Více
  17.9 C
  Czech
  Pondělí 5. června 2023

  Policie pátrala po zmizelé Madeleine McCann v přehradě. Našla předměty, které nyní zkoumá

  Při prohlídce portugalské vodní nádrže v souvislosti se zmizením Madeleine McCann bylo podle německých úřadů nalezeno několik předmětů. Policie zatím nepotvrdila, zda mají s jejím zmizením souvislost.

  Rusko po delší době udeřilo na Kyjev ve dne, rakety zničeny, hlásí správa města

  Ruská invazní armáda dnes po delší době výhradně nočních vzdušných útoků udeřila na Kyjev ve dne, kdy byla většina lidí v práci a na ulici, uvedla správa ukrajinské metropole na platformě telegram. Kyjev se přitom stal terčem útoků už v noci na dnešek; po několika hodinách se pak městem znovu rozezněly sirény a byly ohlášeny exploze. Ukrajinská protivzdušná obrana ale podle velitele ukrajinských ozbrojených sil Valerije Zalužného zlikvidovala všech 11 ruských střel. Média informují o dopadech trosek raket a jednom zraněném.

  Zuckerberg představil headset pro virtuální realitu Meta Quest 3

  Mark Zuckerberg oznámil na svém Instagramu Meta Quest 3, novou náhlavní soupravu pro virtuální a smíšenou realitu, která bude uvedena na trh tento podzim.

  NFT adoptuje 1200 stromů: Kampaň společnosti Shanghai Electric za nulové emise uhlíku úspěšně uzavřena

  Šanghaj 27. října 2022 (PROTEXT/PRNewswire) – Veřejně prospěšná kampaň společnosti Shanghai Electric „Go! 0 Carbon Walker", která byla zahájena na Světový den chůze, nedávno dospěla k úspěšnému závěru.

  Kampaň motivovala zájemce z řad veřejnosti, aby si místo jízdy autem vybrali chůzi a tím přispěli k uskutečnění nízkouhlíkové budoucnosti. Každých 2000 ujitých kroků představovalo jeden z bezuhlíkových projektů firmy a rozsvítilo světlo na speciální tabuli. Jakmile se rozsvítila všechna světla, proběhlo losování, při kterém jeden z účastníků získal zajímavou cenu.

  Prvních 1200 účastníků, kteří během kampaně ušli 20.000 kroků, také získalo možnost připojit se ke společnost Shanghai Electric ve městě Jen-an v čínské provincii Ša-an-si. Zde se budou moci zúčastnit aktivit za snižování uhlíku tím, že si zasadí svůj „strom pro nulový uhlík“ a na vlastní oči se přesvědčí o skutečné hodnotě online iniciativy.

  Nedílnou součástí uplatňování principů ESG (environmentální, sociální a správní udržitelnosti) je činnost ve veřejném sektoru, která je klíčem k sociálnímu pokroku s rozsáhlým a intenzivním dopadem na přírodu i společnost.

  V reakci na záměr čínské vlády dosáhnout do roku 2030 uhlíkového maxima a do roku 2060 uhlíkové neutrality (označovaný jako dvojitý uhlíkový cíl 30-60) společnost Shanghai Electric zvýšila stabilitu svého vlastního podnikání prostřednictvím řady osvědčených postupů a kvalitních kapacit.

  V energetickém a výrobním sektoru, tedy ve dvou oblastech, které jsou nejvíce zodpovědné za spotřebu energie v zemi, buduje Shanghai Electric nové komplexní energetické systémy a kompletní řešení pro futuristické průmyslové parky s nulovými emisemi uhlíku, čímž se snaží zaujmout vedoucí postavení v pomoci čínské vládě při dosahování jejích cílů v oblasti dekarbonizace.

  Společnost Shanghai Electric, pro kterou je ekologická transformace významnou součástí jejího poslání, již podnikla řadu kroků pro snížení svého dopadu na životní prostředí. Její solárně tepelná elektrárna o rozloze 44 km2 s tepelným výkonem 700 MW a fotovoltaickým zařízením o výkonu 250 MW v Dubaji je v současné době největším světovým projektem tohoto typu, pokud jde o instalovaný výkon, rozsah investice a skladování energie do roztavených solí.

  Při výstavbě tohoto zařízení si společnost Shanghai Electric stanovila jako hlavní prioritu ochranu životního prostředí a pověřila místní profesionální agenturu pro ochranu zvířat provedením průzkumu lokality a bezpečným přestěhováním místní fauny, včetně ještěrů, velbloudů, antilop a lišek. Součástí tohoto úsilí bylo také přemístění více než 200 vzácných stromů, které na místě rostly po mnoho let. Dubajský projekt se tak stal nejen novým vzorem pro celosvětovou výrobu solární energie pod záštitou iniciativy Nové Hedvábné stezky, ale také ukázal, jaká opatření čínské společnosti při své účasti na zahraničních projektech přijímají v oblasti ochrany životního prostředí a jak jimi přispívají k zaměstnanosti místních obyvatel.

  Společnost rozšířila svou ekologickou iniciativu i na veřejný sektor. V roce 2022 uskutečnily společnost Shanghai Electric a nadace Green Carbon Foundation veřejně prospěšný ekologický projekt, v jehož rámci bylo na západním břehu Žluté řeky ve městě Jen-an v provincii Ša-an-si vysazeno 1200 stromů, které mají společně vytvořit nízkouhlíkový les na ochranu řeky a praktickým způsobem přispět k plnění dvojitého uhlíkového cíle 30-60. Společnost Shanghai Electric se zavázala chránit planetu a prosazovat ekologické myšlenky v rámci celé společnosti.

  V dubnu 2021 poskytla společnost Shanghai Electric jednorázový dar ve výši 700.000 jüanů na podporu projektu ekonomického rozvoje v šanghajském městském obvodě Feng-sien a městu Čuang-sing v obvodě Feng-sien navíc poskytla marketingovou podporu při prodeji produktů v hodnotě více než 1,3204 milionu jüanů.

  Firma se rovněž podílela na podpoře spolupráce mezi západními a východními regiony země a na revitalizaci venkovských oblastí. V roce 2021 navázaly tři dceřiné společnosti Shanghai Electric – Shanghai Electric Power Generation Group, Shanghai Mitsubishi Elevator a Shanghai Electric Wind Power Group – spolupráci se třemi vesnicemi v okrese Fu-jüan v Čchü-ťingu (provincie Jün-nan), kdy každá společnost poskytovala podporu jedné z vesnic.

  Během roku 2021 poskytla společnost Shanghai Electric 450.000 jüanů na pomoc při řešení zjištěných praktických problémů a zároveň pomohla vyřešit logistické problémy při dopravě produktů v hodnotě více než 9,0516 milionu jüanů ke spotřebitelům. Významně tak přispěla k urychlení revitalizace venkovských oblastí.

  Již v roce 2017 začala společnost Shanghai Electric budovat první ukázkový projekt decentralizované úpravy vody ve vesnici Chua-pchiao u města Chenjia v okrese Čchung-ming. Kompaktní integrovaná stanice pro čištění odpadních vod z domácností o rozloze 10 metrů čtverečních, speciálně navržená pro tento okres, dokázala bez problémů vyčistit přibližně 30 tun odpadních vod z domácností, které denně vypouští více než 100 zemědělských domácností žijících v blízkosti vesnice.

  V roce 2020 sestavila společnost Shanghai Electric balíček, který zahrnoval její vlastní integrované inteligentní zařízení na čištění odpadních vod, prefabrikovaná zařízení, technologie na čištění odpadních vod, metody pro čištění řek a jezer i digitální inteligenci a ekologické informační technologie pro vybudování komplexního řešení péče o vodní prostředí v rámci svého venkovského projektu PPP (partnerství veřejného a soukromého prostoru) čištění odpadních vod v okrese Chuaj-jüan v Peng-pu v provincii An-chuej.

  Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1927800/image_1.jpg

  Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1800747/logo_new_Logo.jpg

  KONTAKT: Jocelyn Zhou, +86(21)33261246, e-mail: [email protected]

  Sledujte nás na sítích

  Ruská policie pozatýkala přes sto lidí, kteří vyjádřili podporu Navalnému

  Ruské bezpečnostní složky pozatýkaly přes sto lidí, kteří v neděli - v den jeho 47. narozenin - podpořili uvězněného opozičního předáka Alexeje Navalného. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na specializovaný server OVD-Info, který monitoruje zásahy strážců zákona. Navalného podpořili lidé i v dalších městech světa, včetně Prahy. K demonstracím vyzvali opozičníkovi spolupracovníci.

  Saúdská Arábie hodlá dále snižovat produkci ropy. Usiluje o zvýšení její ceny

  Cena ropy značky Brent vzrostla v pondělí o 2,4 procenta. Stalo se tak poté, co Saúdská Arábie při setkání Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) oznámila další snižování její produkce. V červenci ji denně hodlá omezit o milion barelů denně. Navazuje tím na předchozí rozhodnutí z dubna.

  Ukrajina podle Ruska v neděli zahájila rozsáhlou ofenzivu na pěti úsecích fronty

  Ukrajina podle Ruska v neděli ráno zahájila rozsáhlou ofenzivu na pěti úsecích fronty v Doněcké oblasti. S odvoláním na ruské ministerstvo obrany to dnes uvedla agentura RIA Novosti, podle níž ukrajinské síly nebyly úspěšné ve snaze prolomit ruskou obranu a přišly o více než 250 vojáků. Jak poznamenává agentura Reuters, tyto informace není možné nezávisle ověřit. Ukrajina se k nim zatím nevyjádřila.

  Ve Varšavě demonstrovalo podle organizátorů proti vládě půl milionu lidí

  Ve Varšavě dnes vyšly do ulic statisíce účastníků protestního pochodu, který svolala liberální opoziční strana Občanská platforma. Cílem manifestace bylo mobilizovat voliče proti konzervativní vládě, již opozice obviňuje z narušování principů demokracie. Organizátoři ohlašovali největší protest za poslední tři desetiletí. Zúčastnilo se ho nakonec půl milionu lidí, uvedli podle médií. Agentura PAP píše, že neoficiální informace policie hovoří o 150.000 demonstrantech. Manifestace byly i v dalších městech, včetně Krakova a Štětína, podotkl polský web Onet.

  DALŠÍ ČLÁNKY

  Do Česka přichází nové zařízení na zahřívání tabáku, špičkový japonský Ploom X

  Praha 5. června 2023 (PROTEXT) - Nabídku zařízení pro zahřívání tabáku namísto jeho spalování rozšiřuje původem japonský Ploom X, ve své domovské zemi nejrychleji...

  Poslední šance vyzkoušet si výcvik astronautů nebo se projít po Měsíci

  Praha / Bratislava 5. června 2023 (PROTEXT) - Největší evropská výstava kosmonautiky Cosmos Discovery v Bratislavě již 2. července končí a na několik let...

  NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

  Ruská policie pozatýkala přes sto lidí, kteří vyjádřili podporu Navalnému

  Ruské bezpečnostní složky pozatýkaly přes sto lidí, kteří v neděli - v den jeho 47. narozenin - podpořili uvězněného opozičního předáka Alexeje Navalného. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na specializovaný server OVD-Info, který monitoruje zásahy strážců zákona. Navalného podpořili lidé i v dalších městech světa, včetně Prahy. K demonstracím vyzvali opozičníkovi spolupracovníci.

  Saúdská Arábie hodlá dále snižovat produkci ropy. Usiluje o zvýšení její ceny

  Cena ropy značky Brent vzrostla v pondělí o 2,4 procenta. Stalo se tak poté, co Saúdská Arábie při setkání Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) oznámila další snižování její produkce. V červenci ji denně hodlá omezit o milion barelů denně. Navazuje tím na předchozí rozhodnutí z dubna.

  Ukrajina podle Ruska v neděli zahájila rozsáhlou ofenzivu na pěti úsecích fronty

  Ukrajina podle Ruska v neděli ráno zahájila rozsáhlou ofenzivu na pěti úsecích fronty v Doněcké oblasti. S odvoláním na ruské ministerstvo obrany to dnes uvedla agentura RIA Novosti, podle níž ukrajinské síly nebyly úspěšné ve snaze prolomit ruskou obranu a přišly o více než 250 vojáků. Jak poznamenává agentura Reuters, tyto informace není možné nezávisle ověřit. Ukrajina se k nim zatím nevyjádřila.

  Ve Varšavě demonstrovalo podle organizátorů proti vládě půl milionu lidí

  Ve Varšavě dnes vyšly do ulic statisíce účastníků protestního pochodu, který svolala liberální opoziční strana Občanská platforma. Cílem manifestace bylo mobilizovat voliče proti konzervativní vládě, již opozice obviňuje z narušování principů demokracie. Organizátoři ohlašovali největší protest za poslední tři desetiletí. Zúčastnilo se ho nakonec půl milionu lidí, uvedli podle médií. Agentura PAP píše, že neoficiální informace policie hovoří o 150.000 demonstrantech. Manifestace byly i v dalších městech, včetně Krakova a Štětína, podotkl polský web Onet.

  Čínský ministr obrany varoval v Šanghaji před konfliktem s USA. Hovořil o katastrofě pro celý svět

  Ministr obrany Li Šang-fu varoval v Šanghaji před následky konfliktu mezi USA a Čínou pro celý svět a uvedl, že Peking dává přednost dialogu se Spojenými státy. Svět je podle něj dostatečně velký k tomu, aby USA s Čínou rostly společně.

  Násilí v Lipsku kvůli trestu odnětí svobody pro ženu, která napadala neonacisty

  Stovky krajně levicových demonstrantů se v sobotu večer ve východoněmeckém Lipsku střetly s policií. Demonstrace vypukly kvůli trestům odnětí svobody, které soud udělil několika lidem odsouzeným za útoky na neonacisty.

  V Hongkongu bylo při připomínce výročí masakru na Tchien-an-men zatčeno osm lidí

  Hongkongská policie zadržela v sobotu večer osm lidí v blízkosti Victoria Parku, kde se v minulosti konaly připomínky masakru na pekingském náměstí Tchien-an-men. V Hongkongu, který spadá pod čínskou správu, byla také v souvislosti s dnešním výročím potlačení pekingských prodemokratických demonstrací z roku 1989 posílena bezpečnostní opatření. Hongkong v minulosti pietní akce povoloval, v posledních letech ale místní úřady připomínkové akce potlačují, napsala agentura Reuters.

  Páteční srážku vlaků v Indii způsobila chyba v signalizaci, řekl ministr

  Páteční srážku vlaků v Indii, která si vyžádala tři stovky obětí a tisícovku zraněných, způsobila chyba elektronického signalizačního systému. Podle agentury AP to dnes řekl indický ministr železnic Ašvini Vaišnav. Podle indické agentury ANI, která uvádí zatím 294 obětí, ministr také uvedl, že úřady mají i podezřelé, kteří za nehodu nesou odpovědnost. Na sociálních sítích přitom sílí kritika na adresu indické vlády za nedostatečné investice do železniční infrastruktury a volání po rezignaci ministra železnic.