Více
  11.6 C
  Czech
  Pátek, 27 května, 2022

  Peklo v anglických věznicích: Odsouzení teroristé bičují ostatní vězně

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Teroristé v anglických věznicích zavádí právo šaría a bičují vězně, kteří porušují jejich přísný muslimský kodex. Pro The Sun to uvedl nezávislý recenzent teroristické legislativy, Jonathan Hall.

  Někteří trestanci ve věznicích, jako je HMP Belmarsh v Thamesmead v jihovýchodním Londýně a Whitemoor v Cambridgeshire, mají využívat svůj status „celebrity“ a přebírat vládu nad celým zařízením a snažit se radikalizovat své spoluvězně. Ovládají samotný personál, který je proti nim bezmocný. Informoval o tom ve středu The Sun.

  Hall tyto jedince nazval „autoritativními a samozvanými emíry“, kteří se snaží přimět širší muslimskou vězeňskou populaci k radikalizaci. Vězni jsou podle jeho slov například vyloučeni ze sprch a jídelen, pokud správně nedodržují islámské halal stravování. (Obecně platí, že islámský dietní zákon rozlišuje mezi povolenými potravinami a nápoji – halal, a těmi, které jsou zakázány Bohem – haram.)

  I personál musí poslouchat

  Vězni, kteří naopak příkazy dodržují, jsou odměňováni dárky. Očekává se od nich, že po propuštění budou šířit islámský teror a nenávist. Probíhají prý také pokusy o selekci muslimů a těch, kteří v dodržování náboženských pravidel zaostávají, včetně zaměstnanců.

  Jonathan Hall řekl, že tito extrémisté usilují o zavedení tvrdého muslimského kodexu, který zahrnuje praktikování práva šaría a trestání včetně bičování. Zaměstnanci věznic přitom nemají odvolání. Jsou totiž proti nim ze strany zločinců podávána falešná obvinění z rasismu, špatného zacházení a islamofobie, aby je delegitimizovali. Pracovníci proto raději mlčí a teroristům v jejich požadavcích vyhoví.

  Mezi zmiňované extremisty patří i džihádista Usman Khan (28), který v roce 2019 ubodal k smrti dva lidi na London Bridge. Byl propuštěn v polovině svého šestnáctiletého trestu, a to přesto, že plánoval pozabíjet personál a zároveň se měl pokoušet radikalizovat další vězně.

  Poslední jednu a půl dekádu skupiny vězňů přijaly protistátní islamistický postoj, který schvaluje nebo podporuje násilí vůči nemuslimským vězňům, vězeňským důstojníkům a široké veřejnosti,“upozornil recenzent. Doporučil posílit týmy, aby odhalily známky terorismu, a vytvořit zákon, který by ze spáchání teroristického trestného činu ve vězení učinil konkrétní zločin, čemuž tak dosud nebylo.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  1 komentář

  1. Pánbůh s lidmi, až je propustí. Přehnaná svoboda to náhodou není?

  Comments are closed.