Více
  15.5 C
  Czech
  Středa, 10 srpna, 2022

  Pěší turistika v Rakousku

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Rakousko ve východních Alpách je horským klenotem ve střední Evropě, který sousedí s 8 různými zeměmi. Co postrádá na pobřeží, to vynahrazuje jinou nádhernou. Horami.

  Přírodní scenérii Rakouska tvoří převážně alpské louky, zelená údolí a krasové vápencové útvary. Protože je převážně hornaté, většina lidí ho zná jako ráj pro zimní lyžování a snowboarding. I v létě má ovšem Rakousko co nabídnout.

  Alpské klima ve spojení s množstvím kvetoucí přírody na jaře a v létě z něj činí ideální místo pro pěší turistiku. Pokud jste nováčci, měli byste znát pár základních věcí, než se vypravíte do hor.

  Co vědět před pěší turistikou v Rakousku

  Rakousko je známé svými horami. Krajina této země je ale víc než jen její rozeklané vrcholy. Kolem Dunaje na severovýchodě je vše docela ploché. Podél toku řeky vedou mírné stezky, které se vinou do polí a lesů. Krasové vápencové útvary a masivy zde vytvářejí spoustu zajímavých míst, která stojí za to navštívit.

  Pokud se chystáte prozkoumat hlavní město Vídeň, můžete vyrazit za pěší turistikou k blízkému Neziderskému jezeru. Je to největší jezero v zemi a je známé pro cyklistiku, windsurfing a možnost navštívit okouzlující vinice v okolí.

  Pokud jde o pěší turistiku po rakouských horách, existuje nespočet možností různých stupňů obtížnosti. Je možné, že se budete jen toulat po bujných alpských loukách, ale ve vyšších nadmořských výškách to může být náročné.

  Ideální je vyrazit do hor za turistikou na jaře nebo v létě. I tak buďte připraveni, že v horských oblastech může být velmi chladno.

  Základy bezpečnosti

  Rakouské hory, úžasné národní parky a bohatá příroda tvoří ideální místo pro nadšené turisty. Možná to není první turistická destinace, která vám přijde na mysl, ale až jí vyzkoušíte, budete nadšeni.

  Najdete zde několik náročných horských výstupů, takže je samozřejmé, že bezpečnost na stezce je nesmírně důležitá.

  Buďte připraveni

  Zatímco na některé túry v Rakousku vám bude stačit pouze pevná turistická obuv, jiné budou vyžadovat speciální vybavení. Ať už je to cokoliv, určitě si udělejte domácí úkoly a zabalte si tu správnou sadu vybavení.

  Vězte, do čeho jdete

  Některé zdejší pěší túry mohou být pěkně vyčerpávající. Ujistěte se, že přesně víte, co vás čeká. Jak dlouhý trek máte před sebou, jaké převýšení, jaká je jeho náročnost a jaké vybavení je potřeba.

  Podívejte se na počasí

  Počasí v horách umí být nepředvídatelné. Než se vydáte na túru, zkontrolujte si předpověď. Někdy mohou být některé trasy po silném dešti uzavřeny, takže je dobré prověřit to předem.

  Respektujte přírodu

  Je důležité respektovat přírodní prostředí, bez ohledu na to, kde na světě se nacházíte. Některé z rakouských národních parků jsou domovem divočáků, jelenů, a dokonce i rysů. Vždy se držte v bezpečné vzdálenosti od divoké zvěře a nezanechejte za sebou žádné stopy.

  Vezměte si s sebou GPS

  Na lépe značené stezce ji možná nebudete potřebovat, ale vzít si s sebou GPS na náročnější túru je skvělý nápad. Záložní mapa a kompas jsou také solidní sázkou, nikdy nevěřte mobilnímu signálu v horách.

  Nechoďte sami

  Může se to zdát dobrodružné, ale túry s kamarádem jsou vždy bezpečnější možností. Pokud se rozhodnete pro pěší túru sami, vždy informujte někoho o podrobnostech vaší trasy.

  Ponechte si dostatek času

  Vyjděte se s dostatečným předstihem, abyste mohli dorazit do cíle ještě před západem slunce.

  Sjednejte si cestovní pojištění

  Nikdy nevíte, kdy se může něco pokazit, takže mít cestovní pojištění není rozhodně na škodu. Ujistěte se, že máte dobré pojištění, které pokryje všechny činnosti, které budete dělat. A nezapomeňte na omezení nadmořskou výškou.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS