Více
  -0.4 C
  Czech
  Sobota, 4 prosince, 2021

  Picassovy obrazy se v Las Vegas vydražily za více než 100 milionů dolarů

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Při pohledu na ceny, za které se prodávají některá umělecká díla, se mnohým tají dech. Devět Picassových obrazů a dva kusy keramiky se nyní v Las Vegas prodaly v aukci za více než 100 milionů dolarů. Informuje o tom The Guardian a BBC.

  Las Vegas, známé svým nočním životem, kasiny a párty, se stalo také destinací pro milovníky umění. V jednom z hotelů a kasin, Bellagio, se totiž podařilo bývalému majiteli Steve Wynnovi sesbírat díla známého španělského malíře a sochaře Pabla Picassa.

  Jeho kubistické obrazy, vyznačující se nahlížením na předmět či osobu z mnoha úhlů současně, se prodávají za astronomické částky. 11 děl tohoto jednoho z nejznámějších umělců bylo v sobotu prodáno v aukci za více než 100 milionů dolarů.

  Aukce se konala právě v onom hotelu a kasinu Bellagio, kde byla díla vystavena po léta. Došlo k ní dva dny před 140. výročím Picassova narození.

  Hotel však nepřišel o všechny Picassovy obrazy. Restaurace hotelu, jež se jmenuje Picasso, bude i nadále vystavovat 12 dalších děl tohoto španělského umělce.

  Hotelová skupina MGM Resorts, kam Bellagio patří, chtěla nicméně zvýšit různorodost své kolekce a zařadit například více uměleckých děl od žen, LGBTQ umělců či umělců se zdravotním postižením, uvádí The Guardian.

  Celkem tvoří sbírku výtvarného umění této skupiny hotelů asi 900 děl od 200 umělců. Najdete tam i kousky například od Boba Dylana. Před více než 20 lety ji založil právě Steve Wynn.

  Ceny jednotlivých obrazů se pohybují kolem desítky milionů dolarů

  Na nejvyšší cenu se vyšplhal obraz Femme au Béret Rouge-Orange (Žena s červeno-oranžovým baretem) z roku 1938. Ten zobrazuje Picassovu milenku a múzu Marii-Thérèse Walter a byl prodán za 40,5 milionu dolarů.

  Jedním z obrazů prodaných v sobotní aukci bylo také dílo nazvané Homme et Enfant (Muž a dítě). Obraz, který znázorňuje dvě postavy – vousatého muže a dítě s výrazným kloboukem, byl vydražen za 24,4 milionu dolarů.

  I menší díla z keramiky se ale prodávala za jednotky milionů dolarů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Alec Baldwin při natáčení zastřelil kameramanku

  Baldwin v rozhovoru popřel zodpovědnost za osudný výstřel při natáčení

  Alec Baldwin v televizním rozhovoru popřel zodpovědnost za zastřelení kameramanky při natáčení westernového filmu Rust. Americký herec zároveň řekl, že by se možná zabil, kdyby věřil, že k incidentu došlo jeho chybou.
  Alec Baldwin: Spoušť jsem nestiskl

  První televizní rozhovor od tragédie: Spoušť jsem nestiskl, řekl Baldwin o výstřelu na place

  Už to bude šest týdnů od chvíle, kdy při natáčení filmu Rust v Novém Mexiku přišla o život kameramanka Halyna Hutchins. Nyní herec Alec Baldwin, který při tragickém výstřelu držel zbraň v ruce, podle ukázek z emotivního rozhovoru prohlásil, že spoušť nezmáčkl.
  Zemřel Virgil Abloh, umělecký ředitel značky Louis Vuitton

  Svět módy truchlí. Virgil Abloh, umělecký ředitel značky Louis Vuitton, podlehl rakovině

  Virgil Abloh, syn přistěhovalců z Ghany narozený v Americe, který se propracoval až na vrchol módního průmyslu a zastával roli uměleckého ředitele luxusní značky Louis Vuitton, zemřel v neděli ve věku 41 let. Dva roky bojoval se vzácnou formou rakoviny. Oznámení o úmrtí návrháře se objevilo na jeho oficiálním účtu na Instagramu.
  Italský umělec Cibo bojuje proti projevům nenávisti

  Z hákového kříže cupcake. Italský umělec Cibo bojuje proti projevům nenávisti po svém

  Hákové kříže na stěně se mění v obří dortíky s fialovou polevou a slova „můj Hitler“ v „moje muffiny“. To vše stihne za jeden den italský pouliční umělec, který bojuje proti rasismu tím, že nenávistné graffiti přetváří v jídlo.
  Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů dolarů

  Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů dolarů tvůrcům seriálového hitu House of Cards

  Americký herec Kevin Spacey prohrál spor se společností MRC, která produkovala hit Netflixu House of Cards (Dům z karet). Arbitr studiu přiznal nárok na téměř 31 milionů dolarů (zhruba 700 milionů korun). Herec v seriálu účinkoval pět sezón, než o roli před čtyřmi lety přišel po několika obviněních ze sexuálního obtěžování.
  Brit Awards zruší dělení kategorií podle pohlaví

  Brit Awards od příštího roku zruší dělení kategorií podle pohlaví

  Od roku 2022 se budou na Brit Awards udílet trofeje v genderově neutrálních kategoriích, oznámili v pondělí organizátoři britských hudebních cen. Nahradí tak dosavadní dělení na mužské a ženské.
  Reklama
  Reklama
  Reklama