Více
  0.1 C
  Czech
  Sobota, 4 prosince, 2021

  Petrodvorec: skvělý jednodenní výlet z Petrohradu

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pokud navštívíte Petrohrad, je výlet do Petrodvorce skoro povinností. Žádný jiný palác v Rusku nemůže konkurovat jeho extravagantnímu parku s fontánami. Výhledy jsou krásné, ať se podíváte kterýmkoli směrem a palác líčí smutnou, ale důležitou kapitolu historie Petrohradu.

  O Petrodvorci

  Petrodvorec se zrodil z vize vybudovat v Rusku palác a park, který by konkuroval francouzskému Versailles. Počátkem roku 1700 zahájil Petr Veliký stavbu svého parku s fontánami, ke které dokonce přispěl svými vlastními architektonickými plány. Brzy také začaly práce na Velkém paláci Petrodvorce i na odlehlých minipalácích v parku, kde si císař mohl užívat soukromí a hostit návštěvníky.

  Po dvě století zůstal Petrodvorec velkolepou rezidencí. Bohužel během druhé světové války byl palác i park zničeny. Trvalo roky restaurování, než se rezidenci vrátila její původní podoba a ta tak znovu mohla přivítat návštěvníky.

  Pozor na nákup správných vstupenek

  Rezidence s parkem má několik vchodů. U každého z nich si nejprve musíte zakoupit vstupenku. Ovšem pozor, platí převážně jen na pohyb po parku! V parku najdete malé paláce, jako je palác Monplaisir nebo palác Marly, jež vyžadují samostatnou vstupenku. Jeskyně pod Grand Cascade také vyžadují samostatnou vstupenku. Existuje možnost koupit si nižší vstupenku do parku s návštěvou jednoho z vámi zvolených muzeí, nikoli však Grand Palace. Velký palác je samostatný a opět vyžaduje zvláštní vstupenku. Interiéry paláce byly od druhé světové války kompletně zrestaurovány a je zde speciální expozice přibližující, jak místnosti vypadaly těsně po válce.

  Jak se sem dostanete

  Petrodvorec je velmi oblíbená destinace, takže z Petrohradu se tam dostanete mnoha způsoby a cestami. Nejoblíbenější a nejvíce vzrušující způsob je hydrofoil z nábřeží paláce v Petrohradu. Cesta je velmi rychlá, asi 15 minut, a dopraví cestující přímo do spodní části parku. Lístky na tento „létající vodní člun“ ale nejsou zrovna levné.

  Do Petrodvorce jezdí také veřejná doprava. Vlak odjíždí zhruba každou hodinu z vlakového nádraží Baltiyskiy a do stanice Old Peterhof dorazí do 30 minut. Do parku je to ale dalších 20 minut pěšky. Další možností je autobus nebo minivan. Minivany odjíždějí z různých stanic metra: č. 424, 224 a 424a ze stanice Avtovo, č. 404, 054 ze stanice Baltiyskaya a č. 103 ze stanice Leninsky Prospekt. Nicméně pozor – minivany zastavují pouze na požádání, takže musíte vědět, kam jedete a kde vám má řidič zastavit, abyste nebyli překvapeni…

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  trhy v Indii

  Je libo tržiště plné knih, nebo raději blešák? Navštivte trhy v Indii

  Cesta do jakékoliv země na světě by měla zahrnovat i návštěvu tržiště. Tam se potkáte s místními, ochutnáte lokální jídlo a nasajete tu pravou atmosféru. V Indii to platí dvojnásob. Které trhy nevynechat?
  Trhy v Indii

  Čerstvé ovoce i drahokamy. Na tradičních trzích v Indii seženete vše

  Při návštěvě Indie nesmíte vynechat místní tržiště. Je to jako výlet do jiného světa. Všechen ten barevný mumraj vás okouzlí na první pohled.
  Světlušky

  Do Vietnamu za světluškami

  Pozorovat maličkatá létající stvoření, která vyzařují blikající, teplé světlo, a přitom poslouchat uklidňující zvuky cvrčků, je skvělým zážitkem. Vydejte se za ním do Vietnamu.
  Nákupní centrum Čína

  Do kostela jako na koncert. Jak se slaví Vánoce v Číně

  V západních zemích křesťané slaví Vánoce většinou ve vší vážnosti, aby si připomněli narození Ježíše Krista. Oproti tomu v Číně je to spíše legrace a komerční záležitost.
  Trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 2

  Směsice barev, vůní i chutí, to jsou tradiční indické trhy. Koupíte tu téměř vše, na co pomyslíte. A pokud nechcete nakupovat, alespoň se po nějakém trhu projděte, je to zážitek sám o sobě.
  tradiční trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 1

  Hledáte autentický indický zážitek? Chcete si koupit lokální zboží za dostupné ceny? Putování labyrintem tradičních trhů je správnou cestou.
  Reklama
  Reklama
  Reklama