-3.6 C
Czech
Úterý 13. ledna 2026
Protext ČTKNova Post v České republice. Společnost otevřela svou první pobočku v Praze

Nova Post v České republice. Společnost otevřela svou první pobočku v Praze

Praha 6. června 2023 (PROTEXT) – Česká republika se stala čtvrtou zemí EU, ve které Nova Post otevřela své pobočky. Před vstupem na český trh společnost zahájila činnost také v Polsku, Litvě a Moldavsku.

Od nynějška mohou Ukrajinci žijící v České republice snadno posílat zásilky domů na Ukrajinu a stejně tak snadno a rychle přijímat balíky, dokumenty a dokonce i cargo náklad od svých příbuzných. Pobočka Nova Post otevřela své dveře zákazníkům v Praze na adrese: Pod Višňovkou 1664/29, Praha 4 – Krč a denně přijímá zásilky, balíky a cargo náklad o hmotnosti až 1000 kg.

“Máme odborné znalosti v oblasti rychlosti dodání, dlouholeté zkušenosti v oblasti přeshraničních zásilkových služeb a nejnovější vybavení, které naším zákazníkům nabízíme. Do České republiky vám doručíme jakékoli zboží z celého světa v nejkratším možném čase a usnadníme také vstup českým firmám na ukrajinský spotřebitelský trh, kde na ně čeká více než 30 milionů zákazníků. V letošním roce otevřeme další pobočky Nova Post v Praze a v Brně a investujeme 3 miliony Kč do rozvoje společnosti v České republice.” – říká Vyacheslav Klymov, spolumajitel skupiny Nova Post.

Čestným hostem na slavnostním otevření pražské pobočky byl i Vedoucí úřadu Velvyslanectví Ukrajiny v České republice, Vitaliy Usatyi, který jako první poslal pohlednici na Ukrajinu.

“Od 24. února 2022 jsme svědky událostí, které vnímáme jako největší krizi v dějinách Evropy 21. století. Invaze způsobila mimořádné hospodářské změny a navzdory každodenním výzvám vykazuje ukrajinský obchod pozoruhodnou přizpůsobivost, odolnost a nezdolnost. Příkladem úspěšného soukromého podnikání je Nova Post. Společnost pokračuje v dodávkách jak do okupovaných oblastí Ukrajiny a na frontovou linii, tak i do zahraničí. Jsem přesvědčen, že profesionální práce specialistů Nova Post pomůže navázat oboustranně výhodnou spolupráci mezi ukrajinskými a českými firmami a přiláká tak investice na rychlou obnovu Ukrajiny. Rozšíření pole působnosti Nova Post v EU potvrdilo konkurenceschopnost ukrajinského obchodu v poskytování kvalitních služeb na úrovni světových standardů.” – říká Vitaliy Usatyi, Vedoucí úřadu Velvyslanectví Ukrajiny v České republice.

Pobočka je pro zákazníky otevřena denně. Doba dodání je od 5 pracovních dnů.

Náklady na doručení jsou:

Dokumenty – 250 Kč

Do 2 kg – 300 Kč

Do 10 kg – 450 Kč

Do 30 kg – 750 Kč

Od 31 kg do 1000 kg – 25 Kč za 1 kg hmotnosti

Více informací naleznete na stránkách Nova Post.

Reklama

Doporučujeme

Íránci se po dnech protestů mohou znovu telefonicky spojit se zahraničím

Íránci se podle agentury AP po dnech protestů mohou znovu telefonicky spojit se zahraničím, nadále ale nefungují internet ani textové zprávy. Na pokračující výpadky internetu upozornila své občany také americká diplomacie, podle níž by, pokud to bude bezpečné, měli Američané zvážit odchod z Íránu přes pozemní hranice s Tureckem a s Arménií.

Grónsko a Dánsko slibují posílení bezpečnosti Arktidy

Severoatlantická aliance (NATO) a Grónsko chtějí posílit obranu dánského autonomního území v naději, že odradí amerického prezidenta Donalda Trumpa od pokusů o jeho převzetí. Šéf Bílého domu trvá na tom, že Grónsko musí být pod kontrolou USA, protože je klíčové pro národní bezpečnost.

Trump vzkázal Nejvyššímu soudu: Zrušte cla a nastane chaos

Pokud Nejvyšší soud neuzná platnost cel na základě zákona International Emergency Economic Powers Act (IEEPA), nastane chaos a ekonomická nejistota. To na své sociální síti Truth Social prohlásil americký prezident Donald Trump. Varoval, že vrátit vybrané peníze by bylo nemožné.

Grónsko odmítá americké převzetí za jakýchkoli okolností

Vláda v Nuuku odmítla, že by Spojené státy mohly převzít kontrolu nad Grónskem. Ostrov, který má širokou autonomii v rámci Dánska, zdůraznil, že patří do západních obranných struktur a bezpečnost chce řešit v rámci NATO.

Rekordní oteplení oceánů zvyšuje tlak na klima i ekosystémy

Oceány v roce 2025 pohltily více tepla než kdykoli dřív. Tento rekord nevěstí nic dobrého a vědci varují před zesílením extrémního počasí i rostoucím ohrožením podmořského života.

Výbuch plynové lahve v Islámábádu zabil novomanžele a další lidi

Novomanželé v pákistánském Islámábádu zemřeli po výbuchu plynové lahve v domě, kde po svatební oslavě přespávali. Neštěstí si vyžádalo i další oběti z řad rodiny a hostů, několik lidí utrpělo zranění.

V Kanadě zmizelo jezero Lake Rouge. Vědci zkoumají proč

V květnu 2025 se v odlehlé části severního Québecu beze stopy vytratilo jezero o rozloze tří čtverečních kilometrů. Místní obyvatele to šokovalo, odborníci dodnes hledají vysvětlení a případ znovu otevírá otázku, jak moc krajina pod tlakem lidské činnosti ztrácí stabilitu.

Zlaté glóby 2026 ovládli Timothée Chalamet a režisér Paul Thomas Anderson

Timothée Chalamet konečně prolomil smůlu, Paul Thomas Anderson si odnesl svou první sošku za režii a Jessie Buckley zaujala emocionálním projevem. Zlaté glóby letos nebyly jen o lesku a šatech, ale i o silných momentech a nečekaných výsledcích.

Milos Raonic ukončil kariéru

Bývalá světová trojka a finalista Wimbledonu Milos Raonic oznámil, že končí s profesionálním tenisem. Pětatřicetiletý Kanaďan se loučí po letech, kdy patřil k nejvýraznějším hráčům své generace.

KOMENTÁŘ: Šéfa Fedu vyšetřují kvůli rekonstrukci. Trump si mne ruce a dělá, že o ničem neví

Americké ministerstvo spravedlnosti zahájilo trestní vyšetřování vedené proti Jeromu Powellovi, předsedovi centrální banky. Šéf Fedu je dlouhodobě na kordy s Donaldem Trumpem. Předmětem vyšetřování má být předražená rekonstrukce, podle Powella jde ale o Trumpovu vendetu.

Šéfka diplomacie EU pohrozila Íránu sankcemi za potlačování protestů

Šéfka diplomacie Evropské unie Kaja Kallasová pohrozila Íránu novými sankcemi kvůli brutálnímu potlačování protivládních protestů. Napsal to dnes bruselský web Politico, podle kterého je reakce Kallasové mezi unijními činiteli zatím nejráznějším odsouzením násilností, kterých se teokratický režim dopouští na demonstrantech.

Teherán navrhl jednání se Spojenými státy, tvrdí americký prezident

Írán navrhl jednání se Spojenými státy poté, co Washington zvažoval i použití síly vůči íránskému režimu. Uvedl to v neděli podle tiskových agentur americký prezident Donald Trump. Možná schůzka se podle Trumpa připravuje, šéf Bílého domu ale nepotvrdil žádný konkrétní termín. V Íránu pokračují protivládní demonstrace, při nichž podle aktivistů od přelomu roku zahynulo nejméně 544 lidí, píše agentura AP.

Rusko v noci útočilo na Kyjev a Oděsu

Rusko v noci na dnešek znovu zaútočilo na Kyjev a jihoukrajinskou Oděsu. Informovaly o tom ukrajinské úřady. Z Oděsy jsou hlášeni dva zranění a škody na energetické infrastruktuře. Útoky ukrajinských dronů bez podrobností hlásí Moskva.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama