7.1 C
Czech
Čtvrtek 11. prosince 2025
Protext ČTKPoklepání základního kamene 2. etapy projektu SO-HO Rezidence

Poklepání základního kamene 2. etapy projektu SO-HO Rezidence

Praha 30. ledna 2025 (PROTEXT) – V pražských Holešovicích se včera uskutečnilo slavnostní poklepání základního kamene druhé etapy rezidenčního projektu SO-HO Rezidence u příležitosti dokončení zajištění stavební jámy a zahájení stavby dle návrhu architektonického studia QARTA Architektura. Výstavba zahrnuje 194 moderních bytů a 8 obchodních jednotek v parteru domu. Generální dodavatel stavby společnost Hochtief předpokládá dokončení 2. etapy ve 4. kvartálu roku 2026. V současné době má společnost Cresco Real Estate prodáno či rezervováno více jak 35 % bytů z této druhé etapy. První etapa již pulsuje životem svých rezidentů.

Na základní kámen 2. etapy SO-HO Rezidence poklepali spolu s představiteli Cresco Real Estate Alešem Svatoňem, Filipem Belešem a Petrem Štofkou také zástupci dodavatelů. Za společnost Hochtief Jan Šunka a Michal Kilián z divize pozemní stavby ČR. K poklepání se připojili i autoři projektu, architekt Jiří Řezák a Lukáš Němeček z QARTA Architektura. Městskou část reprezentoval pan Starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Základní kámen z mrákotínské žuly zůstane součástí SO-HO Rezidence jako jeden z komponentů. Slavnostní akt poklepání symbolicky odstartoval výstavbu budovy, pro jejíž základy již byla ve 4Q/2024 připravena stavební jáma. Generální dodavatel stavby, společnost Hochtief spolu s developerem Cresco Real Estate plánuje dokončení výstavby během následujících 24 měsíců.

Projekt SO-HO Rezidence je jedním z nejvýznamnějších rezidenčních projektů v oblasti Holešovic, který klade důraz na moderní design, vysokou kvalitu zpracování a rozvoj lokality jako místa pro komfortní život.

„V rámci druhé etapy rovněž postavíme mateřskou školku s dvěma třídami a vlastní zahradou, kterou po dokončení novostavby předáme městské části Prahy 7 a ta ji bude provozovat. Velmi dobře si uvědomujeme, jak důležité je do lokality přinést kromě bytů také zeleň, a především infrastrukturu a zázemí pro nové i stávající rezidenty,“ říká Aleš Svatoň ředitel Cresco Real Estate pro Českou republiku.

Kromě moderního bydlení přinese druhá etapa SO-HO Rezidence také nové komerční prostory v parteru, jež rozšíří nabídku služeb pro rezidenty i širší okolí. Podél severní fasády budovy na šířce cca 20 metrů vznikne nová městská alej se vzrostlou zelení a předzahrádkami obchodních prostor, které podpoří komunitní holešovickou atmosféru.

SO-HO Rezidence je hospodárná a udržitelná. Budovy jsou navržené v nízkoenergetickém standardu, šetří tak životní prostředí, vodu i energii. Dešťová voda ze střech i zpevněných ploch je využita k údržbě zeleně v projektu. Extenzivní zeleň na střechách pomáhá k úspoře energie potřebné k topení či chlazení a zároveň dodává zelený pocit obyvatelům v okolních bytech.

SO-HO Rezidence vzniká na brownfieldu bývalé holešovické továrny Tesla a píše novou historii v části jižních Holešovic.

 

ŽIJ A MILUJ HOLEŠOVICE. https://www.so-ho.cz

 

O developerovi

Společnost CRESCO REAL ESTATE byla založena v roce 1992. Z pohledu objemu realizací je aktuálně největším slovenským rezidenčním developerem. Inspiraci pro svoje projekty čerpá z celého světa a její bohaté zkušenosti z bytové a komerční výstavby na Slovensku jsou pilířem její strategie. Mezi poslední realizace patří bratislavská čtvrť Slnečnice, prémiový rezidenční komplex UNIQ Majakovského, mrakodrapy III věže či rezidence velvyslance USA na Slovensku.

 

Kontakt: www.so-ho.cz

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Reklama

Doporučujeme

Brazilští poslanci schválili zákon, který může zkrátit trest pro Bolsonara

Dolní komora brazilského Kongresu dnes schválila návrh zákona, který by mohl výrazně snížit trest bývalému prezidentu Jairu Bolsonarovi. Informovala o tom agentura AFP. Bolsonaro si od listopadu odpykává trest 27 let vězení za plánování státního převratu. Pokud návrh schválí i Senát, mohl by bývalý prezident strávit za mřížemi méně než tři roky, píší brazilská média. Zákon by se vztahoval i na další lidi odsouzené spolu s Bolsonarem.

Italská kuchyně získala status UNESCO

Itálie má nový důvod k oslavám. Její národní kuchyně se stala první gastronomickou tradicí na světě, kterou UNESCO uznala jako nehmotné kulturní dědictví. Rozhodnutí padlo po třech letech úsilí italského ministerstva zemědělství a má pomoci chránit originální recepty před napodobiteli.

Neutrální status otevřel Rusům a Bělorusům cestu do kvalifikace

Mezinárodní lyžařská federace FIS povolila prvním devíti sportovcům z Ruska a Běloruska návrat do kvalifikací na zimní olympiádu v Itálii. Zákaz startu platil od roku 2022. Zlom přinesl až verdikt sportovní arbitráže CAS, který otevřel cestu k návratu pod neutrálním statusem.

Nové hodnocení The Economist posílá Slovensko mezi nejslabší ekonomiky

Nový žebříček The Economist ukázal velké rozdíly mezi vyspělými ekonomikami. Zatímco jih Evropy zažil další silný rok a Česko i Polsko si polepšily, Slovensko skončilo mezi posledními posledními. Důvodem jsou slabé ekonomické výsledky, přetrvávající inflace a malý zájem investorů.

Nobelovu cenu za mír převzala dcera Machado

Nobelovu cenu za mír, kterou letos obdržela venezuelská opoziční představitelka María Corina Machado, dnes v Oslu převzala v zastoupení její dcera Ana Corina Sosa, píší tiskové agentury. Ta poté pronesla tradiční přednášku laureátů místo nepřítomné matky. Přednáška je dostupná na webových stránkách Nobelova institutu.

Ve čtvrtek se sejdou lídři koalice ochotných, poté se chystá další schůzka

Ve čtvrtek se uskuteční virtuální jednání lídrů takzvané koalice ochotných, tedy zemí podporujících Ukrajinu v obraně před ruskou invazí. Dnes o tom podle agentury Reuters informoval úřad francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Už v pondělí se v Londýně sešli britský premiér Keir Starmer, Macron a německý kancléř Friedrich Merz s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, aby projednali evropský návrh k podobě amerického mírového plánu pro Ukrajinu.

KOMENTÁŘ: Centrální banka USA znovu hýbe zemí. Proč investory fascinují úrokové sazby?

Bankéři, investoři, správci fondů, šéfové amerických firem – ti všichni budou v týdnu sledovat, jakým způsobem rozhodne centrální banka USA o dalším vývoji úrokových sazeb. Očekává se totiž další snížení. Proč investoři rozhodnutí Fedu tolik prožívají?

SpaceX chce v rámci vstupu na burzu získat přes 30 miliard dolarů

Americká vesmírná společnost SpaceX miliardáře Elona Muska hodlá v příštím roce v rámci vstupu na burzu získat více než 30 miliard dolarů (zhruba 625 miliard Kč). S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom informovala agentura Bloomberg. Vstup firmy SpaceX na burzu by se tak mohl stát největší primární veřejnou nabídkou akcií (IPO) v historii.

Rakouská vláda jedná o osudu hraničních kontrol, týkají se i Česka

Rakouská vláda by brzy mohla představit nový koncept ostrahy hranic, který by ukončil stávající hraniční kontroly týkající se mimo jiné i Česka nebo Slovenska. Dnes o tom informoval list Kronen Zeitung, podle kterého takovou možnost tvrdě kritizuje burgenlandský hejtman Hans Peter Doskozil. Podle něj by to byla hrubá nezodpovědnost, jejíž následky by dolehly především na jeho spolkovou zemi. Vládní koalici lidoveckého kancléře Christiana Stockera rovněž vyčítá, že ho k nynějšímu jednání o osudu kontrol nepřizvala.

Evropa už o snižování závislosti na Číně jen nemluví, postupuje k činům

Čína má nadbytečnou produkci a slabou domácí poptávku, Evropa je na ní závislá a americká obchodní politika ještě zvýšila čínský dovoz na starý kontinent. Evropská unie (EU) se ale od pandemie snaží diverzifikovat dodavatelský řetězec. Brzy už nepůjde jen o řeči, ale i činy, tvrdí Jens Eskelund, prezident Obchodní komory EU v Číně.

Papež zkritizoval Trumpa za výroky o Evropě, varoval před rozkladem

Papež Lev XIV. v úterý po setkání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským zkritizoval Donalda Trumpa za jeho výroky na adresu Evropy a snahu ji obejít při jednání s Ruskem o míru na Ukrajině. Podle hlavy katolické církve není takový přístup realistický.

Rok 2025 se řadí mezi nejteplejší v historii

Rok 2025 potvrzuje trend poslední dekády. Teploty stoupají, extrémy sílí a vědecké týmy hlásí další rekordy, které posouvají planetu dál od podmínek, na které byla zvyklá. Data ukazují, že letošek patří mezi nejteplejší roky vůbec.

Zelenskyj: Ukrajina a Evropa jsou připraveny předložit USA verzi mírového plánu

Ukrajina a její evropští partneři hodlají předat Spojeným státům "upřesněné dokumenty" týkající se mírového plánu na ukončení války s Ruskem, uvedl dnes ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Zelenskyj poblahopřál Babišovi ke jmenování premiérem a popřál mu mnoho úspěchů

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes na síti X pogratuloval Andrejovi Babišovi ke jmenování premiérem, popřál mu mnoho úspěchů a uvedl, že se těší na další posílení spolupráce obou zemí. Zmínil přitom působení českých firem na Ukrajině nebo spolupráci s nimi. Napsal, že se rád v blízké budoucnosti s novým předsedou české vlády setká. Předsedovi hnutí ANO pogratulovala také premiérka Julija Svyrydenková, která ho pozvala na Ukrajinu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama