Více
  24.9 C
  Czech
  Neděle, 26 června, 2022

  Pozemní hokejistky zahajují cestu do Los Angeles. Olympiáda pro ně představuje vrchol

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Toto pondělí se v unikátním prostoru vršovického Endorfinu uskutečnilo slavnostní zahájení projektu Olympijský sen pod hlavičkou Českého svazu pozemního hokeje. Na společnou událost dorazily desítky hráček, které se aktuálně nachází v širší nominaci reprezentačního týmu. Zároveň zde byl představen nový realizační a organizační tým, jenž se bude na olympijské cestě pozemních hokejistek podílet.

  „Dnes jsme symbolicky odstartovali novou éru,“ uvedl Gino Schilders, prezident Českého svazu pozemního hokeje. „‚Olympijský sen‘ v naší strategii figuroval už dlouho a nyní, díky podpoře od Národní sportovní agentury, můžeme naši cestu zahájit. Tyto nové finanční zdroje nám pomohou s konkurenceschopností v rámci evropské a světové špičky. Pro ženskou reprezentaci to aktuálně znamená možnost více trénovat, hrát více zápasů a být lépe připravené na olympijskou kvalifikaci,“ dodal rodilý Nizozemec, který v Česku působí už přes 20 let.

  Společný večer si nenechalo ujít přes 70 hráček působících v reprezentačních celcích U18, U21 a aktuálního A-týmu. „Je to velká příležitost, ze které jsem opravdu nadšená,“ usmívala se Kateřina Laciná, reprezentační stálice a první Češka, která hrála nejlepší ligu světa, nizozemskou Hoofdklasse.

  „Pokud můžu mluvit za tým, všechny holky to vnímají jako novou, velkou šanci, kterou jsme doteď ještě neměly. Doufáme, že se jí chopíme správně. Olympiáda je ten největší vrchol a byla bych hrozně ráda, kdybych se na ni mohla podívat, ale bude to dlouhá cesta a do té doby je spousta mezikroků. Snad se nám poštěstí hrát i jiné velké turnaje, se kterými přijdou velké zkušenosti.“

  Ženskou reprezentaci nově povede Gareth Grundie, který působil jako hlavní trenér u irské reprezentace. „Český tým znám především z halových zápasů, kde se holky dokázaly dostat opravdu daleko. Moc se na spolupráci těším. Momentálně se chystáme na přípravné zápasy se Švýcarkami, které se odehrají v květnu. Na přelomu června a července se v Rakousku uskuteční turnaj hráček do 21 let, což bereme jako skvělou příležitost k tréninku před kvalifikací na mistrovství Evropy, které se odehraje v srpnu v Dublinu,“ představil nejbližší plány hlavní kouč.

  „Jsem velmi nadšený. Opravdu věřím, že se na olympiádu do Los Angeles můžeme probojovat – pokud ne rovnou do Paříže,“ uzavřel Grundie s úsměvem.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS