Protext ČTKPřihlaste se na energetickou konferenci SMO ČR! Za snížený poplatek už jen...

Přihlaste se na energetickou konferenci SMO ČR! Za snížený poplatek už jen 5 dní

Pokud jste se ještě neregistrovali na konferenci Energetické výzvy a limity obcí a měst, která se bude konat 12. — 13. října. 2023 v Kongresovém centru Praha, učiňte tak do 30. září 2023, kdy platí snížená sazba!

Naléhavá a nepřehledná situace v oblasti energetiky působí mnoha zastupitelům obcí a měst vrásky na čele. Svaz měst a obcí České republiky v poslední domě zodpovídal desítky dílčích dotazů. Abychom vám pomohli se v situaci orientovat, připravili jsme 1. ročník konference Energetické výzvy a limity obcí a měst.

Během dvou dnů a devíti panelů vám 20 řečníků představí aktuální informace k tématu energetiky a jeho dopadech na chod obcí a měst a budou také odpovídat na vaše dotazy během diskusních panelů. Začneme tím nejpodstatnějším, a to je stanovení strategie. Jak ji formulovat? Jak stanovit priority? Zaměříme se na obec jako zákazníka, jaké má možnosti, jaká má práva. Představíme si aktuální legislativní rámce. Velká pozornost bude věnovaná využití obnovitelných zdrojů energie, komunitní energetice a budeme je nahlížet z různých stran.

Registrační formulář ZDE: https://www.smocr.cz/cs/novinky/a/konference-energeticke-vyzvy-a-limity-obci-a-mest-2023—registracni-formular

Svaz pozval na konferenci nejvýznamnější specialisty v oboru z veřejné sféry, energetických firem, profesních sdružení. Své prezentace pro vás připravují:

Markéta Zemanová, členka Rady Energetického regulačního úřadu, která představí roli ERÚ a jeho působnosti (nejen) ve vztahu k tématu komunit a sdílení.

Leona Gergelová Šteigrová, vrchní ředitelka Sekce veřejného investování, výstavby a sociálního začleňování ministerstva pro místní rozvoj, jež zaměří pozornost na problematiku nakupování energií z pohledu veřejného zadavatele.

René Neděla, zástupce vrchního ředitele Sekce energetiky a jaderných zdrojů ministerstva průmyslu a obchodu, který bude hovořit o lex OZE II a související legislativě (sdílení, komunitní energetika).

Jan Kříž, vrchní ředitel sekce ekonomiky životního prostředí ministerstva životního prostředí, poskytne důležité informace o dotacích na podporu rozvoje udržitelné energetiky.

Kamil Čermák, předseda představenstva a generální ředitel ČEZ ESCO, se bude věnovat otázce příprav strategií a energetických koncepcí.

Jan Zápotočný, místopředseda představenstva E.ON Energy, bude ve své prezentaci sledovat téma strategického plánování a příprav správného zadání.

Stanislav Votruba, vedoucí sekce Koncepce sítě PRE Distribuce, a.s., Praha, se bude zamýšlet nad potenciálem OZE pro města a obce.

Štěpán Chalupa, předseda Komory obnovitelných zdrojů energie, se bude zamýšlet nad limity a výzvami obnovitelných zdrojů energie v České republice.

Martin Sedlák, programový ředitel Svazu moderní energetiky, představí moderní energetiku jako příležitost pro Česko, které by mělo být bezpečné a konkurenceschopné.

Mirek Topolánek, předseda výkonné rady Teplárenského sdružení České republiky, bude z různých pohledů nahlížet téma komunitní energetiky.

A můžete se těšit na další desítku skvělých řečníků.

Registrace

Registrační poplatek pro zástupce členů SMO ČR:

Registrační poplatek nečleny SMO ČR:

do 30. 9. 2023

1210 Kč s DPH

(1000 Kč bez DPH)

3025 Kč s DPH

(2500 Kč bez DPH)

po 1. 10. 2023

1815 Kč s DPH

(1500 Kč bez DPH)

4235,- Kč s DPH

(3500,- Kč bez DPH)

Účastnické poplatky převeďte na účet Svazu měst a obcí ČR vedený u Komerční banky, a.s. v Praze, č. účtu 19-9221540247/0100, variabilní symbol = IČ Vaší obce/města.

Datum uskutečnění zdanitelného plnění je datum vyhotovení daňového dokladu shodné s datem přijetí platby. Daňový doklad bude zaslán elektronicky do 15 dnů po připsání platby.

Více na: https://www.smocr.cz/cs/akce/konference-seminare-smo-cr/energeticka-konference/a/registrace-za-snizeny-poplatek-uz-jen-5-dni

Doporučujeme

Izraelský úder v Gaze zabil nejméně sedm Palestinců

Izraelský úder v Gaze si v sobotu vyžádal nejméně sedm palestinských obětí, mezi nimi dvě ženy. Dalších patnáct lidí utrpělo zranění, včetně dětí. Útok přišel ve chvíli, kdy se v Káhiře znovu rozběhla jednání o udržení křehkého příměří.

Raúl Castro se objevil na veřejnosti. Poprvé od chvíle, kdy ho Trumpova administrativa obvinila z vraždy

Bývalý kubánský vůdce Raúl Castro se poprvé od americké obžaloby ukázal na veřejnosti. Ve věku 95 let dorazil na slavnost ministerstva vnitra v Havaně. Washington ho viní z podílu na sestřelení dvou civilních letadel v roce 1996.

Izraelský úder v jižním Libanonu zabil tři příslušníky libanonské armády

Při izraelském úderu na vojenské vozidlo na jihu Libanonu zahynuli tři příslušníci libanonského vojska, včetně dvou důstojníků, uvedla dnes podle agentury Reuters libanonská armáda. Izraelská armáda to později potvrdila s tím, že incident vyšetřuje.

Papež Lev XIV. zahajuje návštěvu Španělska, svou nejdelší cestu po Evropě

Papež Lev XIV. dnes dopoledne zahájí sedmidenní návštěvu Španělska, svou zatím nejdelší cestu v Evropě. Během ní promluví k věřícím, migrantům, dobrovolníkům a politikům. Papež vystoupí ve španělském parlamentu a požehná nové nejvyšší věži chrámu svaté Rodiny (Sagrada Familia) v Barceloně. Cestu zakončí na Kanárských ostrovech, kam každoročně připlouvají tisíce migrantů z Afriky. Hlavním tématy cesty budou mír, migrace či nové technologie. Papež se také setká s oběťmi sexuálního násilí v církevním prostředí.

Populace vzácných ptáků na britských plážích díky ochráncům přírody prudce vzrostla

Lidská přítomnost na pobřeží, rostoucí počet aut a volně pobíhající psi představují pro hnízdící ptáky obrovské riziko. Na plážích národní přírodní rezervace Lindisfarne v severovýchodní Anglii však ochránci přírody našli způsob, jak zranitelné živočichy před náporem turistů ochránit. Pomocí elektrických ohradníků a sezonních ochránců přírody dokázali zajistit klid pro hnízdění kriticky ohrožených druhů a jejich populace začaly po letech úpadku opět prudce růst.

Rusko v noci útočilo 272 drony, Ukrajina zasáhla několik míst včetně Kronštadtu

Ruská armáda dnes v noci zaútočila na Ukrajinu 272 bezpilotními letouny, z nichž 249 protivzdušná obrana zničila nebo vyřadila. S odkazem na ukrajinské vzdušné síly to napsal web Ukrainska pravda. V Záporoží byla podle úřadů zraněna jedna žena. Ukrajinské drony naopak podle informací zveřejněných ukrajinským webem zasáhly několik ruských regionů a Kronštadt nedaleko Petrohradu. Ukrajina se brání ruské vojenské agresi od února 2022.

Rusko chce napřesrok spustit obdobu Muskova satelitního systému Starlink

Rusko plánuje v příštím roce spustit menší obdobu satelitního internetového systému Starlink, který provozuje společnost SpaceX amerického podnikatele Elona Muska. Podle agentury Reuters to uvedl Alexej Šelobkov, šéf společnosti Iks Holding, která nový systém vyvíjí.

Armáda USA sestřelila íránské drony, zaútočila na íránská radarová stanoviště

Americká armáda sestřelila čtyři íránské drony vyslané směrem k Hormuzskému průlivu a zachytila několik íránských balistických střel namířených na Kuvajt a Bahrajn. Zaútočila rovněž na íránská radarová stanoviště. Oznámilo to v noci na dnešek velitelství amerických sil na Blízkém východě (CENTCOM).

USA uvalily sankce na největší íránskou kryptoburzu

Spojené státy uvalily sankce na největší íránskou kryptoměnovou burzu Nobitex. Viní ji z toho, že pomáhala íránské vládě a státním institucím na sankčních seznamech obcházet západní omezení. Případ ukazuje, jak důležitou roli mohou kryptoměny hrát v zemích odříznutých od části světového finančního systému.

Írán podmiňuje dohodu s USA uvolněním zmrazených aktiv za 24 miliard dolarů

Případná mírová dohoda mezi Spojenými státy a Íránem závisí na tom, zda bude administrativa prezidenta Donalda Trumpa ochotna uvolnit zmrazená íránská aktiva v hodnotě 24 miliard dolarů (504 miliard Kč). V dnes zveřejněném rozhovoru s televizní stanicí CNN to řekl Mohsen Rezáí, vojenský poradce nejvyššího íránského duchovního vůdce Modžtaby Chameneího. Pokud by USA po nynějším příměří obnovily boje, "vstoupily by do temné uličky" a Teherán by rozšířil válku až do Středozemního moře, varoval.

Putin řekl, že zatím nevidí smysl ve schůzce se Zelenským

Ruský prezident Vladimir Putin dnes prohlásil, že zatím nevidí smysl ve schůzce se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským. Vyjádřil se tak během Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra v reakci na otevřený dopis ukrajinské hlavy státu. Zelenskyj o den dříve otevřeným listem vyzval Putina, aby se sešli a dohodli se na ukončení války, kterou rozpoutala Moskva před více než čtyřmi roky.

Řecko chystá daň ze zisků z kryptoměn

Řecko připravuje zákon, který má poprvé jasněji zdanit výnosy z kryptoměn. Kapitálové zisky z obchodování by podle návrhu měly podléhat patnáctiprocentní dani. Vláda tím chce dostat kryptoměny přímo do daňového řádu.

Menšík v semifinále Roland Garros nestačil na Zvereva

Jakub Menšík si finále Roland Garros nezahraje. Český tenista v semifinále nestačil na Alexandera Zvereva, kterému podlehl 5:7, 2:6, 6:3 a 3:6. Nadějné momenty v zápase měl, jenže často je sám utnul chybami v nejhorší chvíli.

NASA ukončila bezpečnostní opatření na ISS

Posádka Mezinárodní vesmírné stanice se po krátkém preventivním přesunu do kosmické lodi Crew Dragon vrátila k plánovaným činnostem. NASA bezpečnostní opatření zrušila poté, co Roskosmos pozastavil rozsáhlejší opravy v ruské části stanice a začal vyhodnocovat nová měření. Evakuace se nakonec nekonala.

Rusko a Ukrajina si vyměnily po 185 válečných zajatcích, oznámila Moskva

Rusko a Ukrajina si vyměnily po 185 válečných zajatcích, oznámilo dnes podle agentury RIA Novosti ruské ministerstvo obrany. Výměnu potvrdil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama