrpěli zranění. Informovala o tom dnes agentura Ukrinform s odvoláním na vojenskou správu města, podle níž šlo o nejrozsáhlejší útok drony na Kyjev od začátku ruské invaze loni v únoru. Ukrajinská armáda sestřelila v noci 52 z Ruska vyslaných dronů, uvedla agentura Reuters, podle níž není jasné, zda všechny mířily na Kyjev. Jeho vojenská správa už dříve hovořila o nejméně 40 dronech útočících na metropoli. Letecký poplach platil v noci i v dalších regionech Ukrajiny.

  Demokrat Biden a republikán McCarthy se dohodli na zvýšení dluhového stropu USA

  Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Po sobotním telefonickém jednání to oba potvrdili v noci na dnešek. Pokud by demokraté a republikáni nenalezli shodu, hrozila by USA platební neschopnost už 5. června, což by mělo vážné dopady na celosvětové hospodářství.

  Bitcoin by kvůli ceně zlata mohl dosáhnout 45 tisíc dolarů, tvrdí JPMorgan

  Současná cena zlata ve výši téměř 2 000 dolarů za unci by podle analytiků JPMorgan mohla znamenat cenu bitcoinu ve výši 45 000 dolarů. Obě aktiva totiž mají tendenci pohybovat se v tandemu a investoři je považují za alternativy.

  Srbský prezident Vučić odstoupil z čela vládní strany, hlavou státu zůstává

  Srbský prezident Aleksandar Vučić na dnešním sjezdu odstoupil z čela vládnoucí Srbské pokrokové strany (SNS), hlavou státu ale zůstává, uvedly tiskové agentury. Vučić k rezignaci na stranickou funkci uvedl, že semknutí země vyžaduje nový přístup. Prezidentův krok následoval den poté, co desetitisíce lidí z celého Srbska a ze sousedního Kosova, Černé Hory a Bosny v centru Bělehradu demonstrovaly na Vučičovu podporu po velkých protivládních protestech v souvislosti s dvěma hromadnými střelbami s 18 mrtvými, které na začátku května otřásly Srbskem.

  Ukrajinské děti přicházejí ve válce o rodiče, domovy a nevinnost

  Obě děti ve věku devíti a deseti let se snažily vidět skrz hustý kouř poté, co jejich domkem v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny otřásl ohlušující výbuch, a volaly svého otce. Odpovědělo jim jen děsivé ticho. Pak Olha Hinkinová a její bratr Andrij spěchali do protileteckého krytu, jak je učili. Když výbuchy ustaly a kouř se rozplynul, našli svého otce na verandě - nehybného a zakrváceného po zásahu ruským projektilem. "Otce zabili v sedm ráno," řekl agentuře AP Andrij, který nyní žije v bezpečnějším Lvově na západě Ukrajiny, nedaleko hranic s Polskem.

  Waters tvrdí, že jeho černý kostým z koncertů je ve skutečnosti antifašistický

  Spoluzakladatel rockové kapely Pink Floyd Roger Waters tvrdí, že jeho kontroverzní kostým, kvůli němuž ho v Německu vyšetřují, je ve skutečnosti antifašistický. V dnešním prohlášení 79letý hudebník uvedl, že na koncertě v Berlíně minulý týden černým kabátem s červenou páskou na paži vyjadřoval své odmítání fašismu a předsudečnost. Německá policie ale Waterse vyšetřuje kvůli podezření z šíření nenávisti proti určité náboženské, národnostní nebo etnické skupině, protože kostým připomínal uniformu, jakou nosili důstojníci nacistické organizace SS.

  Binance získala povolení k provozování burzy v Thajsku

  Společnost Binance získala licenci na obchodování s digitálními aktivy v jihovýchodní Asii poté, co navázala spolupráci s místním podnikem v Thajsku a založila tam burzu.

  Na posunutí dluhového stropu mají američtí zákonodárci více času. Vyjednávat mohou do 5. června

  Americké ministerstvo financí v pátek oznámilo, že nebude schopné platit účty od 5. června. Původně přitom finální datum stanovilo na 1. června. Zákonodárci tak mají více času na vyjednání nového dluhového stropu. V opačném případě by Spojené státy americké selhaly ve splácení svých závazků. Takový neúspěch by přitom mohl mít globální dopady.