MagazínPankáči The Offspring vyhodili bubeníka, protože se nechce nechat naočkovat

Pankáči The Offspring vyhodili bubeníka, protože se nechce nechat naočkovat

Bubeník světoznámých punkrockerů The Offspring Pete Parada se nechal slyšet, že ho kapela vyhodila před turné. Nechce se totiž nechat naočkovat, píše CNN a další servery.

Parada, který hrál s The Offspring od roku 2007, zveřejnil na svém instagramovém účtu dlouhý příspěvek. V něm se předem omluvil, že bude osobní. „Vzhledem k mé zdravotní anamnéze a vzhledem k vedlejším účinkům těchto vakcín mi můj lékař absolutně nedoporučil se nechat očkovat,“ napsal Parada. „Koronavirus jsem měl před rokem s mírným průběhem, a vím, že bych jej zvládnul i znovu. Ale nevím, zda bych zvládl další záchvat Guillainova-Barrého syndromu, kterým trpím od dětství a zhoršuje se,“ napsal bubeník.

Guillainův-Barrého syndrom je autoimunitní onemocnění, které postihuje nervovou soustavu a někdy se projevuje úplnou paralýzou. Je to jeden z možných, byť velmi vzácných, vedlejších účinků vakcíny společnosti Johnson&Johnson.

Kvůli šířící se delta variantě covidu v USA mnoho promotérů a pořadatelů koncertů už vyžaduje plné očkování jak od diváků, tak účinkujících. „Nejsem tedy schopen dodržet to, co už je v hudebním průmyslu povinností. Proto se kapela nedávno rozhodla, že jsem potenciální hrozba, a to jak na turné, tak ve studiu,“ napsal Parada. „Píšu to proto, abyste se nedivili, že na následujících koncertech mě neuvidíte. Ale také chci sdílet svůj příběh, aby všichni, kteří jsou ve stejné situaci a cítí stejnou agónii a izolaci, věděli, že nejsou sami,“ sdělil.

Zdůraznil také, že není na své spoluhráče, se kterými hrál čtrnáct let, naštvaný. „Dělají to, co je v tuto chvíli pro ně nejlepší, a já dělám to samé. Přeju The Offspring jen to nejlepší, když se teď vracejí na pódia,“ vzkázal Parada.

Kapela The Offspring se k jeho slovům doposud nevyjádřila.

Doporučujeme

Írán zvažuje i útoky na vojenské základny USA v Evropě, řekly FT íránské zdroje

Írán zvažoval a zvažuje i útoky na americké vojenské základny v Evropě, pokud budou Spojené státy eskalovat válku s Teheránem, napsal dnes deník Financial Times (FT) s odvoláním na dva nejmenované íránské režimní zdroje. Íránský režim už od března v odvetě za americké útoky na svou zemi útočí na státy Perského zálivu, kde mají USA základny, a v květnu pohrozil rozšířením války za hranice Blízkého východu.

Ruská obrana v noci zničila 453 ukrajinských dronů, oznámilo ministerstvo obrany

Ruská protivzdušná obrana v noci na dnešek zničila 453 ukrajinských dronů nad dvěma desítkami ruských regionů, nad anektovaným poloostrovem Krym a nad Černým mořem, oznámilo ministerstvo obrany v Moskvě. O škodách se nezmiňuje. Podle médií a některých regionálních činitelů ukrajinské drony útočily například na průmyslové objekty v Ufě v Baškortostánu a zřejmě také na závod vyrábějící výbušniny v Dzeržinsku v Nižegorodské oblasti.

Americko-jihokorejské cvičení se na žádost Trumpa zkrátí o více než polovinu

Společné vojenské cvičení USA s Jižní Koreou bylo na žádost amerického prezidenta Donalda Trumpa zkráceno na více než polovinu. Došlo k tomu poté, co šéf Bílého domu vyzval k omezení těchto manévrů.

Írán odmítl obvinění z raketového útoku na SAE, ty s ním pozastavily obchod

Teherán v noci na dnešek odmítl úterní tvrzení Spojených arabských emirátů (SAE), že na ně vypálil dvě balistické rakety. SAE v úterý pozdě večer oznámily, že kvůli eskalaci v regionu s Teheránem pozastavují veškeré obchodní vztahy, informovala agentura AFP. Ta dnes také napsala, že náčelník generálního štábu íránské armády varoval státy Perského zálivu před poskytováním pomoci americké armádě. SAE je jednou ze zemí v regionu, kde mají USA vojenské základny.

Trump pozastavil na tři dny zavedení 50procentního cla na kanadské zboží

Americký prezident Donald Trump v noci na dnešek pozastavil plán na uvalení 50procentního cla na širokou škálu kanadských produktů. Dočasné odložení cel potrvá tři dny, oznámil prezident na síti Truth Social. Rozhodl se tak po úterním telefonátu s kanadským premiérem Markem Carneym. Informovaly o tom světové agentury. Nová cla měla vejít v platnost dnes. Carney později řekl, že v jednáních mezi oběma zeměmi zbývá ještě mnoho práce.

Sesazený ukrajinský ministr obrany Fedorov vyzývá k uspořádání voleb za války

Bývalý ukrajinský ministr obrany Mychajlo Fedorov vyzval k uspořádání voleb i během pokračující války s Ruskem. Tvrdí, že země musí najít legální a bezpečný způsob, jak obnovit plný demokratický proces. Jeho vystoupení představuje dosud nejvýraznější domácí politickou výzvu prezidentu Volodymyru Zelenskému od začátku plnohodnotné ruské invaze.

Sophie Adenot jako první Francouzka vystoupila do volného vesmíru

Francouzská astronautka Sophie Adenot se zapsala do historie. Jako první Francouzka opustila Mezinárodní vesmírnou stanici a vydala se do volného prostoru. Společně s americkým kolegou Anilem Menonem pracuje na výměně důležité komunikační antény.

Kultovní komedie Deset důvodů, proč tě nenávidím míří na Broadway

Romantická komedie, která pomohla odstartovat kariéru Heatha Ledgera a Julie Stiles, dostane muzikálovou podobu. Tvůrci nyní oznámili datum prvního představení i složení hlavního kreativního týmu.

V londýnském královském parku zaútočil jelen na člověka. Strážci museli zvíře zastřelit

Jelen v londýnském Richmond Parku zranil muže, který si v parku dělal piknik. Zvíře následně museli strážci zastřelit, protože ohrožovalo návštěvníky. Správci parku zároveň varují veřejnost, aby jeleny nekrmila a nepřibližovala se k nim.

Menšík a Nosková postoupili v Cincinnati do osmifinále

Čeští tenisté slavili na turnaji v Cincinnati dvě vítězství. Jakub Menšík přehrál Australana Rinkyho Hijikatu 6:3, 6:4 a Linda Nosková zdolala Dánku Claru Tausonovou 7:6, 6:2. Jiří Lehečka naopak podlehl Francouzi Arthuru Filsovi 1:6, 7:6, 3:6. Pozornost poutal také společný návrat Sereny a Venus Williamsových.

Na moskevský region mířilo přes 600 dronů, uvedl starosta ruské metropole

Na moskevský region útočilo v noci na dnešek 620 dronů, uvedl podle agentury AFP starosta Moskvy Sergej Sobjanin. Ruská protivzdušná obrana podle něj přes 180 bezpilotních prostředků v oblasti hlavního města zničila, zraněni byli tři lidé.

Kanada se snaží na poslední chvíli odvrátit americká cla

Kanada se na poslední chvíli snaží odvrátit nová americká cla, která mají vstoupit v platnost už ve středu. Vyjednavači obou zemí vedou ve Washingtonu intenzivní rozhovory, dohoda ale zatím nevznikla. Premiér Mark Carney označil jednání za velmi citlivá a odmítl zveřejňovat podrobnosti.

Hamás podle AFP potvrdil dodržování mírové dohody v Gaze, Izrael ji zatím odmítá

Teroristická organizace Hamás dnes podle agentury AFP potvrdila, že bude dodržovat mírovou dohodu v Pásmu Gazy. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu však dohodu, která má zahájit druhou fázi plánu amerického prezidenta Donalda Trumpa na ukončení války v Pásmu Gazy, odmítá, připomíná agentura. V pondělí uvedl, že hodlá pokračovat v útocích na dosavadními boji zpustošenou oblast.

Mořské želvy na Floridě překonaly rekord v počtu hnízd

Na floridských plážích letos vzniká rekordní množství hnízd mořských želv. Karety obecné se rozmnožují ve vyšších počtech než kdy dříve, ochránci přírody ale upozorňují, že jejich návrat z kritického stavu ještě není u konce. Budoucnost populací navíc může ovlivnit oslabování ochrany ohrožených druhů ve Spojených státech.

Pokus o převzetí Hugo Boss nevyšel. Frasers přesto získala téměř polovinu firmy

Britská maloobchodní skupina Frasers Group zvýšila svůj podíl v německé módní společnosti Hugo Boss téměř na 48 procent. Nabídka na úplné převzetí však nezískala dostatečnou podporu ostatních akcionářů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama