Více
  3.2 C
  Czech
  Čtvrtek 8. prosince 2022

  Novinky na Střídačce – nový koncept Backstage i cvičení pro seniory

  Praha 18. února 2022 (PROTEXT) – Ateliér Rychta, který dočasně přesídlil ze své stálé budovy bývalé restaurace U Primasů do Malé sportovní haly z důvodu dostavby a rekonstrukce Průmyslového paláce, nabízí programové novinky pro nadcházející jaro. Na malé i velké návštěvníky čeká nový koncept Backstage, jóga i program pro seniory.

  Backstage: Jeden svět + Iby Pop feat. Blackout

  Zbrusu nový koncept Backstage a první akce Jeden svět + Iby Pop feat. Blackout startuje 24. 2. v Rychtě na Střídačce (Malá sportovní hala) od 19:30, vstupné je 350 Kč (Goout.cz).

  Jak vzniká festival největší české neziskovky Člověk v tísni? Odpověď najdete v zákulisí samotného projektu. Historicky první Backstage talkshow na Výstavišti bude moderovat Filip Koryta, básník, slamer, moderátor, hudebník a pedagog. O festivalu Jeden svět bude mluvit jeho výkonná ředitelka Lenka Lovicarová, která své zkušenosti sdílí i na dalších festivalech zabývajících se lidskými právy, a to to nejen u nás, ale třeba i v Gruzii, Burkině Faso nebo Nikaragui. Společně s ní a Filipem bude na dotazy diváků odpovídat Barbora Hudečková, hlavní dramaturgyně festivalu Jeden svět.

  Po skončení talkshow proběhne Blackout, kde propojily své síly dvě výrazné osobnosti domácí hudební scény – zpěvák Iby Pop a houslista Vojtěch Lavička (Deep Sweeden, Gipsy.cz). Na kytaru, akordeon a kontrabas je doprovodí bratři Petr a Jan Surmajovi.

  Více na:
  https://www.navystavisti.cz/udalosti/backstage-jeden-svet-iby-pop-feat-blackout/?termin=61&program=172

  Jóga s Alžbětou

  Lekce pod vedením Alžběty Dunn probíhají od 2. března do 6. dubna každou středu večer. Těšit se můžete na plynulou a hravou jógu, zklidnění na začátku i relaxaci na konci. Velká část společné hodiny bude věnována protahování, posilování a vědomému soustředění na dech.

  Přihlášky lze zaslat na: [email protected]

  Více na:
  https://www.navystavisti.cz/udalosti/joga-s-alzbetou/?termin=64&program=172

  Cvičení pro seniory s Hankou

  Cvičení s Hankou Svozilovou na židlích a ve stoje. Jedná se převážně o protažení a jednoduché cviky. Cvičení není náročné a bude přizpůsobeno dané skupině. Pro členy Pohádkového čtecího klubu je akce zdarma, pro ostatní za 50 Kč.

  Přihlášky lze učinit na telefonu: 739 097 917 / Mezi námi, o.p.s.

  Více na:
  https://www.navystavisti.cz/udalosti/cviceni-pro-seniory-s-hankou/?termin=82&program=172

  Víkendové workshopy pro celou rodinu

  Divadlo pro děti – Nejmenší ze Sámů

  Divadelní spolek Československé klacky zve malé i velké diváky na představení Nejmenší ze Sámů. Inscenace měla premiéru už v lednu 2019 a o rok později se stala součástí projektu „Nová krev na scéně“ Nové sítě.

  Představení proběhne na Střídačce 5.3. od 15.00 do 17.00 hodin a vstupné je 180 Kč.

  Více na:
  https://www.navystavisti.cz/udalosti/divadlo-pro-deti-nejmensi-ze-samu/?termin=63&program=172

  Kouzelná camera obscura

  Na základě úspěchu u našich návštěvníků byl přidán také víkendový workshop s Kouzelnou kamerou obscurou, a to 20.3. od 10.00 hodin na Střídačce, vstupné je 250 Kč.

  S pomocí optického zařízení camera obscura si velmi netradičním způsobem vyrobíte na památku fotografie nebo obrázky. Výsledné fotografie vyvoláme ve speciálně vytvořené skříni, díky které uvidíte celý proces vývoje fotografie i bez fotografické komory.

  Druhé pololetí odpoledních kurzů pro děti v plném proudu

  I nadále pokračují odpolední kurzy pro děti na Střídačce. Nechybí kroužky jako fotografie, Cirk La Putyka Akademie, experimentální výtvarka nebo 3D tisk a vynálezy.

  Přehled všech kurzů a přihlášky na odpolední kurzy: www.navystavisti.cz/odpoledni-kurzy

  Víkendové workshopy: www.navystavisti.cz/vikendove-workshopy

  Sledujte nás na sítích

  McGregor o sobě dal znovu vědět. Pustil se do soupeře, který leží v nemocnici

  Do klece vlezl naposledy v červenci roku 2021, od té doby o sobě ale dává vědět snad čím dál víc. A to zejména příspěvky a komentáři na sociálních sítích. Conor McGregor si nebere servítky, ať jde téměř o kohokoliv. A když má možnost urazit svého přemožitele, neváhá. Je mu v tu chvíli úplně jedno, že Dustin Poirier zrovna leží v nemocnici.

  Už žádná karanténní centra. Čína se učí s covidem žít

  Čína ve středu oznámila, že lidé pozitivní na infekci covid-19 smějí zůstat v domácí karanténě místo státních karanténních center. Upravila také blokace rizikových oblastí a fungování škol.

  NEJNOVĚJŠÍ

  McGregor o sobě dal znovu vědět. Pustil se do soupeře, který leží v nemocnici

  Do klece vlezl naposledy v červenci roku 2021, od té doby o sobě ale dává vědět snad čím dál víc. A to zejména příspěvky a komentáři na sociálních sítích. Conor McGregor si nebere servítky, ať jde téměř o kohokoliv. A když má možnost urazit svého přemožitele, neváhá. Je mu v tu chvíli úplně jedno, že Dustin Poirier zrovna leží v nemocnici.