-9.9 C
Czech
Úterý 20. ledna 2026
Protext ČTKProbíhá další etapa rekonstrukce Okružní ulice v Olomouci, na místě je uzavírka...

Probíhá další etapa rekonstrukce Okružní ulice v Olomouci, na místě je uzavírka a objížďky

Olomouc 24. května 2024 (PROTEXT) – Od začátku dubna 2024 probíhá poslední etapa oprav frekventované ulice Okružní v Olomouci. Nyní se opravuje v části ulic Jílová a Dělnická.

Miroslava Ferancová (ANO), náměstkyně primátora města Olomouce: „Opravou prochází celý svršek, jde se až do hloubky. Tedy se odstraňuje celá vrstva vozovky a vše co je pod viditelnou vrstvou vozovky. Jednotlivé vrstvy se pak nahrazují novým materiálem. Jde o hloubkovou generální opravu.“

Stávající přechod pro chodce nevyhovuje stanoveným normám. Proto bude přebudován na bezpečnější.

Miroslava Ferancová (ANO), náměstkyně primátora města Olomouce: „V rámci bezpečnosti se utvoří uprostřed tzv. přecházecí ostrůvek, který pomůže chodci danou širokou cestu bezpečně překonat. Bude to pro něj komfortnější a bezpečnější.“

Práce probíhají za úplné uzavírky, a to až do 2. června 2024.

Miroslava Ferancová (ANO), náměstkyně primátora města Olomouce: „Úsek je uzavřený celý, protože tam probíhají stavební práce. Rezidenti, kteří tam bydlí nebo mají parkovací místa, mohou tudy projíždět do cílové destinace. Jenom v okamžicích, kdy se provádí broušení vozovky nebo nějaké jiné technologicky náročné úkony, je umístěn označník, že v danou chvíli se projíždět nesmí.“

Obousměrná objízdná trasa vede třídou Míru, ulicí Foerstrova, Albertova, Brněnská a ulicí Hraniční. Objížďka zabere necelých 10 minut navíc. MHD se probíhající rekonstrukce nedotkne. Zatím tudy totiž nevede žádná autobusová linka.

Anna Sýkorová, tisková mluvčí DPMO: „Nicméně po dokončení rekonstrukce vozovky vzniknou na místě dvě nové autobusové zastávky. Každá v jednom směru, které začne obsluhovat linka číslo 26. Ta jezdí mezi hlavním vlakovým nádražím a Topolany. Bude to nová možnost pro obyvatele nedalekého sídliště k využití MHD.“

Na zastávkách se objeví nové inteligentní označníky a přístřešek. Stát budou ve směru na Horní Lán, na opačné straně ve směru k třídě Míru.

Miroslava Ferancová (ANO), náměstkyně primátora města Olomouce: „Na konci června by měla být zkolaudovaná stavba včetně dvou nových autobusových zastávek. Po kolaudaci budeme žádat o možnost autobusového licencovaného provozu. Ten by se měl rozjet, pokud to všechno dobře dopadne, v září 2024.“

Rekonstrukce silnice vyjde město na 11 milionů korun.

 

Zdroj: POLAR televize Ostrava

 

Reklama

Doporučujeme

Tři američtí kardinálové zpochybnili morální základ americké zahraniční politiky

Tři nejvyšší představitelé katolické církve v čele amerických arcidiecézí vydali v pondělí ostré prohlášení, ve kterém varují, že „morální role“ Spojených států ve světě je poprvé za několik desetiletí vážně zpochybňována.

Sydney hlásí tři útoky žraloka během 24 hodin. Nejméně dva lidé zraněni

Sydney se během necelých 24 hodin potýkalo se třemi incidenty se žraloky, při nichž byli nejméně dva lidé vážně zraněni. Úřady v reakci na události uzavřely některé pláže a vyzvaly veřejnost k maximální opatrnosti.

Británie vsadila na rekordní rozvoj větrné energie na moři

Velká Británie udělala zásadní krok směrem k čistší energetice. Vláda schválila rekordní objem nových offshore větrných projektů, které mají výrazně změnit podobu výroby elektřiny. Rozhodnutí ale vyvolává nejen naděje, ale i pochybnosti.

Zemřel herec a moderátor Mojmír Maděrič

Herecký svět přišel o výraznou osobnost. Ve věku 70 let zemřel Mojmír Maděrič, herec, dabér a moderátor, kterého diváci znali z divadla, televizních seriálů i oblíbených pořadů o vaření. Za sebou zanechal pestrou kariéru i silnou stopu v české kultuře.

Česko letouny L-159 Ukrajině neprodá. Armáda je potřebuje, uvedl Babiš

Česko neprodá letouny L-159 Ukrajině. Novinářům to po jednání lídrů stran vládní koalice řekl předseda SPD Tomio Okamura s tím, že tak rozhodla koalice. Premiér Andrej Babiš (ANO) později na tiskové konferenci po jednání vlády řekl, že koalice o věci nerozhodovala, pouze konstatovala, co jí řekl ministr obrany Jaromír Zůna (za SPD). Armáda podle Babiše letadla potřebuje.

KOMENTÁŘ: Cla, cla, cla. Trump graduje obchodní válku a v USA pořád neví, jestli může

Už je to rok, co se Donald Trump vrátil do Bílého domu a započal své celní tažení. I když prezident rozkazuje o uvalení dalších a dalších cel s velkou jistotou, soudy v USA stále nemají jasno o tom, jestli je to legální. Podle kritiků si Trump zákon ohýbá. Nejvyšší soud má ve věci rozhodnout brzy, teoreticky tento týden.

Japonská premiérka Takaiči v pátek rozpustí parlament, volby budou 8. února

Japonská premiérka Sanae Takaiči dnes oznámila, že v pátek rozpustí dolní komoru parlamentu a vyhlásí předčasné volby. Informovaly o tom tiskové agentury. O jejím záměru se diskutovalo už minulý týden, kvůli čemuž dvě opoziční strany utvořily nový subjekt. Favoritkou voleb, které se uskuteční 8. února, podle médií ale zůstává Takaiči.

Trump ohrožuje své vlastní obchodní dohody

Americký prezident Donald Trump oznámil zavedení desetiprocentního cla na dovoz z Dánska, Norska, Švédska, Finska, Francie, Německa, Nizozemska a Spojeného království s tím, že pokud nepřipadne do 1. června Grónsko Spojeným státům, tak vzroste na 25 procent. To může vést k bolestivým protiopatřením ze strany Evropy a škodám na obou ekonomikách.

Vládní SPD je podle Okamury proti prodeji letounů L-159 Ukrajině

Vládní hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) včetně ministra obrany Jaromíra Zůny (za SPD) je proti prodeji letounů L-159 Ukrajině. Novinářům to před dnešním zasedáním koaliční rady řekl předseda SPD a Sněmovny Tomio Okamura. Letouny podle něj mají sice aktuálně nízkou zbytkovou hodnotu, ale jejich bojová hodnota je vysoká. Mnohem více peněz než prodej by také stálo pořídit náhradu, uvedl Okamura.

Napětí v Minnesotě trvá, lidé berou spravedlnost do vlastních rukou

Situace v Minnesotě je stále napjatá. Do demokraty ovládaného státu míří další agenti imigrační a celní správy (ICE), v pohotovosti na Aljašce je i 1500 vojáků v aktivní službě, připravených k nasazení do ulic. V minulém týdnu zde došlo k několika dalším protestům.

Ruský dronový útok podle úřadů poničil energetické objekty v Oděské oblasti

Ruské drony v noci na dnešek poškodily energetickou infrastrukturu v jihoukrajinské Oděské oblasti. Oznámil to dnes Oleh Kiper, šéf vojenské správy oblasti, která je opakovaně cílem ruských útoků. Jeden člověk utrpěl zranění.

Papež přijal prezidenta Pavla, budou hovořit o řešení konfliktů ve světě

Papež Lev XIV. přijal dnes dopoledne k audienci českého prezidenta Petra Pavla. S hlavou katolické církve bude prezident hovořit například o ruské agresi na Ukrajině či o sexuálním zneužívání v církvi. Následně prezidenta čeká jednání se státním sekretářem kardinálem Pietrem Parolinem.

Srážka dvou rychlovlaků ve Španělsku, nejméně 21 mrtvých

Tragédie na jihu Španělska v neděli večer ochromila dopravu v okolí Córdoby. V blízkosti obce Adamuz se srazil vysokorychlostní vlak, který vykolejil, s dalším spojem v protisměru. Policie potvrdila nejméně 21 mrtvých a desítky zraněných.

Velvyslanci států EU v Bruselu jednají o Trumpových hrozbách, řeší další kroky

V Bruselu začalo v sobotu narychlo svolané jednání velvyslanců členských států Evropské unie. Mimořádné zasedání se koná v reakci na oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa o zvýšení amerických cel vůči několika evropským zemím jako součásti jeho snahy získat pro Spojené státy Grónsko.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama