CestováníProč musíte prozkoumat Tunisko

Proč musíte prozkoumat Tunisko

Střídání ročních období v Tunisku, s mírnými deštivými zimami, mírnými podzimy a jary a horkými léty, činí ze severoafrické země ideální destinaci v kteroukoli roční dobu.

Mírné středomořské počasí nabízí návštěvníkům různé cestovatelské zážitky v každém ročním období: od chladného, ​​svěžího jara a horkého léta až po umělecké a taneční festivaly na podzim a výlety do pouště v zimě.

Od revoluce v roce 2011 zaznamenalo Tunisko mnoho změn a země se pomalu otevřela cestovnímu ruchu. Dnes mohou návštěvníci zažít krásu této rozmanité země prostřednictvím eko ​​turistiky a pozorování divoké zvěře, elektronických tanečních akcí v poušti a uměleckých festivalů i ochutnávky místní kuchyně – směsi středomořských, berberských a židovských vlivů.

Navštivte přírodní divy

Jihozápadní část Tuniska je plná přírodních zázraků, jako je ohromující Chott el Djerid – největší slané jezero na Sahaře. Jezero hraničí s oázou Nafta a palmeraie, která je také pohřebištěm mnoha súfijských světců.

Rozhodně stojí za návštěvu i malá vesnička Matamata, jeskynní město s kruhovými domy zdobenými v jedinečném barevném stylu. Architektura této vesnice, známá svou troglodytovou strukturou, je navržena tak, aby interiéry zůstaly chladné i během letních měsíců. Pokud budete mít možnost, zůstaňte na noc v některém z hotelů a zažijte místní berberskou kulturu v nevšedním prostředí.

Udělejte si výlet lodí na ostrov

Jaro je nejlepší čas na návštěvu Tuniska. Většina lidí si představuje výheň v horkém písku, ale v arabském světě je Tunisko známé jako „zelená země“ (Tunisia Khadra). Plně to poznáte na jaře, které je ideálním obdobím roku k prozkoumání jeho národních parků.

Z Tunisu si můžete udělat výlet lodí na bujné ostrovy Zembra a Zembretta. Lesy a skalnaté útesy na ostrovech jsou domovem vzácných ptáků a mořských živočichů.

Navštivte plážové ostrovy

Léto je obdobím, na kterém Tunisko postavilo svůj turistický průmysl. Pokud opustíte letoviska v Sousse a Hammametu, najdete tajné a divoké pláže. Půjčíte-li si auto a vydáte se podél pobřeží na sever směrem k Bizerte nebo na východ směrem k mysu Bon, narazíte na pláže, které turisté navštěvují jen zřídka. Zamiřte do malebného pobřežního městečka El Haouaria. Noc můžete strávit kempováním, vychutnat si sklenku tuniského vína a pozorovat hvězdy.

Ostrov Djerba, který se nachází u jihovýchodního pobřeží Tuniska, má jedny z nejpozoruhodnějších středomořských pláží s bílým pískem a tyrkysovými vodami.

https://twitter.com/thatismowgli/status/1519460482318491651

Pokud chcete prozkoumat přírodu klidným tempem, podél pobřeží a v severním Tunisku se objevuje mnoho ekologických chat a možností farmářských pobytů.

Ponořte se do umění a hudby

Od srpna se v Tunisku konají skvělé umělecké a hudební festivaly, včetně světového hudebního festivalu El Jem ve velkolepém římském amfiteátru z roku 238 před naším letopočtem, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Podívejte se na hlavní město Tunis v jiném světle, když se zúčastníte Interference, světelného uměleckého projektu, který se odehrává v Medině. První festival svého druhu v Africe zve mezinárodní umělce, aby se zapojili do komunity vytvářením vlastního umění, které je otevřené veřejnosti.

Září je nejlepší čas na návštěvu tuniské Mediny. Můžete se ubytovat v krásných tradičních domech, od hezkého a levného Dar Ya po grandiózní palác Bayram a jeho historické lázně hammam.

Při prohlídce Mediny věnujte jeden den návštěvě starověkých paláců a památek a nakupujte krásné řemeslné výrobky. Dovezte si lampy, koberce a kožené výrobky nebo současná díla mladých designérů, kteří otevírají koncepční obchody v Medině a La Marsa.

Doporučujeme

Ukrajinský protikorupční soud poslal šéfa kanceláře prezidenta Zelenského Jermaka do vazby

Ukrajinský nejvyšší protikorupční soud dnes poslal bývalého šéfa prezidentské kanceláře Andrije Jermaka do vazby a zároveň stanovil kauci na 140 milionů hřiven (66 milionů Kč). Informovala o tom agentura Reuters. Jermak, který patřil k vlivným spojencům prezidenta Volodymyra Zelenského, čelí obviněním z praní špinavých peněz. Jermak vinu odmítá. Národní protikorupční úřad Ukrajiny (NABU) v úterý uvedl, že Zelenskyj není předmětem žádného vyšetřování.

Svět potřebuje zbraně a pacifistické Japonsko na to slyší

Světem zmítají války a roste hlad po zbraních a munici. Počítat se přitom musí s novým hráčem – dlouhodobě pacifistickým Japonskem. Země vycházejícího slunce se přizpůsobuje geopolitickému vývoji posledních let a zrušila zákaz vývozu smrtících zbraní. To představuje příležitost pro tamní zbrojaře.

Lotyšská premiérka Evika Silina rezignuje

Lotyšská středopravicová premiérka Evika Siliňová rezignuje, informovala dnes veřejnoprávní stanice LSM, podle níž to znamená pád vlády pobaltské země. Děje se tak pět měsíců před plánovanými parlamentními volbami. Agentura Reuters o den dříve napsala, že vláda ztratila parlamentní většinu, neboť jeden z koaličních partnerů, levicově orientovaná strana Progresivní, oznámila, že už nebude podporovat kabinet.

Kyjev po masivním ruském útoku dronů a střel hlásí mrtvého a 29 zraněných

Ukrajinské hlavní město Kyjev čelilo masivnímu nočnímu útoku ruských střel a dronů, který si vyžádal nejméně jednoho mrtvého a 29 zraněných. Informovali o tom dnes ráno místní představitelé, podle kterých bylo zasaženo několik budov včetně obytných domů. Ukrajinské letectvo oznámilo, že útoky cílily i na další regiony země napadené Ruskem, včetně Charkovské, Sumské, Černihivské nebo Oděské oblasti.

Velkolepé uvítání a varování. Trump jednal se Si Ťin-pchingem

Americký prezident Donald Trump se při své návštěvě Číny po letech setkal se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Setkání se neslo v pozitivním duchu, zdrojem napětí však byla otázka Tchaj-wanu. Obě hlavy státu hovořily o důležitosti spolupráce, Si nicméně Trumpa varoval před vměšováním do vnitřních záležitostí Číny.

Dva roky vězení za smrt Matthewa Perryho. Odsouzen byl poradce pro drogovou závislost

Jeden z mužů zapojených do případu smrti herce Matthewa Perryho půjde na dva roky do vězení. Erik Fleming podle amerických médií pomáhal shánět ketamin, který hvězdu seriálu Přátelé zabil. Soud ho zároveň poslal na tři roky pod dohled úřadů po propuštění.

El Niño se vrací a může přinést další mimořádně horký rok

Svět se po konci La Niñy znovu přibližuje klimatickému jevu El Niño. Naznačují to rekordně teplé oceány i data z letošního března, který patřil k nejteplejším v historii měření. Klimatická centra očekávají, že se El Niño rozvine během léta a vydrží minimálně do konce roku.

Paris Jackson uspěla ve sporu se správci pozůstalosti Michaela Jacksona

Paris Jackson, dcera Michaela Jacksona, uspěla v dalším soudním sporu týkajícím se správy otcovy pozůstalosti. Soud rozhodl, že 625 tisíc dolarů vyplacených externím právním firmám se musí vrátit zpět do majetku zesnulého zpěváka.

Rostoucí ceny plynu nutí rodiny v Asii vařit na dřevě

Rostoucí ceny plynu na vaření začínají v části Asie ohrožovat zdraví lidí i snahy o čistší domácí energie. Kvůli krizi kolem Íránu se palivo pro mnoho rodin stává příliš drahé a domácnosti se vracejí k topení a vaření na dřevě.

KOMENTÁŘ: Trump letí do Číny hlavně dělat byznys. Akcionáře těchto firem to potěší

Otázky lidských práv? Válka na Ukrajině? Tchaj-wan? Ne. Americký prezident Donald Trump se při návštěvě Číny pravděpodobně vyhne většině citlivých témat. Žádná převratná politická dohoda se nečeká. Složení pasažérů Air Force One ukazuje, že půjde hlavně o byznys.

Britský premiér Starmer varuje před chaosem, pokud by byl sesazen

Britský premiér Keir Starmer, který čelí sílícímu tlaku členů vlády i poslanců své vládní Labouristické strany, dnes slíbil pokračovat s plánem reforem a varoval před chaosem, pokud by byl sesazen. Informovala o tom agentura Reuters. Starmer se dnes krátce sešel s ministrem zdravotnictví Wesem Streetingem, který je považován za možného premiérova konkurenta. Britská média včetně veřejnoprávní BBC si povšimla, že schůzka byla mimořádně krátká, trvala méně než 20 minut.

Moskva hlásí noční sestřelení 286 ukrajinských dronů, Kyjev 111 ruských strojů

Ruská protivzdušná obrana v noci zlikvidovala 286 ukrajinských dronů, oznámilo dnes na platformě Telegram ministerstvo obrany v Moskvě. Ukrajinské letectvo informovalo o zneškodnění 111 ruských bezpilotních letounů ze 139 strojů, které Rusko na Ukrajinu podle něj vyslalo v úterý večer a v noci na dnešek. Ruské regionální úřady přitom hlásí škody v podnicích v Krasnodarském kraji, Jaroslavské oblasti a v závodě na zpracování plynu v Astrachaňské oblasti.

Válka s Íránem už USA vyšla na 29 miliard dolarů

Válka s Íránem vyjde Spojené státy draho. Zatím stála USA 29 miliard dolarů (zhruba 600 miliard korun). Její konec je přitom v nedohlednu kvůli sporným otázkám ohledně íránského jaderného programu a Hormuzského průlivu. Ceny ropy tak pravděpodobně v nadcházejících týdnech setrvají nad 100 dolary za barel, predikuje Mezinárodní agentura pro energii (IEA).

Novým šéfem amerického imigračního úřadu ICE se stane Venturella

Novým úřadujícím ředitelem amerického Úřadu pro imigraci a cla (ICE) se stane jeho dlouholetý představitel David Venturella, který v minulosti pracoval pro soukromou vězeňskou společnost. Administrativa prezidenta Donalda Trumpa to oznámila v úterý. Rozhodnutí přichází v době, kdy se ministerstvo vnitřní bezpečnosti snaží utlumit intenzivní pozornost médií vyvolanou mimo jiné protiimigračními zásahy v Minneapolisu, kde imigrační agenti v lednu zastřelili dva Američany. Píše o tom deník The New York Times (NYT).

Trump zahájí třídenní návštěvu Číny, jednat bude o Íránu a obchodním příměří

Americký prezident Donald Trump přijede dnes večer do Číny, návštěva Pekingu potrvá tři dny. Očekává se, že šéf Bílého domu bude tlačit na čínského prezidenta Si Ťin-pchinga ohledně ukončení čínské podpory Íránu. Dále se předpokládá, že se Trump bude snažit o zmírnění obchodního napětí mezi oběma zeměmi. K Trumpovi se podle stanice BBC připojí také 17 šéfů významných amerických podniků. Půjde o první cestu hlavy Spojených států do Číny od roku 2017.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama