menu

26.9 C
Czech
Úterý 23. července 2024

Netflix vydá dokumentární film k 15. výročí vraždy Steva McNaira

Před 15 lety byl Steve McNair zavražděn. Příští měsíc Netflix představí dokument, který se zaměří na tento zločin. Untold: The Murder of Air McNair bude mít premiéru 20. srpna. Dokument režírovaný Rodney Lucasem a Taylorem Alexanderem Wardem nabídne nový pohled na tragédii kolem bývalého quarterbacka Tennessee Titans a pokusí se zodpovědět otázky, které zůstaly nezodpovězené.

Private Reserve METAXA Orama. Příběh o slibné budoucnosti

Sledujte nás na sítích

Praha 19. června 2024 (PROTEXT) – Uvedení Private Reserve METAXA Orama na trh znamená pro společnost METAXA nový milník v její historii: přichází nový Metaxa Master a společně s ním se otevírá nová kapitola příběhu udržitelnosti. Konstantinos Kalpaxidis se stává šestým Metaxa Master v historii, když na této pozici vystřídá Constantina Raptise. Společnost METAXA přijímá dlouhodobá opatření, která mají pomoci zajistit budoucnost vinic zaměřených na muškátová vína na ostrově Samos.

Reklama

Společnost Metaxa představila Private Reserve METAXA Orama při příležitosti oslav nástupu nové osobnosti s titulem Metaxa Master, což nastává jen jednou za generaci. METAXA současně oslavuje novou vizi udržitelnosti společnosti. Po prvé v 135leté historii společnosti spolupracují dva lidé s titulem Metaxa Master – současný i budoucí – aby se společně podepsali pod nový produkt. Nová verze Private Reserve ztělesňuje výjimečnou a bohatou chuť řeckého nápoje METAXA. Jedinečnost řemeslného zpracování zároveň prohlubuje závazek společnosti k udržitelnosti. Začíná se psát příběh o slibné budoucnosti.

Zachování odkazu

METAXA Private Reserve je první originální dílo, které vytvořil pátý Metaxa Master Constantin Raptis v roce 1992. Symbolicky se tak stane výchozím bodem pro Konstantina Kalpaxidise, který jako šestý Metaxa Master bude střežit a rozvíjet dědictví této značky.

Jednou ročně v jediné šarži se směsmi, které dosáhly dokonalý vrchol výraznosti chutí, se na trh uvádí nová Private Reserve a to už po tři desetiletí.

Reklama

„METAXA Private Reserve je sofistikovaným vyjádřením osobitého stylu naší společnosti. Vzniká spojením muškátových vín ze Samosu s jemnými vyzrálými vinnými destiláty a středomořskými bylinkami. Delší doba společného zrání všech ingrediencí ve velkých dubových sudech dává vyniknout jemnosti a aromatické intenzitě tohoto výjimečného nápoje,“ říká Costas Raptis.

Stejně jako Costas Raptis a všichni s titulem Metaxa Master před ním, i Konstantinos (Kostis) Kalpaxidis v sobě spojuje zkušenosti vinaře, lihovarníka a sklepmistra. Kostis je také agronomem a získal vzdělání v oblasti pěstování révy. Přináší tak další zručnost, úzce spolupracuje s pěstiteli révy, podporuje je a radí jim při zavádění udržitelných postupů.

„Mým úkolem je pokračovat v budování Costasova odkazu a zachovat řemeslnou kvalitu a konzistenci jedinečného produktu METAXA pro další generace. V důsledku klimatických změn je to však stále náročnější. Proto je mou ambicí vyrábět produkty značky METAXA udržitelnějším způsobem,“ vysvětluje Konstantinos Kalpaxidis.

Předáním pochodně tak oba pánové z pozice Metaxa Master vytvářejí most mezi dědictvím, řemeslnou zručností, inovacemi a udržitelností.

Zachování přírodního dědictví ostrova Samos

Svěží ostrov Samos ležící v Egejském moři je úzce spojen se srdcem společnosti a zásadní pro tvorbu destilátů. Právě na jeho horských vinicích se pěstují sladké a aromatické muškátové odrůdy. Samos, oáza nedotčené přírody a biologické rozmanitosti, je ideální pro pěstování vysoce kvalitních hroznů.

V zájmu zachování tohoto cenného terroir spolu s biodiverzitou ostrova zavedla společnost METAXA řadu iniciativ na podporu místních pěstitelů révy při přechodu od konvenčních k udržitelným zemědělským postupům. Podpora zdravější půdy a bohatší biologické rozmanitosti je totiž pro vinice zásadní nejen dnes, ale i do budoucnosti. Cílem společnosti METAXA je, aby do roku 2027 byly všechny hroznové odrůdy Muškát, které z ostrova získává, certifikovány jako udržitelné.

V čele této iniciativy stojí spolek „METAXA Orama Collective“, skupina pěstitelů révy pojmenovaná podle řeckého slova Orama, které znamená vize. Společnost METAXA poskytuje spolku pěstitelů révy poradenství ohledně přechodu na agroekologické postupy. V čele tohoto projektu stojí vlastní vinice společnosti METAXA LIKNON nacházející se na ostrově Samos, která do konce tohoto roku získá certifikaci ekologická vinice. Vzhledem k hornatému charakteru ostrova Samos se pěstování provádí výhradně ručně, což vyžaduje více času a úsilí. Společnost nabízí vyšší ceny za hrozny vypěstované spolkem vinařů a dodatečnou kompenzaci těm, kteří pěstují ekologicky. V konečném důsledku je cílem sjednotit spolek v silnější komunitu, která bude připravena na budoucnost.

Private Reserve METAXA Orama

Nová Private Reserve Orama je první z řady METAXA, která obsahuje vína z udržitelně pěstovaných hroznů odrůdy Muškát z ostrova Samos.

Tento nový produkt je ukázkou společného řemeslného umění a touhy nabízet udržitelnější produkt.

Závazek společnosti METAXA k udržitelnosti byl také zohledněn při výrobě obalu. Tentokrát byla láhev Private Reserve upravena tak, aby byla lehčí, a dárková krabička kompaktnější, čímž se oproti předchozímu balení snížily emise CO2 o 104 %.

Dokonalý odraz ambicí společnosti METAXA

Private Reserve METAXA Orama se zaměřuje na milovníky a znalce prémiových tmavých lihovin. Cílem je dále posílit pozici společnosti v segmentu nejvyšší kvality, protože celosvětové trendy prémiovosti stoupají.

 

Chuťový profil

OBSAH ALKOHOLU: 40°

Barva: Intenzivní jantarová

Vůně: Suchá meruňka, suchá švestka, med a černé hrozinky

Chuť: Černé hrozinky, karamel, směs paprik

Dochuť: Velmi dlouhá a uspokojivá se suchým ovocem a sladkým kořením

 

Jak vychutnávat

Private Reserve METAXA Orama si můžete vychutnat po večeři. Její chuť je výrazně ovocná, vyzrálá a dokonalá, přičemž se v ní obratně snoubí elegantní vinné destiláty, sladké aromatické muškátové víno a středomořské bylinky. Jantarová barva ztělesňuje teplo a bohatství Řecka.

K dostání na www.drinkito.cz

Doporučená cena 1799 Kč

 

O společnosti METAXA

Společnost The House of Metaxa pracuje na výrobě jedinečného jantarového destilátu již od roku 1888. METAXA se zrodila v Řecku a vznikla fascinujícím spojením muškátového vína z ostrova Samos v Egejském moři, jemných vyzrálých vinných destilátů a aromatických středomořských bylinek. Přináší jedinečný smyslový degustační zážitek s ovocnou a sladkou, ale intenzivní chutí. METAXA není ani koňak, ani brandy; vymyká se konvencím a představuje samostatnou kategorii, která zve k „ochutnání neočekávaného“. V roce 2000 se společnost METAXA stala hrdou součástí společnosti Rémy Cointreau. Dnes je METAXA jednou z nejznámějších řeckých lihovin na světě. Je „hroznovou brandy“ č. 1 v Evropě (IWSR 2022) a vyváží se do více než 40 zemí světa. Více informací naleznete na stránkách metaxa.com.

O Constantinu Raptisovi

Constantinos (Costas) Raptis, pátý Metaxa Master, je pověřený střežením tajemství chuti a vyniká v umění výběru, zrání a míchání. Vdechuje život výjimečnému stylu METAXA a zaručuje kontinuitu autentického charakteru Metaxa. Oddanost Costase Raptise vinařskému domu METAXA začala před 38 lety, kdy do něj nastoupil s vášní pro výrobu vína čerstvě po absolvování Aténské univerzity, kde vystudoval chemii a enologii. Costas stojí za řadou produktů včetně všech prémiových a superprémiových: METAXA 12 Stars, METAXA Private Reserve, METAXA Angels‘ Treasure a tři edice METAXA AEN z let 2008, 2018 a 2021.

O Konstantinu Kalpaxidisovi

Konstantinos (Kostis) Kalpaxidis se narodil a vyrostl v Soluni a vystudoval zemědělské vědy. Získal také magisterský titul v oboru vinohradnictví, enologie a ekonomie vína na institutu SupAgro ve Francii a na univerzitě Hochschule Geisenheim University v Německu a titul MBA na vysoké škole ALBA Graduate Business School v Aténách. Kostis nastoupil do společnosti Metaxa v roce 2016, poté co získal cenné zkušenosti ve vinařstvích po celé Evropě. V rámci své funkce Metaxa Master usiluje Kostis o to, aby společnost METAXA podporovala udržitelné přeměny vinic na ostrově Samos. V roce 2022 se podepsal pod své první originální dílo METAXA 5 Stars Greek Orange.

 

O společnosti STOCK Plzeň-Božkov

Společnost STOCK Plzeň-Božkov, spadající pod Stock Spirits Group, je jedničkou na českém trhu, jež přináší zákazníkům tradiční a oblíbené značky lihovin již více než 100 let. Portfolio společnosti čítá více než 120 značek jako jsou populární Božkov, Fernet Stock či vodky Amundsen a Pražská vodka. Dále distribuuje úspěšné značky, mezi něž patří importovaný rum Captain Morgan, nejsilnější značka skotské whisky na světě Johnnie Walker, oblíbený krémový likér Baileys, nejprodávanější bourbon Jim Beam, koňak Courvoisier a mnohé další. Portfolio doplňují ovocné a bylinné likéry Bartida Original nebo distribuční značka kubánského rumu Legendario. Od roku 2021 STOCK Plzeň-Božkov distribuuje také veškeré prémiové značky společnosti Diageo a luxusního portfolia „Reserve“, pod které spadá například rum Zacapa, gin Tanquerey nebo bourbon Bulleit. Více informací na www.stock.cz.

www.pijsrozumem.cz

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Soud v Londýně odsoudil islámského duchovního za vedení teroristické organizace

Britský radikální islámský duchovní Anjem Choudary byl v procesu u londýnského soudu shledán vinným z teroristických trestných činů. Soud došel k závěru, že Choudary řídil skupinu, která byla v Británii před více než deseti lety zakázána jako teroristická organizace, a nabádal ostatní, aby ji podporovali. Choudary vinu odmítá, píše Reuters. Výši trestu soud oznámí za týden.

Zadlužení EU roste: Nejvyšší nárůst zaznamenalo Slovensko

Evropská unie zaznamenala v prvním čtvrtletí roku 2024 zvýšení zadlužení na 82 procent hrubého domácího produktu (HDP). Tento růst ukončil předchozí pokles, když v posledním čtvrtletí roku 2023 činil dluh EU 81,5 procenta HDP. Podle zprávy Eurostatu je nárůst nejvýraznější na Slovensku, nicméně i Česká republika zaznamenala další zvýšení svého státního dluhu, který dosáhl nového rekordu.

Eminem ukončil historickou nadvládu Taylor Swift na Billboard 200

Eminem se svým novým albem The Death of Slim Shady (Coup de Grâce) debutuje na prvním místě žebříčku Billboard 200 a sesazuje tak Taylor Swift s albem The Tortured Poets Department, které drželo první příčku po dobu 12 týdnů. Tímto významným posunem končí historická jízda Swift a potvrzuje Eminemovu sílu v hudebním průmyslu.

Co by pro Izrael znamenalo vítězství Harris v prezidentských volbách

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí ráno odletěl do USA. Pozorovatelé se rozpovídali o tom, jaký vliv bude mít současné politické dění v USA na americko-izraelské vztahy a válku v Gaze. Viceprezidentka Kamala Harris má dostatek podpory ve své straně k nominaci do prezidentské kandidatury.

Rusko i Ukrajina hlásí vzdušné útoky nepřítele a sestřelení dronů

Moskva i Kyjev informují o nejnovějších vzdušných útocích nepřítele, přičemž Rusko hlásí kromě sestřelení řady dronů také škody a oběti. Gubernátor ruského Krasnodarského kraje uvedl, že ukrajinská armáda zaútočila na trajekt v přístavu Kavkaz, což si vyžádalo mrtvého a zraněné. Ruské ministerstvo obrany před tím oznámilo likvidaci 25 ukrajinských dronů během noci na dnešek. Ukrajinské vzdušné síly hlásí sestřelení sedmi ruských bezpilotních letounů z osmi.

Palestinské frakce včetně Hamásu a Fatahu podepsaly dohodu v Pekingu

Palestinské hnutí Fatah, teroristické hnutí Hamás a dalších 12 palestinských frakcí dnes v Číně po třech dnech jednání podepsaly dohodu o vytvoření takzvané prozatímní vlády národního usmíření v Pásmu Gazy, až na tomto palestinském území skončí válka. Podle agentury AFP to oznámil čínský ministr zahraničí Wang I.
Reklama

DOPORUČUJEME

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...

3Kino EduFilm: Podpořte nás a hlasujte pro vzdělání!

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - "I blbost je lepší než totalita" je slavný výrok George Orwella. Jaká je souvislost mezi vzděláním a totalitou?...

Společnost Porsche Česká republika připomíná důležitost recyklace

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při...

Vital Strategies: Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Paříž 19. července 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Přední globální odborníci a aktivisté v oblasti zdraví vyzývají k celosvětovému ukončení sponzoringu sportovních akcí výrobci slazených limonád,...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Soud v Londýně odsoudil islámského duchovního za vedení teroristické organizace

Britský radikální islámský duchovní Anjem Choudary byl v procesu u londýnského soudu shledán vinným z teroristických trestných činů. Soud došel k závěru, že Choudary řídil skupinu, která byla v Británii před více než deseti lety zakázána jako teroristická organizace, a nabádal ostatní, aby ji podporovali. Choudary vinu odmítá, píše Reuters. Výši trestu soud oznámí za týden.

Zadlužení EU roste: Nejvyšší nárůst zaznamenalo Slovensko

Evropská unie zaznamenala v prvním čtvrtletí roku 2024 zvýšení zadlužení na 82 procent hrubého domácího produktu (HDP). Tento růst ukončil předchozí pokles, když v posledním čtvrtletí roku 2023 činil dluh EU 81,5 procenta HDP. Podle zprávy Eurostatu je nárůst nejvýraznější na Slovensku, nicméně i Česká republika zaznamenala další zvýšení svého státního dluhu, který dosáhl nového rekordu.

Čína si chce podmanit sílu hurikánů. Obří větrné turbíny z nich mají vyrábět elektřinu

Představte si větrnou turbínu, která dokáže nejen odolat těm nejdestruktivnějším hurikánům, ale dokonce umí využít sílu těchto nepředvídatelných bouří k výrobě elektřiny. Čína vyrobila dokonce dvě takové mega-turbíny. Umístila je na masivní plovoucí betonovou platformu v přístavu města Kanton.

Eminem ukončil historickou nadvládu Taylor Swift na Billboard 200

Eminem se svým novým albem The Death of Slim Shady (Coup de Grâce) debutuje na prvním místě žebříčku Billboard 200 a sesazuje tak Taylor Swift s albem The Tortured Poets Department, které drželo první příčku po dobu 12 týdnů. Tímto významným posunem končí historická jízda Swift a potvrzuje Eminemovu sílu v hudebním průmyslu.

Co by pro Izrael znamenalo vítězství Harris v prezidentských volbách

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí ráno odletěl do USA. Pozorovatelé se rozpovídali o tom, jaký vliv bude mít současné politické dění v USA na americko-izraelské vztahy a válku v Gaze. Viceprezidentka Kamala Harris má dostatek podpory ve své straně k nominaci do prezidentské kandidatury.

Rusko i Ukrajina hlásí vzdušné útoky nepřítele a sestřelení dronů

Moskva i Kyjev informují o nejnovějších vzdušných útocích nepřítele, přičemž Rusko hlásí kromě sestřelení řady dronů také škody a oběti. Gubernátor ruského Krasnodarského kraje uvedl, že ukrajinská armáda zaútočila na trajekt v přístavu Kavkaz, což si vyžádalo mrtvého a zraněné. Ruské ministerstvo obrany před tím oznámilo likvidaci 25 ukrajinských dronů během noci na dnešek. Ukrajinské vzdušné síly hlásí sestřelení sedmi ruských bezpilotních letounů z osmi.

Palestinské frakce včetně Hamásu a Fatahu podepsaly dohodu v Pekingu

Palestinské hnutí Fatah, teroristické hnutí Hamás a dalších 12 palestinských frakcí dnes v Číně po třech dnech jednání podepsaly dohodu o vytvoření takzvané prozatímní vlády národního usmíření v Pásmu Gazy, až na tomto palestinském území skončí válka. Podle agentury AFP to oznámil čínský ministr zahraničí Wang I.

Netflix vydá dokumentární film k 15. výročí vraždy Steva McNaira

Před 15 lety byl Steve McNair zavražděn. Příští měsíc Netflix představí dokument, který se zaměří na tento zločin. Untold: The Murder of Air McNair bude mít premiéru 20. srpna. Dokument režírovaný Rodney Lucasem a Taylorem Alexanderem Wardem nabídne nový pohled na tragédii kolem bývalého quarterbacka Tennessee Titans a pokusí se zodpovědět otázky, které zůstaly nezodpovězené.

Při protestech v Bangladéši zemřelo nejméně 173 osob, přes 1100 bylo zatčeno

Počet mrtvých v důsledku násilností v Bangladéši v posledních dnech vzrostl na 173. Mezi oběťmi jsou i policisté a úřady zatkly více než 1100 lidí, informovala dnes agentura AFP. Násilí provázelo studentské protesty proti obnovenému mechanismu obsazování pracovních míst ve veřejném sektoru. Bangladéšský nejvyšší soud v neděli většinu kvót zavedených tímto systém zrušil.
Reklama
Reklama