Protext ČTKPalladium se i letos aktivně zapojí do programu oblíbeného festivalu "Praha žije...

Palladium se i letos aktivně zapojí do programu oblíbeného festivalu "Praha žije hudbou"

Praha 6. června 2024 (PROTEXT) – Nákupní centrum Palladium bude čestným partnerem již devátého ročníku největšího svátku pouličního umění „Praha žije hudbou“ ve dnech 7. a 8. června 2024.

„Umění patří do ulic!“, to je motto festivalu, kterým se každý rok pořadatelé snaží ukázat, proč je důležité a krásné zažívat živou kulturu ve veřejném prostoru. Letos bude hudební program probíhat na celkem 25 místech v centru Prahy.

Pro hudební program bude na náměstí Republiky vystavěno speciální pódium „Palladium stage na Republice“. Hlavní hvězdou pátečního programu na „Palladium stage“ bude Ben Christovao, který je v současnosti jedním z nejposlouchanějších zpěváků na Spotify nebo Marsell Bendig, mladší sourozenec Jana Bendiga a držitel ceny Český lev za roli ve filmu Banger. Sobotní program zakončí vystoupení Milan Horáka, vítěze Zlatého slavíka 2021 v kategorii Objev roku!

 

Během festivalu před Palladiem vystoupí:

Pátek 7. června 2024

  • 13:30–14:15 ReCovers
  • 14:45–15:30 Ben Christovao
  • 15:45–16:15 Marley Wildthing
  • 16:30–17:15 Nikki Triiilo
  • 17:45–18:30 Sabina Olijve & Martin Homola
  • 19:15–20:15 Marsell Bendig & Lucie Bikárová

Sobota 8. června 2024

  • 14:00–14:45 Gospel Limited
  • 15:15–16:00 Michal Strnad
  • 16:40–17:25 Jokers
  • 17:45–18:30 Rodan
  • 19:10–20:10 Michal Horák

 

Veškerá vystoupení jsou přístupná veřejnosti zdarma, posluchači nicméně mohou hudebníky odměnit dobrovolnými příspěvky. Z pouličního vystupování vzešla na světě již spousta uznávaných umělců (Glen Hansard, Bob Dylan, Ed Sheeran, ZAZ a další), a tak pojďte spolu s námi objevit některou z budoucích hvězd.

Palladium připravilo „ochutnávku“ festivalového programu pro své návštěvníky uvnitř nákupního centra již ve čtvrtek 6. června 2024 mezi 11:30 a 13:30 v podobě vystoupení „Flaškinetu“, tzv. lahvové hudby.

„Flaškinet“ je světový unikát, na který jen tak nezapomenete! Je tvořen dvěma hudebníky, z nichž jeden hraje na kytaru (akustickou nebo elektrickou) a druhý na lahve naplněné vodou. Hudební kreace Flaškinetu vás překvapí originální interpretací známých skladeb a rozsahem repertoáru, uchvátí svou energií, ale hlavně vám vyrazí dech propracovanými hudebními detaily!

Všichni návštěvníci festivalu mohou navíc využít speciální festivalovou nabídku v podobě zajímavých slev ve vybraných provozovnách, například:

– Lindt – sleva 30 % při koupi 3 a více kusů

– Bageterie Boulevard – sleva 15 % na vše

– Pizza HUT – sleva 15 % na vše

– The Box Donut – sleva 15 % na vše

– Fruitisimo – sleva 10 % na sezónní nápoje

– Basics Coffee – akce na letní kávové nápoje Iced Latte a Iced Nitro Filter (velký za cenu malého)

 

Pro všechny festivalové nadšence připravilo Palladium dárek – speciální festivalové brýle s kšiltem. Každý si je může zdarma v přízemí Palladia na Infokiosku v pátek 7. 6. 2024 a v sobotu 8. 6. 2024 od 9 do 21 h. Stačí říct heslo „Praha žije hudbou“. Nabídka platí do vydání zásob.

Podrobná festivalová nabídka je k dispozici na webu:

https://www.palladiumpraha.cz/festival-praha-zije-hudbou-palladium-stage-7-8-6-2024/ 

 

Festival Praha žije hudbou vznikl před devíti lety jako reakce na omezování umělecké produkce v ulicích hlavního města. Ambicí pořadatelů je otevřít centrum Prahy kvalitnímu pouličnímu umění, oživit veřejná prostranství hlavního města autentickou kulturou a současně zlepšit podmínky pro busking, tedy pouliční hudební, divadelní nebo artistická vystoupení, a to v přijatelných parametrech i pro rezidenty Prahy. Festival Praha žije hudbou probíhá pod dohledem Uličníka, který je symbolem akce i svobodného uměleckého vystupování v ulicích Prahy. Více informací na www.prahazijehudbou.cz.

 

Palladium na náměstí Republiky v Praze je oblíbeným místem nákupů a setkávání. Součástí komplexu je 170 obchodů, 30 restaurací a prvotřídní kanceláře.

Přijedete-li na návštěvu Prahy autem, ideální možností je zaparkovat přímo v Parkingu Palladia. Aktuální obsazenost naleznete na stránkách www.palladiumpraha.cz, nemusíte se tak bát, že v parkingu nenaleznete místo.

Oblíbenost nákupního centra Palladium potvrdila veřejnost a odborná porota dvojnásobným udělením prestižního ocenění Superbrands pro rok 2023 a pro rok 2024 pro nejlepší značky v České republice.

Více informací o Palladiu naleznete na

www.palladiumpraha.cz @Facebook @Instagram

 

ČTK Connect ke zprávě vydává přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Doporučujeme

Je čas ukončit válku, dokud jsme vůči USA v silné pozici, řekl íránský prezident

Íránský prezident Masúd Pezeškján dnes uvedl, že je čas ukončit válku se Spojenými státy, dokud je Teherán podle něj vůči Washingtonu v silné pozici. Informovaly o tom agentury DPA a AFP. Spojené státy jsou kvůli válce nenáviděny po celém světě, prohlásil také íránský prezident, který ale kategoricky odmítl kapitulaci.

Danone rozšiřuje byznys s funkční výživou

Francouzská potravinářská skupina Danone získala souhlas s převzetím britské značky Huel, známé především díky nutričně kompletním nápojům a práškovým směsím. Britský antimonopolní úřad rozhodl, že transakci nebude posílat do další, podrobnější fáze vyšetřování. Hodnota obchodu se podle médií pohybuje kolem 1,2 miliardy dolarů.

Útočník s mečem zaútočil na švédskou střední školu a zranil několik lidí

Útočník ozbrojený mečem dnes zranil několik lidí při útoku na střední škole ve švédském městě Fagersta severozápadně od Stockholmu, uvedly podle agentury Reuters tamní úřady. Radnice dále uvedla, že policie pachatele postřelila a zadržela. Počet zraněných úřady zatím nezveřejnily, ale podle místního deníku Aftonbladet zranění utrpěli alespoň dva lidé.

Téměř 100 dní od zmizení. Rodiče v Nigérii protestují za unesené děti

Téměř sto dní čekají rodiny v severovýchodní Nigérii na návrat dětí unesených ze školy. Desítky z nich stále zůstávají v zajetí a jejich rodiče ve čtvrtek vyšli do ulic města Uba. Po vládě žádají jediné: aby děti našla a přivedla domů.

Po požáru ve Švýcarských Alpách se pohřešuje pět lidí

Pět lidí se pohřešuje a dalších osm utrpělo zranění při požáru budovy s restaurací a byty ve švýcarském Thusisu. Plameny objekt podle policie zcela zničily. Dva ze zraněných jsou ve vážném stavu.

Ruský noční útok dronů zasáhl i hranici s Moldavskem, dvě ženy zemřely

Ruské drony v noci na dnešek zasáhly jeden z hraničních přechodů mezi Ukrajinou a Moldavskem, informovala ukrajinská pohraniční stráž. Provoz na něm byl zastaven. Dvě ženy zemřely a dvě utrpěly zranění při nočním ruském dronovém útoku na vesnici v ukrajinské Charkovské oblasti. Na telegramu to oznámil velitel regionální vojenské správy Oleh Syněhubov. Cílem náletu ruských dronů byly také severoukrajinské Sumy. Ukrajina podle ruskojazyčných telegramových kanálů zaútočila na rafinérii v ruském Permu. Kyjev útok potvrdil.

USA si pro Írán připravily nejtvrdší sankce v historii. Raději to, než další údery, řekl Bessent

Chystáme pro Írán nejtvrdší sankce v historii, uvedl americký ministr financí Scott Bessent. Další podrobnosti slíbil v pondělí. Viceprezident J. D. Vance označil ekonomický nátlak za nejefektivnější nástroj v konfrontaci s Íránem.

USA vyhostily na Haiti přes 160 lidí poprvé od zrušení ochrany před deportací

Spojené státy ve čtvrtek deportovaly více než 160 lidí na Haiti. Stalo se tak podle agentury AP poprvé od chvíle, kdy administrativa prezidenta Donalda Trumpa vyhrála soudní bitvu o odebrání ochrany před deportací přibližně 350.000 Haiťanům. Deportační let přistál v městě Cap-Haitien na severu Haiti, jelikož hlavní mezinárodní letiště v Port-au-Prince je považováno za příliš nebezpečné. Americká vláda v současnosti zakazuje komerční lety do haitské metropole kvůli násilí gangů.

Ruská FSB zadržela devět lidí kvůli údajné špionáži pro Kyjev a plánování útoku

Ruská tajná služba FSB podle agentur zadržela osm lidí, které podezřívá, že na objednávku ukrajinských tajných služeb plánovali dronový útok na blíže neurčený podnik strategického významu v Moskevské oblasti. V jiném případě byl zadržen také cizinec, který údajně sledoval různé objekty v Moskvě, aby Ukrajině pomohl připravit teroristický útok.

Devět měsíců na misi a stovky dní bez přístavu. USS Abraham Lincoln se vrací domů

Americká letadlová loď USS Abraham Lincoln po téměř devíti měsících opouští Blízký východ, potvrdil nejmenovaný americký úředník. Vystřídat ji má letadlová loď USS George Washington, která dorazila z japonských vod. K rotaci došlo po zprávách o krizi duševního zdraví na palubě.

Panamský průplav od září kvůli suchu omezí počet proplouvajících lodí

Panamský průplav od září kvůli suchu omezí provoz, oznámila ve čtvrtek správa průplavu ACP. Počet lodí, které touto strategickou vodní cestou spojující Atlantský a Tichý oceán budou moci proplout, se od 3. září sníží z 36 na 34 denně, od 15. září pak na 32 denně. Provozovatel nevyloučil další snížení v závislosti na počasí v příštích týdnech. Méně srážek způsobuje klimatický jev El Niňo, který je letos výrazně silnější než jindy.

V Německu prošli výcvikem a zmizeli. Dezertovaly stovky ukrajinských vojáků

Nechtěli bojovat a vycítili příležitost k útěku. Týdeník Die Zeit informoval o případech dezerce ukrajinských vojáků v Německu. Od začátku invaze na Ukrajinu v roce 2022 uprchly během výcviku v zemi stovky vojáků. Tito muži mohou být považováni za dezertéry a hrozí jim až 12 let za mřížemi.

Trump chce do roku 2030 šestkrát zvýšit počet amerických vzletů do vesmíru

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek podepsal memorandum, které počítá s téměř šestinásobným ročním zvýšením počtu amerických vzletů do vesmíru. Do roku 2030 by ze Spojených států mělo být prováděno 1000 startů a návratů do atmosféry ročně, napsala agentura Reuters. Trumpův dokument rovněž nařizuje úřadům hledat nová místa vhodná pro starty raket.

Apokalypsa hmyzu v některých regionech již začala. Pocítí to i lidé

Všimli jste si, že vám do bytu létá méně otravných much? Nebo že kolem květin poletuje méně včel? Nová studie potvrzuje, že se děje něco, před čím vědci dlouho varovali. Vymírání hmyzu již začalo. Když bude málo včel, motýlů a dalšího hmyzu, klesnou výnosy plodin a dostupnost potravy.

USA označily zadržení amerického akademika v Číně za neoprávněné

Spojené státy označily amerického akademika Min Zina za neprávem zadržovaného v Číně. Peking ho podezírá ze špionáže a ohrožování národní bezpečnosti, americká vláda však obvinění odmítá. Jeho propuštění se nyní stalo jednou z priorit Washingtonu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama