Reklama

Nová verze operačního systému Windows je na cestě, možná s názvem Windows 11

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Nová verze operačního systému Windows se blíží, přinese velkou změnu uživatelského rozhraní.

Google včera oznámil, že 24. června uspořádá novou akci věnovanou systému Windows. Pozvánka, která byla dána na Twitter, obsahovala video, v kterém jde možná vidět nové logo Windows. Světlo na videu prosvítá oknem pouze ve dvou svislých pruzích a vytváří obrys, který připomíná číslo 11.

Akce začíná v 11 hodin dopoledne středoevropského času, což není obvyklý čas zahájení akcí věnovaných systémům Windows. Tento neobvyklý čas by mohl být další nápovědou, že nová verze Windowsu ponese číslovku 11. V návaznosti na tuto událost řekl výkonný ředitel společnosti Microsoft Yusuf Mehdi, že „takhle nadšený z nové verze Windows nebyl od dob Windows 95!“. Je to poprvé, co jsme slyšeli Microsoft výslovně zmínit, že se chystá „nová verze“ systému Windows.

Jedna z největších aktualizací za posledních 10 let

Na vývojářské konferenci Microsoft Build, která se konala 25. května, prohlásil generální ředitel Satya Nadella, že Microsoft plánuje „jednu z největších aktualizací operačního systému Windows za posledních deset let“, a potvrdil tak zvěsti o tom, že se v roce 2021 chystá zásadní změna pro 1,3 miliardy uživatelů tohoto operačního systému.

Pokud Microsoft skutečně vydá novou verzi systému Windows je jasné, že se dočkáme velkých vizuálních změn. Microsoft pracuje na něčem se jménem „Sun Valley“, co společnost označila jako „rozsáhlé vizuální omlazení systému Windows“. Přechod na Windows 11 by však byl pro Microsoft překvapivým krokem. Společnost již dříve označila Windows 10 za „poslední verzi Windows“ v rámci svého velkého úsilí prezentovat operační systém jako neustále aktualizovanou službu. Zatímco aktualizace systému Windows se objevují každý měsíc, významnější změny se obvykle dodávají dvakrát ročně. Proto je dost možné, že tento „nový“ Windows bude jen velká aktualizace stávajícího operačního systému Windows 10.

Nový Microsoft Store

Microsoft v nezávislosti na údajném novém operačním systému přepracovává svůj obchod s aplikacemi pro Windows. Nová verze tohoto online obchodu by měla umožnit vývojářům nahrání jakékoliv aplikace pro systém Windows, včetně prohlížečů, jako je Chrome nebo Firefox. To by samo o sobě obchod výrazně vylepšilo. Microsoft také zvažuje, že by v aplikacích povolil obchodní platformy třetích stran. To by znamenalo, že by si Microsoft nebral podíl od vývojářů, kteří používají vlastní systémy nákupu v aplikacích.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Microsoft: Windows 11
Hlavním rozdílem oproti staršímu Windows 10 je nové uživatelské rozhraní. Nové funkce či vylepšení však chybí. Uživatelské rozhraní systému Windows 11 a nabídka Start vypadají velmi podobně jako v dříve plánovaném systému Windows 10X. Vizuálně si největších změn všimnete na hlavním panelu.
Reproduktor v obrazu pověšený na zdi. Foto: Sonos
Společnosti Ikea a Sonos dnes oficiálně představily nejnovější produkt z řady Symfonisk. Jedná se o reproduktor, který je schovaný v rámu obrazu.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama