1.2 C
Czech
Středa 28. ledna 2026
DomácíPraha varuje před dopravními komplikacemi. 7. června se v Eden Areně bude...

Praha varuje před dopravními komplikacemi. 7. června se v Eden Areně bude hrát finále UEFA

West Ham se ve středu 7. června utká v Praze s Fiorentinou o finále Evropské ligy a město upozornilo obyvatele, aby počítali s možnými dopravními komplikacemi, zejména v okolí Prahy 10.

Akce přiláká fotbalové fanoušky z celého světa, kteří budou sledovat finále ve Fortuna Areně a také se zúčastní akcí po celém městě. Město se ve spolupráci s organizátory z UEFA snaží zajistit, aby dopad na místní obyvatele byl co nejmenší, přesto se některým omezením nevyhne.

Další informace a aktuální informace o dopravních komplikacích mohou Pražané získat na bezplatné informační lince 800 100 991 v pondělí a úterý od 9:00 do 18:00 a ve středu od 9:00 do 23:00.

Na všechny akce oficiálně spojené s finále UEFA bude dohlížet soukromá bezpečnostní služba. Pražská policie a záchranná služba rovněž koordinují přípravu na finále Evropské ligy s UEFA.

Finále je ve Fortuna Areně, která pojme 18 000 diváků, vyprodané, ale po celé Praze se koná i několik doprovodných akcí, na které jsou zváni obyvatelé i „nefanoušci“.

V úterý a ve středu 6. a 7. června bude před pražským Rudolfinem vystavena trofej Evropské ligy UEFA. Fanoušci se mohou s trofejí od 10:00 hodin vyfotografovat a v úterý od 9:45 hodin ji odhalí řada fotbalových osobností.

Do 8. června jsou dvě obří repliky trofeje Evropské ligy umístěny v Obecním domě v centru Prahy a také na Letišti Václava Havla.

Pro návštěvníky jsou v Praze zřízena také dvě speciální místa pro setkávání fanoušků, která budou k dispozici po celý den finále, tedy 7. června. Fanoušci West Hamu se sejdou na pražské Letenské pláni, příznivci Fiorentiny na Výstavišti. Zástupci obou klubů přivítají fanoušky na příslušných místech setkání.

Dne 7. června budou fanoušky obou klubů z letiště na místa setkání svážet vyhrazené autobusy. Linka metra A bude jezdit ve vyšších intervalech a do 2:00 hodin ráno, aby vyhovovala fanouškům West Hamu, zatímco fanoušky Fiorentiny doveze z Holešovic do Fortuna Areny zvláštní vlaková linka.

Slavia Praha sice nepostoupila do finále Evropské ligy, ale v zápase se představí tři čeští hráči. Tomáš Souček a Vladimír Coufal hrají za West Ham, Antonín Barák za Fiorentinu.

Uvědomujeme si, že přijatá opatření mohou některým obyvatelům způsobit komplikace, za které se předem omlouváme,říká Petr Šedivý, tiskový mluvčí organizačního týmu finále UEFA. „Všechny související strany se budou snažit, aby dopady na každodenní život Pražanů byly co nejmenší.

Reklama

Doporučujeme

Lucie Výborná po dvaceti letech odchází z Českého rozhlasu

Lucie Výborná uzavírá jednu z nejvýraznějších kapitol českého rozhlasového vysílání. Po dvaceti letech na Radiožurnálu se rozhodla odejít a vydat se novým směrem. Moderátorka, kterou si posluchači spojují s hlubokými rozhovory, chystá vlastní podcastový projekt.

KOMENTÁŘ: Už ne jen Rheinmetall nebo Lockheed. Čeští zbrojaři prožili silný vstup na burzu

Zbrojařským akciovým společnostem se vzhledem k geopolitickému napětí na burzách výrazně daří, nově mezi sebou přivítaly i tuzemského dravce CSG (Czechoslovak Group). Ten zažil na burze silný debut, když oproti původní ceně posílil o více než 30 procent.

Útočník z Magdeburku je podle psychiatra příčetný a dál nebezpečný

Saúdskoarabský lékař, který předloni v prosinci zaútočil na vánoční trhy v Magdeburku, je příčetný a nadále nebezpečný. Uvedl to dnes podle agentury DPA u soudu psychiatr Bern Lager, který se psychickým stavem 51letého obžalovaného zabýval.

Tři mrtvé a přes 20 zraněných si vyžádaly ruské útoky, tvrdí ukrajinské úřady

Dva lidé zahynuli a čtyři další utrpěli zranění při ruském úderu na předměstí Kyjeva, oznámil dnes brzy ráno šéf tamní vojenské správy. Rusko také znovu zaútočilo na Oděskou oblast na jihu země, kde drony poškodily přístavní infrastrukturu a zranily tři lidi. Pět lidí zranily ruské drony v Záporoží na jihovýchodě Ukrajiny. Dva zdravotníci podle městských úřadů utrpěli zranění při ruském ostřelování nemocnice v Chersonu na jihu Ukrajiny. V sousední Dněpropetrovské oblasti byl podle úřadů zabit 46letý muž a sedm lidí zraněno.

Co na to Trump? Očekává se reakce Bílého domu na obchodní dohodu mezi Indií a EU

Rozhovory o očekávané indicko-evropské obchodní dohodě jsou ve velmi pokročilé fázi, řekl indický ministr pro ropu a zemní plyn Hardíp Singh Purí. Zpráva přišla v den oznámení uzavření „matky všech dohod" mezi Indií a Evropskou unií (EU). Se zatajeným dechem se nyní čeká na reakci amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ministr financí Scott Bessent už stihl dohodu zkritizovat.

Putin bude se Šarou jednat o ruských vojácích v Sýrii, připustil Kreml

Ruský prezident Vladimir Putin a jeho syrský protějšek Ahmad Šara budou dnes jednat o ruské vojenské přítomnosti v Sýrii, uvedl Putinův mluvčí Dmitrij Peskov. Jednat mají v soukromí i u pracovního oběda také o hospodářské spolupráci a situaci na Blízkém východě. Agentury mezitím oznámily, že Šara přicestoval do Moskvy.

Íránská diplomacie uvedla, že nepožádala o jednání se Spojenými státy

Íránský ministr zahraničí Abbás Arakčí dnes uvedl, že v posledních dnech nebyl v kontaktu s americkým zvláštním vyslancem Stevem Witkoffem a že USA o jednání nepožádal. S odkazem na íránská státní média o tom napsala agentura Reuters.

Trump vítá oslabení dolaru, investoři řeší dopady

Americký prezident Donald Trump v úterý řekl, že oslabení dolaru nepovažuje za problém. Americká měna oslabila vůči hlavním světovým měnám zhruba na nejnižší úroveň za čtyři roky a trhy teď řeší, co to může znamenat pro inflaci, zahraniční obchod i další kroky americké centrální banky.

Zelenskyj: Ukrajina vstoupí do EU v roce 2027

Ukrajina chce vstoupit do Evropské unie (EU) v roce 2027, napsal na sociální síti X ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po telefonickém rozhovoru s několika evropskými představiteli. Oznámil jim, že Ukrajina tvrdě pracuje na dosažení důstojného míru. Vstup do EU považuje za jednu z bezpečnostních záruk.

Kvůli požáru v hotelu ve francouzských Alpách evakuovali stovky lidí

Téměř tři stovky lidí musely být evakuovány kvůli nočnímu požáru v luxusním hotelu v zimním středisku Courchevel ve francouzských Alpách. Uvedla to dnes francouzská média, podle nichž s ohněm stále bojuje více než stovka hasičů. Čtyři z nich mají lehká zranění, hoteloví hosté vyvázli bez újmy.

Pád letadla zabil zástupce šéfa vlády Maháráštry Adžita Pavara

Zástupce šéfa vlády indického státu Maháráštra Adžit Pavar zemřel při pádu menšího letadla, které mířilo do jeho domovského regionu. Nehoda se stala ve středu ráno u města Baramati, které Pavar zastupoval a kde měl mít veřejný program před místními volbami.

Španělsko chce legalizovat pobyt půl milionu migrantů bez dokladů

Španělská vláda schválila plán, který má dát legální status statisícům lidí bez povolení k pobytu. Opatření se dotkne hlavně migrantů z Latinské Ameriky a má pomoci ekonomice i trhu práce. Opozice varuje před náporem další migrace a přetížením veřejných služeb.

Kašmírský šafrán zažívá jednu z nejhorších sklizní v historii

Kašmírští pěstitelé šafránu počítají další ztracenou sezonu. Pole letos kvetla jen pár dní a úroda podle farmářů spadla pod deset procent běžného stavu. Tradiční plodina, která po staletí živila tisíce rodin, se dostává na hranici přežití. Na vině je sucho, výkyvy počasí i dlouhodobé zanedbání péče o krajinu.

Švédsko terorizují mladiství kriminálníci. Vláda chce kvůli gangům snížit trestní odpovědnost na 13 let

Švédská vláda pokračuje v přípravách zákona, který by v mimořádně závažných případech snížil věk trestní odpovědnosti z dosavadních 15 na 13 let. Reaguje tím na rostoucí problém organizovaného zločinu a stále častější řádění gangů, které využívají k páchání násilných trestných činů děti.

Kate Middleton vyrazila na sever Anglie a otevřela téma duševního zdraví

Princezna z Walesu vyrazila na první samostatnou pracovní cestu tohoto roku. Zamířila do komunit, kde se propojuje péče o duševní zdraví, kreativita a sport. Návštěva ukázala, že tato témata zůstávají pevnou součástí její agendy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama