Více
  27.7 C
  Czech
  Středa, 17 srpna, 2022

  Ochránci zvířat nadšení nebyli. Úvodní buly před debutem brankáře Dostála vhazovala opice

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Na jednu stranu vtipné gesto, na tu druhou nikoliv. Utkání NHL mezi Anaheimem a Detroitem bylo pro fanoušky zajímavé hned z několika úhlů pohledu. Zaprvé debut v elitní společnosti prožil gólman Lukáš Dostál a zadruhé úvodní puk na led vhodila opice. Jediný noční zápas nejlepší ligy světa bavil.

  Sport plus zvířata? To je kapitola sama pro sebe. Téma se probíralo zejména při olympijských hrách v Tokiu, kdy jedna z jezdkyň bila svého neposlušného koně až do krve. Dokonce se mluví o tom, že bude disciplína z programu olympiády po tomto incidentu vyřazena.

  Jinde ale zvěř jaksi táhne. Příkladem jsou Spojené státy americké, kde drobní a větší tvorové fungují jako maskoti různých týmů. Toho svého mají také Anaheim Angels, kteří hrají baseballovou ligu MLB. V rámci společné akce s hokejisty svého maskota propůjčili.

  Úvodní buly v zápase s Detroitem tak vhazovala na led opička zvaná The Rally Monkey. Ta měla být zlatým hřebem večera, při kterém se připomínalo 20 let od výhry baseballistů ve Světové sérii. Co říkají na krok ochránci zvířat? Raději dělají, že nic nevidí.

  Dostál vychytal vítězství

  Teď se ale pomalu přesuňme k tomu hlavnímu, co po následovalo po ceremoniálu. Chytal ve Finsku, strážil branku Komety Brno, v noci z neděle na pondělí ale brankáře Lukáš Dostál prožil debut v NHL. Do kasy Anaheimu nastoupil poprvé, hned ale vychytal výhru.

  21letý český brankář pochytal celkem 33 střel, třikrát inkasoval, první gól mu dal český bek Filip Hronek, a dotáhl svůj tým až do nájezdů. V nich se činil také, zlikvidoval oba pokusy Red Wings a mohl se jít radovat.

  „Doslova jsem brečel. Je to neskutečné. Snil jsem o tom od doby, co jsem byl dítě. Když vyrůstáte, sledujete všechny ty hráče, sníte o tom, že jednou budete hrát v NHL a pak se to jeden den stane,“ zářil v pozápasovém rozhovoru Dostál.

  Aby ne, gólman Anaheimu byl navíc vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

  • Anaheim Ducks vs. Detroit Red Wings 4:3 po nájezd. (1:0, 1:2, 1:0 – 0:0, 2:0). Góly a asistence: 7. Zegras (Fowler, Rakell), 39. T. Terry (Milano, Getzlaf), 43. Comtois (Rakell, Zegras), rozh. náj. Zegras – 21. Hronek (Seider, Bertuzzi), 36. Bertuzzi (M. Staal, L. Raymond), 48. Naměstnikov (Oesterle, M. Rasmussen).

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS