Protext ČTKProjekty Top Estates září na developerské scéně

Projekty Top Estates září na developerské scéně

Praha 16. prosince 2022 (PROTEXT) – Nedávno dokončený pražský projekt Barrandez-Vous sbírá pro developerskou skupinu Top Estates další vítězné trofeje. Celkově již rezidenční komplex získal páté ocenění a stává se tak spolu se Sakurou nejúspěšnějším projektem developera. V soutěži Estate Awards 2022 zvítězil v kategorii Rezidenční projekty nad 30 jednotek a vyhrál i Cenu za veřejný prostor a urbanismus.

Dva bytové domy v originálním organickém tvaru s rozlehlým parkem ve vnitrobloku vyrostly v oblíbené lokalitě Barrandova, s výhledy na panorama města i do okolní přírody. Celý koncept projektu Barrandez-Vous je založený na vysokém standardu bytových jednotek a výrazném propojení s přírodou, od velkorysých teras až po soukromé zahrady a nový park s amfiteátrem a pobytovými zónami pro relaxaci a setkávání.

Hlavními autory architektonického návrhu jsou Erika a Vladimír Vašutovi z Under-construction architects a tým Ferdinanda Lefflera z Atelieru Flera, na projektu spolupracovali také Machar Teichman architects a Atelier Habina.

Vyhlášení výsledků soutěže Estate Awards 2022 proběhlo na slavnostním galavečeru v prostorách Rajské zahrady kláštera Gabriel Loci a ocenění převzali zástupci developerské společnosti Top Estates a architekti projektu.

“Od začátku jsme se snažili vytvořit opravdu velkorysý projekt, jak z pohledu kvality a vysokého standardu bytů, ale i veřejného prostoru. Na rozlehlém pozemku mezi jižním a severním domem vznikl nový park s velkým množstvím zeleně, se vzrostlými stromy a tisíci rostlinami, který poskytne několik míst pro trávení volného času i dostatek prostoru pro relax. Do prostoru parku je zakomponovaný unikátní kamenný amfiteátr, dřevěné herní prvky, dětské hřiště i venkovní lavice v originálním designu. Na projektu Barrandez-Vous jsme spolupracovali se špičkovými architekty Erikou a Vladimírem Vašutovými z ateliéru Under-construction architects a Ferdinandem Lefflerem z Ateliéru Flera, díky nimž vznikla originální myšlenka propojení parku plného zeleně s organickým tvarem architektonického návrhu budov. Výsledná kvalita celého projektu je zásluhou také našeho skvělého týmu a máme velkou radost z obou ocenění”, říká Petr Teplý, zakladatel developerské společnosti Top Estates.

„Naší filozofií je vždy komplexnost. Nejenom projekt navrhnout, ale také kvalitně postavit. Díky tomu, že naše projekty stavíme sami formou construction managementu, máme nejen mnohem větší volnost při realizaci, ale především detailní kontrolu nad celou stavbou i náklady a můžeme rychleji reagovat na případné změny. Vše zastřešuje náš tým profesionálů, kterým patří velké díky. Vítězství Barrandez-Vous v obou kategoriích nám udělalo velkou radost a je pro nás další motivací do budoucna stále stavět architektonicky výjimečné projekty a vytvářet místa, kde se bude lidem dobře žít. Naší další výzvou a výrazným projektem, kterému se nyní intenzivně věnujeme, je bratislavský rezidenční komplex Portum Towers, který nedávno získal stavební povolení a je před zahájením realizace. Na projektu se podílela velká jména české a slovenské architektury a už se moc těšíme, až odhalíme novou podobu věží i jejich okolí, originální design i vysokou úroveň navržených interiérů,“ doplňuje Dušan Dvořák, zakladatel developerské společnosti Top Estates.

Developerská skupina Top Estates působí v Praze, Brně a Bratislavě a zaměřuje se na prémiový rezidenční development i polyfunkční projekty. Na Slovensku připravuje rezidenční komplex Portum Towers a v Brně projekty Woko a Nová Myslivna. V minulosti byly realizovány také další úspěšné projekty oceněné odbornou veřejností – Sakura, Barrandovská zahrada, Truhlárna, Bleriot a nyní i dokončený rezidenční komplex Barrandez-Vous.

„Pro Barrandez-Vous je to již páté ocenění a velmi si všech vážíme. S celým konceptem jsme si od začátku hráli nejen díky zajímavé lokalitě, blízkosti slavných ateliérů, ale chtěli do projektu otisknout také příběh, zážitek, dostatek zeleně a především funkčnost pro budoucí obyvatele, kterým ovlivníme jejich budoucí životy. Stejný důraz klademe jak na prostředí, ve kterém se budou pohybovat, tak na vnitřní prostory. A díky spolupráci s Ateliérem Flera se celý koncept podařilo posunout ještě dále. Vždy perfektně navnímají architekturu, citlivě vstoupí do projektu, jsou velmi precizní a kreativní a harmonicky doplní započaté dílo,“ říkají architekti projektu Erika a Vladimír Vašutovi, Under-construction architects.

„Projekt je výjimečný svou hravostí, kterou jsme si zde mohli dovolit. Už při spolupráci na rezidenci Sakura jsme zjistili, že nás baví dělat věci po svém. Vždy se na společné projekty těšíme, protože víme, že si můžeme plnit své sny a navrhnout cokoli, z čeho budou mít radost a užitek všichni. V případě Sakury to byla spousta zeleně, která vyrůstala přímo z budovy, Barrandez-Vous zase obyvatelům nabízí vlastní zahrádky a dostatek místa pro relax pod korunami stromů. I cestní síť je tady organická a přirozená, takže pohyb po areálu je víc jako procházka po parku než chodník mezi domy. Ve spolupráci s Top Estates pokračujeme a právě dokončujeme finální návrh parku a venkovního veřejného prostoru pro jejich výjimečný bratislavský projekt Portum Towers, který přinese do slovenské metropole úplně nový architektonický koncept a jedinečný zážitek z moderního bydlení,“ popisuje Ferdinand Leffler, Atelier Flera.

Více informací o developerské skupině: www.topestates.cz

Kontakt:

Dagmar Machancová

marketing@topestates.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Doporučujeme

Západ Kolumbie postihlo zemětřesení o síle 7,4 stupně, jsou zprávy o zraněných

Západ Kolumbie dnes postihlo zemětřesení o síle 7,4 stupně, které bylo cítit i v Ekvádoru a v Panamě, informovala agentura AFP s odvoláním na kolumbijskou geologickou službu. Zemětřesení mělo epicentrum v departementu Chocó, jehož guvernérka na sociálních sítích píše o zraněných a vážných škodách. Počty zraněných zatím nejsou známy. Podle agentury Reuters nebylo vydáno varování před cunami.

Thajsko: Bývalý poslanec zastřelil úředníka, pak se přiznal v živém vysílání

Bývalý thajský poslanec Chalong Reawraeng údajně zastřelil místního úředníka a krátce nato zavolal politické komentátorce Anchalee Paireerak, která v tu chvíli vysílala živě na YouTube. V telefonátu jí podle záznamu oznámil, co právě udělal.

CLARITY Act se zadrhl. Americký Senát odložil hlasování na září

Americký Senát před srpnovou přestávkou nestihl hlasovat o návrhu zákona CLARITY Act, který má zavést jednotnější pravidla pro kryptoměnový trh. Projednávání se přesouvá na září, návrh však nadále rozděluje demokratické i republikánské senátory.

V Číně udeřila silná bouře. Evakuován byl více než milion lidí

Východní pobřeží Číny zasáhl tajfun Dolphin, který si vynutil evakuaci více než milionu obyvatel a ochromil dopravu včetně finanční metropole Šanghaje. Bouře přinesla prudký déšť, záplavy a vítr o rychlosti až 150 kilometrů za hodinu. Úřady varují, že nebezpečí ještě nepominulo.

V USA ubylo 23 tisíc pracovních míst. Akcie vystoupaly na rekord

Americký trh práce v červenci překvapivě ztratil 23 tisíc pracovních míst. Slabá čísla ale burzy nezastavila. Investoři očekávají, že horší vývoj zaměstnanosti přiměje centrální banku k opatrnějšímu rozhodování o úrokových sazbách.

Motýli po celém světě mění svá území kvůli oteplování

Motýli po celém světě stále častěji mění oblasti, ve kterých žijí. Některé druhy se šíří do nových míst, jiné ze svých původních stanovišť mizí nebo se stěhují do vyšších nadmořských výšek. Rozsáhlý výzkum ukazuje, že hlavním důvodem jsou rostoucí teploty a častější výkyvy počasí. Změny zároveň naznačují, že se proměňují celé ekosystémy.

Tchaj-wan při vojenském cvičení zpomalil internet

Tchaj-wan během rozsáhlého vojenského cvičení poprvé cíleně zpomalil mobilní internet. Úřady tím simulovaly omezení komunikace, které by mohlo nastat při přírodní katastrofě nebo případném útoku.

KOMENTÁŘ: Nečekaná zpráva pro investory. Na akciích se děje něco, co se nestalo čtyři roky

Boom umělé inteligence způsobil, že americký akciový trh přestává být elitním klubem pro pár vybraných společností. Místo několika tahounů investoři dávají šanci pestřejší paletě titulů. Rovnoměrně vážený index S&P 500 proto po dlouhých měsících poráží ten klasický.

Trump jmenoval Willa Scharfa novým hlavním právním poradcem Bílého domu

Novým hlavním právním poradcem Bílého domu a asistentem prezidenta se od 1. září stane Will Scharf, který dosud působil jako tajemník personálu Bílého domu a zajišťoval administrativu spojenou s prezidentovou agendou. Oznámil to americký prezident Donald Trump v příspěvku na své sociální síti Truth Social.

Ukrajinský útok v Nižněkamsku zabil podle úřadů 12 lidí, mířil asi na rafinérii

Dvanáct lidí zemřelo a dalších 39 utrpělo zranění při rozsáhlém náletu ukrajinských dronů na Nižněkamsk v Tatarstánu, uvedla podle agentury TASS tisková služba vedení této republiky ve středním Rusku. Cílem útoku byl zřejmě rafinérský komplex v Nižněkamsku.

U Sochy svobody v New Yorku se převrátila loď, zahynula žena a dítě

Žena a malé dítě přišly o život v newyorském přístavu, kde se poblíž Sochy svobody převrátila loď. Záchranářům se podařilo vytáhnout z vody 12 lidí, ale pro sedmadvacetiletou ženu a holčičku ve věku pěti měsíců přišla veškerá pomoc příliš pozdě. Úřady zadržely provozovatele plavidla. Informují o tom dnes místní média.

Izrael odmítá Trumpův mírový plán pro Gazu, oznámil premiér Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmítl patnáctibodový plán amerického prezidenta Donalda Trumpa pro poválečné uspořádání Pásma Gazy. Prohlásil, že Izrael nestáhne své vojáky, dokud nebude palestinské hnutí Hamás skutečně odzbrojeno.

Vyčerpané české turisty v Rakousku zachraňovaly policejní vrtulníky

O dvou víkendových případech letecké záchrany vyčerpaných českých turistů v rakouských Alpách dnes informují rakouská média. Skupina čtyř českých turistů se ocitla v nouzi a na konci byla zcela vyčerpaná na túře pod rakouskou horou Traunstein. Češi přecenili své síly a slepě se spoléhali na aplikaci, píše dnes o sobotní události server Kronen Zeitung. Ve druhém případě policejní vrtulník v sobotu zachraňoval českou rodinu s vyčerpanou desetiletou dívkou na hoře Grosser Donnerkogel. Píše o tom server MeinBezirk.

České hotely ubytovaly 6,4 milionu hostů. Cizinci zůstávají hlavně v Praze

Cestovní ruch v Česku ve druhém čtvrtletí mírně rostl. Tuzemská ubytovací zařízení navštívilo 6,4 milionu lidí, meziročně o půl procenta více. Zahraniční turisté se však nadále soustřeďují především do Prahy, zatímco regiony spoléhají hlavně na domácí klientelu.

Zemřel otec Lionela Messiho Jorge. Synovi pomáhal v kariéře od jeho 14 let

Ve věku 68 let zemřel Jorge Messi, otec argentinské fotbalové hvězdy Lionela Messiho. Dlouhodobě se potýkal se zdravotními problémy. Zemřel v nemocnici ve svém rodném městě Rosario.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama