Více
  1.9 C
  Czech
  Pátek, 28 ledna, 2022

  Představitel hráče 001 ze Squid Game získal Zlatý glóbus, vůbec první pro Jižní Koreu

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  77letý herec Oh Yeong-su se díky své roli v populárním seriálu Squid Game (Hra na oliheň) zapsal do historie. V noci z neděle na pondělí získal první Zlatý glóbus pro Jižní Koreu od začátku udílení cen. Fanoušci seriálového hitu Netflixu po celém světě tak propadli v jásot. Informovaly o tom agentura Reuters a magazín People.

  Jihokorejec získal cenu za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli v seriálu, limitované sérii nebo televizním filmu za ztvárnění Oh Il-nama, který je známý také jako hráč s číslem 001.

  Oh Yeong-su porazil globálně proslulé konkurenty včetně Billyho Crudupa nominovaného za výkon v seriálu Apple TV+ The Morning show nebo Kierana Culkina, který účinkuje v hitu HBO Succession (Boj o moc).

  Letošní ceremoniál se konal soukromě bez červeného koberce a živého přenosu. Řada umělců, režisérů a filmových studií se totiž odmítla zúčastnit kvůli kritice, že organizátor Zlatých glóbů, Asociace zahraničních novinářů působících v Hollywoodu, postrádá slušné etické zásady a etnickou rozmanitost. Vyhlášení tak proběhlo na Twitteru v rámci série příspěvků.

  „Když jsem tu novinu uslyšel, poprvé jsem si řekl: ‚jsi milý chlap,‘“ uvedl Oh v prohlášení vydaném Netflixem. „Už to nejsme my ve světě, je to svět v nás. Chtěl bych vyzdvihnout naši kulturu a lásku ke své rodině,“ stálo v prohlášení, v němž všem na světě poděkoval a popřál krásný život.

  Jeho úspěch přišel poté, co Yuh-Jung Youn loni získala Oscara jako první jihokorejská herečka, a to za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli za film Minari, který vypráví příběh o rodině korejských přistěhovalců žijících v americkém Arkansasu.

  Fenomén Squid Game

  Jihokorejský prezident Mun Če-in Ohovi a štábu poblahopřál. Zároveň podle Reuters prohlásil, že Squid Game dává lidstvu naději i přes ponuré zobrazení společnosti.

  Ve Squid Game soutěžící s vidinou vysoké finanční odměny hrají dětské hry, v případě prohry nicméně přijdou o život. Hra na oliheň se stala celosvětovou senzací a nejsledovanějším seriálem Netflixu.

  Oh, který se narodil v roce 1944, je považován za jednoho z největších divadelních herců v Jižní Koreji. Od roku 1963 se objevil ve více než 200 divadelních inscenacích a získal řadu významných ocenění. Zahrál si také ve filmu Jaro, léto, podzim, zima… a jaro z roku 2003, který natočil oceňovaný režisér Kim Ki-duk.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Zpěvák Elton John má covid-19

  Elton John má covid. Koncerty ve Spojených státech zpěvák odkládá

  Britský zpěvák Elton John byl nucen odložit dva koncerty v Dallasu v Texasu poté, co měl pozitivní výsledek testu na koronavirus. 74letý hudebník je podle svého vyjádření plně očkovaný a momentálně pociťuje jen mírné příznaky nemoci covid-19.
  Jacinda Ardern

  Novozélandská premiérka Ardern ruší svatbu kvůli šíření varianty omikron

  Předsedkyně vlády Nového Zélandu Jacinda Ardern zrušila svou svatbu poté, co oznámila zavedení nových opatření proti šíření koronaviru. Celá země se totiž momentálně potýká s nakažlivější variantou omikron.
  Pilotka Zara Rutherford obletěla svět jako nejmladší žena v historii

  Zara Rutherford (19) si splnila sen. Sólo obletěla svět jako nejmladší pilotka v historii

  Belgicko-britská teenagerka se ve čtvrtek stala nejmladší ženou, která sama obletěla svět. Je zároveň první osobou, jíž se to podařilo v ultralehkém letadle. Náročná cesta přes pět kontinentů devatenáctileté rekordmance zabrala pět měsíců.
  Gaspard Ulliel

  Ve 37 letech zemřel po nehodě na lyžích herec Gaspard Ulliel známý jako Hannibal Lecter

  Francouzský herec Gaspard Ulliel, známý z filmů Hannibal Rising či Saint Laurent, zemřel ve věku 37 let po nehodě na lyžích v Alpách v oblasti Savoie.
  Předávání hudebních cen Grammy 2022

  Letošní předávání cen Grammy se přesouvá na duben do Las Vegas

  Slavnostní předávání hudebních cen Grammy se uskuteční 3. dubna v Las Vegas, týden po udílení Oscarů, uvedly v úterý Recording Academy a televizní stanice CBS ve společném prohlášení. Ceremoniál měl původně proběhnout koncem tohoto měsíce v Los Angeles, ale kvůli šíření koronaviru jej organizátoři odložili.
  Céline Dion se potýká se zdravotními problémy

  Céline Dion ruší zbývající koncerty své tour. Zpěvačku trápí zdravotní problémy

  Kanadská zpěvačka Céline Dion oznámila zrušení zbývajících 16 koncertů svého světového turné kvůli přetrvávajícím zdravotním obtížím. Umělkyně se podle svého sobotního vyjádření na Instagramu potýká s „těžkými a přetrvávajícími svalovými křečemi“, které jí v koncertování brání.
  Reklama
  Reklama
  Reklama