Více
  1.9 C
  Czech
  Čtvrtek, 27 ledna, 2022

  Obézní ženy se v těhotenství stávají terčem posměšků, potvrzuje studii matka čtyř dětí

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Čtyřnásobná matka z Newportu, Alexandra Dodds, poukazuje na to, že pokud se do rukou porodních lékařů dostane žena s větší konfekční velikostí, nemusí to mít vůbec jednoduché.

  Sedmadvacetiletá oděvní návrhářka, která je sama ženou silnější postavy, se cítila naprosto zdiskreditována, když čekala nejmladšího syna Bryanna. Lékařský personál si prý s její nadváhou nebral žádné servítky. Místo dítěte se měla hlavním tématem stát její postava, na jejíž konto neustále vtipkovali.

  „Vyslechla jsem si narážky typu ,doufám, že jste přestala s vánočním přejídáním,‘ nebo ,raději se ujistěte, že jste vyházela všechny čokoládové bonbóny‘,“ živě si pamatuje paní Dodds. Po každé těhotenské kontrole se kvůli neustálému vyzdvihování její váhy cítila psychicky na dně. „Bylo to jen žertování, ale mně to k smíchu nepřipadalo,“ řekla pro v BBC News. Už tak se prý trápila, protože v době těhotenství musela kvůli pandemickým omezením být osamocená bez své rodiny, kterou má v Austrálii. Přístup lékařů jí na optimismu nepřidal.

  Lékaři všeobecně varují, že obezita může matkám v těhotenství způsobit řadu problémů včetně potratu. Je větší pravděpodobnost těhotenské cukrovky, vysokého krevního tlaku a preeklampsie (nemoc děložních cév těhotných žen), trombózy, dystokie ramének (situace, kdy dojde při porodu zaseknutí ramének dítěte v děloze) a také silnějšího krvácení. Na druhou stranu se však hubnutí v těhotenství nedoporučuje.

  Alexandra Dodds neměla pocit, že by se s doktory dalo otevřeně mluvit, necítila podporu

  „Vždy jsem odešla domů, aniž bych skutečně věděla, co mohu udělat pro zlepšení. Byla jsem opravdu, opravdu smutná,“ svěřila se v BBC News. Miminko Alexandry Dodds se narodilo zdravé vloni v červenci. Přesto se nyní rozhodla promluvit o svých zkušenostech. Přiměla ji k tomu nedávná studie, která ukázala, že se ženy s obezitou cítí vylučovány ze společnosti.„Jestliže jsem cítila pocit hanby, je to jen jasný ukazatel, že o tom musím mluvit a že nebudu jediný člověk, který to tak měl,“ dodala s tím, že je jistě mnoho žen, které by jí daly za pravdu.

  Postavil se za ni i zdravotnický výbor. „Je nám hluboce líto, že paní Dodds byla během péče jakkoli rozrušena. Mluvili jsme s ní ohledně jejích obav a vyžádali si zpětnou vazbu zaměstnanců porodnice, aby se zamysleli a poučili,“ sdělil mluvčí Aneurin Bevan. Vyjádřila se k tomu také britská organizace porodních asistentek Royal College of Midwives. „Péče by měla být založena na respektu a porozumění potřebám žen,“ upozornila.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Terika Clay

  Žena v Missouri postřelila zaměstnankyni McDonald’s kvůli vystydlým hranolkům

  Terika Clay (30) byla obviněna z trestného činu napadení prvního stupně poté, co vytáhla zbraň a vystřelila na servírku v McDonald's. Oběť vyvázla s lehkým zraněním.
  Muž při plavbě po moři zachytil komické hry delfínů, medúzy mají místo fotbalového míče

  Muž při plavbě po moři zachytil komické hry delfínů, medúzy mají místo fotbalového míče

  Kapitánovi výletní lodi Dafyddovi Lewisovi se na jeho plavbě Cardigan Bay ve waleském New Quay podařilo natočit neuvěřitelnou show delfínů. Unikátních záběrů si všimnul i britský deník Daily Mail.
  Zpěvačka Adele. Foto: Reuters

  Vyplouvá napovrch pravý důvod zrušení koncertu Adele. Žádný covid, ale zuřivá hádka kvůli bazénu

  Zpěvačka Adele rozhořčila tisíce fanoušků, když den před velkolepým koncertem v Las Vegas oznámila, že se vystoupení ruší. Tvrdila, že důvodem je šíření covidu-19. Nyní se však proslýchá, že se jí jen nelíbilo pódium.
  Přítel jí roky platil školu, aby se mohla stát právníkem. Pak se s ním rozešla

  Přítel jí roky platil školu, aby se mohla stát právníkem. Pak se s ním rozešla, protože nebyl dost vzdělaný

  Po dobu několika let se dívka nechávala podporovat od svého partnera, který tvrdě dřel jako dělník. Když pak díky němu získala titul, nebyl jí dost dobrý.
  Populární youtuber objevil nový druh obří tarantule Taksinus

  Populární youtuber objevil nový druh obří tarantule Taksinus! Žije pouze v lesích Thajska

  Nadšenec do přírody a taky velice populární youtuber JoCho Sippawat z Thajska se na YouTube může chlubit nějakými 2,5 miliony odběrateli. Na rozdíl od influencerů typu Jake Paul ale JoCho baví lidi aspoň něčím podnětným. Bere totiž své sledující na výlety do přírody, kde následně objevuje všechno možného. A teď se mu dokonce povedlo objevit i nový druh tarantule.
  Farmář nutí své krávy nosit VR brýle, chce tak zvýšil produkci mléka

  Farmář nutí své krávy nosit VR brýle, chce tak zvýšil produkci mléka

  Pozoruhodné metody se chopil jistý muž turecké národnosti, Izzet Koca. Dobytku navléká speciální brýle, ve kterých se zobrazují krásné zelené pastviny. Ukazuje se, že krávy, které s nimi dojí, mají výrazně větší produktivitu.
  Reklama
  Reklama
  Reklama