-1.9 C
Czech
Úterý 17. února 2026
Protext ČTKPoslední šance pro české inovátory: Přihlaste se do projektu Vizionáři 2024!

Poslední šance pro české inovátory: Přihlaste se do projektu Vizionáři 2024!

Praha 7. listopadu 2024 (PROTEXT) – Nejlepší čeští inovátoři mají nyní poslední příležitost přihlásit své projekty do projektu VIZIONÁŘI 2024. Inovativní výrobky, postupy a služby mohou registrovat firmy, podnikatelé, organizace a jednotlivci. Odborná porota vybere nejzajímavější projekty, které přinášejí inovace na trhu a mohou přispět k prospěchu společnosti. Čtrnáctý ročník soutěže Vizionáři je organizován českým zájmovým sdružením CzechInno. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční v Praze 3. prosince letošního roku.

Hlavním cílem projektu Vizionáři je vzbudit zájem českých firem, podnikatelů a organizací o inovace a podpořit úspěšné uvedení nových nápadů do praxe, aby mohly prospět co největšímu počtu lidí. Podmínkou účasti v soutěži je, že přihlášené služby a produkty musí být výhradně české a představovat novinku na trhu.

Během předchozích třinácti let soutěže byly oceněny české technologické inovace v oblastech jako jsou nanotechnologie, virtuální realita, průmyslový blockchain, a aplikace umělé inteligence v praxi. Oceněny byly také inovace zaměřené na šetření životního prostředí, recyklaci odpadů nebo výrobu vlastní elektřiny a tepla. Soutěž rovněž vítá a oceňuje projekty s výrazným sociálním dopadem, jako jsou inovace v oblasti vzdělávání, zdravotnictví či aktivity pro rozvoj smysluplných volnočasových činností pro děti, mládež a další věkové a sociální skupiny.

Každý, kdo má svého favorita – vizionáře, může do 15. listopadu nominovat svého kandidáta prostřednictvím nominačního formuláře. Komplexní přihlášky do projektu, které vyplňují i všichni nominovaní, je možné rovněž zasílat do 15. listopadu 2024 prostřednictvím online registračního formuláře.

O projektu Vizionáři:

Cílem projektu Vizionáři, který již 14. rokem pořádá sdružení CzechInno, je ocenit české firmy, podnikatele a organizace – konkrétní tvůrce inovativních produktů, výrobků, postupů či služeb. Účelem projektu Vizionáři je rozproudit inovační potenciál českých podniků a organizací a podpořit úspěšné uvedení inovativních nápadů, s nimiž přišly v uplynulém období, na trh. Sdružení CzechInno považuje za klíčové, aby se veřejnost dozvěděla o inovačních novinkách a aby se co nejvíce prosadily v praxi.

Dlouhodobým generálním odborným partnerem projektu je Komerční banka. K hlavním odborným partnerům akce patří České Radiokomunikace, expertní organizace pro kyberbezpečnost – CyberSecurityHub, Asociace inovačního podnikání ČR, Společnost vědeckotechnických parků , Enterprise Europe Network Česká republika a Technologické centrum Praha. Mezi mediální partnery patří server Business Info.cz, časopis Inovační podnikání a transfer technologií a Radiohouse.

Více o projektu a přihlášku najdete na www.vizionari.cz.

 

Zdroj: CzechInno

 

 

 

 

 

Reklama

Doporučujeme

Warner Bros dala Paramountu týden na nejlepší a konečnou nabídku

Warner Bros Discovery odmítla upravenou nepřátelskou nabídku od Paramount Skydance na odkup akcií za 30 dolarů, přesto nechala otevřené dveře pro poslední pokus o dohodu. Paramount má dostat sedm dní na to, aby přišel s „nejlepší a konečnou“ verzí nabídky.

Koalice rozjela debatu o cenách potravin, konkrétní kroky zatím neukázala

Vládní koaliční rada přerušila projednávání návrhů, které mají mířit na nižší ceny potravin. Ve hře jsou změny kolem marží, sběr dat o cenách i debata o DPH, jenže mezi koaličními partnery zatím není shoda na tom, kudy se vydat.

Při požáru v domě v provincii Barcelona zahynulo pět mladistvých

Pět mladistvých zemřelo a čtyři další mladí lidé utrpěli zranění v pondělí večer při požáru v domě ve městě Manlleu v provincii Barcelona na severovýchodě Španělska, informovala dnes místní média. Příčina požáru, který vypukl v nejvyšším patře budovy, se vyšetřuje. Oběti byly podle deníku El Periódico ve věku 14 až 18 let.

V Ženevě začalo druhé kolo nepřímých rozhovorů USA a Íránu o jaderném programu

V Ženevě dnes začalo druhé kolo nepřímých jednání mezi Spojenými státy a Íránem o jaderném programu Teheránu. S odvoláním na íránská státní média o tom informují tiskové agentury. Úspěch jednání podle íránského zdroje agentury Reuters závisí i na tom, zda se USA vyvarují nerealistických požadavků.

Nezaspat za konkurencí. Apple se přiklání k videopodcastům

Americká společnost Apple přinese změny do své aplikace Apple Podcasts. Uživatelům umožní plynulejší přecházení mezi podcastem a videem. Následuje tak konkurenci, jako jsou YouTube a Spotify – tyto platformy umožňují sledování videopodcastů, které se stávají stále populárnějšími hlavně mezi mladými lidmi.

Ukrajina i Rusko informují o nočních nepřátelských útocích a škodách

Rusko v noci na dnešek zaútočilo na Ukrajinu 396 drony a 29 střelami různého typu, protivzdušná obrana zneškodnila 367 bezpilotních letounů a 25 raket, uvedlo ráno ukrajinské letectvo na platformě Telegram. Naopak 18 dronů a čtyři balistické střely podle něj zasáhly 13 blíže neupřesněných míst. Ruské ministerstvo obrany hlásí noční sestřelení 151 ukrajinských dronů. Obě strany na sebe dál útočí navzdory tomu, že dnes v Ženevě začíná další kolo americko-rusko-ukrajinských jednání s cílem válku na Ukrajině ukončit.

Lední medvědi v Arktidě překvapili vědce skvělou kondicí

Globální oteplování zrychluje tání mořského ledu v oblastech, jako je Baffinův záliv, úsek oceánu mezi Grónskem a kanadským Baffinovým ostrovem, a Hudsonův záliv v severovýchodní Kanadě. Mořský led potřebují k přežití lední medvědi, jejichž vyhublá těla se stala symbolem klimatických změn. V norské části Arktidy však sledují vědci zcela jiný obraz.

Nejméně tři mrtvé, včetně podezřelého, si vyžádala střelba na hokeji v USA

Nejméně tři mrtvé, včetně podezřelého, si vyžádala střelba během pondělního hokejového utkání mládežnických týmů ve městě Pawtucket v americkém státě Rhode Island na severovýchodě Spojených států. Další tři lidé se střelnými zraněními byli hospitalizováni v kritickém stavu, informovaly agentury s odvoláním na policii.

Trump říká, že se do jednání s Íránem zapojí nepřímo

Donald Trump oznámil, že se bude „nepřímo“ podílet na klíčových jednáních mezi Spojenými státy a Íránem. Rozhovory o íránském jaderném programu začnou v úterý v Ženevě. Americký prezident zároveň naznačil, že Teherán tentokrát chce dohodu.

Americká armáda se připravuje na masivní úder na Írán

Americká armáda hromadí na Blízkém východě významné letecké a námořní síly. Jejich cílem je vytváření tlaku na Írán před úterními rozhovory o jaderné dohodě, zároveň však dávají administrativě Donalda Trumpa možnost úderu ve velkém rozsahu i hluboko uvnitř islámské republiky. Satelitní snímky potvrdily polohu letadlové lodě USS Abraham Lincoln.

Poušť je pro Joshua tree čím dál nehostinnější

Oteplování, sucho a rozsáhlé požáry ničí ikonické Joshua tree v Mohavské poušti. Vědci, úřady i indiánské kmeny hledají způsoby, jak strom ochránit. Ve hře jsou klimatická útočiště, genetický výzkum i přesun stromů mimo jejich přirozený areál.

Ve věku 95 let zemřel Robert Duvall, nezapomenutelný Tom Hagen z filmu Kmotr

Hollywood přišel o jednu z nejvýraznějších hereckých osobností druhé poloviny 20. století. Robert Duvall, držitel Oscara a tvář filmů jako Kmotr nebo Apokalypsa, zemřel ve věku 95 let. Za sebou zanechal desítky rolí, které definovaly americkou kinematografii.

Karibské korálové útesy nestíhají růst a mohou zmizet

Karibské korálové útesy se rychle blíží bodu zlomu. Nová vědecká data ukazují, že přestávají růst tempem, které by stačilo držet krok se stoupající hladinou moře. Pokud se oteplení planety nezastaví pod hranicí 2 °C, většina útesů do konce století přestane růst a začne se rozpadat. Důsledky pocítí miliony lidí.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama