Více
  13.2 C
  Czech
  Neděle 4. června 2023

  Policie pátrala po zmizelé Madeleine McCann v přehradě. Našla předměty, které nyní zkoumá

  Při prohlídce portugalské vodní nádrže v souvislosti se zmizením Madeleine McCann bylo podle německých úřadů nalezeno několik předmětů. Policie zatím nepotvrdila, zda mají s jejím zmizením souvislost.

  Moskva hlásí, že odrazila tři útoky z Ukrajiny do ruské Belgorodské oblasti

  Ruští vojáci zabránili ukrajinským silám proniknout do Belgorodské oblasti, odrazili tři útoky. Podle agentury TASS to dnes uvedlo ruské ministerstvo obrany. Oblastní gubernátor oznámil, že ukrajinské jednotky ostřelovaly příhraniční město Šebekino z raketometů Grad, informoval o devíti zraněných. Mluvčí Kremlu uvedl, že úřady neustále prezidenta Vladimira Putina o situaci v Belgorodské oblasti informují.

  Zuckerberg představil headset pro virtuální realitu Meta Quest 3

  Mark Zuckerberg oznámil na svém Instagramu Meta Quest 3, novou náhlavní soupravu pro virtuální a smíšenou realitu, která bude uvedena na trh tento podzim.

  Oznámení společnosti AUSTRIACARD HOLDINGS AG, mateřské firmy společnosti INFORM P. LYKOS HOLDINGS S.A.:

  Vídeň (Rakousko) 25. října 2022 (PROTEXT/ots) – Společnost AUSTRIACARD HOLDINGS AG podává žádost o kotaci na vídeňské a aténské burze a fúzuje se společností INFORM P. LYKOS HOLDINGS S.A.

  Společnost AUSTRIACARD HOLDINGS AG („ACAG“), rakouská skupina s mezinárodní působností a jeden ze špičkových dodavatelů řešení zabezpečených digitálních technologií v Evropě, oznamuje, že podává žádost o kotaci na vídeňské a aténské burze a fúzuje v mezinárodní transakci se svou 70,79% dceřinou společností INFORM P. LYKOS HOLDINGS S.A. („INFORM LYKOS“), kotovanou na aténské burze (kód Bloomberg LYK:GA, kód Reuters LYKr.AT). Na základě schválení příslušných kompetentních orgánů a valných hromad obou společností převezme ACAG firmu INFORM LYKOS a bude kotována na vídeňské a aténské burze. Dokončení tohoto procesu se očekává do konce března 2023.

  Společnost ACAG a její dceřiné společnosti, včetně AUSTRIACARD, INFORM LYKOS a TAG SYSTEMS, dodávají řešení zabezpečených digitálních technologií a zabezpečených koncových produktů a služeb ve dvou širokých kategoriích:

  • Řešení zabezpečených digitálních technologií, např. integrované zabezpečení hardwaru (mezinárodně certifikované čipové platformy), řešení plateb s vysokou přidanou hodnotou, autentizace, sběr dat, těžba dat, automatizace procesů, umělá inteligence (AI), řešení digitalizace, platformy internetu věcí (IoT) atd.

  • Zabezpečené koncové produkty a služby, např. chytré bankovní karty a související služby, zabezpečené chytré karty pro identifikaci, zdravotní stav, řízení vozidel, přepravu či fakturace/výpisy, zabezpečené volební lístky, zabezpečené etikety léčiv a alkoholických nápojů, publikace elektronických knih a mnoho dalších, zahrnující kombinace našich řešení zabezpečených digitálních technologií se špičkovými zabezpečenými koncovými produkty a službami ve fyzické nebo digitální formě.

  V roce 2021 dosáhla společnost ACAG na konsolidovaném základě 178,0 milionu eur příjmů a 26,8 milionu eur EBITDA, zatímco v první polovině roku 2022 dosáhl příjem 137,1 milionu eur (meziroční nárůst 69 %) a upravená EBITDA 19,8 milionu eur (meziroční nárůst 137 %).

  Očekává se, že fúze přispěje ke zlepšení profilu skupiny s větším geografickým dosahem a rozšířením produktů, rozsáhlejšími možnostmi křížového prodeje a vyššími úsporami z rozsahu. Více než 1400 osob zaměstnaných dnes ve skupině profituje z provázaného mezinárodního pracovního prostředí, které podporuje získávání poznatků, zlepšuje sdílení zkušeností, nabízí příležitosti k mezinárodnímu rozvoji a urychluje zavádění nejlepších pracovních postupů v rámci celé skupiny.

  Panagiotis Spyropoulos, místopředseda správní rady společnosti ACAG a CEO skupiny, uvedl: „Po nedávném úspěšném završení začlenění nových talentovaných členů skupiny, kteří se k nám připojili z převzatých podniků, je nyní správný čas na plné využití našeho globálního působení tím, že zpřístupníme svým zákazníkům kompletní spektrum řešení vysoce zabezpečených digitálních technologií, a to jak těch, které jsme již vyvinuli, tak těch budoucích, které jsou prozatím ještě ve fázi výzkumu a vývoje. Naše kotace na vídeňské a aténské burze navíc poskytne investorské komunitě možnost získat podíl na našem úspěchu.“

  Manolis Kontos, výkonný viceprezident, uvedl: „Po realizaci této fúze bude mít nová skupina silnější portfolio vynikajících řešení, zaměřené na poskytování služeb našim B2B zákazníkům, kteří vyvíjejí svou činnost v odvětvích bankovnictví, energetiky, telekomunikací a retailu, v soukromém i veřejném sektoru. S bohatými zkušenostmi z více než 125 let v oborech informačního managementu a šifrování dat pro dokonale zabezpečenou komunikaci a s přístupem soustředěným v první řadě na zákazníka je skupina dobře připravena k tomu, aby rozšířila svou působnost horizontálně i vertikálně na základě maximalizace interních talentů a vyhledávání nových.“

  Jon Neeraas, výkonný viceprezident, uvedl: „Tato fúze nám umožní nabízet bezkonkurenční možnosti digitálních řešení a podpoří naši přední pozici na trhu v segmentu challenger bank a na klíčových trzích evropského bankovnictví. Naši zákazníci z odvětví bankovnictví v regionech, jako jsou Skandinávie, Rakousko, středovýchodní a jihovýchodní Evropa, kde jsme dnes lídry trhu, získají přístup k produktům a řešením doplňujícím platební karty, přičemž jsme schopni poskytnout našim zákazníkům z oblasti globálního challenger bankovnictví digitální technologické platformy orientované na zajištění budoucího využití hodnot, které tomuto rychle se rozvíjejícímu high tech segmentu pomáháme vytvářet. Samozřejmě se zvětší naše tržní podíly v zemích, jako jsou Velká Británie, Španělsko, Německo, Turecko, v zemích Středního východu nebo v Africe. Kromě toho budou dále posíleny naše operace v USA, s významným potenciálem do budoucna. Pro naši budoucnost je rozhodujícím faktorem udržitelnost a naše současná orientace zásadně poslouží také příští generaci finančních technologií i tradičních bank. Díky efektivnějšímu využívání zdrojů skupiny budeme schopni nabídnout portfolio lépe orientované na konkrétní řešení, s end-to-end produkty a službami, od pojištění karet, přes zpracování/zúčtování plateb, až po vyspělá řešení související s platbami, přinášející vysokou přidanou hodnotu. Tento model embedded financí, první svého druhu v našem oboru, zásadně změní poměry na trhu.“

  Nikolaos Lykos, předseda správní rady společnosti ACAG a většinový podílník, uvedl: „Tato fúze představuje bod obratu v historii skupiny, protože se jedná o vyvrcholení 40 let trvajícího úsilí převést podnik ze světa, kde spolu lidé komunikovali a přemýšleli s použitím inkoustu a papíru, do světa, kde je komunikace ve formě balíku bitů okamžitá, globální a prchavá.

  Během uplynulých 125 let vyžadoval náš hodnotový systém, abychom vyvíjeli nejlepší řešení ve své třídě, a dnes jsme pyšní na to, že pomáháme svým zákazníkům hladce se zapojit do digitální éry.“

  Kontakt:

  Tel: +43161065-352, www.austriacard.com

  PROTEXT

  Sledujte nás na sítích

  Ve Varšavě demonstrovalo podle organizátorů proti vládě půl milionu lidí

  Ve Varšavě dnes vyšly do ulic statisíce účastníků protestního pochodu, který svolala liberální opoziční strana Občanská platforma. Cílem manifestace bylo mobilizovat voliče proti konzervativní vládě, již opozice obviňuje z narušování principů demokracie. Organizátoři ohlašovali největší protest za poslední tři desetiletí. Zúčastnilo se ho nakonec půl milionu lidí, uvedli podle médií. Agentura PAP píše, že neoficiální informace policie hovoří o 150.000 demonstrantech. Manifestace byly i v dalších městech, včetně Krakova a Štětína, podotkl polský web Onet.

  Čínský ministr obrany varoval v Šanghaji před konfliktem s USA. Hovořil o katastrofě pro celý svět

  Ministr obrany Li Šang-fu varoval v Šanghaji před následky konfliktu mezi USA a Čínou pro celý svět a uvedl, že Peking dává přednost dialogu se Spojenými státy. Svět je podle něj dostatečně velký k tomu, aby USA s Čínou rostly společně.

  Násilí v Lipsku kvůli trestu odnětí svobody pro ženu, která napadala neonacisty

  Stovky krajně levicových demonstrantů se v sobotu večer ve východoněmeckém Lipsku střetly s policií. Demonstrace vypukly kvůli trestům odnětí svobody, které soud udělil několika lidem odsouzeným za útoky na neonacisty.

  V Hongkongu bylo při připomínce výročí masakru na Tchien-an-men zatčeno osm lidí

  Hongkongská policie zadržela v sobotu večer osm lidí v blízkosti Victoria Parku, kde se v minulosti konaly připomínky masakru na pekingském náměstí Tchien-an-men. V Hongkongu, který spadá pod čínskou správu, byla také v souvislosti s dnešním výročím potlačení pekingských prodemokratických demonstrací z roku 1989 posílena bezpečnostní opatření. Hongkong v minulosti pietní akce povoloval, v posledních letech ale místní úřady připomínkové akce potlačují, napsala agentura Reuters.

  Páteční srážku vlaků v Indii způsobila chyba v signalizaci, řekl ministr

  Páteční srážku vlaků v Indii, která si vyžádala tři stovky obětí a tisícovku zraněných, způsobila chyba elektronického signalizačního systému. Podle agentury AP to dnes řekl indický ministr železnic Ašvini Vaišnav. Podle indické agentury ANI, která uvádí zatím 294 obětí, ministr také uvedl, že úřady mají i podezřelé, kteří za nehodu nesou odpovědnost. Na sociálních sítích přitom sílí kritika na adresu indické vlády za nedostatečné investice do železniční infrastruktury a volání po rezignaci ministra železnic.

  DALŠÍ ČLÁNKY

  Český tým veze čtvrté místo z mistrovství světa v paraglidingu

  Praha 3. června 2023 (PROTEXT) - Po bronzu na mistrovství světa 2021 a stříbru z mistrovství Evropy 2022 bojoval Český paraglidingový tým letos na...

  V Macau začalo 14. mezinárodní fórum pro investice a výstavbu infrastruktury

  Macao 3. června 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - 1. června bylo v Macau zahájeno 14. mezinárodní fórum pro investice a výstavbu infrastruktury (International Infrastructure Investment and...

  Semináře církve Nové nebe nová země, Shincheonji, se těší vysokému zájmu pastorů a věřících

  Soul 3. června 2023 (PROTEXT) - Poprvé po skončení pandemie Covidu-19 pořádala církev Nové nebe nová země offline semináře v několika největších městech Jižní...

  Stavebnictví poprvé součástí Maker Faire

  Praha 2. června 2023 (PROTEXT) - Na pražském Výstavišti představí Národní centrum Stavebnictví 4.0 interaktivní workshop k modulárnímu stavebnictví, tradiční řemesla i nejnovější trendy...

  NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

  Ve Varšavě demonstrovalo podle organizátorů proti vládě půl milionu lidí

  Ve Varšavě dnes vyšly do ulic statisíce účastníků protestního pochodu, který svolala liberální opoziční strana Občanská platforma. Cílem manifestace bylo mobilizovat voliče proti konzervativní vládě, již opozice obviňuje z narušování principů demokracie. Organizátoři ohlašovali největší protest za poslední tři desetiletí. Zúčastnilo se ho nakonec půl milionu lidí, uvedli podle médií. Agentura PAP píše, že neoficiální informace policie hovoří o 150.000 demonstrantech. Manifestace byly i v dalších městech, včetně Krakova a Štětína, podotkl polský web Onet.

  Čínský ministr obrany varoval v Šanghaji před konfliktem s USA. Hovořil o katastrofě pro celý svět

  Ministr obrany Li Šang-fu varoval v Šanghaji před následky konfliktu mezi USA a Čínou pro celý svět a uvedl, že Peking dává přednost dialogu se Spojenými státy. Svět je podle něj dostatečně velký k tomu, aby USA s Čínou rostly společně.

  Násilí v Lipsku kvůli trestu odnětí svobody pro ženu, která napadala neonacisty

  Stovky krajně levicových demonstrantů se v sobotu večer ve východoněmeckém Lipsku střetly s policií. Demonstrace vypukly kvůli trestům odnětí svobody, které soud udělil několika lidem odsouzeným za útoky na neonacisty.

  V Hongkongu bylo při připomínce výročí masakru na Tchien-an-men zatčeno osm lidí

  Hongkongská policie zadržela v sobotu večer osm lidí v blízkosti Victoria Parku, kde se v minulosti konaly připomínky masakru na pekingském náměstí Tchien-an-men. V Hongkongu, který spadá pod čínskou správu, byla také v souvislosti s dnešním výročím potlačení pekingských prodemokratických demonstrací z roku 1989 posílena bezpečnostní opatření. Hongkong v minulosti pietní akce povoloval, v posledních letech ale místní úřady připomínkové akce potlačují, napsala agentura Reuters.

  Páteční srážku vlaků v Indii způsobila chyba v signalizaci, řekl ministr

  Páteční srážku vlaků v Indii, která si vyžádala tři stovky obětí a tisícovku zraněných, způsobila chyba elektronického signalizačního systému. Podle agentury AP to dnes řekl indický ministr železnic Ašvini Vaišnav. Podle indické agentury ANI, která uvádí zatím 294 obětí, ministr také uvedl, že úřady mají i podezřelé, kteří za nehodu nesou odpovědnost. Na sociálních sítích přitom sílí kritika na adresu indické vlády za nedostatečné investice do železniční infrastruktury a volání po rezignaci ministra železnic.

  Armáda stahuje do Chartúmu posily, hovoří se o velké ofenzivě

  Ani po sedmi týdnech palba v Súdánu neutichá. Pravidelná armáda povolala posily v počtu tisíců mužů, což vyvolává obavy z další eskalace. Novináři hovoří o chystané velké ofenzivě s cílem získat větší územní zisky. Humanitární pomoc v zemi stále vázne.

  Dohoda o dluhovém stropu zabránila ekonomické krizi a kolapsu, míní Biden

  Dohoda o dluhovém stropu zabránila ekonomické krizi a kolapsu, uvedl v noci na dnešek americký prezident Joe Biden ve svém prvním projevu z oválné pracovny Bílého domu. Zákon o pozastavení platnosti dluhového stropu USA, který americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti, podepíše během dneška, informuje agentura AP.

  Ukrajina by potřebovala 50 systémů Patriot, ale má jen dva, řekl Zelenskyj

  Ukrajina má zatím pouze dva americké systémy protivzdušné obrany Patriot, ale potřebovala by jich 50. V rozhovoru s americkým listem The Wall Street Journal to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Patriot je podle něj jediný systém, který dokáže zlikvidovat určité typy ruských raket.