menu

26.3 C
Czech
Sobota 20. července 2024

Očekávaný singl Katy Perry „Woman’s World“ se na streamovacích platformách propadl

Po dlouhém očekávání vydala Katy Perry svůj nový singl Woman's World, ale nadšení se rychle změnilo ve zklamání, protože píseň na streamovacích platformách příliš neuspěla. Navzdory velkým očekáváním skladba po pouhém jednom dni rychle zmizela ze žebříčků Spotify.

Bitcoin reaguje na útok na Trumpa, vyšplhal se na dvoutýdenní maximum

Bitcoin se v pondělí dostal na dvoutýdenní maximum. Podle analytiků cena reagovala na pokus o atentát na Donalda Trumpa, který kandiduje na post prezidenta Spojených států. Střelba na bývalého šéfa Bílého domu, který se prezentuje jako zastánce kryptoměn, totiž dle některých investorů zvýšila jeho šance na vítězství v nadcházejících volbách.

Nová série pořadu LVICE je zpět! Handicapované ženy překonávají vlastní limity

Sledujte nás na sítích

Praha 1. července 2024 (PROTEXT) – Pátý ročník unikátní reality show Lvice je tu. Série dokumentuje šest handicapovaných žen, které plní nejrůznější výzvy testující jejich psychickou i fyzickou stránku. Účastnice dokazují, že život s handicapem se dá žít naplno. Projekt neziskové organizace Cesta za snem a Generali České pojišťovny se letos detailněji zaměřil na cévní mozkovou příhodu, kterou prodělaly tři letošní účastnice. I proto projekt prostřednictvím veřejné sbírky pomáhá malé Elence, která ve třech letech mozkovou mrtvici prodělala. První díly můžete sledovat na Youtubovém kanálu a sociálních sítích Cesty za snem. Další díly budou ke shlédnutí 7. a 14. července. 

Reklama

Více informací o projektu najdete ZDE.

Není pomoc jako pomoc

Během výzev, které účastnice plní, překonávají vlastní limity. Současně hledají rovnováhu mezi soběstačností, schopností spolupracovat a žádostí o pomoc. Na účast v minulém ročníku vzpomíná i Eliška Nováková: „Díky Lvicím jsem si vyzkoušela, jaké je ocitnout se v situacích, které člověku nejsou úplně komfortní. Zároveň jsem si zkusila, co všechno jsem schopna dokázat i navzdory svému handicapu.“ Většinová společnost mnohdy pomoc nabízí, ale nevhodnou formou. Lvice se tyto dva světy snaží sladit, a proto se již podruhé do projektu zapojí i dvě ženy, zaměstnankyně Generali České pojišťovny, které samy handicap nemají.

Mozková mrtvice zasahuje i děti

Reklama

V tomto roce projekt přichází s novinkou v podobě osvěty zaměřené na jeden konkrétní handicap. „S každým ročníkem Lvic chceme někomu pomoci. Letos podpoříme rodinu šestileté Elenky, která se vypořádává s následky cévní mozkové příhody,“ uvádí Heřman Volf z neziskové organizace Cesta za snem a dodává: „Cévní mozková příhoda může postihnout lidi v jakémkoliv věku. Prevence a včasné rozpoznání probíhající mrtvice mají zásadní vliv na postiženého člověka a mohou výrazně ovlivnit kvalitu jeho dalšího života.“ Své o tom ví také tři z letošních účastnic, které stejně jako Elenka prodělaly cévní mozkovou příhodu v dětství. „V tomto ročníku se zaměřujeme nejen na život s handicapem, ale také rozšiřujeme povědomí o vážném zdravotním stavu, který může potkat kohokoli z nás,“ dodává Heřman Volf. Na podporu Elenky lze přispět na sbírkový účet 111048111/2010, VS 2024.

Handicap nemusí být překážkou

Již pátým rokem je generálním partnerem projektu Generali Česká pojišťovna. „Podstatou toho, co děláme je kromě jiného ochrana života a zdraví našich klientů. I proto podporujeme aktivity pomáhající lidem se zdravotním znevýhodněním. Jsem ráda, že jsme opět součástí projektu Lvice, který inspiruje a ukazuje, že handicap nemusí být překážkou, když k němu přistoupíme správně a citlivě. Lvice nás učí komunikovat, vzájemně si pomáhat a vytvářet inkluzivní svět pro lidi z různými potřebami,” uvádí Monika Majerčíková, manažerka CSR z Generali České pojišťovny.

Přehled letošních účastnic:

Anna H. (24 let)

Anna v 11 letech prodělala mozkovou mrtvici. Do péče zdravotníků se dostala po zhruba 26 hodinách od prvních příznaků. Po traumatickém zážitku byla hospitalizovaná na dětské psychiatrické léčebně. Dodnes u ní přetrvává třes v pravé ruce a nepravidelná chůze. Vyučila se pracovnicí v sociálních službách a splnila si tak sen pomáhat druhým.

Štěpánka R. (20 let)

Štěpánka prodělala ve 4 letech mozkovou mrtvici. Ve školce se sesula k zemi a měla povislý koutek. Zásluhou poctivé rehabilitace, v níž pokračuje dodnes, se u ní mnohé zlepšilo, stále má ale nefunkční pravou ruku, napadá na nohu a bojuje s krátkodobou pamětí. Naučila se psát levou rukou, a kromě školy se nyní věnuje také brigádě v dětském domově pro handicapované.

Kateřina J. (30 let)

Kateřina v 15 letech nastoupila na onkologickou léčbu kvůli nálezu osteosarkomu v koleni. I přes chemoterapii musela podstoupit amputaci levé nohy a následně absolvovat další rok léčby. Na podzim roku 2022 si zlomila pahýl a usedla dočasně vozík. Má vystudovaný oděvní design a ráda jezdí na koních a kreslí.

Kristýna M. (18 let)

Kristýna je po úrazu, kdy špatně dopadla z vlastní výšky po skoku za frisbee. Měla posunuté dva bederní obratle a ochrnula od pasu dolů. Nyní se pohybuje pomocí vozíku, věří ale, že se jednoho dne zase postaví na vlastní nohy. Studuje zdravotnickou školu a má v plánu stát se diplomovanou všeobecnou sestrou, nutričním terapeutem nebo ergoterapeutem.

Nicole H. (23 let)

Nicole teprve v 9 měsících prodělala mozkovou mrtvici a ochrnula na celou pravou stranu od obličeje dolů. Díky cvičení a rehabilitacím se její stav výrazně zlepšil. Do svých 21 let dokonce reprezentovala plavecký klub. Dnes trénuje handicapované děti.

Xenie J. (27 let)

Xenie je od narození těžce slabozraká. Ve svém životě se musela vyrovnat nejen se zrakovým postižením, ale také s duševním onemocněním. Stala se ambasadorkou duševního zdraví pro iniciativu Na rovinu a věří, že sdílením svého příběhu přispěje ke snížení stigmatizace lidí se zrakovým či duševním handicapem.

 

Zdroj: AMI Communications

 

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Při nočních úderech zahynuli na Ukrajině dva civilisté, uvádí úřady

Ruské údery zabily v noci na dnešek na východě Ukrajiny dva civilisty. Podle agentury AFP to uvedly ukrajinské úřady. Ukrajinské weby informují i o dalších ruských útocích na energetickou soustavu. Úřady ruské Rostovské oblasti ohlásily, že v noci protivzdušná obrana zničila 26 dronů. Útok si podle nich nevyžádal žádné oběti. Podle ukrajinských médií však zasáhl leteckou základnu Millerovo.

ANALÝZA: Ukrajinu vojenská pomoc zachránila, k vítězství to ale nestačí

Všechno špatné je k něčemu dobré. Masivní ofenzíva ruské armády v Charkovské oblasti Západu ukázala, že i když se zdá vítězství Ruska na Ukrajině vzdálené, bez vojenské pomoci tomu tak není. Situace pro obránce vypadala opravdu bledě, ale právě to pohnulo Kongresem v otázkách balíčku pomoci a administrativou prezidenta Joe Bidena, která ukrajinské armádě povolila používat americké zbraně k útokům na území Ruska. Ale to nestačí.

Zemřela bývalá ukrajinská poslankyně Irina Farionová, byla zavražděna

V pátek večer byla ve Lvově na Ukrajině zavražděna bývalá poslankyně Irina Farionovová. Kontroverzní politička, známá svými nacionalistickými názory a podporou ukrajinského jazyka, podlehla v nemocnici střelnému zranění hlavy.

Číňané málo utrácejí a šetří, ale chudobou to způsobeno není

Jedinou vzpruhou čínské ekonomiky je silná průmyslová výroba a export. Lidé však na domácím trhu neutrácejí a není to tím, že by peníze neměli. V Číně skončilo plenární zasedání, kde komunisté téma ekonomické krize projednávali jako hlavní bod.

Ukrajina a Rusko hlásí mrtvého a raněné civilisty po ostřelování a náletech

Nejméně devět lidí, včetně čtrnáctiletého chlapce, utrpělo zranění při ruském ostřelování ukrajinského města Čuhujiv v Charkovské oblasti na severovýchodě země, oznámil dnes šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Na sociální síti Telegram zároveň zveřejnil snímky škod způsobených ruskou palbou okolo čtvrté hodiny ráno (kolem 03:00 SELČ). Ranění nejsou v ohrožení života, uvedl. Rusové informovali o jednom mrtvém a dvou zraněných při náletech ukrajinských dronů.

Zemřel Bob Newhart, profesor Proton ze seriálu Teorie velkého třesku

Ve věku 94 let zemřel legendární americký komik Bob Newhart, který si svým bezelstným stylem vydobyl přízeň fanoušků i řadu ocenění. Herec zemřel doma v Los Angeles po sérii krátkých onemocnění, uvedl jeho publicista v prohlášení.

Ruská prokuratura chce 18 let vězení pro amerického novináře Gershkoviche

uská prokuratura navrhla soudu, aby amerického novináře Evana Gershkoviche odsoudil na 18 let vězení. Oznámily to dnes tiskové agentury. Zpravodaj amerického listu The Wall Street Journal strávil už více než rok za mřížemi ruské vazební věznice kvůli obvinění ze špionáže, které odmítá on i jeho zaměstnavatel a rovněž americká vláda, napsala agentura AP. Média dříve uváděla, že žurnalistovi hrozí až 20 let vězení. Soud vynese rozsudek ještě dnes odpoledne, napsala agentura AFP s odvoláním na mluvčí soudu.
Reklama

DOPORUČUJEME

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...

Společnost Porsche Česká republika připomíná důležitost recyklace

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při...

Vital Strategies: Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Paříž 19. července 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Přední globální odborníci a aktivisté v oblasti zdraví vyzývají k celosvětovému ukončení sponzoringu sportovních akcí výrobci slazených limonád,...

3Kino EduFilm: Podpořte nás a hlasujte pro vzdělání!

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - "I blbost je lepší než totalita" je slavný výrok George Orwella. Jaká je souvislost mezi vzděláním a totalitou?...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Při nočních úderech zahynuli na Ukrajině dva civilisté, uvádí úřady

Ruské údery zabily v noci na dnešek na východě Ukrajiny dva civilisty. Podle agentury AFP to uvedly ukrajinské úřady. Ukrajinské weby informují i o dalších ruských útocích na energetickou soustavu. Úřady ruské Rostovské oblasti ohlásily, že v noci protivzdušná obrana zničila 26 dronů. Útok si podle nich nevyžádal žádné oběti. Podle ukrajinských médií však zasáhl leteckou základnu Millerovo.

ANALÝZA: Ukrajinu vojenská pomoc zachránila, k vítězství to ale nestačí

Všechno špatné je k něčemu dobré. Masivní ofenzíva ruské armády v Charkovské oblasti Západu ukázala, že i když se zdá vítězství Ruska na Ukrajině vzdálené, bez vojenské pomoci tomu tak není. Situace pro obránce vypadala opravdu bledě, ale právě to pohnulo Kongresem v otázkách balíčku pomoci a administrativou prezidenta Joe Bidena, která ukrajinské armádě povolila používat americké zbraně k útokům na území Ruska. Ale to nestačí.

Zemřela bývalá ukrajinská poslankyně Irina Farionová, byla zavražděna

V pátek večer byla ve Lvově na Ukrajině zavražděna bývalá poslankyně Irina Farionovová. Kontroverzní politička, známá svými nacionalistickými názory a podporou ukrajinského jazyka, podlehla v nemocnici střelnému zranění hlavy.

Číňané málo utrácejí a šetří, ale chudobou to způsobeno není

Jedinou vzpruhou čínské ekonomiky je silná průmyslová výroba a export. Lidé však na domácím trhu neutrácejí a není to tím, že by peníze neměli. V Číně skončilo plenární zasedání, kde komunisté téma ekonomické krize projednávali jako hlavní bod.

Ukrajina a Rusko hlásí mrtvého a raněné civilisty po ostřelování a náletech

Nejméně devět lidí, včetně čtrnáctiletého chlapce, utrpělo zranění při ruském ostřelování ukrajinského města Čuhujiv v Charkovské oblasti na severovýchodě země, oznámil dnes šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Na sociální síti Telegram zároveň zveřejnil snímky škod způsobených ruskou palbou okolo čtvrté hodiny ráno (kolem 03:00 SELČ). Ranění nejsou v ohrožení života, uvedl. Rusové informovali o jednom mrtvém a dvou zraněných při náletech ukrajinských dronů.

Zemřel Bob Newhart, profesor Proton ze seriálu Teorie velkého třesku

Ve věku 94 let zemřel legendární americký komik Bob Newhart, který si svým bezelstným stylem vydobyl přízeň fanoušků i řadu ocenění. Herec zemřel doma v Los Angeles po sérii krátkých onemocnění, uvedl jeho publicista v prohlášení.

Ruská prokuratura chce 18 let vězení pro amerického novináře Gershkoviche

uská prokuratura navrhla soudu, aby amerického novináře Evana Gershkoviche odsoudil na 18 let vězení. Oznámily to dnes tiskové agentury. Zpravodaj amerického listu The Wall Street Journal strávil už více než rok za mřížemi ruské vazební věznice kvůli obvinění ze špionáže, které odmítá on i jeho zaměstnavatel a rovněž americká vláda, napsala agentura AP. Média dříve uváděla, že žurnalistovi hrozí až 20 let vězení. Soud vynese rozsudek ještě dnes odpoledne, napsala agentura AFP s odvoláním na mluvčí soudu.

Trump přijal nominaci do voleb a zopakoval, že přežil s boží pomocí

Bývalý americký prezident Donald Trump v závěru čtyřdenního sjezdu Republikánské strany přijal v noci na dnešek SELČ nominaci do listopadových prezidentských voleb. V úvodu svého projevu vyzval ke sjednocení strany i celé země a prohlásil, že chce být prezidentem všech Američanů. Během více než devadesátiminutové řeči však brzy přešel ke svému tradičně útočnému tónu, píší světové tiskové agentury.

Dron unikl protivzdušné obraně a zabil v Tel Avivu člověka. K útoku se přihlásili Hútíové

Jemenští povstalci Hútíové se na sociální síti X (dříve Twitter) přihlásili k dronovému útoku v centru izraelského hlavního města Tel Aviv. Izraelská armáda vyšetřuje, jak je možné, že nebyly aktivovány systémy protivzdušné obrany. Rebelové ještě chystají k útoku oficiální vyjádření.
Reklama
Reklama