Protext ČTKPizza! Pizza! Pop-up – to nejlepší z Apenin míří do Prahy! Italská...

Pizza! Pizza! Pop-up – to nejlepší z Apenin míří do Prahy! Italská gurmánská nálož připomene léto už za několik dnů v Holešovické tržnici

Praha 2. října 2023 (PROTEXT) – Přijďte na své aperitivo po práci jako praví Italové a vychutnejte si sluncem provoněnou kuchyni

To nejlepší z italské pouliční kuchyně bude již za několik dnů k mání v Holešovické tržnici v rámci nové gurmánské série představující kuchyně všech druhů a vůní světa. Koncept Pop-up dnů bude tentokrát zaměřen na Apeninský poloostrov, který však rozhodně není jen o světovém besteselleru pizze. A tak v Tržnici bude mít tato všemi milovaná „placka“ své místo v menu vedle řady dalších italských specialit jako focaccia, pasta, piadina a samozřejmě spousta lahodného prosecca či Aperolu. PIZZA! PIZZA! Pop-up opanuje už 12.10. od 11.00 do 21.00 hodin venkovní prostory Holešovické tržnice na přilehlém korzu u Haly 17 a naváže tak na první ze série Pop-up dnů Pastrami. Pohodovou náladu akce pak doladí hostující DJs. Italské lahůdky, vynikající vína a koktejly, příjemná hudba, posezení pod širým nebem a setkání s kolegy u oběda či přáteli v odpoledních a večerních hodinách, zkrátka pravé italské bezstarostné aperitivo. To vše nabídne ojedinělá akce, která vám zaručeně projde žaludkem. Tak přijďte a prodlužte si léto v Holešovické tržnici!

Pizza, pasta nebo focaccia?

Jak už samotný název napovídá, tentokrát bude v Holešovické tržnici v rámci Pop-up konceptu pizza, ale v nabídce samozřejmě nebudou chybět ani další středomořské lahůdky zejména z pouliční kuchyně. Na koho se těšit?

● Ňam.Ňam.Piaggio

● Coffee Monkee

● Aperol Ape

● Toskana

● Mate’s PIZZA TRUCK

● Tigelleria Mille Lire

● ZONA bistro

…a další mistři italské kuchyně. Chybět ale nebude ani již tradičně sociální podnik Gule se svým Food Truckem, který Holešovická tržnice pravidelně na svých akcích podporuje.

„S dlouholetou vášní pro objevování kuchyní z celého světa jsme našli svůj největší zdroj inspirace – italskou kuchyni. Z přátelství a lásky k dobrému jídlu vznikla ZONA. Naše filozofie se zakládá na jednoduchosti. Vše včetně omáček si připravujeme sami podle našich vlastních receptů. Pečlivě vybíráme ty nejkvalitnější čerstvé suroviny, s nimi si kreativně hrajeme a poté je servírujeme na dokonale do křupava zapečené domácí focaccie,“ komentují nabídku zástupci bistra ZONA.

Oběd i večeře po italsku – aperitio s přáteli po vzoru filmových hvězd šedesátých let

Vezměte kolegy i šéfy, svolejte rodinu a přijďte si prodloužit léto do Tržnice. Na korzech u Haly 13 a 17 budou připraveny food trucky, posezení i DJs, večer si pak celkový zážitek umocníte souběžně probíhajícím festivalem Signal.

„Jestliže jsme v rámci první akce Pastrami ze série Pop-up v podstatě zkoušeli zájem široké veřejnosti a celkově potenciál samotného konceptu, kdy v jeden den představíme široké veřejnosti určitou světovou kuchyni a zároveň vytvoříme z Tržnice místo, kde se setkají kolegové z práce u oběda, přátelé či rodina na večeři nebo klidně proběhne obchodní jednání u dobrého jídla, pití a za zvuků pohodové hudby, nyní už víme, že přesně takový koncept má u nás v Tržnici určitě své místo. Pastrami dokonce předčilo naše očekávání, a tak můžu s velkou radostí říct, že PIZZA PIZZA už tak vznikal v dokonalé pohodě a harmonii, kdy už jsme si zejména hráli s obsahem a tou nejlepší nabídkou, kdy v rámci Italské kuchyně je nejen v Praze určitě z čeho vybírat. Naším cílem je však představit zejména unikátní a ojedinělé dodavatele, kteří mají k dobrému jídlu stejnou vášeň a lásku jako my tady v Tržnici,“ říká Aleš Víšek z programového oddělení Holešovické tržnice a autor konceptu Pop-up.

PIZZA PIZZA představí hned několik dodavatelů italské gastro scény z Prahy a nabídka bude obsahovat nejen pizzu, ale i pastu, focacciu, spoustu sladkostí i lahodných drinků. Celá akce se odehraje za doprovodu DJs a vstup na akci je volný.

Více o akci: ZDE

Lokalita: korzo u Hala 17 a 13

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Doporučujeme

Evropa může kvůli nedostatku paliva sáhnout po amerických zásobách

Evropské aerolinky by mohly začít více využívat letecké palivo vyráběné ve Spojených státech. Důvodem jsou obavy z možného nedostatku paliva po narušení dodávek z oblasti Perského zálivu. Situaci komplikuje válka USA a Izraele s Íránem, která už výrazně zvedla cenu paliva pro evropské dopravce.

EK: Aerolinky kvůli drahému palivu nesmějí zpětně zdražovat letenky

Aerolinky kvůli růstu cen paliva způsobenému válkou na Blízkém východě nesmějí dodatečně navyšovat ceny již zakoupených letenek prostřednictvím palivových příplatků. Dopady války v Íránu na trh s leteckým palivem nejsou natolik závažné, aby ospravedlnily plošné omezení práv cestujících. Uvedla to Evropská komise v nových pokynech pro dopravní sektor EU vytvořených s ohledem na současnou krizi na Blízkém východě.

Hasiči u elektrárny v Černobylu bojují s rozsáhlým lesním požárem

V uzavřené zóně Černobylské jaderné elektrárny bojují podle ukrajinských úřadů hasiči s rozsáhlým lesním požárem. Ten vypukl ve čtvrtek v důsledku pádu dronu na území tamní rezervace. Dnes se požár rozšířil na odhadovanou plochu přibližně 1100 hektarů, práci hasičů ztěžují nárazy větru a obtížný terén. Podle agentury AFP nebyl zaznamenán žádný nárůst radioaktivity.

Pachatelé zajali rukojmí při přepadení banky v Sinzigu na západě Německa

Pachatelé zajali rukojmí při přepadení pobočky banky Volksbank ve městě Sinzig ve spolkové zemi Porýní-Falc na západě Německa. Na místě zasahuje velký počet bezpečnostních složek, píše agentura DPA s odvoláním na policii. Ta se domnívá, že mezi rukojmími nejsou klienti banky. Nic podle policie nenaznačuje, že jsou na místě mrtví či zranění. Jedním ze zajatých je řidič vozidla, které převáželo peníze.

V Realu Madrid vypukl konflikt mezi Valverdem a Tchouaménim

Atmosféra v Realu Madrid houstne. Podle informací ze Španělska se během posledních dnů dostali do ostrého konfliktu Federico Valverde a Aurélien Tchouaméni. Napětí mělo vyvrcholit dvěma potyčkami na tréninku, po kterých skončil uruguayský záložník v nemocnici s poraněním hlavy. Klub už zahájil disciplinární řízení a situaci řeší interně.

Rusko podle Kyjeva útočilo na frontě, Moskva ohlásila stovky ukrajinských dronů

Rusko v noci útočilo na ukrajinské pozice na frontě a vyslalo nad Ukrajinu drony, napsal dnes na telegramu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ukrajinské síly podle něj zasáhly mimo jiné ropné zařízení v ruské Jaroslavli. Obě země se navzájem obviňují z porušení příměří, které Moskva jednostranně vyhlásila v souvislosti s oslavami konce druhé světové války. Rusko ohlásilo stovky sestřelených ukrajinských dronů, Kyjev podle něj útočil na vojenské i civilní cíle.

Tři turisté zahynuli a po deseti se pátrá po výbuchu sopky ve východní Indonésii

Tři turisté zahynuli a po dalších deseti se dále pátrá po dnešním výbuchu sopky na ostrově Halmanera ve východní Indonésii. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na policii. Záchranáři původně uváděli, že hledají 20 pohřešovaných turistů, z nichž devět je singapurské národnosti. Oblak dýmu po ranní erupci vulkánu stoupá kilometry vysoko.

WHO: Letuška hospitalizovaná v Amsterdamu měla negativní test na hantavirus

V Amsterodamu hospitalizovaná letuška, která vykazovala možné příznaky nákazy hantavirem, na něj měla negativní test, oznámila dnes podle tiskových agentur Světová zdravotnická organizace (WHO). Nizozemka zaměstnaná u letecké společnosti KLM přišla do kontaktu s infikovanou 69letou ženou z výletní lodi MV Hondius, na níž nákaza v Atlantickém oceánu vypukla. Nakažená žena, rovněž Nizozemka, později zemřela v johannesburské nemocnici. Na nákazu dosud zemřeli tři cestující výletní lodi.

Soud rozhodl, že Trumpova nejnovější cla jsou nezákonná, částečně je zablokoval

Nejnovější globální desetiprocentní cla uvalená v únoru americkým prezidentem Donaldem Trumpem podle obchodního zákona z roku 1974 jsou nezákonná, rozhodl ve čtvrtek americký soud pro mezinárodní obchod. Zablokoval je však pouze pro dva soukromé dovozce a americký stát Washington. Rozhodnutí soudu ponechává dočasné celní poplatky, které by měly vypršet v červenci, v platnosti pro všechny ostatní dovozce, zatímco soudy projednají případné odvolání vládou. Píše o tom agentura Reuters.

Trump dal EU ultimátum, aby schválila obchodní dohodu s USA

Donald Trump pohrozil Evropské unii výrazným zvýšením cel, pokud do začátku července nesplní podmínky obchodní dohody se Spojenými státy. Nový termín stanovil na 4. července, tedy den amerického státního svátku.

SUV mění evropská města i klima

Evropa řeší, jak dál naložit s rostoucí oblibou velkých aut. SUV zabírají více místa, spotřebují více energie a při nehodách představují větší riziko. Tlak na změnu sílí ve chvíli, kdy města bojují se znečištěným ovzduším, přehříváním ulic i snahou dostat více lidí z aut do veřejné dopravy, na kola nebo na chodníky.

Austrálie obvinila dvě ženy spojené s ISIS ze zločinů proti lidskosti

Australské úřady obvinily tři ženy spojené s Islámským státem po jejich návratu ze Sýrie. Dvě čelí obvinění ze zločinů proti lidskosti kvůli údajně drženým otrokyním. Třetí žena čelí obvinění z podpory teroristické organizace.

Shakira představila píseň pro mistrovství světa 2026

Shakira připravila novou píseň pro mistrovství světa ve fotbale 2026. První ukázku představila prostřednictvím krátkého videa, které naznačuje podobu celé skladby. Navazuje tak na své předchozí projekty spojené s fotbalovými šampionáty.

Siniaková v Římě nevyužila devět mečbolů a končí

Kateřina Siniaková prožila v Římě jeden z nejbolestivějších zápasů sezony. Česká tenistka měla proti Anně Kalinskaya devět mečbolů, ani jeden ale neproměnila a po více než tříhodinové bitvě vypadla ve druhém kole. Naopak Linda Nosková postupuje dál, když bez větších problémů zvládla duel s Anastasií Zakharova.

Americká armáda zasáhla íránská vojenská zařízení

Hormuzský průliv zažil další vážnou eskalaci. Americká armáda tvrdí, že její lodě čelily íránským raketám, dronům a rychlým člunům. Teherán naopak obviňuje Washington z porušení příměří.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama