Více
  24.9 C
  Czech
  Neděle, 26 června, 2022

  Představitel hráče 001 ze Squid Game získal Zlatý glóbus, vůbec první pro Jižní Koreu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  77letý herec Oh Yeong-su se díky své roli v populárním seriálu Squid Game (Hra na oliheň) zapsal do historie. V noci z neděle na pondělí získal první Zlatý glóbus pro Jižní Koreu od začátku udílení cen. Fanoušci seriálového hitu Netflixu po celém světě tak propadli v jásot. Informovaly o tom agentura Reuters a magazín People.

  Jihokorejec získal cenu za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli v seriálu, limitované sérii nebo televizním filmu za ztvárnění Oh Il-nama, který je známý také jako hráč s číslem 001.

  Oh Yeong-su porazil globálně proslulé konkurenty včetně Billyho Crudupa nominovaného za výkon v seriálu Apple TV+ The Morning show nebo Kierana Culkina, který účinkuje v hitu HBO Succession (Boj o moc).

  Letošní ceremoniál se konal soukromě bez červeného koberce a živého přenosu. Řada umělců, režisérů a filmových studií se totiž odmítla zúčastnit kvůli kritice, že organizátor Zlatých glóbů, Asociace zahraničních novinářů působících v Hollywoodu, postrádá slušné etické zásady a etnickou rozmanitost. Vyhlášení tak proběhlo na Twitteru v rámci série příspěvků.

  „Když jsem tu novinu uslyšel, poprvé jsem si řekl: ‚jsi milý chlap,‘“ uvedl Oh v prohlášení vydaném Netflixem. „Už to nejsme my ve světě, je to svět v nás. Chtěl bych vyzdvihnout naši kulturu a lásku ke své rodině,“ stálo v prohlášení, v němž všem na světě poděkoval a popřál krásný život.

  Jeho úspěch přišel poté, co Yuh-Jung Youn loni získala Oscara jako první jihokorejská herečka, a to za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli za film Minari, který vypráví příběh o rodině korejských přistěhovalců žijících v americkém Arkansasu.

  Fenomén Squid Game

  Jihokorejský prezident Mun Če-in Ohovi a štábu poblahopřál. Zároveň podle Reuters prohlásil, že Squid Game dává lidstvu naději i přes ponuré zobrazení společnosti.

  Ve Squid Game soutěžící s vidinou vysoké finanční odměny hrají dětské hry, v případě prohry nicméně přijdou o život. Hra na oliheň se stala celosvětovou senzací a nejsledovanějším seriálem Netflixu.

  Oh, který se narodil v roce 1944, je považován za jednoho z největších divadelních herců v Jižní Koreji. Od roku 1963 se objevil ve více než 200 divadelních inscenacích a získal řadu významných ocenění. Zahrál si také ve filmu Jaro, léto, podzim, zima… a jaro z roku 2003, který natočil oceňovaný režisér Kim Ki-duk.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS