14.7 C
Czech
Sobota 23. září 2023

Olivový olej se stává skutečným tekutým zlatem, jeho ceny rostou kvůli suchu

Velkoobchodní ceny „tekutého zlata“ vyskočily v posledních měsících na nová maxima. Španělsko a další jeho hlavní producenty totiž letos zasáhla extrémní sucha. Ve Španělsku ukradli zloději 50 tisíc litrů olivového oleje, přičemž těchto případů přibývá.

Orientace ve vývoji, společné budování chytřejšího finančnictví: Huawei Cloud představuje Data Warehouse 3.0

Šanghaj 9. června 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Ve dnech 7. až 8. června proběhl v Šanghaji summit o inteligentních finančních službách Huawei Global Intelligent Finance Summit (HiFS) pod heslem "Navigate Change, Shaping Smarter Finance Together (Orientace ve vývoji, společné budování chytřejšího finančnictví)". Zhang Ping'an, výkonný ředitel společnosti Huawei a generální ředitel Huawei Cloud, zde globálně představil řešení Huawei Cloud Data Warehouse 3.0.

Huawei Cloud GaussDB(DWS) je cloudový datový sklad nové generace pro všechny možnosti využití. Rozšiřuje bezserverové funkce cloud native, zjednodušuje IT architekturu a umožňuje komukoli používat a analyzovat data se zaměřením na hloubkový průzkum nových podnikových scénářů.

Huawei Cloud GaussDB(DWS) buduje inteligentní jádro pro data s vysokou přidanou hodnotou

Cloudové technologie, včetně datových skladů, kontejnerů a mikroslužeb, se již od minulého desetiletí rychle vyvíjejí. Trendem je nyní technologie cloud native. Huawei Cloud GaussDB(DWS) využívá architekturu, která odděluje skladování, výpočty a správu. Na základě cloudově nativních funkcí lze výpočetní a úložné zdroje nezávisle škálovat pro naplnění potřeb podniků a zajištění stability služeb ve špičkách. Technologie distribuovaného zpracování Huawei Cloud umožňuje uživatelům provádět úlohy analýzy dat v blízkých uzlech a rychle reagovat na zpracování údajů.

Huawei Cloud GaussDB(DWS) výrazně zlepšuje výkon. Kromě tradičního paralelního zpracování na úrovni uzlů podporuje také paralelní zpracování na úrovni operátorů a pokynů. Zpracování údajů se výrazně zrychluje a umožňuje finančním společnostem včas poskytovat výkazy podle požadavků regulačních orgánů.

Na pomoc bankám s řešením stále rozmanitějších scénářů analýzy v éře datové inteligence poskytuje Huawei Cloud lakehouse řešení integrace. Platforma GaussDB(DWS) a cloudově nativní datové jezero MapReduce Service (MRS) jsou propojené, podporují mnoho typů dat a umožňují flexibilnější pravidla přístupu k nim. Datový sklad a datové jezero jsou integrované ve stejné architektuře, což společnostem umožňuje lépe zmapovat hodnotu svých údajů.

Nacházíme se v éře digitální ekonomiky. Velká data a umělá inteligence jsou hluboce integrovány a urychlují digitální modernizaci v celé řadě průmyslových odvětví. Platforma Huawei Cloud GaussDB(DWS) poskytuje možnosti pro sběr, zpracování, správu, analýzu a vizualizaci dat. Efektivní spolupráce mezi datovými a AI produkčními linkami umožňuje sériovou produkci a rychlý vývoj. Umělá inteligence rozšiřuje schopnost zpracování heterogenních dat a je hluboce propojená s aplikačními scénáři inteligentní analýzy dat, jako je například predikce, rozhodování a identifikace.

Huawei Cloud GaussDB(DWS) – lepší volba pro datové sklady ve finančnictví

William Dong, prezident Huawei Cloud Marketing, na summitu oficiálně představil platformu GaussDB(DWS) 7. června odpoledne v projevu nazvaném „Huawei Cloud: Leading Cloud Native for Agile and Smart Finance (Špička v cloud native pro agilní a inteligentní finanční služby)“.

Pro banky a další finanční instituce představuje efektivita využívání dat a vývoje rozhodující aspekty jejich fungování. Platforma Huawei Cloud GaussDB(DWS) proto vychází z potřeb zákazníků. Její schopnosti byly prověřeny v projektech řady velkých bank s přísnými standardy a rozsáhlou činností. Do dnešního dne se pro Huawei Cloud GaussDB(DWS) rozhodlo deset předních čínských bank včetně China Merchants Bank (CMB) a Bank of Communications (BOC).

GaussDB(DWS) poskytuje robustní možnosti migrace. Banky CMB a BOC například prováděly migraci pracovní zátěže ze systému Teradata. Guangfa Bank (CGB) prováděla migraci pracovní zátěže ze systému Oracle Exadata. Banka China Everbright Bank pak dokonce z více produktů, jako například Greenplum a Teradata, přičemž centralizovala údaje z celé banky.

GaussDB(DWS) rovněž zaručuje vysokou úroveň bezpečnosti. Jako jediný datový sklad získala v Číně bezpečnostní certifikát Common Criteria. Zároveň je lídrem v oboru datových skladů. V září 2022 vydala společnost Huawei Cloud společně s Institutem pro finanční informace a technologie (Financial Information & Technology Institute, FITI), více než 10 bankami a dalšími partnery Bílou knihu o datových skladech pro finanční služby (Financial Data Warehouse White Paper) s cílem podpořit vývoj aplikací pro zpracování finančních dat.

Huawei Cloud GaussDB(DWS) urychluje inteligentní modernizaci

Datové sklady hrají v digitální ekonomice významnou roli. Platforma GaussDB(DWS) staví na více než 10 letech technologické akumulace a rozsáhlých zkušenostech z mnoha oborů. V budoucnu hodlá pokračovat ve vývoji a uplatňování technologií datových skladů, budování pevných základů pro zákazníky a podpoře podniků při využívání plné hodnoty jejich datových aktiv.

KONTAKT: Lavanda Wang, [email protected]

PROTEXT

Sledujte nás na sítích

Záchrana migrantů na moři je povinnost civilizace, řekl papež v Marseille

Evropané by měli zachraňovat migranty připlouvající po moři, je to povinností naší civilizace. Prohlásil to v pátek papež František během prvního dne návštěvy jihofrancouzského města Marseille. Kdo se snaží bránit záchranným akcím, dopouští se gesta nenávisti, dodala hlava katolické církve. Právě současná migrační vlna ve Středozemním moři je hlavním tématem Františkovy návštěvy největšího francouzského přístavního města.

Le Penová by měla stanout před soudem kvůli kauzám s fondy EU, uvádí prokuratura

Prokuratura v Paříži v pátek požádala o proces s Marine Le Penovou kvůli její kauze údajného zneužití evropských financí k placení zaměstnanců pracujících pro její vlastní stranu, píše agentura AFP. Spolu s vlivnou političkou, bývalou předsedkyní nacionalistického Národního sdružení (RN) a někdejší europoslankyní by se mělo podle státního zastupitelství před soudem hájit dalších 23 členů strany. Národní sdružení vinu odmítá.

Kanada pošle Ukrajině vojenskou pomoc ve výši 11 mld. korun, uvedl Trudeau

Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.

Čínský a syrský prezident oznámili uzavření strategického partnerství

Čínský prezident Si Ťin-pching a syrský vůdce Bašár Asad dnes společně oznámili uzavření strategického partnerství Číny a Sýrie. Informovala o tom agentura Nová Čína. Čínský prezident při schůzce ve městě Chang-čou Asadovi rovněž řekl, že Peking podporuje politické urovnání syrského konfliktu a poválečnou obnovu země.

ISW: Ukrajinské obrněné vozy na jihu překonaly poslední vrstvu ruské obrany

Ukrajinská obrněná vozidla operují za poslední linií ruské obranné vrstvy v západní části Záporožské oblasti, píše ve své poslední zprávě o vývoji bojů americký Institut pro studium války (ISW). Ukrajinské ozbrojené síly podle něj v současné době pronikají touto obrannou linií, byť analytici institutu zatím nejsou schopni posoudit, zda Ukrajinci ruskou obranu už zcela prolomili. K podobnému závěru došel deník The Wall Street Journal (WSJ), který tento vývoj bojů označil za významný milník v tři a půl měsíce trvající ukrajinské protiofenzivě, jejímž cílem je rozetnout pozice ruské okupační armády na dvě části.

DOPORUČUJEME

Druhý otevřený dopis prezidentu České republiky

Voznice 22. září 2023 (PROTEXT) - Vydavatel knih, překladatel a matematik Rudolf Červenka zaslal druhý otevřený dopis prezidentu České republiky Petru Pavlovi. Navazuje na...

BRACCO IMAGING S.p.A. OZNAMUJE CELOSVĚTOVOU DOHODU SE SPOLEČNOSTÍ SUBTLE MEDICAL, Inc.

Milán (Itálie) 22. září 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Lídři v oboru prozkoumají potenciál umělé inteligence v kontrastní magnetické rezonanci Společnost Bracco ImagingI S.p.A., světový lídr v...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Záchrana migrantů na moři je povinnost civilizace, řekl papež v Marseille

Evropané by měli zachraňovat migranty připlouvající po moři, je to povinností naší civilizace. Prohlásil to v pátek papež František během prvního dne návštěvy jihofrancouzského města Marseille. Kdo se snaží bránit záchranným akcím, dopouští se gesta nenávisti, dodala hlava katolické církve. Právě současná migrační vlna ve Středozemním moři je hlavním tématem Františkovy návštěvy největšího francouzského přístavního města.

Le Penová by měla stanout před soudem kvůli kauzám s fondy EU, uvádí prokuratura

Prokuratura v Paříži v pátek požádala o proces s Marine Le Penovou kvůli její kauze údajného zneužití evropských financí k placení zaměstnanců pracujících pro její vlastní stranu, píše agentura AFP. Spolu s vlivnou političkou, bývalou předsedkyní nacionalistického Národního sdružení (RN) a někdejší europoslankyní by se mělo podle státního zastupitelství před soudem hájit dalších 23 členů strany. Národní sdružení vinu odmítá.

Kanada pošle Ukrajině vojenskou pomoc ve výši 11 mld. korun, uvedl Trudeau

Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny Kanada pošle Ukrajině v příštích třech letech dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů, což je zhruba 11 miliard korun. Řekl to dnes před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v kanadském parlamentu šéf kanadské vlády Justin Trudeau. Podle něj bude součástí pomoci i asistence pro bojové letouny F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.F-16, píše agentura Reuters. Zelenskyj před zákonodárci zopakoval, že Rusko musí prohrát válku proti Ukrajině.

Čínský a syrský prezident oznámili uzavření strategického partnerství

Čínský prezident Si Ťin-pching a syrský vůdce Bašár Asad dnes společně oznámili uzavření strategického partnerství Číny a Sýrie. Informovala o tom agentura Nová Čína. Čínský prezident při schůzce ve městě Chang-čou Asadovi rovněž řekl, že Peking podporuje politické urovnání syrského konfliktu a poválečnou obnovu země.

ISW: Ukrajinské obrněné vozy na jihu překonaly poslední vrstvu ruské obrany

Ukrajinská obrněná vozidla operují za poslední linií ruské obranné vrstvy v západní části Záporožské oblasti, píše ve své poslední zprávě o vývoji bojů americký Institut pro studium války (ISW). Ukrajinské ozbrojené síly podle něj v současné době pronikají touto obrannou linií, byť analytici institutu zatím nejsou schopni posoudit, zda Ukrajinci ruskou obranu už zcela prolomili. K podobnému závěru došel deník The Wall Street Journal (WSJ), který tento vývoj bojů označil za významný milník v tři a půl měsíce trvající ukrajinské protiofenzivě, jejímž cílem je rozetnout pozice ruské okupační armády na dvě části.

Messi mizí ze hřiště, my z tribuny. Na fanoušky Miami se valí kritika

V americkém městě Miami byste v současné době nejspíš marně hledali slavnějšího obyvatele. Lionel Messi na začátku léta skončil v Paris Saint-Germain a přesunul se do Interu Miami, které táhne v MLS. Fanoušci začali vyprodávat zápasy Argentincova celku, více než mančaft je ale zajímá právě Messi. Což jasně potvrdili tento týden.

V Jerevanu demonstranti opět volají po pomoci Arménům v Náhorním Karabachu

V Jerevanu dnes několikátý den po sobě protestují lidé proti způsobu, jakým arménská vláda reaguje na krizi v Náhorním Karabachu. Tu v úterý vyostřila rozsáhlá vojenská operace Ázerbájdžánu, po níž se arménské síly v oblasti vzdaly.