menu

15.2 C
Czech
Pátek 21. června 2024

Putin a Kim uzavřeli obranný pakt, což vyvolalo obavy na Západě a v Asii

Ruský prezident Vladimir Putin a severokorejský vůdce Kim Čong-un podepsali vzájemný obranný pakt, v němž si slíbili, že si v případě útoku vzájemně pomohou. Tato dohoda vyvolala nové obavy mezi západními zeměmi a jejich asijskými spojenci.

Zelenskyj a Biden podepsali desetiletou bezpečnostní dohodu mezi Ukrajinou a USA

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a jeho americký protějšek Joe Biden podepsali desetiletou americko-ukrajinskou dohodu zaměřenou na posílení bezpečnosti Ukrajiny. Stalo se tak během třídenního summitu skupiny ekonomicky vyspělých zemí G7, který se koná na jihu Itálie.

Pokud chci být efektivní, volím STILL

Sledujte nás na sítích

Praha 30. května 2024 (PROTEXT) – Manipulační technika a správné intralogistické řešení v konkurenčním boji často rozhodují o úspěchu. Levná technika ale nebývá z pohledu celkových nákladů nejúspornější. Vedle pořizovací ceny vozíků se do těchto nákladů promítá také palivo, údržba, servis a mnohé další. „Kouzelná“ zkratka TCO (total cost of ownership) tak dokáže vyčarovat dlouhodobé úspory i při vyšší ceně při nákupu. Kvalita vždy něco stojí, říká produktový manažer společnosti STILL ČR Ivo Kocum a dodává, že STILL je lídrem trhu, ale zároveň je pro zákazníky parťákem, který jim pomůže.

Reklama

V čem je podle vás STILL oproti konkurenci jiný?

Naše značka má více než stoletou historii, jde tedy o lety prověřenou kvalitu. Pro STILL i pro mě osobně je nesmírně důležitý vztah se zákazníkem. Ten pro nás nezačíná a nekončí podpisem kupní smlouvy. Velmi často klientům-partnerům na začátku radíme s výběrem správné manipulační techniky, uspořádáním skladu, intralogistickým řešením a automatizací. Po nákupu jde zase o servis, údržbu i další poradenství. Navíc je u nás velmi nízká fluktuace zaměstnanců. Jsme vlastně taková jedna velká rodina a do té počítáme i naše zákazníky.

Pokud jde o elektrické vozíky, jsme lídrem na trhu. Je o ně čím dál větší zájem. Naši zákazníci rovněž vítají, že máme výrobní závod v Česku, konkrétně ve Stříbře, kde vyrábíme retraky, a díky tomu jsme velmi flexibilní. Kvalitu našich výrobků oceňují odborné poroty na různých soutěžích. Získali jsme již jedenáctého „oskara za intralogistiku“ – ocenění v soutěži IFOY, kde v kategorii „nízkozdvižných paletových vozíků“ zvítězil náš ruční nízkozdvižný paletový vozík řady EXH 14-20 Plus. Úspěšní jsme i v soutěži Impuls Logistika. V posledním ročníku se náš automatizovaný vysokozdvižný vozík STILL EXV iGo systems umístil na třetím místě v kategorii Top logistický produkt. O rok předtím ve stejné kategorii zvítězil náš autonomní vozík STILL ACH.

Každá firma je zároveň tak úspěšná, jak dokáže reagovat na potřeby trhu. K našim přednostem patří vedle elektrických vozíků také asistenční systémy a velmi užitečné funkce. Těch nabízíme přibližně dvě desítky. Velmi vyhledávaná je například aktivní stabilizace břemene (Active Load Stabilising – ALS). Automatický vyrovnávací impulz rychle a účinně zastaví kývání stožáru, ke kterému dochází ve velkých výškách, čímž zkracuje dobu čekání u regálu až o 80 procent. Výsledkem je výrazné zvýšení rychlosti překládky. Naše aktivní stabilizace břemene v úzkých uličkách je celosvětově jedinečnou funkcionalitou.

Reklama

Komu mohou vozíky STILL sloužit?

Všem, kteří potřebují kvalitní, ale přitom dostupnou manipulační techniku. STILL nenabízí jen prodej nových vozíků. Můžete si koupit i použité nebo si je jednoduše pronajmout. Pomůžeme velkým společnostem i malým firmám. Spolu s intralogistickými systémy a otázkami automatizace ušijeme každému zákazníkovi řešení na míru. Jsme schopni splnit různá očekávání, např. co se týče klimatizovaných strojů, vyhřívaných sedaček či upravení rámů pro zvýšení bezpečnosti, která je velmi důležitá. Proto STILL mimo jiné nabízí služby poradce pro bezpečný provoz, který vyhodnotí veškerá bezpečnostní rizika související s daným prostorem a následně pak můžeme nabídnout bezpečnou techniku ve speciální úpravě v podstatě do jakéhokoli prostředí (slévárenství, strojírenství, potravinářství, farmacie nebo výbušné prostředí). Typickým příkladem mohou být například prostory, kde se lakuje, což si ne vždy firmy uvědomují.

Nejdůležitější otázkou při výběru samozřejmě je, co zákazník potřebuje, jaké nároky na stroj má a proč. Pokud jde o jednodušší jednosměnné provozy, máme v nabídce řadu Classic Line, což je jednoduchý a spolehlivý dříč. Jestliže řešíme nepřetržitý provoz se specifickými podmínkami, nakonfigurujeme zákazníkovi v rámci prémiové řady X Line přesně to, co potřebuje. Máme řešení pro firmu každé velikosti.

Podle čeho si dnes zákazníci nejčastěji vybírají?

Samozřejmě podle svých potřeb a možností. Klíčovým parametrem je vedle typu vozíku a jeho nosnosti či výšky zdvihu zejména pohon. S elektrickým vozíkem už dnes nešetříme jen životní prostředí, ale při správném využívání také dost podstatně i náklady. Díky našemu řešení Smart Energy Solution lze například dobře optimalizovat dobíjení třeba mimo energetickou špičku a tím ušetřit. Navíc celkově je dnes dobíjení už rychlé a snadné i v náročnějších provozech. Některé stroje je možné plně dobít už do hodiny. Samozřejmě stále máme pro některé zákazníky v nabídce vozíky s dieselovým nebo LPG pohonem, ale nabízíme i hybridy či vodík. Ve Francii máme například významnou instalaci v Carrefouru, kde jezdí téměř 140 vodíkových vozíků. Vždy však reagujeme na potřeby klienta. Na plný úvazek u nás funguje oddělení customer option, kde individuálně řešíme přání a požadavky. Myslím, že zákazníci dnes hodně plánují dopředu a propočítávají vše komplexně. Obecně jim vedle spotřeby dost jde o efektivitu a bezpečnost. Stručně se tedy dá říct, že dbáme na zákazníkovu spotřebu i potřebu.

O společnosti STILL

STILL je předním dodavatelem řešení vnitropodnikové logistiky. Portfolio zahrnuje vysokozdvižné vozíky, skladovou techniku, propojené systémy a služby. Společnost založená Hansem Stillem v roce 1920 se vyznačuje dodáváním zákaznicky specifických, na míru střižených řešení s excelentním servisem. Cílem společnosti STILL je, aby intralogistika byla „chytrá“: vyvíjí inteligentní řešení, která umožní plynulejší a efektivnější procesy ve skladovém hospodářství, lepší ochranu zdraví lidí, kteří zde pracují a zároveň plnění nejvyšších standardů trvalé udržitelnosti. Proto STILL podporuje nová řešení pro rozvoj e-mobility a automatizace, řízení flotil a management hospodaření s energiemi až po cirkularitu, tedy důsledné šetrné nakládání se zdroji a opětovné zhodnocování použitých materiálů. Společnost STILL má hlavní sídlo v Hamburku, má přibližně 9 000 zaměstnanců ve 22 zemích a je součástí KION Group AG veřejně obchodované na burze.

Sledujte STILL na www.still.cz, na www.facebook.com/still nebo www.linkedin.com/company/still-gmbh.

 

 

 

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

BETSF oznamuje zahájení provozu druhé těžební farmy

Čchang-ša (Čína) 20. června 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Společnost Bit Brother Limited (dále jen „společnost", „my" nebo „Bit Brother") (OTC Pink: BETSF) s potěšením oznamuje...
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Herečku Glenn Close skolil covid a RSV současně, musela přerušit natáčení filmu

Americká herečka Glenn Close se zotavuje po nemoci. Sedmasedmdesátiletá umělkyně ve videu na Instagramu zveřejněném ve středu uvedla, že je v Londýně, kde začala natáčet film Wake Up Dead Man: A Knives Out Mystery. Podle svých slov se nicméně k práci dostala jen na dva dny, než onemocněla covidem-19 a RSV zároveň.

Švýcarská centrální banka snížila sazby, ta britská zatím vyčkává

Švýcarská centrální banka (SNB) snížila hlavní úrokovou sazbu o 25 bazických bodů na 1,25 procenta a očekává rostoucí ekonomickou aktivitu. Inflace ve Velké Británii zase klesla ke dvěma procentům. Bank of England (BoE) i přesto ponechala sazby beze změny.

Vietnamský a ruský prezident řekli, že chtějí posílit vzájemné vztahy

Vietnam chce posílit vztahy s Ruskem, řekl vietnamský prezident To Lam na dnešním setkání se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem v Hanoji. Prezident To také poblahopřál Putinovi ke znovuzvolení a ocenil úspěchy Ruska, včetně "vnitropolitické stability". Putin uvedl, že posílení komplexního strategického partnerství s Vietnamem je jednou z priorit Ruska.

BBC: Izrael ani Hizballáh si teď válku nepřejí, přesto si obě strany zahrávají s ohněm

Izrael a Hizballáh jsou jenom krok od totální války. Vůdce šíitského libanonského hnutí Hasan Nasralláh ve středu pohrozil, že v případě konfliktu nebude bezpečno nikde v židovském státě a Izrael naznačil, že je blízko zásadnímu rozhodnutí. Ani jedna strana si přitom takový scénář nepřeje.

Ukrajinský dronový útok způsobil požár ropného skladu v Rusku

Ukrajinský dronový útok v noci na dnešek způsobil rozsáhlý požár ropného skladu v ruské Adygejské republice. Plameny se již podařilo uhasit, oznámil podle agentury Reuters na komunikační platformě Telegram šéf Adygejské republiky Murat Kumpilov. Naopak Kyjev informuje o nových ruských útocích na ukrajinská energetická zařízení.

Při výbuchu automobilu s českými turisty v Chorvatsku zahynulo dítě

Při explozi automobilu s českými turisty nedaleko chorvatského města Obrovac přišlo o život devítileté dítě. Informoval o tom dnes chorvatský deník Jutarnji list. Dvě ženy utrpěly vážná zranění při explozi, která se odehrála ve středu večer, uvedla zadarská policie. Příčina exploze není jasná. Podle neoficiálních informací deníku Zadarski list v autě patrně explodovaly nádrže s palivem.
Reklama

DOPORUČUJEME

BETSF oznamuje zahájení provozu druhé těžební farmy

Čchang-ša (Čína) 20. června 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Společnost Bit Brother Limited (dále jen „společnost", „my" nebo „Bit Brother") (OTC Pink: BETSF) s potěšením oznamuje...

McDonald’s otevřel první restauraci na Slovácku

Kunovice 20. června 2024 (PROTEXT) - V Kunovicích se dnes otevřely dveře historicky první restaurace McDonald’s na Slovácku. Zákazníci mohou využít plnou nabídku produktů,...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Business Insider: Generace Z má zájem o „zelená“ zaměstnání, ale nedokáže se prosadit

Generace Z je považována za generaci plně si uvědomující klimatické změny. Spousta z jejích příslušníků touží po „zeleném“ zaměstnání, málo kdo z nich ovšem má potřebné znalosti k vykonávání takové práce, ukázala analýza sociální sítě LinkedIn.

Herečku Glenn Close skolil covid a RSV současně, musela přerušit natáčení filmu

Americká herečka Glenn Close se zotavuje po nemoci. Sedmasedmdesátiletá umělkyně ve videu na Instagramu zveřejněném ve středu uvedla, že je v Londýně, kde začala natáčet film Wake Up Dead Man: A Knives Out Mystery. Podle svých slov se nicméně k práci dostala jen na dva dny, než onemocněla covidem-19 a RSV zároveň.

Švýcarská centrální banka snížila sazby, ta britská zatím vyčkává

Švýcarská centrální banka (SNB) snížila hlavní úrokovou sazbu o 25 bazických bodů na 1,25 procenta a očekává rostoucí ekonomickou aktivitu. Inflace ve Velké Británii zase klesla ke dvěma procentům. Bank of England (BoE) i přesto ponechala sazby beze změny.

Vietnamský a ruský prezident řekli, že chtějí posílit vzájemné vztahy

Vietnam chce posílit vztahy s Ruskem, řekl vietnamský prezident To Lam na dnešním setkání se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem v Hanoji. Prezident To také poblahopřál Putinovi ke znovuzvolení a ocenil úspěchy Ruska, včetně "vnitropolitické stability". Putin uvedl, že posílení komplexního strategického partnerství s Vietnamem je jednou z priorit Ruska.

BBC: Izrael ani Hizballáh si teď válku nepřejí, přesto si obě strany zahrávají s ohněm

Izrael a Hizballáh jsou jenom krok od totální války. Vůdce šíitského libanonského hnutí Hasan Nasralláh ve středu pohrozil, že v případě konfliktu nebude bezpečno nikde v židovském státě a Izrael naznačil, že je blízko zásadnímu rozhodnutí. Ani jedna strana si přitom takový scénář nepřeje.

Ukrajinský dronový útok způsobil požár ropného skladu v Rusku

Ukrajinský dronový útok v noci na dnešek způsobil rozsáhlý požár ropného skladu v ruské Adygejské republice. Plameny se již podařilo uhasit, oznámil podle agentury Reuters na komunikační platformě Telegram šéf Adygejské republiky Murat Kumpilov. Naopak Kyjev informuje o nových ruských útocích na ukrajinská energetická zařízení.

Při výbuchu automobilu s českými turisty v Chorvatsku zahynulo dítě

Při explozi automobilu s českými turisty nedaleko chorvatského města Obrovac přišlo o život devítileté dítě. Informoval o tom dnes chorvatský deník Jutarnji list. Dvě ženy utrpěly vážná zranění při explozi, která se odehrála ve středu večer, uvedla zadarská policie. Příčina exploze není jasná. Podle neoficiálních informací deníku Zadarski list v autě patrně explodovaly nádrže s palivem.

Lesní požáry na okraji Atén si vynutily evakuaci obyvatel

Řečtí hasiči bojovali s požárem ve městě Koropi vzdáleném 30 kilometrů jižně od Atén. Oheň se šířil kvůli silnému větru a donutil řadu obyvatel opustit domovy. Informovala o tom agentura Reuters. Večer úřady uvedly, že požár je do značné míry pod kontrolou.
Reklama
Reklama