Více
  -0.4 C
  Czech
  Sobota, 4 prosince, 2021

  Pau Gasol dává sbohem. Mistr světa a šampion NBA končí, Lakers vyřadí jeho šestnáctku

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Basketbalová veřejnost smutní, ikonický Španěl se loučí s profesionální dráhou. Pau Gasol strávil v NBA neskutečných 18 sezon a dvakrát slavil titul. Kariéru ukončil včera na tiskové konferenci v Barceloně, kde se svou profesí začínal. V 41 letech už mu ale tělo pomalu vypovídá službu.

  Pau Gasol je basketbalovým fenoménem. Jméno si udělal nejprve na „starém“ kontinentu, na 18 sezon se pak přesunul za Atlantský oceán. Hrával za Memphis, San Antonio, Chicago a krátce i Millwaukee. Největší úspěchy ale zažil v dresu Los Angeles Lakers.

  S ním ovládl v letech 2009 a 2010 celou NBA a stal se hrdinou. Spolu se svým parťákem Kobem Bryantem, který vloni zahynul při tragické nehodě vrtulníku, tvořil silné duo. „Byl bych rád, kdyby tu byl, ale život někdy není fér,“ přiznal Gasol.

  Španělský pivot se v závěru kariéry potýkal se zraněními a dva roky nehrál kvůli bolavé noze. Na začátku letošního roku se vrátil do Barcelony, aby se připravil na olympijské hry. Ty poslední v jeho profi kariéře. A plán se mu povedl.

  „Dostal jsem se do bodu, kdy jsem byl smířený s končící kariérou, ale když to šlo dobře, podepsal jsem s Barcelonou, což úplně v plánu nebylo. A podařilo se mi vyhrát ligu s klubem, ve kterém to všechno začalo a kde jsem debutoval,“ řekl včera Gasol.

  Lakers možná vyřadí jeho šestnáctku

  Gasol končí jako velikán. Na kontě má kromě triumfů v NBA i dvě olympijská stříbra, zlato z mistrovství světa a třikrát kraloval se Španěly i mistrovství Evropy. Jeho kvalitu ocenil i vrchní komisař NBA Adam Silver.

  „Pau Gasol je nepochybně jedním z nejuznávanějších hráčů své generace. Blahopřejeme Pauovi k vynikající kariéře a děkujeme mu, že je tak oddaným vyslancem naší ligy,“ prohlásil.

  Zámořská média dokonce začala spekulovat o tom, že by se Gasol stal celkově už 11. hráčem LA Lakers, kterému by se dostala pocta v podobě vyřazeného čísla na dresu. Zařadil by se tak po bok Bryanta, Abdula-Jabaara, Magica Johnsona či Shaquilla O’Neala.

  Zda se informace potvrdí, to je zatím ve hvězdách. Faktem teď ale je, že legendární 16ka už na palubovku v profesionální zápase nevyběhne. Děkujeme za vše, Pau.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Billie Jean Kingová

  Billie Jean Kingová obdrží cenu Muhammada Aliho za celoživotní přínos sportu

  Billie Jean Kingová bude oceněna společností Sports Illustrated za celoživotní sportovní přínos. Tenistka Naomi Osakaová se nechala slyšet, že Kingová vydláždila cestu přesně takovým ženám, jako je ona, což je pro ni důvodem, proč má ocenění dostat.
  Olympijská kolekce

  Vlajka v hlavní roli, národní barvy k tomu. Česká výprava pojede na OH ve slušivé kolekci

  Čas se pomalu krátí, olympijské hry v čínském Pekingu jsou na programu už během února příštího roku 2022. Sportovci se připravují na hry po svém, jednotlivé výpravy ale měly společně napilno třeba při tvorbě kolekcí. Český olympijský výbor představil nové oděvy v úterý dopoledne. Ústředním motivem je česká vlajka a národní barvy.
  Dick Vitale

  Věhlasný basketbalový komentátor bojuje s rakovinou. Během zápasu se rozplakal

  Vysokoškolský basketbalový komentátor Dick Vitale usedl do komentátorského křesla po tom, co světu oznámil boj s velmi závažnou nemocí. Několik týdnů nazpátek se dvaaosmdesátiletá hlasatelská hvězda svěřila, že bojuje s rakovinou. Udržet emoce na uzdě šlo v tu chvíli jen těžko.
  NHL: Devils vs. Wild

  Komedie v zámořské NHL. Minnesota nestihla úvodní buly, hokejisté uvízli v zácpě

  Kuriózní situace byla k vidění v zápase NHL mezi New Jersey Devils a Minnesotou Wild. Tedy přesněji, ještě před zápasem. Hostující tým nezvolil k cestě na utkání zrovna ideální čas a přes New York cestoval přímo v době Dnu díkuvzdání. Kvůli dopravní situaci hokejisté nestihli úvodní vhazování.
  Mark Cavendish

  Cyklista Cavendish prožil hrozivý pád. Vinu za kolaps plic a zlámaná žebra prý nese voda

  Na závody dráhových cyklistů v belgickém Gentu nebude britský jezdec Mark Cavendish vzpomínat s úsměvem. Po kolizi, kterou způsobila ve vysoké rychlosti voda na trati, musel být odnesen na nosítkách a převezen do nemocnice. Tam mu byla zjištěna zlomená žebra, k tomu musí cyklista zkousnout i plicní pneumotorax.
  Oliver König

  Königův skvělý začátek v superbicích zhatil pád. Český jezdec zaujal rychlostí

  Asi v nejhorších možných podmínkách si Oliver König odbyl premiéru v mistrovství světa superbiků. Poslední závody sezony v Indonésii probíhaly na osychající trati. Talentovanému českému jezdci vyšel úvod, když se dokonce dostal na 14. místo. Jenže na začátku druhého kola přišel pád, v dalším závodě pak neodstartoval.
  Reklama
  Reklama
  Reklama